PDA

View Full Version : Android



koko95
03-09-2016, 00:27
Супер много ме дразни андроида,накрая ако не намеря решение ще го delete-на :D . Аз си изключвам фейсбука от там дето се затварят приложения(стандартния метод) , не от apps--->force stop. Та изключих си фейса дето задържаш копче под екрана и плъзваш фейса да се изключи, не съм изключвал фейса от apps---force stop , та изключих го и продължих да си слушам радио с 3г-то, след което след известно време(10-тина минути) почнаха да ми се появяват известия от фейсбук... Та писна ми в apps---running след като затворя приложенията да има background process и тия процеси да ми изхабяват батерията....

Писна ми от тоя боклучив андроид, ако не го оправя накрая ще го деинсталирам...
Кефи ме много symbian,затварям си приложенията и не остават никакви background process. И батерията кара повече време спрямо скапания андроид.Искам да си направя андроида като симбиана, батерията да ми кара супер много време, след като затворя приложенията да не остават background process и само андроид и телефона да се включват, без никакви други приложения(освен ако аз не задам). Как да стане това, та батерията да ми кара адски дълго време като при симбиан?

koko95
03-09-2016, 01:13
Също така не искам да се споделя моя информация . Google your personal information might mean the data you shared might pop up in some random Google search.Nokia users don't have to bother with such things as no such emphasis on using the Ovi account is done.

Pug_306
03-09-2016, 06:27
Ами няма как да стане !

JDeel
03-09-2016, 08:56
Аз дори нямам Facebook или Messenger инсталиран на моя Андроидски телефон, и въпреки това взех да получавам известия от фейса някак си през Chrome (m.facebook.com), при положение че той би трябвало да бъде изключен. Сигурно в даден момент съм позволил тва - http://www.androidcentral.com/facebook-can-now-send-you-notifications-through-google-chrome-android

Некво е много оакано, тоя фейсбук се бута навсякъде и къде ли не. Дори не е собственост на Google, а те му правят удобно легълце в техния браузър! Айде аз нямам и 100 френда у фейса, и пак не му ща нотификациите. Не мога и да си представя какво се случва по телефоните на такива дето имат стотици и хиляди френдове.

Иначе и аз така реших наскоро да си взема Андроидски телефон (Lenovo някакво), че уж да ми държи повече на батерия в сравнение със старата Нокийка с Windows 8. Грънци. Има един куп настройки, а почти нищо не може да се контролира. В началото ми смучеше батерията заради някакъв малоумен Calendar. Накрая го закрепих та поне държи дълго време когато не го ползвам. Когато почна да правя нещо на него обаче превръща батерията в масло на слънце. Та затова сега се замислям пак за нещо на некадърниците от Microsoft, та поне да не се занимавам с "възможностите" на Андроид. Ама като знам десктоп версията на Windows 10 какъв е боклук...

Иначе доколкото разбирам, за по-пълен контрол над Андроид трябва да се root-не. Аз не съм го правил, па и не ми се занимава.

SprayPaint
03-09-2016, 12:00
Това, че излизаш от приложението facebook, не означава, че му забраняваш да се използва във фонов режим. Не знам, как работи facebook, защото го нямам инсталиран (ползвам само messenger), но мисля, че с изключване на синхронизациите би трябвало да спре да ти излизат известия и да ти спести малко батерия.



Също така не искам да се споделя моя информация . Google your personal information might mean the data you shared might pop up in some random Google search.Nokia users don't have to bother with such things as no such emphasis on using the Ovi account is done.

А тия неща ги четеш от някой сайт, където са постнати преди мнооого години :D Symbian отдавна умря и хората го забравиха. Ако не искаш да ти излизат персонализирани реклами, можеш да ги изключиш от тук https://www.google.com/settings/u/0/ads/authenticated

koko95
03-10-2016, 18:33
Аз дори нямам Facebook или Messenger инсталиран на моя Андроидски телефон, и въпреки това взех да получавам известия от фейса някак си през Chrome (m.facebook.com), при положение че той би трябвало да бъде изключен. Сигурно в даден момент съм позволил тва - http://www.androidcentral.com/facebook-can-now-send-you-notifications-through-google-chrome-android

Некво е много оакано, тоя фейсбук се бута навсякъде и къде ли не. Дори не е собственост на Google, а те му правят удобно легълце в техния браузър! Айде аз нямам и 100 френда у фейса, и пак не му ща нотификациите. Не мога и да си представя какво се случва по телефоните на такива дето имат стотици и хиляди френдове.

Иначе и аз така реших наскоро да си взема Андроидски телефон (Lenovo някакво), че уж да ми държи повече на батерия в сравнение със старата Нокийка с Windows 8. Грънци. Има един куп настройки, а почти нищо не може да се контролира. В началото ми смучеше батерията заради някакъв малоумен Calendar. Накрая го закрепих та поне държи дълго време когато не го ползвам. Когато почна да правя нещо на него обаче превръща батерията в масло на слънце. Та затова сега се замислям пак за нещо на некадърниците от Microsoft, та поне да не се занимавам с "възможностите" на Андроид. Ама като знам десктоп версията на Windows 10 какъв е боклук...

Иначе доколкото разбирам, за по-пълен контрол над Андроид трябва да се root-не. Аз не съм го правил, па и не ми се занимава.

Батерията при windows phone държи доста повече време спрямо андроид шитнята...

koko95
03-10-2016, 18:36
Та ако си руутна смартфона мога ли да го направя нищо да не ми смуче батерията като не използвам смартфона?

Blockhead
03-10-2016, 19:08
Свали си Metal - браузър за фейсбук, като фб апп, изглежда по същия начин, но реално браузваш позагладена мобилна версия на фб и може да се спира както всеки друг апп.

koko95
03-10-2016, 19:13
Сега си force stop-нах фейсбука и след секунди пак ми се включи....

nikolai_777
03-10-2016, 19:59
Аз преди време ти казах да си купиш Nokia N8 тъпак такъв,постоянно пишеш някакви простотии без никаква връзка...Стани от тоя компютър и вземи си намери приятели,че ми омръзна да чета простотиите ти...

koko95
03-12-2016, 02:57
Аз преди време ти казах да си купиш Nokia N8 тъпак такъв,постоянно пишеш някакви простотии без никаква връзка...Стани от тоя компютър и вземи си намери приятели,че ми омръзна да чета простотиите ти...

Хахахахахааха :D

Dwyd96
03-12-2016, 12:07
Windows phone?... Кога рязбра че си мазохист?

nikolai_777
03-14-2016, 12:03
Смей се,не аз имам коментар на снимка във фейсбук ''грозен'' с 400 лайка

koko95
03-15-2016, 10:14
Смей се,не аз имам коментар на снимка във фейсбук ''грозен'' с 400 лайка

Вече са 634 хахахахаха :D

nikolai_777
03-24-2016, 20:00
и ти е кеф???