PDA

View Full Version : Татуировка



FZ (BoyZ)
03-11-2016, 07:16
Здравейте изкам да попитам някой дали знае каква е цената за изследване на татус,имам разрешение от родителите ми но изкат първо да си направя изследване за да не стане някой фал,ако някой знае каква е цената за изследване моля да ми каже.

ДОТА
03-22-2016, 22:12
Не съм чувал някой да е открил как се изследва човешката глупост, сигурно ще е скъпо, много скъпо, щом е няква нова технология

nikolai_777
04-10-2016, 22:28
Аз съм на 20 и не ми е минавало през главата да се татуирам,защото:
1 Всички селяци си татуират краката,ръцете,раменете и т.н.
2 Вече не е модерно,всеки втори има татуировка.
3 Поради точка 2 може да си създадеш проблеми-например си татуираш дракон на ръката и някой,който има същата татуировка извърши престъпление маскиран,но му видят татуировката познай кой ще го отнесе.Това звучи малко филмарско,но с моя късмет друго не може да се случи :D

tori
04-11-2016, 05:59
Какво изследване, бе, човеко? Няколко месеца след татуировка, можеш да си направиш пълна кръвна картина, за да разбереш дали не са те заразили с нещо, но това мисля, че трябва да се назначи от лекар. Пак не към много сигурна, де... Може и сам да можеш да идеш в лаборатория, за да си ги пуснеш сам. За преди това се сещам само за драсване на точица на мястото, където мислиш да е татуировката, за да видиш дали ще ти се появи алергия към боите. Но надали ще се появи, като цяло процента на алергии е все по-малък, защото боите са основно на растителна основа. Са, точно за точки не знам как вървят цените, НО за цяла татуировка зависи от твърде много работи, за да ти каже някой във форум със относителна точност. Зависи от големината на рисунката/надписа/трайбъла, сложността, студиото, града... Името също. И като казвам името, не трябва винаги да се подлъгваш по известността на студиото и татуиста и за един надпис, примерно, да ръсиш шапка пари. Виждала съм супер добри рисунки и в студио, и в домашни условия, и в гараж, тъй че не е някаква мяра, че ще си правиш татуса еди къде си. Навсякъде могат да те окепазят като едното нищо, важно е да идеш да си запишеш уж час и да хванеш някого, който татуират, за да видиш отношението, уменията за рисуване... Да разбереш как препоръчва татуиста да си подредиш афтъркеъра, с какви продукти, как. И най-важното - трябва да видиш хигиената на студиото - не се татуирай в студио, където не се залага на хигиена и качество. Гледай и специално татуси като този, който искаш да си направиш - ако ще е надпис, не гледай картини, съвсем възможно е оня да криви и да няма буква с буква еднаква. И обратното, естествено. Един от много хвалените в Русе изкриви мемориален кръст върху ръката на една позната, но виж - със сложни работи се оправя перфектно.

Относно почистването - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си купи мехлемчето, което ти препоръча. Има един момент, в който на цветна татуировка едното мехлемче може да навреди, но на черна да е перфектно. Примерно. И мажи честичко - не трябва да остава сух до обелването. Освен тва трябва да си купиш антибактериален сапун, преди мазане и миене да си чистиш ръцете с него или дезинфектнант някакъв, добре е и да подсушаваш с еднократни кърпи, за да не пренасяш микроорганизми, а и за да не цапаш кърпа с боите. И като цяло май е това. Ако някой се сеща за нещо, нека ме допълни, но ти все пак питай твоя татуист какво препоръчва и как. Ако не помниш добре, пиши някъде. Хората с питане са стигнали до Цариград, нали знаеш?
Успех!

Алекс91
04-25-2016, 00:10
Прави се изследване да видиш дали си алергична към боите : ) ако нямаш алергии споко,аз имам приятел татуест ако те интересува пиши От Пловдив е.