PDA

View Full Version : Дилема



zliat
03-07-2016, 17:04
Здравейте!
Моята дилема е следната завършил съм семестирално университета,но имам
да взимам 7-8 изпита.Междувременно работя само два дни в седмицата и съответното
заплащане някак ми е достатъчно.
Ходя на частни уроци и на изпити,но не успявам да ги взема или просто не искат
доцентите и там каквито са да ми ги дадат.Специалността,която учех,не е някоя си икономика,че да си платя и да я взема.
От другата страна стои работата и възможни свободни горе-долу добре платени
позиции,които не са ми по специалността,но мога да работя,но на пълен работен и седмица.
Семейството ми има възможност поне за момента да ме подкрепя в учението,но от време
на време се намеква нещо,а аз се чувствам кофти и непълноценен член на семейството.
Въпросът ми е вие,четящите тази тема изпадали ли сте в такава ситуация,
какво решение взехтe/как излезнахте от ситуацията?Какво бихте ме посъветвали?

NomNomNom
03-17-2016, 20:43
Работа на пълен работен + взимане на изпитите лека-полека, щом родителите мрънкат - до някъде може би са прави, въпреки, че ти все пак работиш нещо.
А това за "някоя си икономика", все едно си хванал царя за шлифера.

an7raks
03-18-2016, 05:01
Ако си завършил миналата година и те виждат, че си късаш задника от учене всеки ден /не само уроци/, едва ли ще има подмятания.
Със 7-8 изпита не знам защо си мислиш, че въпросната специалност е за теб.

zliat
03-18-2016, 18:57
Яяя отговори/мнения.....не може да бъде


Работа на пълен работен + взимане на изпитите лека-полека, щом родителите мрънкат - до някъде може би са прави, въпреки, че ти все пак работиш нещо.
А това за "някоя си икономика", все едно си хванал царя за шлифера.
В смисъл,че икономическите специалности са по-лесни от инженерните.



Ако си завършил миналата година и те виждат, че си късаш задника от учене всеки ден /не само уроци/, едва ли ще има подмятания.
Със 7-8 изпита не знам защо си мислиш, че въпросната специалност е за теб.
както споменах завършил съм семестриално.Мисля си защото вече веднъж съм я завършил,
но на ниво средно образование и мога да кажа,че учебниците са написани на по-високо ниво,
а доцентите, за да си пазят репутацията/избиват комплекси просто не пускат всеки от първия-третия път.

NomNomNom
03-19-2016, 14:00
Че какво й е лесното на икономиката

zliat
03-21-2016, 06:45
Че какво й е лесното на икономиката
Че какво и е трудното?
Няма разни предмети като "Теоретична механика" 1-ва и 2-ра част,"Съпротивление на материалите"(съпромат),
"Механика на флуидите","Теория на механизмите и машините","Машинни елементи" разбираш ли сложени ей така за цвят.
Икономическите специалности са си борба и битка с work и еxel и то защото просто няма какво да се напише.

NomNomNom
03-21-2016, 19:17
Не, че нещо, ама ако са ти по-сложни от десетките икономически предмети, значи не си за ту.

zliat
03-22-2016, 05:33
Не, че нещо, ама ако са ти по-сложни от десетките икономически предмети, значи не си за ту.

Аз да съм казал,че съм ту? И нищо не съм казвал,че са ми сложни икономическите предмети.Не ми слагай думи в устата,които не съм казал.Явно учиш журналистика....или пък вече си я завършила.

an7raks
03-22-2016, 09:58
както споменах завършил съм семестриално.Мисля си защото вече веднъж съм я завършил,
но на ниво средно образование и мога да кажа,че учебниците са написани на по-високо ниво,
а доцентите, за да си пазят репутацията/избиват комплекси просто не пускат всеки от първия-третия път.

Това, че си завършил семестриално значи единствено, че си ходил 4 години да дремеш на лекции и упражнения, нищо повече. А средното го завършват и хора, които си нямат хал хабер, така че и това не значи много. Това с комплексите и големите лоши професори ми звучи като излязло от устата на 8-мо класник двойкаджия.

