PDA

View Full Version : Лято иде



Seattle
03-15-2016, 04:29
Лято идва, трябва да оправим визията малко че зимния сезон качих доста маса. Понеже съм много зле с пазенето на логове, ще опитам да го правя тук, та да видим кво ще се получи.

В момента съм 78.5кг. Целта на заниятието е да сваля 5-6кг за 6 до 8 седмици. Не звучи толкова много, но ще видим кво ще се получи. Предната година не ми се получи много много, въпреки че пак си свалих колкото исках но ми отне доста време понеже храненето ми не беше както трябва и тренировките въобще не ги промених. Тази година ще е малко по различно.

Диета: Никога не съм пазил стриктна диета. Като качвам, просто консумирам повече храна, като свалям, просто намалям яденето, просто винаги гледам да е що годе здравословно. Този път ще пробвам малко по стриктно, въпреки че пак няма да е както искам, но няма да седя да смятам калории, протеини и тем подобните му. Идеята на диетата ще е повече месо (пилешко, телешко, кюфтета) и полезни мазнини. Въглихидратите ще бъдат намалени до минимум, като ще идват най вече от картофи, зеленчуци, плодове, ориз (не бял разбира се). Ще си позволявам и филийка или две хляб, поне за в началото докато ми свиква организма на промяната.

Тренировки: Тук още не съм много сигурен как да го направя. Обмислям 2 вариянта:
1. Идеята тук е да намаля времето между упражненията и репетицийте. Правя квото правя и си давам по 30 секунди почивка. Разбира се ще си поиграя с тежестите да видя колко ще мога да вдигам за да издържа на подобно темпо. Ще гледам да правя поне 2 мускулни групи, като ще правя нещо за едната, 30 секунди почивка, другата, и после обратно към първата. Ще тренирам по 3-4 мускулни групи на ден: гръб, рамене, гърди, корем един ден, и крака, ръце за 2-рия ден, примерно. Така ще правя всяка група по 2 пъти седмично. Тренировачните дни ще са 5, като 5-тия ден мисля да вдигам тежко, по 2 мускулни групи, като ще са най вече по големите: крака, гърди, гръб и ръце (просто сърце не ми дава да ги пропусна :)). Така повечето от тренировките ще са ми високо интензивни, но всеки 2 седмици всяка голяма мускулна група ще бъде тренирана за сила.
2. Искам да пробвам съркъти, но залата в която ходя е толкова натоварена че тва едва ли е възможно. Може би е вариянт да ги правя поне 2/5 дена когато залата е по празна през събота и неделя. Демек, ще процедирам по предната идея, но вместо да правя всеки мускул по 2 пъти седмично, ще ги правя веднъж и другите 2 дни ще е съркъти.

Кардио няма да правя! Веднъж седмично съм на боксовата круша за по 30 минути и прекарвам по 10-15 минути в сауната поне 2 пъти седмично. Тва е.

Няма да си правя труда да пиша кви упражнения ще правя, не щото кои знае ква тайна, ами просто не ги знам доста от тях как се казват (без хейт :Д) Но според мен тва не е и важно, стига да натоварват мускулната група както трябва. Ще гледам да се предържам към компаундните упражнения най вече. Идеята е тениската ми накрая на тренировката да е мокра ;)

Тва е. Днес ми беше първи ден. Като цяло мина г/д добре, само дето не спират да ме заговарят и от време на време ми се получават по дълги почивки :(

Грозния
03-15-2016, 17:19
Целта на заниятието е да сваля 5-6кг за 6 до 8 седмици.Това е най-лесното нещо на света - можеш да го постигнеш без да правиш нищо :) !

Като качвам, просто консумирам повече храна, като свалям, просто намалям яденето, просто винаги гледам да е що годе здравословно.Просто намали яденето и ще видиш как ще свалиш! Може да усетиш едно нещо, което наричат глад, но това е сигнал, че процсът на свалянето е започнал и действа 8)! (Не се ебавам!)

Идеята на диетата ще е повече месо (пилешко, телешко, кюфтета) и полезни мазнини. Въглихидратите ще бъдат намалени до минимум, като ще идват най вече от картофи, зеленчуци, плодове, ориз (не бял разбира се). Ще си позволявам и филийка или две хляб, поне за в началото докато ми свиква организма на промяната.За качването и свалянето на тегло, не е толкова важно КАКВО ядеш, а КОЛКО! Какво ядеш и дали ти се "лепи", зависи от гена и хормоналния ти баланс. Като намалиш цялостно яденето, ще свалиш и килограми - няма мърдане :) !

Тренировки: От това не разбирам много, но като дойде Ракишито, първо ще ти каже колко си тъп :D и после ако е на кеф може и да ти напише едно-две изречения за тренировките. Това няма да е защото не иска - просто толкова си може :D !

Кардио няма да правя! ... тогава те чака много глад или ще си останеш мазен - зависи кое избереш :)!

