PDA

View Full Version : Работа и заплащането в Макдоналдс ?



vladiks
03-10-2016, 18:28
Здравейте.Съвсем скоро ще започна работа в Макдоналдс (На 15 съм,но съвсем скоро 16),и имам 1-2 въпроса към хората,които имат поне малко опит в тази верига за бързо хранене . :)
И въпросите са :
1-Заплащането добро ли е ? Защото дочух от един приятел,който работи в ресторанта на Опълченска в София,че взимал 3-4 лв на час,но също така дочух,че не взимаш толкова,а 1-2 лв на час,за което ми се струва малко странно :? :D
2-Колегите добри ли са към теб ? Защото дочух,че са се държали отвратително :D
П.С. Повечето ще кажат,че не трябва да се записвам там,и да си намеря нещо друго.Та сега ще кажа с 3-4 думи : Никъде другаде не търсеха непълнолетни,а и веднага щом попитах дали търсят непълнолетни то те веднага ме взеха :D А и спешно ми трябват пари....

Грозния
03-10-2016, 20:36
1-Заплащането добро ли е ? Защото дочух от един приятел,който работи в ресторанта на Опълченска в София,че взимал 3-4 лв на час,но също така дочух,че не взимаш толкова,а 1-2 лв на час,за което ми се струва малко странно :? :DНе е странно - за данъци и осигуровки не си ли чувал? Освен това не е важно какво ти КАЗВАТ, а какво ПИШЕ в трудовия договор!

2-Колегите добри ли са към теб ? Защото дочух,че са се държали отвратително :DИма и гадни, има и свестни, като навсякъде!

Никъде другаде не търсеха непълнолетни,а и веднага щом попитах дали търсят непълнолетни то те веднага ме взеха :DНали се сещаш, че не правят това от любов към децата :D ?

А и спешно ми трябват пари....Дано не си загазил! Не очаквай, че в макдонадс ще изкараш големите пари, особено за по 4 часа на ден :D .

vladiks
03-11-2016, 05:53
1-Стори ми се странно,защото това са малко пари като за тийнейджър :D
2-Знам,знам :D
3-Амиии....Не,не съм загазил (Все още),а и през лятото също ще ходя за по 5-6 часа :D

Грозния
03-11-2016, 21:11
1-Стори ми се странно,защото това са малко пари като за тийнейджър :D Ако за тийн са малко, представи си колко са като за възрастен? Не са малко, това заплащане си е чиста ебавка :D !

mincheto
03-17-2016, 15:51
Въобще и не се хващай да работиш в макдоналдс.Там те карат почти винаги да оставаш извън работното ти време,подиграват се с персонала си освен,ако не си мениджър и плащат супер малко пари.Питай мене,аз ще ти кажа,работих преди 5г там и последният месец,който бях там и зех 130лв запалата и дирктно им хвърлих парцалите,взех си мойте и си тръгнах ама въобще не ме ебеше дали ще ми тикнат глоба за неустойка за 600лв или не,така и не ме призоваха да им платя неустойката.Щото служебна тайна е ,че подписваш договор в макдоналдс,че ако напуснеш преди 6-тият месец плащаш им 600лв неустойка,което така и не се случи с мен и мазнината за пържените картофки я да я сменят на 2месеца веднъж,я да не я сменят.

Communist
03-18-2016, 08:57
Работил съм в Макдоналдс преди няколко години и като цяло е добре за първа работа. Сега като премахнаха казармата Макдоналдс е най-близкото нещо до нея. Там ще станеш истински мъж (или жена). Заплащането беше 2.30 на час, но сега сигурно са го вдигнали с 20-30 стотинки.

Dwyd96
03-18-2016, 17:47
На няколко познати им разказказаха играта там.. Но ако все пак ти трябват пари, на тази възраст няма къде да те вземат... Можеш да поработиш до първа "заплата" и ако не те кефи си събираш парцалите и си занимаваш... Като непълнолетен и ученик имаш това право... А за тия 600 лева неустойка... Те са само по договор, ако не ги платиш, няма никакви последствия :D...

Грозния
03-18-2016, 18:04
Като непълнолетен и ученик имаш това право... А за тия 600 лева неустойка... Те са само по договор, ако не ги платиш, няма никакви последствия :D...Непълнолетни не могат да сключват договори, така че такъв договор е невалиден в съда :D !