Violenza
03-22-2016, 19:29
но не успявам да ги взема или просто не искат
доцентите и там каквито са да ми ги дадат.
Ако отидеш на изпит подготвен няма да има такава опция. Просто не си учил достатъчно.

Доста изпити имаш да взимаш, но по-добре се стегни и ги вземи, защото ако не завършиш ще излезе, че 4 години си ги изгубил на вятъра. Започнеш ли сега да работиш, още повече ще изостанеш с ученето, а то проточи ли се с годините, няма и да завършиш.
Така че моят съвет е да наблегнеш на ученето, за да го избуташ възможно най-бързо, а после имаш достатъчно време да работиш.

zliat
03-23-2016, 07:14
Това, че си завършил семестриално значи единствено, че си ходил 4 години да дремеш на лекции и упражнения, нищо повече. А средното го завършват и хора, които си нямат хал хабер, така че и това не значи много. Това с комплексите и големите лоши професори ми звучи като излязло от устата на 8-мо класник двойкаджия.
да звучи както иска,аз казвам истината.


Не се хаби, с грешен човек се заяждаш.
Ооо я да не ми казваш какво да правя.Че се защитавате форумните задници ми е повече от ясно.
Май станах доста неудобен?


Ако отидеш на изпит подготвен няма да има такава опция. Просто не си учил достатъчно.
Да бе все не е достатъчно.....Дали ще пишеш каквото знаеш и каквото е преподавано,ще пишеш глупости от съседния университет или няма да пишеш на изпита,резултата е все един и същ.Дали си с бръмбър,царски,обикновен пищов или без пак оценката е една и съща.


Доста изпити имаш да взимаш, но по-добре се стегни и ги вземи, защото ако не завършиш ще излезе, че 4 години си ги изгубил на вятъра. Започнеш ли сега да работиш, още повече ще изостанеш с ученето, а то проточи ли се с годините, няма и да завършиш.
Така че моят съвет е да наблегнеш на ученето, за да го избуташ възможно най-бързо, а после имаш достатъчно време да работиш.
Колко да се стягам?!? как да продължиш да влагаш енергия и сили(те пак са енергия) в нещо в което няма положителен ефект,резултат?! Аз не съм бабката от Япония или Китай,която се е явила 9ХХ пъти накрая е взела шофьорския изпит.

an7raks
03-23-2016, 08:05
Щом казваш истината, значи или никой не е завършил въпросната специалност, или си адски нелицеприятен, че да те намразят само теб.

Наистина се заяждаш с грешния човек, ако си някоя инженерна специалност.

zliat
03-23-2016, 08:49
Щом казваш истината, значи или никой не е завършил въпросната специалност, или си адски нелицеприятен, че да те намразят само теб.

Наистина се заяждаш с грешния човек, ако си някоя инженерна специалност.
Сега пък съм бил и грозен.Благодаря,за комплимента.
Ситуацията се повтаря и при моите колеги.Някои имат повече изпити от мен,други по-малко.
В 1-ви курс се бяхме записали 75-6 човека.На края на 4-ти курс бяхме останали 16-7,от които само един е завършил.

an7raks
03-23-2016, 08:57
Значи са отпаднали 60 човека... При нас отпаднаха към 40 още първи курс. :D Все разни, дето им се заяждаха преподавателите. Сега втори курс се очаква да отпаднат още толкова горе/долу.
Зарежи тези истории със заяждането и си седни на задника да учиш. С "бръмбари", царски, кралски пищови и автомати е много вероятно да те късат всеки път. Нали не мислиш, че можеш да заблудиш някой, който се е занимавал с това години наред? Освен това, можеш да поискаш комисия, ако си убеден в знанията си.
Каква специалност си, ако не е тайна?