И все пак искрено ти желая успех :)!

redbul2
03-15-2016, 18:42
В момента съм 78.5кг. Целта на заниятието е да сваля 5-6кг за 6 до 8 седмици.
Не знам дали ще успееш без кардиото.
Мазнините се топят при повишено количество кислород, който ги окислява. Значи кислородът изгаря мазнините. Тогава какво следва от това? Търси се начин за насищане на кръвта с кислород, който да влезе в реакция с мазнините. Какво трябва да се направи за да се увеличи концентрацията на кислорода? Нещо много просто. Трябва да се ускори кръвообращението по кръвоносните съдове, което ще стане като се ускори пулса и работата на сърцето. Което по тоя начин ще изтласква повече кръв (и кислород заедно с нея) по тялото. А начинът да се ускори сърдечната дейност до оптималните стойности са аеробните тренировки, кардиото.

Идеята на аеробните тренировки не е да се извършава нискоинтензивна физическа работа и да се изразходва просто някаква енергия, както някой би си помислил. Идеята е да се вкара повече кислород в организма, който да свърши цялата работа. И в това е смисълът на кардиото и аеробните тренировки.

Rakshy
03-15-2016, 23:23
Сиатъл, за да не изневеря на подхода си, трябва да ти кажа колко си тъп :/
Ти си глупак.


И сега, след като това не ни пречи повече, можем да минем към същината :lol:


1. Защо се сещаш да отслабваш средата на март?
2. Как си тренирал до сега?
3. Преди беше пуснал някъде снимка и изглеждаше добре. Какви са ти целите реално погледнато - просто beach body или трябва да свалиш за някаква атлетична цел?


Това, което редбула каза е така и трябва много да се замислиш над него. Масата от хората си мислят, че за да гориш мазнини трябва да се потиш и един вид лойта ще изтече от порите ти като зехтин. Да, ама не. Когато гориш мазнините освобождаваш енергия. Енергията идва от връзките между клетките. Когато се разпадне мастна клетка, тя отделя много въглероден диоксид и вода. Въглеродния диоксид се издиша, затова най-логично е за горенето на мазнини да гониш много издишания, което ще доведе и до много вдишвания. Така процеса се самозадейства. Вдишваш, вкарваш кислорода и всичките хубави неща :Д, след това издишаш и изхвърляш прегорелите мазнини :Д :Д (изключително грубо казано, не целим детайли).

Знаейки това, заедно с нещата, които каза редбула вече знаеш как се горят мазнини. Сега идва въпроса как да се комбинира с останалото.


Когато си в калориен дефицит (ядеш по-малко от обикновено) /пиша го така, ако някой неук зачете/, не можеш да тренираш както когато ядеш повече. Грешна е концепцията, че когато сваляш трябва да правиш по 12-15 повторения на 3-4 серии от упражнение, за да урелефяваш. Идеята е, че когато си на по-малко калории трябва да намалиш интензитета. Това е всичко :Д Просто тренираш по-леко и може би намаляваш малко допълнителните упражнения (това са за лежанката - лежанка с дъмбели, горна лежанка, флайс/ за клека - лег преса, екстензии, напади/ за тягата - хиперекстензии, бедрено сгъване и други Posterior chain упражнения) / базираме ги на големите 3, разбира се/.


Сауната не мисля, че помага за по дълго сваляне. Сауната се използва за обезводняване, буквално. Не мисля, че това би ти била целта, защото когато се обезводняваш първо ще го усетиш в ставите и мускулите, което не е хубаво, защото ще почне да те боли всичко.


Тва с 4те тренировки и с петата тежка откровено не го разбрах



А и да не забравя основната причина да ти кажа, че си тъп - тва, че ядеш кафяв ориз по НИКАКЪВ начин няма да ти помогне със свалянето. Само си правиш живота по-тежък да я ядеш тая гняс. (дори във FLEX мисля, че имаше статия за това как белия ориз е напълно ОК за ядене, да не говорим за други издания и източници, които го твърдят. За трениращия човек белия ориз си е бог на храната :Д )

Seattle
03-16-2016, 04:38
Спи ми сееееееее. Днес след работа ударих 4 часа дрямка и пак ми се спи. Утре ще е забавно.

Seattle
03-16-2016, 04:38
Грозния, целта на заниятието е да сваля килограми без да губя мускулна маса. Така че какво и колко ям има огромно значение, и като цяло е напълно противоположно на това което каза :)
А на Ракши, ако не му беше напомнил, щеше да забрави да ми каже колко съм тъп ;)

Програмата която съм си направил, е силно съсредоточена да подържа високо ниво на интензивност, и следователно висок пулс, което пък се връзва директно с повишено дишане и т.н. Няма да вдигам тежко за да мога да подържам високо темпо на упражненията. Понеже ще гледам да удрям по повече мускулни групи на ден, тва означава че трябва да намаля и броя на упражненията за всяка група... демек, ще правя по 2 за всяка, като те ще са най-вече комппаундни, а не както до сега по 3-4.
Сауната ми е приятна като цяло, разпуска ме. Аз и сега си я посещавам само че много по рядко. Иначе познавам един пич дето свали маса килограми само сисейки в сауната, но той седеше там по над час 0о. Хидратацията ми е на ниво, така че тва с обезводняването не е проблемно.