LoveInfect
03-18-2016, 18:54
Повече пари ще изараш ако правиш и продаваш неща. Ама трябва и талант :D

Dwyd96
03-23-2016, 15:52
Непълнолетни не могат да сключват договори, така че такъв договор е невалиден в съда :D !

Не е вярно... Всеки навършил 16 години има право да сключва трудов договор, със съгласието на родителите му. Миналата година на стажа съм виждал подобен договор..

filmimilmi
03-28-2016, 12:08
Виждам, че си се вързал да подписваш, но ако все още имаш време да размилсиш си плюй на петите! Заплащането е колкото да покрие абсолютния минимум за страната - т.е. ще изкарваш към 300 лв чисто на пълен работен ден. Храната, дори като служител с правото да пазаруваш на - 50% (и то само, ако е извън меню) ще ти излиза прескъпо - т.е., ако не си носиш от вкъщи ще даваш половината от заплатата си за храната там. И излиза, че бачкаш цял месец колкото да си платиш разходките до там и обратно. Губене на време, уважение - никакво (то заплащането си говори само за себе си) и тотално заебаване на социални връзки и контакти с хора извън този ресторант, защото поради непостоятелността на работния колектив (почти никакво задържане на кадри) едвам има хора да запълват смените. Дори да си под 18, всички смени до 10 часа могат да ти ги натикват. Включително и такива часа сутринта. Сега, ако си на 4 часа може и да е различно, но това означава в най-добрия случай 150 лв месечно. И след като махнеш транспортни разходи, храна и прочее да ти останат към 60-70, с които не знам какво ще си купиш. Да не говорим за училище как ще съчетваш нещата, а пък и ако някой вземе, че мине и те види какви неща ти дават да вършиш (в това число и отпушване на кенефи). Абсолтно на нищо няма да те научат (не виждам как чистенето и броенето на пари е нещо, което е толкова трудно, че да си заслужава да минеш през този фаст фууд "колкото за опита"), само ще те изцедят и ще си загубиш живеца още преди да си навършил 20. Бягай с 300 км в час от тая "оферта"! Минимум! Ако джобните ти са между 2 и 5 лв на ден, тая работа ще ти докарва същото. По-добре питай родителите или близките си дали може да им помагаш с нещо за допълнителни джобни от колкото разходки до някакъв пластмасов ресторант, в който ще те унижават (клиентите ще си мислят, че след като са платили 2 лева за пай или левче за кафе могат да се погаврят с теб оставяйки лайната след себе си, защото закупеното им се е сторило с достатъчна себестойност, при която те да се чувстват като аристократи, защото са консумирали храна с на такава цена, че вече си позволяват да се държат все едно, че са си платили и за "ол инклузив"... )...

Грозния
03-28-2016, 18:27
Виждам, че си се вързал да подписваш, но ако все още имаш време да размилсиш си плюй на петите!
...Самата истина!

...ще ти излиза прескъпо - за храната там. А храната там освен скъпа е и гадна :D !
Авторе, слушай filmimilmi, и сериозно се замисли :) !

haritov
03-29-2016, 13:05
ще ти плащат 10 000лв на час понеже си 15г лапещак без образование и трудов стаж

и даже не знаеш какво е да работиш

golemiq_korab_minava
03-29-2016, 15:06
да се взима да работи, да се научи, да види как се ''правят'' пари, защото и пълнолетен да беше, със средно общо образование, па и средно добър английски да има, положението у нас не е по-различно. Дори по строителните обекти трудно се намират места със заплащане повече от 30 лв на ден, при положение, че говорим за мръсна, трудна и продължителна работа, разбирай 12 часови смени. И защото парите не достигат работниците винаги са съгласни на допълнителни смени или работят на две места. Не става въпрос само за хора без откраднат занаят, които поне са по-малко засегнати от безработицата. Лошото е, че има и специалисти, учени хора на същото положение. За това, търси тънкости, учи и работи.

persil
03-29-2016, 16:16
Това изобщо, ама изобщо не е вярно. Не виждам смисъл да почва работа на 16, освен ако някакви обстоятелства не го принуждават сам да се издържа. Ще работи като му дойде времето. Възползват се от децата съвсем целенасочено за жълти стотинки под предлог, че са деца и нямат и не могат да имат по-големи изисквания. И по принцип докато хората са съгласни да работят за унижаващо заплащане без елементарни работни условия и без да знаят какво точно работят работодателите ще се възползват от това и ще си правят всичките шмекерии.