Violenza
03-23-2016, 09:12
Колко да се стягам?!? как да продължиш да влагаш енергия и сили(те пак са енергия) в нещо в което няма положителен ефект,резултат?! Аз не съм бабката от Япония или Китай,която се е явила 9ХХ пъти накрая е взела шофьорския изпит.
В тоя случай не виждам къде ти е дилемата. Ти просто си търсиш оправдание да оставиш ученето. Е, имаш такова, при това доста голямо - записал си нещо, което не е за теб и което очевидно не разбираш. Спирай тогава да влагаш енергията в нещо, което няма да ти послужи в бъдеще и започвай да вадиш пари, защото не си на малко години.

galaxy29
03-23-2016, 10:00
Не се ласкай. Заяждаш се с грешен човек буквално - мацката си вади парите от години сама с нещо далеч по-трудно от твоето предположение, предимно мъжки "занаят" е, ако се беше разровил във форума, щеше да прочетеш вместо да ставаш за смях. Неудобен бил, ха.
звучиш като тоалетната й хартия, освен това кое е смешното, че не се е ровил за личния й живот, хаха, ти си за смях, пантеринке

tori
03-23-2016, 10:47
Само аз ли не разбирам каква му е дилемата на този?! Трябва ли да се чувствам тъпа?
Щото, авторе, ако се чудиш да си вземаш ли изпитите или да бачкаш, можеш да направиш и двете. Казаха ти - малко по малко можеш да вземаш изпити и да бачкаш нещо. А вашите са си в правото да мрънкат, че не правиш нищо - нито си тамандан започнал висше образование, а напротив - минали са първите една-две години, когато си мега зает с глупости; нито като бачкаш, заплащането ти стига, съответно ползваш и техни пари; нито си цъфнал и вързал с ученето. И моето дете да е толко надолу в лайната, и аз щях да мрънкосвам. Хем насран и на моя издръжка, хем голям по форумите. Айде не, а?!

zliat
03-23-2016, 12:57
Значи са отпаднали 60 човека... При нас отпаднаха към 40 още първи курс. :D Все разни, дето им се заяждаха преподавателите. Сега втори курс се очаква да отпаднат още толкова горе/долу.
Зарежи тези истории със заяждането и си седни на задника да учиш. С "бръмбари", царски, кралски пищови и автомати е много вероятно да те късат всеки път. Нали не мислиш, че можеш да заблудиш някой, който се е занимавал с това години наред? Освен това, можеш да поискаш комисия, ако си убеден в знанията си.
Каква специалност си, ако не е тайна?
предпочитам да остане тайна,че ако се разбере.....и по тв ще дават.


Не се ласкай. Заяждаш се с грешен човек буквално - мацката си вади парите от години сама с нещо далеч по-трудно от твоето предположение, предимно мъжки "занаят" е, ако се беше разровил във форума, щеше да прочетеш вместо да ставаш за смях. Неудобен бил, ха.
Хайде сега като ти е толкова голям носа и езика слушам те- каква е тази толкова мъжки занаят.



В тоя случай не виждам къде ти е дилемата. Ти просто си търсиш оправдание да оставиш ученето. Е, имаш такова, при това доста голямо - записал си нещо, което не е за теб и което очевидно не разбираш. Спирай тогава да влагаш енергията в нещо, което няма да ти послужи в бъдеще и започвай да вадиш пари, защото не си на малко години.
Здрасти,как съм?


Само аз ли не разбирам каква му е дилемата на този?! Трябва ли да се чувствам тъпа?
Щото, авторе, ако се чудиш да си вземаш ли изпитите или да бачкаш, можеш да направиш и двете. Казаха ти - малко по малко можеш да вземаш изпити и да бачкаш нещо. А вашите са си в правото да мрънкат, че не правиш нищо - нито си тамандан започнал висше образование, а напротив - минали са първите една-две години, когато си мега зает с глупости; нито като бачкаш, заплащането ти стига, съответно ползваш и техни пари; нито си цъфнал и вързал с ученето. И моето дете да е толко надолу в лайната, и аз щях да мрънкосвам. Хем насран и на моя издръжка, хем голям по форумите. Айде не, а?!
Дилемата е учене или работа или и двете.Разяснявам,че от толкова спам съвсем се загуби идеята на темата.
Хем не вижда дилема,хем разяснява.....на всяка тенджера похлупак.