Тренировките... я да видим дали ще успея да ги обясня по ясно тоя път.
Ден 1 и 2: трениране с тежести. Ден 1:гърди, рамене, гръб и корем, Ден 2; крака и ръце. 2 различни упражнения за мускулна група, по 2 сета с по 8-10 повторения за сет. Почивка по 30секунди по между сетове. Вместо обаче да почна и да свърша определен сет за гърди (примерно), аз ще правя гърди, почивка, корем, почивка, гърди, почивка, корем, почивка. После минавам на гръб и рамене, като пак ги правя по същата схема. до тук сам направил по 1 упражнение за всяка група, сега почвам пак от начало- гърди-корем, гръб-рамене. Така давам малко повече почивка на мускулите които тренирам, но подържам интензивноста на тренировката.

Ден 3-4: съркъти, като ще се гледам да използвам тежести колкото се поже по често. 3 сърката на ден, с по 10 повторения на всяко упражнение, по 4-5 упражнения за съркът. Ден 3 ще е съсредоточен в горната част на тялото, ден 4 в долната.

Ден 5: Вдигане на тежко. 2 мускулни групи, по 3 упражнения всяка, 2 сета на упражнение с по 6-8 повторения. Почивка между сетове- докато се почувствам готов. Идеята тук е вдигам тежно поне 1-2 пъти месечно с големите мускулни групи за да не губя сила.

Както споменах, не съм експерементирал много с процедурата за сваляне така че ще пробвам и ще видя кво работи и кво не. Ако немога да свалям по план без кардио, ще го добавя- дали тва ще е по дълго време на крушата или ще измисля нещо по зававно от бягане, ще го мисля като дойде до това.

Яденето: тва че ще го "оплескам", тва е 100% сигурно. Обаче източниците ми САМО на въглихидрати ще бъдат орязани до минимум с течение на времето. Единственото което ще остане е филиика хляб и картофи. Така че ориз, така или иначе ще ям може би 2 пъти на месеца, не е болка за умиралка къф ще е. Кафевия не ми е толкова гнусен така че не е голямата работа. Има пре-достатъчно въглихидрати в другите храни които ще консумирам- примерно голям съм фен на фъстъченото масло и постоянно бъркам в бурканчето :Д

преди да забравя, ето и отговорите на въпросите:
1. Почвам по рано за да не ми се налага да свалям по мн кг за малко време, което води до загуби в мускулна маса. Средата на март + 6-8 седмици = средата на Май. Лятото започва там някаде :)
2. Тежко вдигане. 3 мускулни групо по 3 упражнения, 3-4 сета, 6-8 повторения. Всяка група е тренирана по 1 път седмично с изключение на бицепс и гърди, които тренирах по 2 пъти седмично. Корем- кажи речи всяки следваща тренировка- с тежести.
3. Снимката мисля че беше от ноември-декември миналата година. От тогава имам качено още 2 кг. Като цяло, доста от това е мускулна маса и първия ред плочки все още се вижда. Целта е да ги изкарам всичките, с минимални загуби на мускулна маса. Правя го най вече за да изглеждам добре и да се запозная с процедурата, да опитам нещо ново, да науча нещо.

Rakshy
03-16-2016, 11:26
https://www.t-nation.com/training/screw-cardio-four-complexes-for-a-shredded-physique бих ти препоръчал това. Абстрахирай се от "рекламните писания". Тва с въртенето на упражненията наблюдавам едно момче в залата го прави и не е особено полезно според мен. Комплексите биха ти били по-полезни и дори тия кросфит шитните, които могат да са доста полезни, ако можеш да ги правиш правилно. Предполагам това визираше с "circuitи".

А и другото, което е - няма как да свалиш 5-6 кг и да не ти падне силата. Най-малкото, което е, променят ти се "leverage"-a в движенията. Пробвай и после кажи как е било :Д

Мога да драскам тук моята подготовка евентуално, защото пак ще има състезание или пък ще си ъпна пак старата ми :Д

Грозния
03-16-2016, 17:46
Грозния, целта на заниятието е да сваля килограми без да губя мускулна маса.Такааа... сваляне на килограми, без да се губи мускулна маса (чета го и повтарям на глас за да вникна максимално в смисъла)... аха :) ! Искаш да топиш мазнините :) ! Значи правилно съм разбрал 8) !

...колко ям има огромно значениеАбсолютно - никога не съм твърдял нещо друго 8) !

...и като цяло е напълно противоположно на това което каза :)Напротив, казаха ти го и други хора :)!

А на Ракши, ако не му беше напомнил, щеше да забрави да ми каже колко съм тъп ;)Като нищо! Такъв си е той :D !