golemiq_korab_minava
03-29-2016, 18:33
Това изобщо, ама изобщо не е вярно. Не виждам смисъл да почва работа на 16, освен ако някакви обстоятелства не го принуждават сам да се издържа. Ще работи като му дойде времето. Възползват се от децата съвсем целенасочено за жълти стотинки под предлог, че са деца и нямат и не могат да имат по-големи изисквания. И по принцип докато хората са съгласни да работят за унижаващо заплащане без елементарни работни условия и без да знаят какво точно работят работодателите ще се възползват от това и ще си правят всичките шмекерии.
Колкото по-рано започнеш, толкова по-бързо ще ти се разработи мозъчето, ще трупаш капитал, да учи първите стъпки. Познавам не малко момчета, които работят от по-малки, до 18 имат вече собствени коли. Другите пък чакат и висшето си да завършат, трети и магистратура държат и чаак тогава излизат на пазара... уви, доста неподготвени.. от нулата (с малко повече теоритична подготовка).


Това с изнудването на децата пък хич не е вярна, защото една пусната жалба, ще се стовари с 5 пъти по-голяма сила върху работодателя. Плюс това преди да започнеш работа подписваш договор и се уточнява заплатата.

Изобщо не обвинявам работодателите, поне повечето от тях, за това, че не могат да осигоряват високи заплати, защото това не зависи от тях, ами от държавната икономика. А фирма, която няма положителен прираст бива изяждана от по-голяма риба. Пък, че винаги ще се намери някой, който ще е съгласен на малко, то си е така. Средните заплати в дадена професия са едни. Несъгласните да работят просто се изнасят.

Има и друг проблем. Огромна част, не само от циганите, а и от българите нямат желание да работят каквото и да е, високи претенции, мързел и простотия. Е, тея където и да са, пък ако ще и интереси да имат, все ще се оплакват.

persil
03-29-2016, 19:06
С 250 лева заплата такъв капитал ще натрупа, че ще му се замае главата. Мани, по-добре да не почва, че не знае за какво да го похарчи тоя капитал :D

golemiq_korab_minava
03-29-2016, 19:26
С 250 лева заплата такъв капитал ще натрупа, че ще му се замае главата. Мани, по-добре да не почва, че не знае за какво да го похарчи тоя капитал :D

Аз затова сложих ''печеленен на пари от работа'' в кавички. Ако транспортър е уреден, бруто над 500лв, минус усигоровки. Пак е малко, но се спестява. Има и други неща, които ще научи от работата.


Или избира всеобщия вариянт. Учи, започва на същата кирлива заплата, след някоя друга година или напуска с повече опит, или му вдигат заплатката.. Ако 250 лв в нищо не можеш да ги сложиш, ти и с 3000 лв заплата ще се чудиш какво се прави.. Смятай, взимаш 3000 лв, ама вече имаш и много други разходи, събирай ми ти капитал. хах

Грозния
03-29-2016, 19:29
Колкото по-рано започнеш, толкова по-бързо ще ти се разработи мозъчето, ще трупаш капитал, да учи първите стъпки. Баш в макдоналдс :D ?!

Изобщо не обвинявам работодателите, поне повечето от тях, за това, че не могат да осигоряват високи заплати, защото това не зависи от тяхА от кой зависи бе мен?! Да не би държавата да ги плаща тия заплати в частните предприятия?!

...ами от държавната икономика.Преди 1989 г. може би, сега не 8) !

А фирма, която няма положителен прираст бива изяждана от по-голяма риба."Прираст" на какво?! Или имаш предвид "счетоводен баланс" :D? Макдоналдс да не е семейна закусвалня с 3 работника общо?! Коя е "голямата риба" в случая?

Несъгласните да работят просто се изнасят.Много хора се изнесоха, и за същата работа в западна Европа получават поне 5 пъти повече, отколкото тук!

golemiq_korab_minava
03-29-2016, 19:51
Дали Макдоналдс или нещо, друго, както казах, ще се научи как се работи и какво е то работа най-малкот.

А сега до неграмотността на грозния. Капитализъм. 1 от 10 стартирали фирми оцелява.

Този макдоналд за да се развие по целия свят, да се превърне в основната фастфоод, знаеш ли колко конкуренция е изгърмяла?!