Много ми е странно как така темата нямаше пост 10 дни и сега в рамките на 2 ми се изсипа форума на главата.....
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10391525_500260433491219_444954573287512290_n.jpg? oh=e83a7415d89c2905d0563f0a3f39d56f&oe=57890FB3

golemiq_korab_minava
03-24-2016, 11:58
Квото и да направиш ще си прецакан.

an7raks
03-24-2016, 12:17
Слушай кораба, той е наясно със Системата и знае, че Те контролират всичко. Естествено Те прецакват избрани хора като теб и него, защото не сте им удобни.

golemiq_korab_minava
03-24-2016, 12:29
Слушай кораба, той е наясно със Системата и знае, че Те контролират всичко. Естествено Те прецакват избрани хора като теб и него, защото не сте им удобни.

тъпак, не го казах в тоози смисъл.

авторът на темата буквално иска някой да му оправи чаршафите.

тема бликза до създадетелите на крив масур, или каква сметка за ток плащате, защото моята е такава, толкова ли и вашата.

zliat
03-24-2016, 20:00
Квото и да направиш ще си прецакан.
+ 1


Слушай кораба, той е наясно със Системата и знае, че Те контролират всичко. Естествено Те прецакват избрани хора като теб и него, защото не сте им удобни.
Ох...я тихо там нагърмения

draid
03-25-2016, 20:15
Понеже твърдиш, че просто казваш истината, то и аз ще ти напиша истината за твоето положение. След като споменаваш точно тези предмети, които и вероятно влачиш, то може да се предположи, че ще ставаш машинен инженер. Ще ти споделя една тайна - няма да стане от теб инженер. Ако се окаже, че влачиш въпросните изброени предмети, то причината за това е далеч по-проста от това, че доцентите не те "пускат". Машинни Елементи - изпит който в повечето случаи може да бъде взет от средно технически грамотен човек със сравнително малко учене, изненада е че изобщо присъства в списъка ти, но ако ти е проблемен, то жалко че си стигнал до 4-ти курс. Механиката е основата на всички други изброени предмети, ако не си научил статика, кинематика и динамика, просто забравяш за съпромата. Като събереш механика и съпромат се получава ТММ. Сам сигурно се досещаш, че ТММ без да си си научил другите два предмета може да вземеш или с преписване или по милост. Ще си позволя да предположа, че положението ти изглежда безнадеждно, защото когато е трябвало (разбирай 1-ви курс) не си учил както трябва, а нещата в тез специалности са с натрупване. Сега ще бъде забавно да вземеш точно тези изпити, но пък и далеч от невъзможното. Това ни отвежда до твоето самоотвержено учене, което е съмнително да е такова. 7 изпита се вземат в рамките на месец-два учене и то въпреки твоите убеждения, че преподавателите "се правят на корави". Я ми кажи ти записа това, просто защото бала беше нисък ли? Виждаш ли, при тези специалности се получава един неприятен капан, баловете са ниски, влиза се лесно, но пък се излиза трудно. Това важи с пълна сила за влезлите дето си нямат понятие какво искат изобщо. Относно икономиката, мога да кажа че и да беше "някаква пак икономика" вероятно пак щеше да стенеш нейде из интернет пространството. Ексел горкия не знам защо толкова го подценяват хората, като го мислят за прост калкулатор. Пък с решаване на икономически проблеми се занимават доста от т.н. суперкомпютри, а не касиото на баба ти.

Като заключение - Дилемата е никаква, просто се опитваш да си намериш извинение за това, че не можеш да завършиш.


Не се ласкай. Заяждаш се с грешен човек буквално - мацката си вади парите от години сама с нещо далеч по-трудно от твоето предположение, предимно мъжки "занаят" е, ако се беше разровил във форума, щеше да прочетеш вместо да ставаш за смях. Неудобен бил, ха.

В това не бих бил толкова убеден като теб.

zliat
03-28-2016, 09:49
Скъпи,darid,щом виждаш бъдещето били ми казал числата от тотото.
Не може да си сигурен какво ще се случи,щом като не го знаеш.Отделно не смееш да продължиш
след инжинер.Недоумяваш какво се опитвам да кажа в този момент,нали?
Искам да кажа,че ситуацията в нашата мила страница никак не е розово,зелено или синьо.


Машинни Елементи - изпит който в повечето случаи може да бъде взет от средно технически грамотен човек със сравнително малко учене, изненада е че изобщо присъства в списъка ти, но ако ти е проблемен, то жалко че си стигнал до 4-ти курс.
Тук има един дребен детайл за който не споменавам,но го има.Проект.Този проект,както може би се досещаш
не е най-лесното нещо на света.Говорил съм с колеги от други специалности и мнението им се припокрива,а
именно,че доцентът,който проверява проектите не е с всичкия си,хлопат му яко дъските,но нека звучи като
извинение.