Яденето: тва че ще го "оплескам", тва е 100% сигурно. Обаче източниците ми САМО на въглихидрати ще бъдат орязани до минимум с течение на времето.Груба грешка правиш с драстичното орязване на въглехидратите! Те са основен източник за енергия за тялото и най-вече за мозъка и ще го усетиш! По-важно е да не консумираш повече, отколкото изразходваш!

...примерно голям съм фен на фъстъченото масло и постоянно бъркам в бурканчето :ДВиж, това по мое мнение трябва не само да го намалиш, а да го спреш!

Seattle
03-17-2016, 02:52
под съркъти имам в предвид следното (примерно):
1) 10 кляканки
2) 10 набиранки
3) 10 коремни преси
4) 10 мътва тяга
5) 10 back rows (деа го знам на български как е тва :Д)

Изпълняват се без почивка помежду. Като свърша 5-те, давам 2 минути релакс и после пак на ново. Така 3-4 пъти.

Демек нещо като тва от линка, само че не е задължително да е с един уред и да не пускаш тежеста. Тва от линка ще е брутално, и може да го ползвам като заместител на съркатите ама по нататък, като свикна малко с високата интензивност на тренировката.

За силата ми е ясно, номера е загубите да са колкото се може по малко.

Каде ще си пишеш подготовката е твой избор, аз не ми пречи и да е тук ;)


Грозния, ех тия въглихидрати много ги защитаваш ей :D
Те си идват от доста различни продукти. Тва че ще спра яденето на ориз, картофи и хляб, не означава че няма въобще да приемам въглихидрати, просто няма да са от продукти които съдържат високо количество от тях. Да не говорим че няма как да има зготвено мусака и аз да не ям, така че от време на време ще има в повече (както казах, диетата 100% ще я оплескам). Що се отнася до фъстъченото масло (особенно разбъркано с Нутела), просто няма как да ме откажеш, та ако ще и света да свършва ;)


Днешната тренировка мина с много зор. Правих ръце, крака, корем. Който си мисли че 30 секунди почивка са много, има да взима! Определено в понеделник съм се залъгвал че си почивам само по 30 секунди... Днес като го карах по часовник, ми се спря тока. Имах чувството че ще щях да върна! Даже накрая на тренировката май бяха по скоро по 40-45 секунди почивките. Накрая 10 минутки в сауната, ми дойдоха релаксиращо.
Цяло чудо е че днес нямаше кой да ми прекъсне тренировката! Бърборковците се появиха чак накрая като излезнах от сауната :)

Грозния
03-17-2016, 20:12
Грозния, ех тия въглихидрати много ги защитаваш ей :DВъглехидратите са основен източник на енергия за организма - всеки лекар ще ти го каже, ако на мен не вярваш :) !

Що се отнася до фъстъченото масло (особенно разбъркано с Нутела), просто няма как да ме откажеш, та ако ще и света да свършва ;)Аз не отказвам никого от нищо и светът няма да се свърши, просто ще си останеш мазен, щом си решил 8) !

Rakshy
03-17-2016, 23:07
правило номер 43 - това, че е лекар не значи, че не е тъп. Медицината изпитва способността ти да помниш неща, а не развива интелекта ти. Можеш да си тъп на галош и да си джипи. Или пък това, че е хирург, не значи че има познания по exercise science например. Зъболекаря ми например ми лафеше как съм щял да се изсипя правейки тяга със 100...


Да не говорим, че има редици методи и диети, при които почти нямаш въглехидрати. Хич не се хващай за тях. Тялото спокойно може да преживява на протеин и мазнини. То даже това е основната идея. Просто въглехидратите са изключително лесен източник на енергия и затова ги търсим.
А това за мозъка, как според теб са преживявали морските хищници например, или пък хората в Сибир, или място, на което няма рафинирана захар, няма плодове и т.н.?

Грозния
03-18-2016, 16:49
А това за мозъка, как според теб са преживявали морските хищници например, или пък хората в Сибир, или място, на което няма рафинирана захар, няма плодове и т.н.?Морските хищници не са хора и метаболизмът им е доста по-различен. Те даже не са биологично близо до homo sapiens, за да ги сравняваме. Въглехидратите не са само "захар" - има и такива от животински произход. Знаеш ли колко витамини и въглехидрати има в черния дроб на бяла мечка или тюлен? Хората живеещи по такива места, преживяват, защото ядат животни, чиито метаболизъм им позволява да синтезират тези хранителни вещества 8) !

Rakshy
03-18-2016, 22:39
о, Одине, не е възможност да си толкова глупав, честно.


не са биологично близо, добре, идеално, но има една малко подробност - ИМАШ СЪЩИТЕ ФАКАНИ КЛЕТКИ КАТО ХОРАТА. Нашите просто са доста по-сложни. Базовото е еднакво.
Въглехидратите не са само захари и никъде не съм го написал. Но ти казваш, че трябва да ядеш захар и аз те питам как преживяват тези без захар, дори без сладки храни. Са ше кажеш, че не са само сладки :Д Ама като нещо не яде сладките въглехидрати, едва ли ще тръгне да копае картофи или пък ориз. Основния източник на нутриенти за повечето животни идва от неща, които ние не сме способни да смелим.
Примерно горилите като по-близки до нас приемат по около 1,5-2 гр протеин за кг телесна маса. Една факана горила е половин тон ебати. И това цялото нещо го поглъща джвакайки някви листа.

