PDA

View Full Version : Кога ще ми свърши мутацията на гласа?



Miti00
03-04-2016, 19:55
Здравейте, аз съм на 16 години и от 3 години имам мутация на гласа. По-рано можех да пея много добре, участвал съм в концерти, хорове и групи, но през лятото на 2013 (тогава бях на 13, почти на 14), ми почна мутацията на гласа и от тогава не мога пея повече от 1-2 минути без да почне да ме боли гласа, а преди можех да пея силно с часове. Също така не мога да взимам височини, които преди със стигал без никакъв проблем. Преди 4 дена също така пях към 4-5 минути, не повече, опитах се да запиша една песен, и въпреки това гласът почна да ме боли от тогава и вече продължава 4 дена. И въпросът ми е, някой който вече е минал през това, да каже още колко ще ми продължи мутацията на гласа, колко дълга е била при вас, щото при мен 3 години ми се струват доста, в сравнение с приятелите ми, при които е била 1-2 години, даже и някои хора, които също пеят и се занимават с музика, са ми казвали, че изобщо не са минавали през такава мутация или поне не са я усетили. И също ще мога ли да пея отново като свърши и дали трябва да си напрягам гласа, тоест да пея докато гласа ми е в мутация?

Dwyd96
03-04-2016, 20:43
Утре следобед....

За всеки е различно...