Я ми кажи ти записа това, просто защото бала беше нисък ли?Виждаш ли, при тези специалности се получава един неприятен капан, баловете са ниски, влиза се лесно, но пък се излиза трудно. Това важи с пълна сила за влезлите дето си нямат понятие какво искат изобщо.
Сам си задава въпрос,сам си отговоряш.....започваш да ми се струваш доста познат.....откъде ли...най-вероятно от университета като даскалите там.Между другото Здрасти,как съм?
Щом ме пренебрегваш,какво ли изобщо се обяснявам...............

an7raks
03-28-2016, 10:48
Успя да изкараш всички тук ненормални и/или заядливи спрямо теб... започваш да ми се струваш доста познат... откъде ли... най-вероятно от университета и льохманите, които не знаят защо са там.
Едит: draid, не знам преди колко време си завършил и какво точно, но в момента в повечето специалности си е смешно нивото за 3-ка. Факт е, че за масата хора, влезли заради ниския бал или, щото им се живее още 4 години на гърба на мама и тати, завършването си е доста тегаво, но погледнато реално, се искат 2-3 дни учене преди изпит, за да го вземеш с над 4-ка, ако се интересуваш от нещата, които учиш. Мисълта ми е, че не е кой знае какво нивото, необходимо за "изкласяване".
Впрочем, много се дразня, когато започнат преподавателите да ми говорят за "едно време" и как сега са снижили много критериите... Чудя се кога ще ми избият бушоните и ще насоля някой така, че после да влача някой изпит до края. Да не съм ги карал аз да свалят критериите, дори напротив - всеки здравомислещ иска критериите да са по-сурови, за да може накрая тази диплома да има някаква тежест...

golemiq_korab_minava
03-28-2016, 11:39
Преподавателите по този начин ви стимулират да се напънете. От тях не зависи нищо. Онзи ден един доцент ни го каза същото. Политиците в министерството не питат деценти по въпроси, а си правят квото решат, квото им наредят от вън.

draid
03-28-2016, 17:12
Скъпи,darid,щом виждаш бъдещето били ми казал числата от тотото.
Не може да си сигурен какво ще се случи,щом като не го знаеш.Отделно не смееш да продължиш
след инжинер.Недоумяваш какво се опитвам да кажа в този момент,нали?
Искам да кажа,че ситуацията в нашата мила страница никак не е розово,зелено или синьо.


Не смея казваш, аз пък казвам, че от теб инженер няма да стане. И това няма общо вероятно с твоето чудене за какво да ставаш аджеба такъв, като сигурно са зле платени? Това ще го оставя без отговор.



Тук има един дребен детайл за който не споменавам,но го има.Проект.Този проект,както може би се досещаш
не е най-лесното нещо на света.Говорил съм с колеги от други специалности и мнението им се припокрива,а
именно,че доцентът,който проверява проектите не е с всичкия си,хлопат му яко дъските,но нека звучи като
извинение.


Ужас! Та това е цял проект... сигурно е много труден. И все пак да предположим някак, че на доцента му хлопат дъските. Какво е извинението за другите там 5-6-7 изпита?



Сам си задава въпрос,сам си отговоряш.....започваш да ми се струваш доста познат.....откъде ли...най-вероятно от университета като даскалите там.Между другото Здрасти,как съм?
Щом ме пренебрегваш,какво ли изобщо се обяснявам...............

