PDA

View Full Version : Писмо от Германия до България



AggerYNWA
03-10-2016, 13:33
На 14.02.2016 пуснах писмо до приятелката ми,която е в София,а аз съм в Мюнхен.Пощенската марка мисля струваше 95 цента,написах адреса ми,нейния,написах "Bulgarien" в средата на писмото,както ми каза един от работниците там,но писмото още го няма..Сигурно е загубено,няма значение,нямаше нищо важно в него,просто исках да я изненадам.Въпроса ми е следният-Как точно се пуска писмо до България?Миналият път го предадох на този,които беше на касата в пощата,той удари някакъв печат и каза "аз ще го поема от тук".Също така трябва ли винаги да го предавам,или мога да го пусна някъде?Как мога да пусна писмото с приоритет?Има ли значение в кой ъгъл какво пише?Ще се радвам да ми отговорите на въпросите,защото търсих в Гугъл,но излизаше само стара информация,която не ми е полезна.Ако има някаква подобна тема-пратете ми я или нещо,което би ми било полезно,свързано с това :)

Поздрави от Мюнхен!

mincheto
03-11-2016, 10:01
Странно в Германиия са много точни....

AggerYNWA
03-11-2016, 17:37
Да,но все пак писмото го пипат и в България после.. :D

Грозния
03-11-2016, 20:27
Как написа адреса?
Писмо от чужбина се пише най-напред:
<НАСЕЛЕНО МЯСТО В БЪЛГАРИЯ (с латиница)>; BULGARIA
с големи букви!
И после адресът на български! Ти как го написа? Като го от докарат от Германия до България, да не мислиш че немци го носят тука :D ?

AggerYNWA
03-12-2016, 13:00
Адреса го написах на български език,също така и градът. В средата на писмото написах България на латиница :)

AggerYNWA
03-12-2016, 13:01
Също и градът написах на латиница,забравих да кажа

Грозния
03-12-2016, 18:39
Ако не могат да намерят получателя, трябва да го върнат на подателя, ако си написал адрес. Възможно е да има забавяне, обикновени писма пътуват около седмица от западна Европа да България.

AggerYNWA
03-13-2016, 09:03
Всичко написах,но не знам..Месец ще мине тези дни

raptor5
03-14-2016, 11:15
Пращал съм писма до България от доста места. За Германия правех следното:

Absender (изпращач): Име и мой адрес горе вляво (на латиница)
Empfänger (получател): Име и адрес на получателя долу дясно (на латиница, с пощенски код)

За марките (ако не се лъжа, думата беше Frankieren) - като го дадеш на човека в клона, той ти смята марки на ква стойност ти трябват (или не знам дали въобще слагат марки, май беше специален стикер на международната поща). За да е препоръчано (с уверение за пристигане или "приоритет", както ти казваш), казваш "mit Einschreiben". Това ще ти го оскъпи с 2-3 евро, но ще стигне. Било то и след 15-20 дена.

Можеш да го пускаш и в кутиите из града(не на гише), но трябва да си го облепил с достатъчно марки като стойност, стикер за препоръчана поща май също можеше да се купи. Чети обаче на самата кутия в кой "джоб" го пускаш. Едните са за кодовете на града, а съседният е - останалите кодове (вкл. чужбина, мисля).

Успех!

AggerYNWA
03-14-2016, 13:29
@raptor5 Благодаря много ! Аз също така направих,написах Abs: Моите данни,също така и за получател..Купих си марки от автомата за марки,бяха ми на стойност 90 цента мисля.Правилните марки са,защото избрах от самата машина за страна,която е член на ЕС. Дано да пристигне,все някога.Иначе благодаря за другата информация :)

kaRamella
03-15-2016, 21:27
Може тук да са и го откраднали
нешите бабички като видят нещо интересно в пощенската кутия и си го взимат

mincheto
03-17-2016, 14:25
Там работя...в една Софийска поща......^^ :D