Не знам колко има в черния дроб на бяла мечка, защото нещата, които могат да убият бяла мечка са твърде могъщи, за да се сравняваме с тях. А никой човек не яде мечки. Но виж в пилешкия дроб има точно 0 въглехидрати. Ти да видиш. От къс 28 гр, 7 ще са протеин и 0 въглехидрати, има 2 гр мазнини и бая витамин А. Тялото ти спокойно може да функционира без въглехидрати. Друг е въпроса, че ние сме пристрастени към сладкото и въглехидратите като цяло. Ако ядеш само салати и месо вероятно ще усетиш огромна разлика в настроенията и характера си.


с няколко лирически отклонения, ама да си знаеш.



са ще отговориш пак нещо изключително глупаво и so on and so forth

Seattle
03-19-2016, 05:43
просто ще си останеш мазен, щом си решил 8) !

Къде видя че съм "мазен" ;)

ПС. Правило №43, цепи мрака ЛоЛ. Нямам търпение да чуя и другите :)


Така, малко по темата.
Днес правих тия съркъти и не ми харесаха много. Имам чувстото че тренировката ми предните 2 дена (с по 30 секунди почивка м/у упражнения) е по добра, уморявам се доста повече и пулса ми е по стабилен. Както и да е.

Понеже всеки съркът ми отнема по 2-3 минути, после 2 минути почивка, реших че тва е прекалено малко време прекарано в залата и започнах тренировката с тежко вдигане, на гърди (просто тва ми се правеше днес). 2 упражнения: лежанки хоризонтална и с наклон. ****Тук няма как да не се похваля, направих цели 10 повторения с 100 кила на наклонената лежанка, и тва е след като се качих до тия кг с пирамида (4 сета с по 6 повторения)! Не бях правил толкова повторения с толкова тежест на наклонената лежанка, останах доволен от себе си :Д****

След тва минах на съркътите. Правих следните упражнения:
Набиране- тесен захват- 10
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/triceps-pushdown-rope-attachment- 10
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hyperextensions-back-extensions- 10
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hanging-leg-raise (само че с почти изпънати крака) - 10
Клякане до доло- 10

Това го правих 4 пъти с по 2 минути почивка.

Може би ще направя малка модификация. 3 дена да правя упражненията с по 30 секунди почивка, 2 дена съркъти и тежко вдигане за 1 мускулна група. Въпреки че не ми харесват съркътите, не искам да ги режа тотално от тренировката. Имат елемент който всъщност е доста полезен: промяната от висока към ниска интензивност и обратното.

Грозния
03-19-2016, 12:59
о, Одине, не е възможност да си толкова глупав, честно.Добър ден и на теб :) !

не са биологично близо, добре, идеално, но има една малко подробност...... метаболизмът им е различен от нашия.

Въглехидратите не са само захари и никъде не съм го написал. Но ти казваш, че трябва да ядеш захар и аз те питам как преживяват тези без захар, дори без сладки храни. Са ше кажеш, че не са само сладки :Д Ама като нещо не яде сладките въглехидрати, едва ли ще тръгне да копае картофи или пък ориз.
Не знам колко има в черния дроб...
Ето - прочети тук малко: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D0%BD :)

...нещата, които могат да убият бяла мечка са твърде могъщи, за да се сравняваме с тях. А никой човек не яде мечки.Дали :D ? https://en.wikipedia.org/wiki/Inuit#Diet

Но виж в пилешкия дроб има точно 0 въглехидрати. Ти да видиш. От къс 28 гр, 7 ще са протеин и 0 въглехидрати, има 2 гр мазнини и бая витамин А.За витамин А си прав, но за въглехидратите и по-специално тези от животински произход трябва още доста да четеш 8) !

Тялото ти спокойно може да функционира без въглехидрати. Друг е въпроса, че ние сме пристрастени към сладкото и въглехидратите като цяло.Кой те излъга за това?

Ако ядеш само салати и месо вероятно ще усетиш огромна разлика в настроенията и характера си.Вероятно! И няма да е към добро! Мозъкът не може да функционира без въглехидрати.

Къде видя че съм "мазен" ;)Не се обиждай, но ти сам го каза:

Грозния, целта на заниятието е да сваля килограми без да губя мускулна маса....или ако аз нещо съм разбрал криво, обясни ми 8) ! Не знам как ще свалиш мазнините, като правиш само силови тренировки и никакво кардио, но все пак ти пожалавам, да постигнеш това, което искаш. Успех :) !