И все пак не отговори на въпроса. Защо реши да ставаш инженер? От чисто любопитство питам.

zliat
03-28-2016, 17:23
Ужас! Та това е цял проект... сигурно е много труден. И все пак да предположим някак, че на доцента му хлопат дъските. Какво е извинението за другите там 5-6-7 изпита?
Омаловажаваш истината и реалността.Като ти се струва толкова лесно направи го ти-ще си платя(освен ако не е в натура)


И все пак не отговори на въпроса. Защо реши да ставаш инженер? От чисто любопитство питам.
Кога си ме питал,че да не съм дал отговор??! Отговор:

Това ще го оставя без отговор.

draid
03-28-2016, 17:53
Омаловажаваш истината и реалността.Като ти се струва толкова лесно направи го ти-ще си платя(освен ако не е в натура)


Кога си ме питал,че да не съм дал отговор??! Отговор:

Ама аз когато е трябвало съм го направил. Защо трябва на теб да ти вземам изпити? Особено за пари и после ти да вземеш диплома за инженер?

zliat
03-28-2016, 18:40
Ама аз когато е трябвало съм го направил. Защо трябва на теб да ти вземам изпити? Особено за пари и после ти да вземеш диплома за инженер?

И ето преувеличаване на нещата.Съвсем нормално.Нямам предвид изпитите,а проекта по машинни елементи.

an7raks
03-28-2016, 18:40
Зъл, с какви пари ще си платиш? С на мама?
А щом дори ти минава през ума варианта за плащане в натура, то по-добре се насочи към други сфери, които и без това са по-успешни в България.

zliat
03-28-2016, 18:43
Зъл, с какви пари ще си платиш? С на мама?
А щом дори ти минава през ума варианта за плащане в натура, то по-добре се насочи към други сфери, които и без това са по-успешни в България.

Не,не,не....оф ебахти хората сте.Четене между редовете на макс.
Финансовите ми проблеми не те засягат по никакъв начин и не са твоя работа.Прочети пак поста ми вникни в прочетеното.А именно,че ще платя с пари,НО НЕ и в натура.

an7raks
03-28-2016, 18:50
Изразът "чета между редовете" се използва в смисъл на "Схващам, долавям скрития смисъл". Или и преподавателите ти по БЕЛ в основното и средното са се заяждали с теб, или потвърждаваш, че е имало скрит смисъл в споменаването на плащането в натура.
Като цяло не ме засягаш, тук съм да се гъбаркам с хора като теб. Освен ако не си трол и не се гъбаркаш ти с мен в момента.

draid
03-28-2016, 19:43
И ето преувеличаване на нещата.Съвсем нормално.Нямам предвид изпитите,а проекта по машинни елементи.

Не виждам каква е разликата между проекта и изпита в случая? Толкова ли са ти сложни тия МЕ.

an7raks
03-28-2016, 22:45
Не виждам каква е разликата между проекта и изпита в случая? Толкова ли са ти сложни тия МЕ.
Отделно ми е интересно какво ще прави като инженер, ако не може един проект да скалъпи...

zliat
03-31-2016, 12:22
Не виждам каква е разликата между проекта и изпита в случая? Толкова ли са ти сложни тия МЕ.
Не са сложни,но този,който ги води не е наред с главата.Днес бях в университета и говорих с един доцент по друг проект и го попитах за неговото мнение.Той каза същото,каквото е и мнението на колегите.
За да достигнеш до изпита трябва да направиш проект.За да направиш проекта ти трябва ръководство,обаче ръководство има само един екземпляр в библиотеката,няма в продажба.Записваш се в списък с чакащите и след около месец-два ти идва реда,но аз съм още далеч от този изпит.


Отделно ми е интересно какво ще прави като инженер, ако не може един проект да скалъпи...
То мога да скалъпя нещо,но важното е поне за мен да има смисъл от него и то да работи...иначе проекти,които звучат като https://www.youtube.com/watch?v=adScVKZZgOo от 1,45 до 2,13 минута от клипа мога да ти нацвъкам поне една дузина.

an7raks
03-31-2016, 12:53
Какво се обясняваш, факт е, че не четеш. Написал е "освен ако не е в натура".


:lol:

draid
03-31-2016, 15:19
Не са сложни,но този,който ги води не е наред с главата.Днес бях в университета и говорих с един доцент по друг проект и го попитах за неговото мнение.Той каза същото,каквото е и мнението на колегите.
За да достигнеш до изпита трябва да направиш проект.За да направиш проекта ти трябва ръководство,обаче ръководство има само един екземпляр в библиотеката,няма в продажба.Записваш се в списък с чакащите и след около месец-два ти идва реда,но аз съм още далеч от този изпит.


