PDA

View Full Version : Кондилома



speedy159
03-08-2016, 17:44
Здравейте приятели силно се извинявам ако вече има такава тема но спешно ми трябва помощ.Става въпрос са проблеми с пениса получих малки бели точици като пъпчици около гемчето реших да ида на лекар (уролог) За преглед и той установи че това са гъбички добре лекувах ги тия гъбички около месец след което ефект нямаше отидох при друг лекар който ми каза същото (гъбички) и ми предписа друг крем лекувах и с него крем около 2 седмици ефект нямаше така смених 4 лекаря докато не отидох на дерматолог който ми предписа диагноза Кондилома ХПВ вирус със лечение местно на тия "пъпчици" с крем Алдара(1месец) преди 2 дена мина месец с използването на този крем с цел изгаряне и премахване на кондиломите през този период от време (1 месец) посетих хомеопат който ми каза че няма смисъл от премахване на образуванията външно след като аз нося вируса във себе си и този вирус се предава по полов път но не може да се установи без микробиологичен тест на секрет от тия кондиломи а аз такъв Нямам. Но след като се предава по полов път решихме да направим тест на приятелката ми защото при нея можело да се установи дали е заразена след като излязоха резултатите при нея всичко беше ОК.Та започвам да се чудя дали въобще имам кондилома или просто лекарите не могат да установят заболяването ми.Искам само да уточня че вмомента пенисът ми е в отвратително състояние (зачервен,болки,сърбежи,пар ене при уриниране и др. Което според мен се дължи на използването на крем АЛДАРА - странични ефекти моля някой който е използвал такъв крем или е имал такива симпъоми да изкаже мнение до момента съм с разходи около 1000 - 1200 лева за нищо!!!Благодаря ви много!

TROLLDADLOLCAKE
03-08-2016, 22:11
Имаш нормално възпаление, а тези просто те разиграват и налучкват.Ходи си купи калиев перманганат от аптеката (мисля,че не е повече от 2 лева).Прочети в нета как се ползва (разтваря се до светлорозов разтвор,иначе ще се изгориш) !!!

speedy159
03-09-2016, 06:10
Проблемът е че цялата ми главичка вече е изгорена сега трябва и кондиломи да лекувам и рани ... ( започнах ново лечение вчера на кондиломите с ябълков оцет дават много положителни коментари силно се надявам да има резултат)

TROLLDADLOLCAKE
03-09-2016, 12:57
Еми нормално да ти е,след като 4ма са ти изписвали различно лечение...За това преди да ходиш на такива лекари се консултирай кои са най-добрите в града ти..Пълно е със шматароци,които само на диплома са доктори..

speedy159
03-10-2016, 06:19
Мислите ли че крем здраве е достатъчно "чист" за употрепа за лечение на разраняване там долу..?

TROLLDADLOLCAKE
03-11-2016, 16:38
Бепантен е много добър крем - изписва се за изприщвания на бебета..А за заздравяване на татуси просто няма по - добър от него..аз лично съм го ползвал..Малко е скъпичък (около 9 лева),но не съм сигурен дали може да се прилага точно там,за това най - добре се консултирай с компетентен по темата лекар или фармацефт!

Цар_Киро
03-15-2016, 09:06
Раните в следствие от разчесване ли са? Съветът ми е да не си правиш домашни експерименти с оцет и крем "здраве", а да посетиш дерматолога и да лекувате както е необходимо раните и да се мисли по какъв начин да се повлияят кондиломите. Хомеопата правилно ти е казал, че това е вирус и ти винаги ще си го носиш, което означава че след премахването на тези образувания никой не ти гарантира, че те отново няма да се появят. Идеята да ги махнеш е да не си заразен за други хора и за да не се превърнат в ракови образувания. Хомеопата не ти ли даде нещо за сърбежа, така че да минимализираш страничните ефекти на алдарата? Няма нужда да продължаваш да скачаш от лекар на лекар, дай възможност на някой да ти проследи заболяването и да те лекува адекватно. Бързо оздравяване.