И на мен ми е страшно курветина тази ситема, ама той комунизма преди 89 неслучайно е възникнал.

Днес парите са пред всичко. Те стоят в основата на развитието на всяка фирма. И като стоиш на едно място, рано или късно, някой друг ще се разрасне, ще ти вземе пазарите и ти ще фалираш.


Тея на Запад взимат и дават 10 пъти повече, защото имат силни държави, работещи предприятия, производство, индустрия, не се краде толкова и тнт

Тея на изток да не са некви мангали, че сега като нас?! Тая война в Украйна да не е случайна?!

Тея санкции към Русия да не са случайни.


Мислете уе.

persil
03-29-2016, 19:56
А в Дядо Коледа вярваш ли?

divergent
03-29-2016, 21:10
Приятелка работи два месеца там миналото лято за по 500 на месец

divergent
03-29-2016, 21:12
Относно колегите, въпросът ти е много глупав. как може да знаем какви ще бъдат колегите ти? Хора всякакви, почти навсякъде има служители, които се мислят за голямата работа и се разпореждат с по-тихите и новаците, срещат се и доста приятни хорица, не е изключено и да създадеш приятелства.

Грозния
03-30-2016, 17:42
И на мен ми е страшно курветина тази ситема, ама той комунизма преди 89 неслучайно е възникнал.Грешиш, както обикновено - комунизма не зарди това е възникнал, а заради това е рухнал :D !

Днес парите са пред всичко.Не само днес, а и преди и сега и след 1000 г.

Тея на Запад взимат и дават 10 пъти повече, защото......защото за такава заплата като тукашната, западнякът може само да ти се изсмее в лицето! Западните корпорации затова си "поканиха" едни хора, като си мислят че ще им работят евтино, вместо да взривяват :D !

Мислете уе.

golemiq_korab_minava
03-31-2016, 22:56
Пантерке, я ми извади колко струват храните в Германия? Например хляба.

А защо цените на горивата са също по-евтини?

А защо ни излиза по-евтино да си купим нещо по интернет, заедно с разходите за път, а същото у нас да се продава с надценка на по-скъпо?


Или искаш да кажеш, че мин. заплата над 1100 евро е като нашата -390 лв? 190 евро

an7raks
04-01-2016, 07:01
Тогава за какъв трудов договор говориш два поста по-нагоре или си говориш ей така просто?
Корабът пък за осигуровки говори, кви осигуровки бе :Д

Не започвай в Макдоналдс, не е хава. Някакви хора ще ти се правят на шефове и ще се чувстват богове, щото са мениджъри, видиш ли, което просто значи, че вървят наоколо и ви командват, нямат някакви особени отговорности. За 600 лв неустойка споменаха, ся, понеже теб ще те бутнат без договор най-вероятно, няма как да ти ги искат да ги платиш, ама все пак...
Имай предвид, че времето и парите са ти два взаимнозависещи ресурса. Не влагай толкова време в нещо, ако нямаш възвращаемост, тоест пари. Ще си губиш времето и пак няма да си купуваш нещата, които искаш. Огледай се за промоутърска дейност, на тия години е далеч по-ок.

Едит:
Спрете да говорите за заплатите "на Запад" със заучени фразички. Хич няма да ви хареса да плащате разходите там.
То цаката е, че ти плащат заплатата с един месец назад и, когато решат, могат просто да не ти дадат заплата и ето ти плащане на неустойка. ;)
Иначе с другото съм много съгласен, особено с разходите "на запад"!

an7raks
04-01-2016, 07:09
Пантерке, я ми извади колко струват храните в Германия? Например хляба.

А защо цените на горивата са също по-евтини?

А защо ни излиза по-евтино да си купим нещо по интернет, заедно с разходите за път, а същото у нас да се продава с надценка на по-скъпо?