То мога да скалъпя нещо,но важното е поне за мен да има смисъл от него и то да работи...иначе проекти,които звучат като https://www.youtube.com/watch?v=adScVKZZgOo от 1,45 до 2,13 минута от клипа мога да ти нацвъкам поне една дузина.

Дори да преглътна, че за МЕ говориш пълни глупости и си намираш извинения, пак ще те попитам какво се случва с останалите 7 изпита? И там ли преподавателите са "Не добре с главата"; "Има списъци с чакащи"; "Няма учебници" и ред други глупости? Не разбирам проблема, обясни ми моля те. Я ни разкажи за тоя проект по МЕ какво представлява, че да му оценим трудността.

Violenza
03-31-2016, 15:53
На крива ракета космосът й пречи общо взето.

Много е фантастично това с учебника.

zliat
04-03-2016, 18:50
Дори да преглътна, че за МЕ говориш пълни глупости и си намираш извинения, пак ще те попитам какво се случва с останалите 7 изпита? И там ли преподавателите са "Не добре с главата"; "Има списъци с чакащи"; "Няма учебници" и ред други глупости? Не разбирам проблема, обясни ми моля те. Я ни разкажи за тоя проект по МЕ какво представлява, че да му оценим трудността.
При МЕ е претендентът за приза "не е добре с главата".Аз лесно ще кажа,какво ще прочетете и разберете обаче.
Да се изложа ли още малко с "извинения"?!? Добре,че съм анонимен.
Такам проектът представлява изчисление и конструиране на тристъпален редуктор с изход на 90 градуса спрямо входа.
Изчислява се всичко,което се досещаш-корпуса-кутията,болтовете,които свързват двете половини,лагерите-броят им, на какво разстояние да са един от друг,дебелината на валовете,брой на зъбите,широчина,дебелина,ш пнки-брой,форма,дебелина,дължин ,шум,който ще генерира.Стига ли ти? Има и бонус-не можеш да използваш компютър и компютърни програми при изчисленията и изчертаването на чертежа,който задължително трябва да е 1:1 с реалния размер.



На крива ракета космосът й пречи общо взето.

Много е фантастично това с учебника.
Още един папагал

draid
04-04-2016, 16:44
При МЕ е претендентът за приза "не е добре с главата".Аз лесно ще кажа,какво ще прочетете и разберете обаче.
Да се изложа ли още малко с "извинения"?!? Добре,че съм анонимен.
Такам проектът представлява изчисление и конструиране на тристъпален редуктор с изход на 90 градуса спрямо входа.
Изчислява се всичко,което се досещаш-корпуса-кутията,болтовете,които свързват двете половини,лагерите-броят им, на какво разстояние да са един от друг,дебелината на валовете,брой на зъбите,широчина,дебелина,ш пнки-брой,форма,дебелина,дължин ,шум,който ще генерира.Стига ли ти? Има и бонус-не можеш да използваш компютър и компютърни програми при изчисленията и изчертаването на чертежа,който задължително трябва да е 1:1 с реалния размер.
Още един папагал

И това звучи ли ти сложно? Защото ми се струва, че хич не е толкова сложно както го изкарваш. Остава въпроса за останалите изпити.

zliat
04-07-2016, 05:07
Не отговори на другия въпрос, а именно: Какво е извинението за другите 7 изпита? Наясно сме, че има и кофти професори, ама по всичките 7 ли те са ти виновни?
Има кофти предмети.

Нещо май форума започва да се бъгва. Draid,съжалявам,но не мога да прочета мнението ти.
Пък и е интересно как темата имад 2000 прочита/прегледа,а има толкова малко мнения,постове......

draid
04-07-2016, 19:19
И мислиш, е проекта ти по МЕ е труден? Отделно остават въпросите за останалите изпити и какъв е проблема с тях.

babity
04-09-2016, 17:15
Седни си на д-то, почети повечко, пък междувременно гледай да минеш между капките. ТУ е особена пародия на ВУЗ, така е. Особено за пловдивския филиал имам доста впечатления. 'Ма само за себе си е кофти да не си се дипломирал. Гледай да ти се махне от главата по най-бързия/лесен начин.

zliat
04-13-2016, 18:41
И мислиш, е проекта ти по МЕ е труден? Отделно остават въпросите за останалите изпити и какъв е проблема с тях.
Не си чел мненията ми.Прочети ги.


