PDA

View Full Version : Смяна на религията



divergent
03-05-2016, 15:44
Току що гледах един репортаж за момичето от Иран, което е дошло в България и е приело християнството. Държавата ни не ѝ разрешава да остане тук, а ако се върне в родната си страна, ще бъде убита. Как разбирате мотивите на момичето да стане християнка и да иска да прекара живота си в България? Според вас смяната на религията нещо лошо ли е? Как го разбирате? Вие бихте ли го направили? Не мислите ли, че всеки има право да живее където си поиска и закона понякога трябва да бъде пренебрегнат, за да бъде спасен човешкия живот?

npp
03-06-2016, 06:53
след като може да бъде мюсюлманка, тогава защо да не може да бъде християнка, особено при сегашните обстоятелства където не се прави разлика между правилна вяра и погрешна в толкова много религии?!

Dwyd96
03-06-2016, 07:42
За мен няма нищо лошо да си смениш религията...Момичето явно не харесва начина по които е изопачено учението в корана и търси "по-миролюбива" религия...

А относно това всеки да си живее където поиска... Няма как да стане... Ако беше възможно в по-неразвитите държави нямаше да има никой.. А развитите щеше да бъдат заляти от бежанска вълна..

Fisherman
03-06-2016, 08:46
не става

npp
03-06-2016, 09:09
би било по-добре да избегне наказание/линч

samuil beladjiev
03-18-2016, 20:51
Може ако иска, защото закона за свободната воля важи! :)

filmimilmi
03-28-2016, 10:11
Ако беше възможно в по-неразвитите държави нямаше да има никой.. А развитите щеше да бъдат заляти от бежанска вълна..

Ти да видиш...
Както е тръгнало...

Dwyd96
03-28-2016, 12:55
Ти да видиш...
Както е тръгнало...
Именно... Аз затова съм твърдо против конвенцията за бежанците на ООН... И цялата политика на ЕС по въпроса.