Или искаш да кажеш, че мин. заплата над 1100 евро е като нашата -390 лв? 190 евро

От тея 1100евро, като 5-600 са ти за наем или ипотека, щото там рядко хората получават наследство дори панелка, какво ти остава? 500 евро. Като сложиш разходите за транспорт в по-голям град, които не са ти 10 евро карта за всички линии на месец, ами са ти доста повече, пак се връщаш леко полеко към нашето дередже... Горивата може да са ти с някоя стотинка по-евтини, ама разстоянията са няколко ПЪТИ по-големи.
Изобщо... Що не си гледаме в нашата паница, вместо да броим залъка на "запада" и да псуваме на масата?

golemiq_korab_minava
04-01-2016, 08:54
От тея 1100евро, като 5-600 са ти за наем или ипотека, щото там рядко хората получават наследство дори панелка, какво ти остава? 500 евро. Като сложиш разходите за транспорт в по-голям град, които не са ти 10 евро карта за всички линии на месец, ами са ти доста повече, пак се връщаш леко полеко към нашето дередже... Горивата може да са ти с някоя стотинка по-евтини, ама разстоянията са няколко ПЪТИ по-големи.
Изобщо... Що не си гледаме в нашата паница, вместо да броим залъка на "запада" и да псуваме на масата?
Защото в нашата паница има нещо много гнило и нередно, за поправяне.
Интересно ми е да те видим я софия с минималната заплата под наем та и трансопорт да ползваш хаха. Сега ще кажеш, че в София нема минимална запата, макар че има. Ами и в Германия минималната не е нищо, но каквото и да си говорим, не може да се сравняваме. Имам познати там на ниски длъжности, които взимат над 1500 евро, тринайстата заплата е задължителна и просто живеят напълно другоятче.
Много е тъжно да се биеш в гърдите като бай ганьо и да не виждаш кочинката си.

mlakniwe
04-01-2016, 12:58
https://bgrabotodatel.com/company/1140

Dwyd96
04-01-2016, 15:52
https://bgrabotodatel.com/company/1140

Мене ми хареса разказа на първия.. :D Чувствата лъхайа от него :D

Грозния
04-01-2016, 23:27
Вместо да дрънкате празни приказки за Изтока и Запада, отговорете на един много прост въпрос:

Като на запад се живее толкова зле, защо основният поток от хора върви натам, а не обратно? А?

golemiq_korab_minava
04-02-2016, 14:25
Вместо да дрънкате празни приказки за Изтока и Запада, отговорете на един много прост въпрос:

Като на запад се живее толкова зле, защо основният поток от хора върви натам, а не обратно? А?

пари.. ама това няма да винаги. Бавно и полека се обръщат полюсите. Арабите ще им се качат на главите. Ще се разпокъсаме на някакви нови блокове от държави.

golemiq_korab_minava
04-02-2016, 20:06
Не е коректно да взимаш Германия за пример, когато говорим точно за хранителни продукти, защото не е средната цена. Германия се слави точно с това, че хранителните продукти са едни от най-евтините в ЕС (Пак са по-скъпи от България, де, особено ако обичаш плодове, положението е тъжно. Кажи "чао" на моментите, в които отиваш до пазара и за 20-30 лева се връщаш с повече торби отколкото успяваш да носиш.). Пробвай в една Чехия, там хич няма да ти харесат цените - доста са по-височки от родните, а заплатите им са горе-долу същите. Ама нали все тр да обясняваме как сме най-зле...

А нима от ЕС не сме най-зле? Единствените като нас на този континент са... Молдова и Албания. Макар че и те нямат такава изциганизация като при нас.

Не, не се оплакваме, но поне не замазваме истината.

Аз не знам какъв процент от българските простосмъртни отиват да харчат 20-30 лв само за плодове и зеленчуци. Отново ще засегна темата, че преди известно време тиквите сме ги използвали за храна на прасетата, а днес са деликатес.


Не искам да изваждам статистически данни за производството на български зеленчуци и плодове, защото картинката е повече от потресаваща.

Не знам как реши, че цените на средно европейските страни са по-високи, когато на нас ни излиза по-евтино да им купуваме същите стоки и да ги продаваме тук. Затова пазарът ни изцяло претъпкан храна от всякъде, но не и наша. И тази анархия си продължава, докато и последния български фермер не умре.


Не е лъжа, че от европейските субсидии България получава най-нисък процент.

Не е лъжа, че европейските субсидии се разрпеделят между няколко олигарха, главно в един сектор..

golemiq_korab_minava
04-02-2016, 20:20
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjsw7qB1vDLAhXFJw8KHe10CB8QFggjMAI&url=http%3A%2F%2Fagronovinite.com%2Ftop-10-na-nay-subsidiranite-zarnoproizvoditeli-u-nas%2F&usg=AFQjCNHwOqGJBkc7qK1lt-y2ScuLN5bsyA&sig2=Fd1SVoJhHT5f9rPtMkEgow

Грозния
04-02-2016, 23:09
Пробвай в една Чехия, ..., а заплатите им са горе-долу същите.Това е лъжа, мила или ти самата си в заблуждение :D!

