PDA

View Full Version : Тегаво положение..



trendy17
03-12-2016, 18:58
Здравейте, хора! Искам да ви разкажа моята история, имам нужда от съвет или каквото и да е, а приятелките ми са от рода "Ей, не знам, ти си знаеш" (модерният съвет на 21 век) и не разчитам да ми помогнат.
Та, имам приятел, наскоро станаха 2 години откакто сме заедно. Студенти сме, не живеем заедно, но не работим и имаме свободно време. Никога не сме се обсебвали един друг с чести виждания, но напоследък срещите ни съвсем разредяха. Виждаме се по макс 1 път в седмицата-аз преспивам у тях например, но не правим нищо интересно, той заспива веднага, преди си готвехме, разговаряхме, смеехме се... Като го питам да се видим пак-"изморен съм, зает, утре трябва да ставам рано". Или пък ми казва, че времето е лошо и не искал да ме кара да излизам. Когато твърдо го помоля да се видим ми казва, "ок, ще се видим за да не ми се сърдиш". А аз не искам да стават така насила нещата, искам той сам да поиска да сме заедно. Много време прекарва с приятелите си, играят футбол, събират се някъде на домашно, правят си барбекю или такива неща. Още със ставането сутринта им е звъннал и е с тях,аз ако се вместя съм максимум за час. Усещам го, че все едно съм му омръзнала, говорихме, той твърди, че няма такова нещо, просто сме били сега по-заети, щяло да дойде по-добро време. Но така и не идва. Имам връзка, а се чувствам много сама, комуникацията ни не върви, постоянно ме разбира погрешно, малко да се скараме за нещо и той ми казва, че не го обичам и му вдигам скандали, защото искам да го зарежа. Аз обяснявам, че това не е вярно и скоро-хайде пак същото говори. За виждането-казва ми "ок, щом ти пречи, че съм с моите приятели няма да излизам изобщо с тях, няма да вдигам повече на никой, цял ден ще си седя вкъщи". Аз му казвам, че не искам това, а просто повече внимание. И нищо... Казвам му, че се чувствам самотна,тъжна-той го приема като шега. На няколко пъти си пишем примерно и като видя, че ми отговаря през -10-15 мин, защото явно е с приятелите си, му казвам, ме ще му пиша по-късно ако сега му преча. И той само: OK.
Не ми се иска да го зарязвам, обичам си го, но не съм щастлива. Очевидно с разговори не става. Дали ще помогне ако си дадем почивка един от друг за известно време, как да подходя? Благодаря за отделеното време! :)

divergent
03-12-2016, 19:05
Идват и такива моменти във връзката, сякаш си омръзвате. Очевидно не изпитва необходимост да те вижда, да си говорите, отстрани изглежда сякаш може и без теб. Не виждам за какво да си даваш почивка, вие си я имате вече, това да се виждате толкова рядко не е връзка. Кажи му открито, че не си щастлива в такава връзка и имаш нужда от повече време с него. Ако той не го иска, просто трябва да приключите отношенията си.

azdaa
03-12-2016, 19:19
интересно ми е като не работите от какво сте изморени трябва да ставате рано и т.н. това което ти казваш ........

mincheto
03-12-2016, 19:21
но не съм щастлива

1* :arrow:Щом не си щастлива с него е време вече да го оставиш,защото нали знаеш,че на сила хубост не става.
2* :arrow: Щом си измисля оправдания значи ,че или си му омръзнала,или си има друго момиче и сега му е интересна тя,и за това няма време за теб.А ти най-добре спри до му се обаждаш,да му пишеш и да го търсиш като цяло ТИ,за да се почуди къде си сега,какво ли правиш и дали не си с друг мъж,трябва да го накараш ,да те ревнува,за да върнеш интересът му към себе си .

martiriz
03-13-2016, 11:10
Преди бях в точно такова положение, изключвайки това, че не съм студентка, а бях просто влюбена осмокласничка, дала първата си връзка на човек, представящ се за нещо, което не е. Първоначално всичко вървеше по мед и масло, всеки ден се виждахме... а втория месец точно след рождения ми ден нещата доста се промениха, започнаха оправданията със "заетостта", учил бил, не знам какво. После, запознахме да се караме жестоко, аз все се опитвах да му обяснявам, че не става така да не ми обръща внимание и да се виждаме максимално два пъти в седмицата, при жалкото положение, че живеем блок до блок. На третия месец - през три дни драми, " защо си с мен, айде скъсай вече, щом си толкова нещастна", а след това - "извинявай, аз ще се променя наистина...". Е, тази заветна промяна така и не настъпи, а един ден, срещайки общ приятел, разбрах за какво става на въпрос. Та, в този ден се беше оправдал, че бил с брат си, аз го разбрах, все пак рядко се виждаха, обаче то какво се оказа... та, виждайки общия ни познат, се заговорихме, той попита къде е "моят" и аз казах, че е някъде при брат си, в този момент познатия реагира доста очудено: "как така, та той току-що беше при нас (понеже познатът ходи с компания от доста момичета и момчета)". Почувствах се доста излъгана, но реших да си мълча, за да видя до кога ще ме залъгва. Карахме се, в началото на четвъртия месец се скарахме много сериозно и оттам нататък аз отказах да говоря с него относно недостатъчното внимание, което ми отделяше. Изведнъж, изненадващо, нещата се промениха - започна да идва, където съм аз, да ме пита къде искам да се срещнем, да ми пише, да ми обяснява сладки неща, почувствах се много щастлива, но това не постигна кой знае колко голяма трайност... в деня, в който тръгвахме към петия месец заедно ми написа във Фейсбук, че ми е изневерил. Първоначално, аз, влюбената и загубена, тръгнах да му прощавам, но след това нещата ми станаха ясни - обръщал ми е внимание напоследък само защото е изпитвал вина, и двамата знаехме, че не го заслужавам. Та, ето ме сега - оттогава не съм имала връзка, не се притеснявам да го кажа. Минах през доста пубертетски депресии заради него, но сега смятам, че съм доста по-добре. С него не общувам, не искам и да имаме нищо общо. Дано при теб нещата са други, но не смятам, че някой би се променил. Човек се променя единствено, когато премине през огромна болка. :)

