PDA

View Full Version : Мъжки или женски питбул ?



P4YP4LL
03-07-2016, 21:48
Здравейте, не намерих такава тема за това реших да създам нова. Исках да ви попитам, понеже ще си взимам кученце,кои са плюсовете и минусите на двата пола.И точно за питбул,мъжко или женско ми препоръчвате :) Благодаря предварително ! :)

TROLLDADLOLCAKE
03-09-2016, 12:02
Всичко зависи от това какви възможности имаш и колко време имаш да се занимаваш с него. При мъжките - като подуши женска и ... става трудно управляем и спира да мисли.При женските - разгонват се и ако не искаш бебета в момента, трябва много да внимаваш. Пък и бебета са отговорност, и то не малка . Реши сама - това ще е най правилния избор според мен.Другото,което е..при повечето породи както и питбула мъжкия е по - едър и изглежда по-готино.

P4YP4LL
03-09-2016, 22:12
Мерси за отговора TROLLDADLOLCAKE ! И на мен повече ми харесват мъжките, защото са по едри, но ме е страх да не стане много свирепо, не съм избрал породата заради репутацията им, а защото са ми любимци. Единственото което ме спира да взема мъжки е това да не стане много злобно, разбира се ще го възпитавам на обратното, но знам ли ?! :)

П.П. "Реши сама" - сам* :)

mincheto
03-10-2016, 04:18
Незавимо какво е женското винаги е по-злобно от мъжкото...Аз пък до 2007г -дванайсет години имах немска овчарка-любимото ми куче и сега майка ми си купи лятото старонемска овчарка толкова е пухкава много я обичам ,и е куче с характер. :D

Damia
03-12-2016, 12:51
Звучи сякаш ти е първо куче, така че ти препоръчвам женска. От момента, в който ти влезе в къщата, няма значение колко е "готино", това е истинска отговорност. Виждала съм няколко спокойни питбула, виждала съм и изключително агресивни. Без значение от пола - задължително, всекидневна социализация с всякакви кучета и хора, ако не искаш кучето да е "свирепо" после. Имам две кучета, но знанията ми за тази порода са ограничени и все пак - не са от "лесните". Женската може и да се разгонва, но може да я кастрираш(има достатъчно бездомни кучета, няма нужда от безразборен разплод), а и мисля, че е възможно да има по-благ характер. Мъжките често искат да имат надмощие, което предизвиква скарвания. Възпитанието въобще не е лесно нещо, животното си има характер и собствена воля и ти не може да го контролираш както ти харесва. Пожелавам ти много успех и отговорност в начинанието.

RuiMyaoBG
03-13-2016, 12:52
Цитирам от един друг форум:


Здравей. Честито, много добър избор на порода. По въпроса момче или момиче, аз пиша какви са плюсовете и минусите на единия и другия пол, а ти си решаваш според твоя темперамент. Мъжки Стават по-едри около 40 кг големи. Имат проблем с нагона, много са влюбчиви, не можеш да ги откъснеш от женското дупе. Бият се с други мъжки кучета. Обикновено стават по-красиви, с по- изразителни глави. Не се разгонват. Женски По нежни, любеобвилни, гальовни и привързани са. По-спокойни, като характер ( с някой изключения) Разгонва се два пъти в годината, но пък може да има бебета. Ако не искате нито бебета, нито разгонвания, може да я кастрирате още преди първо разгонване. Рядко се бият с каквото и да било.

Ако искаш сам/а да прочетеш :
http://wap.bglabrador.borda.ru/?1-9-0-00000022-000-10001-0

Дано да съм помогнала ;)

TROLLDADLOLCAKE
03-13-2016, 14:52
Мерси за отговора TROLLDADLOLCAKE ! И на мен повече ми харесват мъжките, защото са по едри, но ме е страх да не стане много свирепо, не съм избрал породата заради репутацията им, а защото са ми любимци. Единственото което ме спира да взема мъжки е това да не стане много злобно, разбира се ще го възпитавам на обратното, но знам ли ?! :)

П.П. "Реши сама" - сам* :)


Ти да не мислиш,че женските са по-малко злобни?Тара (питбула) на един приятел изяде вече 5 чифта маратонки на хората от компанията..В единия момент е окей,галиш я и ти е голям авер..И след 5 мин като се заблееш на някъде те геп за кеца и почва да те размята.. :D :D
Всичко е до това как го възпиташ..И пинчерите хапят ако се научат..И ТО МНОГО ЛОШО!!!

P4YP4LL
03-18-2016, 21:20
Благодаря на всички за отговорите ! :) мъжко ще да е ! :D

P4YP4LL
04-05-2016, 15:42
Ето го красавеца :) вчера го взех и много му се радвам !
http://prikachi.com/images.php?images/201/8733201P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/203/8733203K.jpg
Поздрави ! :)

Sarafina
04-05-2016, 16:13
О честитоо, да е жив и здрав
<3 и нали няма да му режеш ушите и опашката

P4YP4LL
04-05-2016, 17:51
Опашката със сигурност не, но за ушите се чудя, изглеждат много по добре с рязани, не напълно ами нещо такова :
http://prikachi.com/images.php?images/575/8733575x.jpg
третата снимка от тук : http://prikachi.com/images.php?images/578/8733578m.jpg
А дали се озлобява когато му ги режат, какво мислите ?

Sarafina
04-06-2016, 18:39
Травма е за него... кой знае какво ще стане в бъдеще. не се гаври с природата. Даже ако не се лъжа според новия закон за защита на животните, това е забранено... че се прави нелегално от ветеринари е друг въпрос.
това е куче, не кукла, логично погледнато как така ще му режеш ушите, защото ти харесвало повече? Това си е твоето куче и си го приеми такова каквото е. Мислех, че го обичаш безусловно?

П.С да режеш уши на бебе си е чист садизъм. Е разбира се някъде момчетата продължават да ги обрязват..... я се постави на тяхно място и благодари, че никой не ти го е причинил.

Damia
04-06-2016, 18:57
^ викам айде да не се бъркам, но съм съгласна
Не може да правиш с тялото му каквото си искаш, при положение, че той не може да ти даде съгласие и няма здравословни причини. Това кучето да се чувства добре е много по-важно от твоите представи кое е по-красиво.

haritov
04-06-2016, 20:12
по закон уши и опашка не се режат освен ако не е наложително

DoubleDMG
04-09-2016, 04:22
И ще ти препоръчам Дого АРжентино,'щото питбулите дори да ги изведеш на площадка с други кучета се държат агресивно и дори нападат..