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tps00155&plugin=1

Кой знае повече, мила - ти или Евростат :D!? Извади си главата от там където е и подишай малко чист въздух 8) !

А нима от ЕС не сме най-зле?По доходи сме най зле от целия ЕС! Факт! Само Албания е по-зле, но тя не е в ЕС :D .

И тази анархия си продължава, докато и последния български фермер не умре.Това е така, защото и евросубсидиите за България са най-ниски. Гръцкият фермер взима много повече евра от българския, за същите земеделски култури и засяти декари.

Dwyd96
04-03-2016, 10:12
Пича пита за Макдоналдс вие го обърнахте на теория на конспирацията :(

golemiq_korab_minava
04-04-2016, 18:23
Забравих.
Мисля, че другият ти въпрос беше "На какво основание разправяш колко лошо се живее на Запад". Ще го разделя на две части.
"Основанието" е, че ЖИВЕЯ в тоя прословут Запад, което не може да се каже за повечето пишещи, тоест впечатленията ми са много далеч от туристически. Бих те попитала ти с какво основание говориш - изглежда смяташ, че с три месеца някъде имаш право да говориш, защо аз да нямам с близо три години?
Второ, никъде не съм казала, че на Запад се живее лошо. Това, което казвам, е, че на Запад не е идеално. Писнало ми е да слушам "ееееех, кога ще станем и ние като на Запад" с оная характерна интонация. Щото тук, както казах, обществото не функционира перфектно, а и на много хора не би им допаднало да живеят по толкова стриктни правила, били те писани или неписани. Говоря конкретно за Германия, понеже повечето нея визират с това "На Запад", в други държави със сигурност е по-чил атмосферата. С други думи, много хора не биха устискали да живеят в мечтания Запад. (Което не е лошо!) Повярвай ми, имам поглед, идея си нямаш колко българи има точно там, където живея, та "представителната извадка" не е просто двама-трима познати.

Що като има толкова българи в Германия не се връщате у нас?! Като няма разлика?


Защо ходите да берете ягоди в Англия, а не у нас?!

Не било идеално. Пантеру, кой ти говори за идеален живот, бе? Нищо перфектно няма.

Израза ''кога ще стигнем Запада'' е с основание. Тъй като днес не притежаваме и грам от технологичните изобретения и уредеността в развитите държави. Разбира се е важно и в кой смисъл ще го хвърлиш израза. Защото ние, българите, не бива да копираме всичко, що се прави на Запад. Ние имаме друг манталитет, нуждаем се и от друг вид система. Има и много други причини, които пречат на развитието ни по техния модел.

Обаче, пантерке. Ти ходила ли си скоро в някое българско село или по-малък град, да видиш в какво състояние на апокалипсис живеят малкото останали хора, преди да му говориш ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ как в Чехия имали БЕЗКРАЙНО СКЪПИ РАЗХОДИ и едва ли не се доближавали до нас. Чехия, Унгария, въй, въй. Пък всички сме на ясно, че не всичко опира до заплащане.
Било много затегнато, германците се късали от работа, били под наблюдение дрън, дрън, дрън. Ма ви напълниха с беженци.

vladiks
04-04-2016, 19:43
Знам за какво да ги харча,не се притеснявай :D

Грозния
04-04-2016, 20:53
тоест се наблюдава purchasing power? ... чешката минимална заплата е два пъти по-голяма от нашата, ок. Ама хранителните им продукти са 3 пъти по-скъпи.Миличка, недей, че се оплете :D! Я виж какво казва ЕВРОСТАТ за PPP!

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00120&plugin=1

Според ЕВРОСТАТ, заплатите в Чехия са двойно по-големи от нашите, но цените им са само с около 50% по-високи от нашите! Кой може да купува повече?! А във Франция цените са около 2 пъти по-високи от нашите, но заплатите са им 5 пъти по-високи от нашите! Пак те питам - кой купува повече и къде?!


Грам да не разбираш, ама много знаеш. Опаля.
http://31.media.tumblr.com/63ac10c6d16466950cac433820d4882e/tumblr_inline_nxvtwfm07o1qhcac5_500.gif

... концепция, с която се запознават студентите по икономика в един от първите часове на първи семестър. Икономика ли учиш миличка? Много лошо се справяш, най-добре се откажи, не ти се отдава :D!

