PDA

View Full Version : Странна аритмия на сърцето...



doshkov11
03-11-2016, 19:50
Здравейте, съфорумници! На 15 години съм, спортувам активно, тренирам футбол, по час и половина, понякога и два всеки ден. От 2-3 дни усещам странни туптения на сърцето. По-рано днес се поразрових в интернет, това, което съвпадаше с моя проблем се нарича екстрасистола. В случая в състояние на покой усещам как изведнъж сърцето ми изтуптява много силно, при което усещам вибрациите с гърдите си, дори до началото на врата. Та при тази екстрасистола се извършвало преждевременно съкращаване на миокарда (сърдечния мускул) и се нарушава естествения ритъм. Тези явления наброяват 2-3 в минутка. Признавам си, че не се храня здравословно, често ям тестена храна, наблягам на сладкото и пия кока-кола. Миналата седмица няколко дни подред пих кафе сутрин и следобяд, проблема е, че никога не съм пил до сега кафе толкова често, може би е от това, слушал съм, че кофеина се отразява на сърдечната дейност. И сега имам няколко въпроса към вас. Може ли това да се окаже сериозен проблем, че да се стига до посещение при кардиолог? Проблема временен ли е или ще ме тормози с месеци напред? Какви храни трябва да приемам за нормалната функция на сърцето, без да го тормозят? Благодаря ви предварително! :)

TROLLDADLOLCAKE
03-13-2016, 14:59
Спри кока-колата..Като бях на 16 прекалявах с кофеина (кола/кафета/енергийни) и от липсата на сън си бях ебал майката на организма..Бях започнал да получавам нещо като паник атаки..Ей така точно като теб..Седиш и изведнъж от нищото имаш чувството,че ще получиш инфаркт..
Най - добре си вземи едно направление за кардиолог да те прегледа и да ти пуснат пълни кръвни изследвания..Но според мен и там ще ти кажат,че всичко е наред и ще те пратят на психолог..
Относно храните..поразрови се из нета..знам,че чаша вино е доста полезно за сърцето..

tori
03-14-2016, 04:10
Иди на лекар и му обясни. Естествено, не си давай диагноза, а изчакай той да ти даде. Най-напред иди при личните. И кафето може да те докара до екстрасистолия, да. Кофеина възбужда нервната система, а точно нервната система е тази, която възбужда сърцето. Та не пий кафе и енергийни напитки. Ако искаш, може да пробваш с 3в1 и такива бози, в които не е чак толкова силно кафето.
Вероятно става въпрос за паник атаки или за моментно състояние, което не е чак много тревожно, но все пак иди до личните и те ще те пратят някъде, ако сметнат за нужно. Ако не направят нещо, а ти си притеснен, искай си своето.

Ivaaaaa
03-14-2016, 07:17
Спокойно, мен. Екстрасистолите не са опасни. Доколкото знам появяването им понякога може да е физиологично. Вероятно е от кафето, колата, стрес или си влюбен :д. Аз съм ходила на лекар за това и ми направиха екг. Шансът да се прояви точно по това време е нищожен, тъй че според мен няма смисъл. Все пак си познаваш организма и ако мислиш, че е патология, мини да се успокоиш.

mincheto
03-14-2016, 16:20
И си купи валидол.