Rakshy
03-19-2016, 16:34
заеби бате

Грозния
03-19-2016, 17:12
заеби бате:D

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--OJWy0kog--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_320/19d3bownq4y0fgif.gif

8)

Seattle
03-28-2016, 06:26
^ грешен подход към живота имаш, дано да си тъй само у форъНа ;)

Близо 2 седмици от започването, вече съм с кило и половина надоло. Доволен съм от резултатите за сега, мисля да се предържам към тая тренировка. Добавих 15-20 минути с боксовата круша/чувал веднъж седмично, но тва е по скоро щото имам нуждата психически а не чак толкова физически. Както и да, и там се хабят някви калорий. Лошото е че всяка седмица събарям по 1 чувал нищо че е е от тия големите 50 килограмовите. Хубаво че има 6 от тях. Май днес видях че ги бяха оправили. Хълката се къса... а е сигурно 3/4см в диаметър.

Диетата, мисля че орязох колкото мога излишните въглихидрати: без сладко, хляб макс 2 филийки, без макарони оризи и такивата му. Най-вече от зеленчуци и плодове ми идва нужната бройка. Протеините са ми на ниво. Реално живея на пилешко и риба последните 2 седмици, като пилешкото на барбекю най ми върви. Закуската е почти винаги яйца, като си ги правя по различен начин в зависимост кво ми се яде. Честно казано обаче мисля че мазнини ми липсват. Така и не си купих фиш ойл на капсоли, но не е късно... може би ще си поръчам.

За сега няма кой знае ква разлика в силата. Нормално си двигах за гърди, рамене и крака (тук не бутам много като кг, но пропорцията тежест/повторения не се е променила, поне не осезаемо). Даже за гърди мисля че вдигах по добре, но тва е до някаде нормално при мен- вдигам по добре когато не съм напъвал мускула в предната седмица-две. Утре ще правя гръб, ако не е голяма лудница в залата, и ще видим там как съм.

solo_
03-28-2016, 16:24
В момента съм 78.5кг

Извинявай, но
http://i.imgur.com/djcfEkr.jpg

И да не е спам: Аз пък станах 101кг.

Грозния
03-28-2016, 17:18
Близо 2 седмици от започването, вече съм с кило и половина надоло.Поздравления - значи има ефект :) !

Най-вече от зеленчуци и плодове ми идва нужната бройка...Честно казано обаче мисля че мазнини ми липсват.Полей със зехтин и си готов :) !

Seattle
03-29-2016, 06:16
И да не е спам: Аз пък станах 101кг.

as u said, no one cares. Тъй че ходи сери другаде ;)

Нещо ми беше скапано днес. Вдигах но без мерак. Правих първо гръб, тежко. Незнам дали дето нямах хъс или от кво, но вдигах слабо... Залата беше препълнена, свободни уреди почти никви. Както и да е избутах го. После малко съркътс, там живнах г/д.

Seattle
04-17-2016, 03:41
http://i65.tinypic.com/34ryudl.jpg

75кг

Като цяло всичко върви по план. Мисля че ако сваля още толкова (3кг) и ще съм горе доло в прилична форма. Обаче май се замислислям да продължавам да свалям и още 2-4 седмици след това, но това ще го реша като стигна сегашната цел от 72кг.

Днешната тренировка мина много добре, даже имах време и енергия да правя и корем, който не беше включен в програмата за днес. Защо не може да е така празна залата през седмицата :(

Утре ще е тежък ден, трябва да правя пилишките паржоли за седмицата :D

lunacy
04-17-2016, 20:01
майна
прочетох първите думи от темата
и според мен не е готино да правиш каквото си решил да правиш, защото "лято иде"
ама ти си знаеш


успех

Грозния
04-17-2016, 21:28
Като цяло всичко върви по план. Мисля че ако сваля още толкова (3кг) и ще съм горе доло в прилична форма. Обаче май се замислислям да продължавам да свалям и още 2-4 седмици след това, но това ще го реша като стигна сегашната цел от 72кг.Щом има ефект - продължавай :)!

Rakshy
04-17-2016, 21:31
майна
прочетох първите думи от темата
и според мен не е готино да правиш каквото си решил да правиш, защото "лято иде"
ама ти си знаеш


успех

тая па, офса, млъквай бе

Seattle
04-22-2016, 04:19
Вчера ми се насъбра в повече, и резултата е на лице днес като посетих залата. Не бях свалял торба от близо месец, но ето че драмата отново е на лице- даже си добавих и надписче на снимката. Хубаво че се въздържам да влизам при торбите повече от веднъж седмично че иначе няма да могат да ми насмагат да ги окачват обратно.
http://i63.tinypic.com/20h9bh2.jpg

Rakshy
04-22-2016, 12:11
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m43g877zjp1rsxaz1o2_500.gif

къде си бе :Д :Д

Seattle
05-10-2016, 02:41
^ да точно! Научиха се, взеха да да купуват по дебели куки което е супер, с нормално темпо не ги свалям за 30 минути вече. Истината обаче е че няма спасение once the dark side takes over. Вчера пак ми дойдоха много негативните емоций и въреки че не я свалих, не и трябва много за да падне. Казах си обаче че повече пострадали торби от мен няма да има и някак си се спрях :Д

По темата... Преди 2 седмици бях в командировка с още 2-ма колеги, за 4 дена. Разбира се като се ходи в командировки, трудно се спазва диета, ядеш квото ти поръчат а за вечеря се сме по ресторантите... За пиенето, даже няма да говоря. Резултата беше че се върнах горе долу седмица-две назад от програмата. Сега г/д съм на килограмите кадето бях преди командировката. Скапана работа.