knox
03-13-2016, 16:12
Uj ne raboti a e mnooogo I zaet I vse e izmoren - Ot kvo be!?? Omruznala si mu veche I te puska po purzalkata toi otricha ama nali ne ochakvash da ti otgovori - Da taka e?! Na sila hubost ne stava, Jim Morrison e kazal - Da obichash nqkogo oznachava da mu dadesh pulnata svoboda da bude I da pravi kakvoto si poiska. Da dosajdash I da nasilvash nqkogo na kvoto I da e bilo veche e egoizam I nqma nishto obshto s lubovta, po-dobre sprete da se vijdate izvestno vreme.

TheSavior
03-13-2016, 18:03
Не те заслужава. Разбирам, че го харесваш и искаш да си с него, но аз преди известно време бях във връзка, в която само давах, а не получавах. Всичко свърши много болезнено. Наистина те съветвам да не си хабиш времето - то ни е най-ценното. Звучиш като човек, който е готов да влага много в една връзка. Намери някой, който е готов да направи същото за теб. Трудно е, но има такива хора.
Една опция е да му отвърнеш с неговото оръжие. Спри да му обръщаш внимание. Ако след известно време той те потърси, стисни зъби и кажи, че си с приятелки. Ако е умен, ще усети какво започва да губи и интересът му би могъл да се възвърне.
Но, отново, това е отчаян опит да го задържиш. Предполагам би могло теоретично да се получи, но съвета ми е да не хабиш време и емоции за човек, който не те цени. Това ти го казва момче, което прави същото нещо 4 години. Не си заслужава. Успех!

mincheto
03-13-2016, 18:43
Uj ne raboti a e mnooogo I zaet I vse e izmoren - Ot kvo be!?? Omruznala si mu veche I te puska po purzalkata toi otricha ama nali ne ochakvash da ti otgovori - Da taka e?! Na sila hubost ne stava, Jim Morrison e kazal - Da obichash nqkogo oznachava da mu dadesh pulnata svoboda da bude I da pravi kakvoto si poiska. Da dosajdash I da nasilvash nqkogo na kvoto I da e bilo veche e egoizam I nqma nishto obshto s lubovta, po-dobre sprete da se vijdate izvestno vreme.

Моля на кирилица.

trendy17
03-13-2016, 21:02
Благодаря на отговорилите! Аз говорих с него и му заявих, че не искам нещата да са така, че видимо съм му омръзнала. Той не потвърди, но и не отрече. Опита се да замаже положението, започна да казва колко му липсвам, че ще се поправи, още утре сме щели да идем някъде. Стана по-мил, но имам чувството, че изобщо не взе насериозно намерението ми да прекратя тази връзка..

TheSavior
03-14-2016, 06:43
Като цяло не се заблуждавай от еднократни и краткотрайни отзиви. Много хубаво, че ще се видите, но това е нещо еднократно. Отношението му към теб трябва да е такова каквото те прави щастлива не само днес и утре, ами и след 1 седмица, след месец и след година. Това прави връзката "здрава" и приятна и за двамата. А не един ден да сте едни, другия ден други. А ако той не те оценява (което така изглежда) след броени дни отново ще има други приоритети пред теб. После отново ще ти каже, че ще се поправи, ще се видите пак за един ден колкото да те задържи и така до безкрай.

baby_baby
03-26-2016, 09:29
Не го притискай и му дай пространство нека се вижда и с приятелите си няма нищо лошо

А това че се виждате рядко ако те притеснява толкова попитай го какво става

nIkEnCeTy_bE
03-27-2016, 12:31
Не го притискай и му дай пространство нека се вижда и с приятелите си няма нищо лошо

А това че се виждате рядко ако те притеснява толкова попитай го какво става

Ти сериозно ли? Като гледам, доста често и хубавичко си се вижда с приятелите си. Няма нищо лошо, факт. И аз съм за свободата във връзките, ама такива нелепи и маса тъпи оправдания тип "лошо е времето" просто няма смисъл. Към авторката - приключвай тази връзка.