PDA

View Full Version : Моля за съвет как да продължа напред? :@@



samuil beladjiev
03-17-2016, 11:04
Видях, че има подобна тема и се оказало момичето курва.
Сега ще разкажа за мен, значи първо на 14 години съм,
има едно момиче което наистина много харесвам, изглежда доста симпатично, тя е една година по-малка от мен, но характера и е като на по-голяма.
Не е някоя, която да се вре във всички.. започнахме да се заглеждаме, когато се обърна някой път виждам как ме заглежда, също и аз.
Разбрала е името ми, но аз не знам нейното.. веднъж ме поздрави, аз и отвърнах разбира се.
Втория път ме поздрави по име, само че аз не и го знам, но чувствам че изпитва симпатии към мен и искам да я опозная, но съм доста срамежлив..
Дали можете да ми дадете някакви съвети каква да е следващата ми стъпка, защото знам че трябва да е моя.
Как да я попитам за името и така, че да не изглежда много очевидно,
също така ако питам някой друг, като ги знам всичките ще се разпространи а искам да си го знам само аз, моля ви за някакви съвети! Как да го изиграя добре, мисля че това момиче е различно от другите, а и с този невинен и сладък поглед направоо.. мисля си че е моята зодия, но е рано още.
ще съм много благодарен на всяко мнение, моля без хейт :)

mincheto
03-17-2016, 11:19
Просто я питаш за името и или пък трябва да се заслушаш как я наричат приятелките и може да я поканиш на кафе.

samuil beladjiev
03-17-2016, 11:38
Ясно, но да се заслушам няма да стане... не мога да го обясня просто, ако тръгна да се ослушвам и да ходя покрай нея ще усети, поне това го разбрах от преди, но дали ще можете да ми кажете няколко примера как да я попитам, например ако може да кажете от първо лице, и знам, че може всичко това да е доста глупаво, но съм новак ... ;/

mincheto
03-17-2016, 11:47
Или пък може да я питаш :arrow: ''Как ти беше името,че го забравих''.

samuil beladjiev
03-17-2016, 12:14
Хмм не знам.. тя със сигурност ще се осъмни, че нарочно го казвам, искам да подходя правилно и да я попитам за името й, но по някакъв начин.. аз мислех нещо от сорта на: -> ''Охоо как сме днес'' тя ще ми отговори по някакъв начин, после да я попитам: -> ''Може ли да ми кажеш името си?'' ''Да, Нели'' и да й отвърна ''Самуил, приятно ми е'' и през това време да я гледам в очите и с лека усмивка

TheSavior
03-17-2016, 13:49
Хмм не знам.. тя със сигурност ще се осъмни, че нарочно го казвам
Принципно разбирам защо това те притеснява. И аз съм искал на твоите години да привлека някое момиче ама ако може да не разбере някак си.. противоречиво е.
Ти реално искаш тя да разбере. Представи си обратната ситуация: тя идва и те заговаря и за теб става още по-очевидно, че те харесва. Ще имаш ли нещо против това? Разбира се, че не - ще ти стане още по-хубаво.
Ако смяташ, че тя също те харесва, то тогава и тя ще се зарадва да разбере, да получи някакъв реален сигнал, че и ти искаш да сте заедно. Защото само с пускане на погледи и "здрасти" не става. И не се разбира нищо, само се предполага.

Бъди смел, опитай се като говориш да го правиш сякаш нямаш никакви намерения. Какво имам предвид: Ако отидеш да помолиш някое момиче, за домашно или урок от предишен ден, няма да се притесняваш, нали? Бъди така и като говориш с нея. Не бъди стеснителен, но същевременно не нахален.
"Охоо как сме днес" ми звучи смешно (лично мнение).
Нещо от рода на: "Хей/Здравей, често ме поздравяваш, но не си спомням името ти, а доста бих искал да го знам."
Това аз го виждам като "с един удар два заека". Хем ще ти каже името си, хем тя ще получи виден сигнал, че проявяваш интерес към нея. Това е моето мнение и съвет, дано да са ти от полза. Успех!

samuil beladjiev
03-17-2016, 15:49
Това наистина е доста добро, голямо благодаря! :) ^^
но честно казано и това с ''често ме поздравяваш'' не ми допада, дали ще мога да го заменя с нещо друго? ако можете да ми дадете например 2-3 примера ще съм много радостен :)

TheSavior
03-17-2016, 17:24
Това наистина е доста добро, голямо благодаря! :) ^^
За нищо. :)

честно казано и това с ''често ме поздравяваш'' не ми допада
Напълно е възможно, предложих го понеже спомена, че тя те е поздравявала, а ти не си отвръщал. Което ме води до следващото:

дали ще мога да го заменя с нещо друго? ако можете да ми дадете например 2-3 примера ще съм много радостен :)
Ти си този, който най-добре може да реши с какво да го замени. Важното е основната идея да се запази, а именно да получиш името й, да завържете разговор и да види, че проявяваш интерес. Малко ми е трудно да дам предложения, именно защото нямам много информация и някои предложения, могат да звучат много зле във вашия конкретен 'контекст'.
Може да си малко по-директен, но това вече ти си го реши.
"Допадаш ми."
"Бих искал да те познавам/да се запознаем"
Не търси някаква конкретна, точна и универсална фраза. По-скоро нещо генерално, основано на всичко, което ти самият каза. Забележи как всичко, което предложих реално ти ми го каза. (Искаш да се запознаете, не си спомняш името й, но искаш да го разбереш и т.н.)
Бъди искрен. Тя не е някакъв надзирател, който следи всяко твое действие. (Знам, че така се усеща обаче) :D
Ако тя наистина те харесва и ти отидеш да я заговориш, повярвай ми: стига да не изръсиш няква голяма простотия, тя ще се зарадва много и въобще няма да обърне внимание какво точно си я попитал - само ще я интересува, че си отишъл до нея и си я заговорил.

samuil beladjiev
03-17-2016, 17:31
Ясно! Ами отново благодаря.. :D няма какво друго да кажа, наистина всичко това ще ми е доста полезно, а относно поздравяването, аз и отвърнах, може да съм объркал нещо или пък да не сте прочели правилно, както и да е всичко ми е наистина от голяма полза! :)

TheSavior
03-17-2016, 17:36
относно поздравяването, аз и отвърнах, може да съм объркал нещо или пък да не сте прочели правилно
Аз не бях прочел правилно, съжалявам.
Успех! По-нататък ни кажи как се е получило :)

samuil beladjiev
03-17-2016, 18:23
Добре :) Леле, сега видях във фейсбук и ме е добавила, вече знам името й!!
! :) но сега пък не знам какво да направя :/ можете ли да дадете някаква стъпка :D

tori
03-17-2016, 20:09
Е, пиши ѝ, де. Кво чакаш?!

darkneesssss
03-17-2016, 21:37
Що да и пиши аз бих я поканил директно ,девойките на тази възраст обичат директните предложения директни не до крайност ,но все пак директни .
П.п И аз още съм лапе ,като теб на 16 съм послушай ме . Малко младичък се изкарах ама на 16 :Д .

samuil beladjiev
03-18-2016, 10:36
Добре, благодаря ви!!

baby_baby
03-19-2016, 13:21
Просто я питаш как се казва не е сложно