Седни си на д-то, почети повечко, пък междувременно гледай да минеш между капките. ТУ е особена пародия на ВУЗ, така е. Особено за пловдивския филиал имам доста впечатления. 'Ма само за себе си е кофти да не си се дипломирал. Гледай да ти се махне от главата по най-бързия/лесен начин.
Моят ВУЗ не е ТУ и там между капките не се минава.Пловдивския си е пловдивският.Тук е София.
Ако ставаше по най-бързият начин ($) досега 3 дипломи(хартийки) за висше да имах.......ама не става........иначе
много искам да ми се махне от главата.

draid
04-14-2016, 18:54
Ама ти и да вземеш някак накрая тая диплома, тя пак ще значи нищо повече от лист хартия в твоя случай. Много добре ти прочетох коментарите, а ти не ми обясни какво се случва с другите 7 изпита освен МЕ, където разбрахме, че имаш "извнение".

golemiq_korab_minava
04-14-2016, 19:20
Ама ти и да вземеш някак накрая тая диплома, тя пак ще значи нищо повече от лист хартия в твоя случай. Много добре ти прочетох коментарите, а ти не ми обясни какво се случва с другите 7 изпита освен МЕ, където разбрахме, че имаш "извнение".

Аз не разбрах твоя съвет какъв е? Или целта е да му кажеш колко е бил тъп през тези години, че е карал висшето и сега не е нужно да си вземе дори хартията, за която си е губил времето?

an7raks
04-14-2016, 20:19
Аз не разбрах твоя съвет какъв е? Или целта е да му кажеш колко е бил тъп през тези години, че е карал висшето и сега не е нужно да си вземе дори хартията, за която си е губил времето?

Не знам за Драйд, но аз имах точно това предвид.

draid
04-15-2016, 16:33
Аз не разбрах твоя съвет какъв е? Или целта е да му кажеш колко е бил тъп през тези години, че е карал висшето и сега не е нужно да си вземе дори хартията, за която си е губил времето?

Аз каквото трябваше да казвам, вече го казах. Сега чакам да чуя извинението му за останалите 7 изпита.

babity
04-16-2016, 16:56
Моят ВУЗ не е ТУ и там между капките не се минава.Пловдивския си е пловдивският.Тук е София.
Ако ставаше по най-бързият начин ($) досега 3 дипломи(хартийки) за висше да имах.......ама не става........иначе
много искам да ми се махне от главата.

'Ми тогава работи по-здраво, че да 'земеш да си ги платиш вече, еба си. Не ста'а и хуя до края и душата в рая!

zliat
04-21-2016, 09:51
Аз каквото трябваше да казвам, вече го казах. Сега чакам да чуя извинението му за останалите 7 изпита.
http://facebook-mania.ovo.bg/_ph/15/2/588776896.jpg?1461232653 (http://facebook-mania.ovo.bg/photo/facebook_stikeri/emotikoni/fejsbuk_stiker_emotikona_podsvirkva_si/15-0-3180)ами вече станаха 6 (party)


'Ми тогава работи по-здраво, че да 'земеш да си ги платиш вече, еба си. Не ста'а и хуя до края и душата в рая!
Парите само ги прибират,а изпитите не ги дават

draid
04-21-2016, 19:46
След като няма какво смислено да кажеш за да се оправдаеш, предлагам да закрием темата, пък ти се оправяй както можеш, ако изобщо можеш.

prosto_chovek
04-24-2016, 13:35
Колега, мен ако питаш, вземи си една работа, дето ти предлагат максимално добрите пари за момента, изпитите ще ги изчистиш, болнични (ако си гъст с личната), дни неплатен или платен и прочее от там можеш да си вземеш винаги, а и дати за поправки (поне в ЕФ, предполагам и по другите факултети) пускат поне по 1 2 през семестрите, освен на поправителните сесии. Пиши в групите във фейсбук на техническия там за твоята специалност кой каквито дати научи да ги публикува и ще се оправиш. Един колега така прави от миналата година насам и ги редуцира от около 10 на 3 дотук.