Грозния
04-04-2016, 22:24
Второ, стига с тия призиви за връщане, спрете да третирате излезлите да учат в чужбина като икономически емигранти, има достатъчно такива, които да адресирате. Известна част от колегите ми вече се прибраха, друга част обмислят прибиране веднага след обучението си.Ако бяха успели ТАМ, няма как ТУКА да взимат същата заплата като тая която могат да взимат ТАМ 8) ! Тука се връщат само тия които са се провалили ТАМ!

Грозния, пазарувала съм в чешки супермаркет достатъчно голям брой продукти, за да твърдя със сигурност, че цените им НЕ са само 50% по-високи от нашите. То и тука можеш да пазаруваш така :D ! ГоУем икономист сА извъди с паритИ на тати!

http://vbox7.com/play:8d410204
"Кажи бабо за ЕВРОСТАТА :D ?" Ти си по-голяма и знаеш повече от евростат :razz: !

golemiq_korab_minava
04-05-2016, 08:39
1) Не третирам излезлите да учат учат, а всички останали, които живят там.. Въпросът е защо не искат да се върнат? Отговорът е ясен. Някои имат носталгия, но въпреки това отказват. Други със силна носталгия се връщат и след години съжаляват. Студентите пък се връщате, само за да си припомнте, че тук е корупция и след някой друг не успешен опит отново заминавате.

Значи, аз не знам как може да се учи в чужбина и да се живее у нас.

Значи учим в чужбина, правим дица у нас, те учат в чужбина, правят дица у нас. Ок.

За храните в Чехия не знам, но явно си държат на политиката и не позволяват да ги заливат с чужди боклуци. Защото, ако цените им бяха толкова скъпи хората щяха да пълнят вносни евтин внос.


Чехия не е целия Запад.


Така. Аз пък като дървен социолог исках да кажа, че ако положението в Германия е бежово с леки черни петънца, то тук е Черно, без бели петънца. Като една последна покрайнина , едно и също вече пиша отдавна, ни е отредено да изгнием, първи изгаряме. Ние не сме само последна покрайнина, ние сме разлом, междинна територия на ЕС и САЩ, Турция, Русия и сме напълно зависими, а народът ни тотално е поробен.

golemiq_korab_minava
04-05-2016, 12:09
Германия като най-силно икономически се взима за пример.
А ние и с Чехия не може да се сравняваме.

Ха. Белите петънца са само за избранници.

Ммм, да, не сме във война или на нивото на някое племе с чума, все пак сме в Европа. Но на там вървим.

Грозния
04-05-2016, 17:40
Второто - не си зацепил какво имам предвид с големия брой продукти. Както казах, има достатъчно сайтове, които представят нещата далеч по-детайлно от price levels. Отричаш ли достоверността на данните от ЕВРОСТАТ?
Смяташ ли, че твоята информация е по-достоверна и по-пълна от тази в ЕВРОСТАТ?
Това те питам! Не ми дрънкай за 5 сайта в които пазаруваш с парите на тате :D! И аз мога да ти извадя сайтове с Ролекси и Ферарита и да ти говоря колко е скъпо там :razz: !

С две думи, няма да се занимавам повече с теб.Това няма да промени фактическата истина за нещата 8) ! Заравяй си главата в пясъка колкото си искаш :D !

П.С. Това ми напомня да подам сигнал за избягал женски щраус от Пражкия Зоопарк :D :D :D !

Смешка.:razz:

ДОТА
04-06-2016, 10:23
да съберем пари и да пратим грозния М*** на запад за известно време
например на гости на пинкуууу

Грозния
04-06-2016, 19:08
Абе, смешко, говоря ти за ХРАНИТЕЛНИ продукти от магазин тип Лидл, супермаркет тоест. Казва се Albert. Става дума за голяма ГАМА продукти - месо, мляко, зеленчуци, плодове, подправки и т.н., и т.н.
Кви скъпотии, С колко евро живееш на седмица или месец там (със и без наема)? В цифри!

