PDA

View Full Version : Образование



Bwahh
03-13-2016, 23:19
Здравейте
В момента съм 10ти клас. Обмислям 11ти да мина на самостоятелна форма на обучение или да ходя във вечерно училище. Живея във Варна, но в интернет не намирам много информация за вечерни училища. Ако някой знае нещо-моля да сподели.
Също така, лятото преди 12 клас ми се налага да замина за Англия. Следователно няма да имам и диплома..
Въпросът ми е : мога ли да продължа да уча в университет без диплома, или ще трябва да се върна една година назад, да взема средно образование и след това университет?
Благодаря Ви! :)

Damia
03-14-2016, 09:39
Аз от 10 клас съм на самостоятелна форма(сега съм 12) и ако имаш по-конкретни въпроси мога да ти отговоря. За да минеш на нея трябва да си отговорен и да знаеш, че всичко зависи от теб и трябва да учиш. За вечерните училища не съм толкова наясно.
В чужбина не мисля, че могат да те приемат без диплома. От това, което аз знам, те взимат и оценките от нея като фактор, когато те приемат заедно мисля със сертификат за език или някакъв тест, препоръка от учител, мотивационно писмо(може на някои места да има разлики). Ако минеш на самостоятелна форма през 12 клас можеш да се върнеш в България само по време на изпитите, ако имаш такава възможност разбира се. Изпитните сесии през 12 клас са януари, април и малка част от май. Друг вариант предполагам е да изкараш 12 клас в Англия, ако това е възможно, но не знам как точно стоят нещата.