Наблягам много на интензивните тренировки последно време, и въпреки че вдигам г/д тежко то не е въобще дори и близо до капацитета ми ако не бързам. Мисля да се поспра малко и в следващите 2 седмици да вдигам тежко натоварвайки всяка мускулна група веднъж, но както трябва, щото чувствам че тялото ми неможе да ми насмага и се чувствам отпаднал и слаб. Ще включа и малко кардио за да компенсирам и така се надявам да продължа да свалям килограми с досегашното темпо.

Вчера ми свършиха витамините и съм останал само с една бака протеин. Фиш ойл пък нямам от месеци. Ще се харчат пари тоя месец за изброените добавки!

Ебаси филма, гладен съм! Отивам да видя кво става в хладилника

Грозния
05-10-2016, 19:15
Резултата беше че се върнах горе долу седмица-две назад от програмата. Сега г/д съм на килограмите кадето бях преди командировката. Скапана работа.

Ебаси филма, гладен съм! Отивам да видя кво става в хладилникаВърни се към първият ми пост в темата :)!

Seattle
05-12-2016, 06:28
Върни се към първият ми пост в темата :)!

Мързи ме :Д

Днес правих гърди, тежко. Горе долу избутах 95% от това което бутах преди да почна отслабването, като говорим за съотношение тежест/повторения, а не макс. Определено моето тегло си оказва влияние върху колко вдигам, но не е толкова фрапиращо. Като цяло доволно, поне с гърдите.
Утре ще мъча гръб и тук мисля че ще са малко по зле резултатите. Но като цяло не ми пука щото съм 100% сигурен че дойде ли септември всичко ще си дойде по старо му :Д
Сегашно тегло от малко под 74кг, дефиницията определено се забелязва от доста хора и то не само в залата, като се има в предвид че ходя с тениска а не всяквите му орязани потници. Плочките почват да се забелязват, обаче тия по долните все още се крият стабилно... Гърба се оформя доста добре и чак немога да му се нарадвам. Нямам търпение да видя как ще изглежда всичко като сваля още кило-две ;)

Seattle
06-07-2016, 04:30
Прогреса от предния ми пост е много бавен. За близо 3 седмици съм свалил няма и кило. Седмица може би две имаше някъф минимален прогрес. Вече може би седмица и половина вкарвам по 10 минути кардио след всяка тренировка, и ако ми е на кеф влизам и на боксовата круша 10- 30 минути в зависимост как се чувствам. Намалих и яденето: хапвам много лека вечеря ако съм бил на зала, понеже съм консумирал протеинов шейк към 8-8:30 вечерта. Всякаш взеха пак да потръгват нещата с тоя режим. В последните няколко седмици ми се случва да ходя през деновете за почивка да правя по 10-15 минути кардио, и сега като го добавих и след редовните тренировки, работите вървят.

Резултатите са зарибяващи. Онзи ходих да тренирам с потник, и се гледах в огледалото през 2 минути като някой 15 годишен. Дефиницията около раменете и бицепса/трицепса е много добре особенно както бях ги напомпил. Съжелявам че не си направих снимка... Ще продължавам да свалям, като новата цел е 72кг.

Днес си щракнах една знимка на гърба. Като цяло ми харесва, но искам да го видя в цяло и може тия дни да питам някой да ми направи някоя друга снимка в залата.

Имам още малко паласки да разкарвам, като те в момента ме дразнят най много. От вече седмица наблягам на мъртвата тяга с леки тежести, обаче интензивно, 3 пъти в седмицата. Изкам доста добра дефиниция по долната част на гърба, а в момента тва ми се губи.

73.3кг:
http://i68.tinypic.com/10oqr8n.jpg

Supermassive____
06-07-2016, 09:21
Лято иде вече, за море се стяга Варненско човече! http://static.skaip.org/img/emoticons/180x180/f6fcff/muscle.gif

Rakshy
06-07-2016, 15:13
сиатъл, ще удариш греда


когато така се забави прогреса и започнеш да увеличаваш кардиото и намаляваш храната, обикновено се удряш в стена и прогреса спира, а ти се чувстваш като изсран и нямаш сила да пръднеш. А и е доста тегаво дълго време да стоиш в дефицит. Пробвай да качиш малко протеина и да намалиш въглехидратите една идея, даже можеш да пробваш и на през няколко дни без въглехидрати keto-style diet.