Както казах, има сайтове, в която информацията е дадена от потребители и е далеч по-детайлна от price levels, тоест цени на хранителни продукти, транспорт, наеми и т.н. ТАКИВА сайтовеДай линк бе маце - как да знам че тия сайтове не са само в главата ти :D ?! Друг е въпросът доколко тези сайтове са по-достоверни от ЕВРОСТАТа 8) . Аз подкпепих твърденията си с линкове и таблици, които не са никаква тайна! Твоите източници и достоверността им са тайна - ама защо така бе мила :D !?

И понеже знам как се подбират и представят статистически данни (в един от най-цитираните източници по предимно социално-икономически въпроси в Европа), имам едно наум.Това че ти така подбираш данни и източници, не значи че всички го правят, ако ще и 3 наум да имаш :D!

Я пак да те питам конкретно - ти отричаш ли достоверността на данните в ЕВРОСТАТ? Да или Не?

имам едно наум.Тове ще е някаква теория на конспирацията, за която никой не знае още :razz:!

Грозния
04-07-2016, 18:42
Евростат говори за price levels, което е СРЕДНА стойност от всички разходи във всички аспекти. Хранителните продукти определено са от високите.
разходите, които са по-ниски. Те евентуално не са толкова очевидни - примерно, здравеопазване/осигуровки.Значи твърдиш, че на запад храните са скъпи, а здравеопазването и осигуровките са евтини, в сравнение с тука по PPP :shock: ?! Смях :D!

Тъй като аз бях там 3 месеца, няма как да съм запозната с всички и обсъждах САМО хранителни продукти, наеми и транспорт, НЕ средна стойност.
За общежития: По спомени било около 100 евро на месец в Прага,Абе кажи колко ти струваше храната на месец бе моме? За наема разбрахме че е евтин (като за Западна Европа, това си е без пари направо) 8) !

Източникът ти не е подбран коректно за ТОЗИ спор. (защото аз не говоря за средна стойност, както вече обясних, а за конкретни разходи, които ЯВНО са във високия спектър.)Какви са стойностите за които говориш? Каза само 100 евро за общежитие, което е евтино като за Западна Европа!

П.С. Не е конспирация, публична тайна е, че не се представят всички данни, а само тези, които подкрепят дадена теза.Това се опитваш да го правиш ти, при това неуспешно :D ! ("Храната на запад била скъпа, а осигуровките и здравеопазването - евтини :D !!!")

Или умишлено се елиминират крайни стойности, което пак не е коректно.Ако беше учила статистика (а ти явно не си 8) ), щеше да знаеш защо се прави това и че е стандартна практика, без значение за обработка на какви данни става въпрос!

golemiq_korab_minava
04-08-2016, 20:04
Абе спрете бе. Задълбавате в тъпа тема.

Да на ЗАПАД като цяло има по-скъпи разходи, но има и по-евтини продкукти, обаче заплатите им са в пъти над.

Грозния
04-09-2016, 20:44
Нямам идея кои неща са по-евтини, все нещо трябва да е.Ясно и точно казано :D! Що не вземеш да спреш, след като и сама признаваш, че нищо не знаеш 8)!

Сравних ти общежития, кво, не е ли по-скъпо? Нали обсъждахме дали е по-скъпо, а не дали е "евтино като за Западна Европа"?В твоята Чехия е доста по-евтино от Западна Европа! Чехия е пост-комунистическа страна, която просто е малко по-добре от нас :D!

И не, не е стандартна практика, а е една от практиките. Има и метод, при който се използват само крайните стойности, ама уотевър.Това сега ли си го измисли? Дай линк и образовай малко простия :D!

Не ми говори за статистика, ти показа, че нищо не разбирашНе говори постоянно за себе си мила, нарцистично е, особено във второ лице :) !

...какво аджеба имат предвид с price levels и защо не е релевантно за това, за което говоря.Не думай :shock:! А с какво имат общо, като точно за това говорим?! Твоите субективни впечатления са по-достоверни от ЕВРОСТАТ?! Да добре :D!

Храната в Чехия ми излизаше по-скъпо от храната в Германия.И колко е това в цифри? Питам за трети път - нещо срам ли те е колко ти е излизала храната на месец :D ???

Да на ЗАПАД като цяло има по-скъпи разходи, но има и по-евтини продкукти, обаче заплатите им са в пъти над.пантерата не може да го сметне, нито да си го представи :D!

baby_baby
04-12-2016, 10:36
Изобщо не се хващайте да работиш това заплащането е малко и не си заслужава