А тягата не ти препоръчвам да я правиш 3 пъти седмично. Прегаря ти нервната система (казано по кретенски начин). Можеш да пробваш back extensions с ластик или с щанга, good mornings или reverse hyper. И 3те са добър заместител, помагат на тягата, но нямат толкова голям impact върху нервната ти система.



цъкни един back double biceps специално за мен :Д :Д

Seattle
06-11-2016, 04:23
Лято иде вече, за море се стяга Варненско човече!

От Бургас съм :)



сиатъл, ще удариш греда


когато така се забави прогреса и започнеш да увеличаваш кардиото и намаляваш храната, обикновено се удряш в стена и прогреса спира, а ти се чувстваш като изсран и нямаш сила да пръднеш. А и е доста тегаво дълго време да стоиш в дефицит. Пробвай да качиш малко протеина и да намалиш въглехидратите една идея, даже можеш да пробваш и на през няколко дни без въглехидрати keto-style diet.

А тягата не ти препоръчвам да я правиш 3 пъти седмично. Прегаря ти нервната система (казано по кретенски начин). Можеш да пробваш back extensions с ластик или с щанга, good mornings или reverse hyper. И 3те са добър заместител, помагат на тягата, но нямат толкова голям impact върху нервната ти система.



цъкни един back double biceps специално за мен :Д :Д

Прогреса пак тръгна, така че за сега ще го бутам така. Все още се чувствам стабилно, въпреки че оня ден ми беше супер умаляло, стресирано и гладно, и престоя ми в залата беше точно 5 минути, след което реших да се пребера да се наспя :) Имах затруднения да се набера 10 пъти, даже мисля че стигнах едва то 7, толкова беше трагично. За първи път ми се случва да влезна в зала и да не си направя транировката.
Идеята с кето-то не ме влече ни най малко. Невъзможно е на 100% да не консумираш въглехидрати да не говорим че ако ги намалиш толкова много, пак енергията трябва да идва от някаде... Протеина е доста по скъп от въглихидратите :Д Просто трябва да ги приемам по подходящото време. А това че работя пред комп цял ден, никак не ми помога в израсходването им. Стига с извиненията.

За тягата ме убеди, даже аз идеята ми беше г/д такава... правя ги каде нормално каде с изпънат крак. И да вкарвам и разнообразие от време на време.

Що се отнася до снимката, stay tuned :)

Supermassive____
06-11-2016, 18:58
От Бургас съм :)

Е па и ние от Варна стягаме мускулите е.. лице.

Seattle
06-23-2016, 02:26
Малко бицепс днес, комбинирано с съркъти след това. Мина отлично, без каквито и да е затруднения, даже бях изненадан приятно от как вдигам.
Вчера пък правих тежко гърди. Оказа се че 100 кила се натискат доста вече на хоризонталната лежанка. Избутах ги 10 пъти но хубаво че имах някой да помогне на последната малко. Мисля че бях нещо уморен щото преди две седмици тва го нямаше но ще видим следващия път.

Онзи ден се пробвах да видя дали мога да направя едно-две силови набирания че ми стана любопитно след като видях един там да ги прави. Оказа се че без да искам направих 10 а можеше и още. Мисля да ги включа в съркатите през ден -два.

Вчера вече си изрязах една тениска и аз че най накрая да влезнем в крак с модата в нашата зала.

72.3кг:
http://i68.tinypic.com/33zbcjk.jpg

bubaduc
06-23-2016, 05:40
къде в Бургас има хубава зала ?

Rakshy
06-23-2016, 12:09
lookin' swole, noice, noice

Seattle
06-26-2016, 07:10
къде в Бургас има хубава зала ?

Питаш грешния човек. От доста време не живея там, но като се пребирам за почивка, посещавам (супер рядко) тази която е на кръговото на изхода за София, на 2-рия етаж над заведенето (мисля че е няква пица) от страната на Славейков. Преди беше добре подържана и сравнително нова, сега немога да ти кажа какво е.

Seattle
09-09-2016, 06:23
ПОнеже сезона свърши, време е да прилключа темата за тази година.

Резултата е 9 кг свалени в рамките на 4 месеца. Посления месец беше тегав и може би свалих само към 1 кг и малко. Разлика във вдигането имаше но не фрапираща. Фрапиращото беше да гледам кантара, и можеше още едно кила да сваля но психически не издържах. Резултата от цялата работа е теглото ми от 78.5кг отиде на 69.5кг. Като цяло исках да се "нацепя" още, но както споменах кантара ме уплаши. Повече до година.

Ето малко снимков материал от резултатите:

http://i64.tinypic.com/xdfhbc.jpg

http://i65.tinypic.com/i6a2b4.jpg

http://i63.tinypic.com/wsv4vt.jpg

http://i63.tinypic.com/t0lys9.jpg

Ако не беше такава играчка да качвам снимки, щях да сложа още някоя но уви...

Rakshy
09-09-2016, 22:05
никога не бих предположил, че си 69 (хехе) кг

брао, брао