PDA

View Full Version : Помощ от приятел :)



flyon
03-20-2016, 14:33
Здравейте скъпи потребители на teenproblem !
От известно време съм решила да придам на косата си добре изглеждащ вид . Много ще се радвам ако ми дадете съвет как да се усъвършенствам в това мое начинание. :) Проблемът ми обаче е , че имам гъста коса но като чели седи на едно място изобщо не расте а ако расте е с ужасно бавна скорост . За да ви улесня ще ви кажа какви точно процедури и прилагам.
-Като за начало елиминирах всички преси , маши и т.н .
-Подстригвам я е не много често но когато се наложи.
-Правя и домашни маски поне 2 пъти в месеца (под домашни маски искам да кажа яко мацане яйца , мед , лимони , кисело мляко , хининова вода , рацинови маска и още какво ли не .
-Не слагам почти никакви излишни продукти като лак за коса и не я тупирам .
-Шампоана ми е за суха и изтощена коса ,защото косата ми е доста суха.
-Не я връзвам високо дори я нося често пусната за да диша .
-Къпя я веднъж в седмицата
-Като цяло гледам да не я горя , утежнявам старая се да я оставя на мира но не иска да расте а ми се иска да дръпне доста гъста е .
Та ако някой знае някоя хитринка как може да я стимулирам допълнително ще се радвам да ми сподели .
П.С забравих да подчертая , че я масажирам скалпа с маската .
Благодаря предварително .

mincheto
03-20-2016, 15:04
Грижа за суха коса
:arrow: • Шампоанът трябва да се използва внимателно
Той измива не само мръсотията, но и маслата, защитаващи кожата на скалпа и самата коса. Ако косата ви е суха поради честата употреба на шампоан, дайте й необходимата почивка, като я миете по-рядко. Използвайте само меки шампоани “за суха и увредена коса”.

• Използването на балсам
Когато косата е суха, нейните външни слоеве, наречени кутикули, се лющят от основата на корена. Балсамът прилепва кутикулата назад към основата, добавя овлажнител и премахва статичното електричество. С балсама не трябва да се прекалява, защото косата може да свикне с неговото действие и да престане да използва своята собствена защита.

• Изрязване на “цъфтящите краища”
Сухата коса страда предимно на своите краища. Специалистите смятат, че веднъж на всеки 6 седмици те трябва да се подстригват.


• Прическа без нагряване
За сухата коса не се препоръчва използването на сешоари, електрически маши или четки. Използвайте ролки без нагряване или спете с влажна, сплетена на плитка коса.

• Предпазване на косата от природното влияние
Вятърът, слънцето и студът по свой начин изсушават косата. Затова носете шапка и в студените, ветровити есенни и зимни дни, но и през лятото.

• Басейнът
Хлорът е един от най-разрушителлните фактори за косата. Задължително по време на плуване слагайте гумена шапка, а като предварителна защита можете да втриете в косата си балсам или зехтин. Бирата също придава здрав блясък на косъма, а за миризмата не се притеснявайте - тя бързо изчезва, т.е. изпарява се, след като подсушите с кърпа косата си.

През зимните дни много хора се оплакват от това, че косата им капе и няма или бързо губи своя добър вид. Ако не успеете да се справите с този проблем сами, консултирайте се със специалист, който ще ви помогне да откриете истинските причини за проблема. Понякога те стават ясни само след пълна кръвна картина, а може и да са на психична основа.


:arrow:Грижи за мазна коса
Мръсния въздух, задимените помещения, влагата, та дори и студът и мъглата са малка част от предпоставките, които спомагат за омазняването на косата ни. Много хора имат този проблем - необходимостта от често миене. А това, освен че я изтощава и я омазнява допълнително и в крайна сметка се оказва, че се въртим в един омагьосан кръг, който освен всичко останало е и досаден. Писнало ли ви е през ден да миете косата си? Омръзна ли ви на другия ден след измиването й да изглежда така сякаш сте я мили преди седмици? Не искате да губи формата си и да стои добре дни на ред? Е, това вече не е проблем! Ето как:

След измиване с неутрален шампоан както обикновенно правите, косата се изплаква обилно и корените й се намазват с лимонов сок, най-лесно това става когато разрежете един лимон на две и и с половинките му втривате директно в корените. Престоявате така 10 минути, след което изплаквате с вода като редувате топла и хладка, а на финала е хубаво да завършите със студена вода, защото студената вода свива порите, които са виновни за бързото омазняване.

Ако приложите това без да изплаквате косата, то лимона действа и като фиксатор и така прическата ви ще запази формата и обема си за по-дълго. Въпрос на избор.

Полезно за косата е също в съд с хладка вода да изцедите сока на два лимона и, когато приключите с миенето й да я изплакнете с тази смес, така тя ще стане по-пухкава, а и това също ще забави омазняването й.

Смесете половин чаша сода бикарбонат и сока от 1-2 лимона, натрийте добре цялата коса с тази смес като наблегнете на корените, изплакнете обилно като пак редувате топла и хладка вода. Този метод специално е много полезен и се препоръчва след плуване в басейн, понеже се премахват всички следи от хлор, които са останали в косата.

За финал ще ви препоръчаме веднъж седмично да нанасяте на косата си медена маска за коса, а именно: 2 супени лъжици мед разбъркани със сока от един лимон до получаване на хомогенна смес се нанасят на суха коса с помощта на гребен, след престой от 10минути косата се изплаква и се измива както обикновено.

mincheto
03-20-2016, 15:08
Грижи за къдрава коса
:arrow:Къдравата коса се поддържа и оформя трудно. Много често притежателките на подобна буйна грива избират като вариант изправянето, но, съгласете се – това изисква много време, нетрайно е като резултат и допълнително изсушава косата. Това прави изправянето подходящо за специални случаи.

Приемете косата си такава, каквато е, а ако положите достатъчно грижи, тя ще ви позволи да я "опитомите".

* Къдравата коса обикновено е по-суха и чуплива от правата, а това е и предпоставка за по-старателни грижи.

* Ежедневното миене на къдравата коса я изсушава допълнителни и я прави по-чуплива.

* По-добре да не сушите къдравата коса със сешоар. А, когато се налага да използвате сешоара, сушете от по-голяма дистанция.

* Избягвайте да решите къдравата коса, докато е мокра, така се оплита и къса от четката.

Козметика за къдрава коса:

Шампоан

Силно измиващите шампоани съдържат твърде агресивни съставки, които могат да увредят къдравата коса. Избирайте продукти, за вашия тип коса и задължително с хидратиращи елементи. Много подходящи за къдравата коса са продуктите, които съдържат масла – бадемово масло, масло от карите, зехтин...

Балсам

Използването на балсам след всяко измиване е задължително за къдравата коса. Тези козметични продукти ще я хидратират и подхранят, както и ще улеснят ресането. Избирайте балсами, в чиито състав присъстват соеви протеини или пшенични кълнове, те са препоръчителни за къдрава коса.
Освен това, правете подхранваща маска веднъж седмично, със сигурност резултатът ще ви хареса.

Стилизиращи продукти

Избирайте стилизиращи продукти без съдържание на алкохол, той изсушава и уврежда косата.

Грижи за боядисана коса
:arrow: Боядисаната коса има нужда от специални грижи. Ако използвате качествена боя за коса, шампоани, балсами, маски и стилизиращи продукти за боядисана коса, косата ви ще се запази жизнена и блестяща.

Боядисването на косата е тежък процес, който неминуемо се отразява на здравината на косата. Колкото и щадящи да са боите за коса, боядисването уврежда структурата на косъма и скалпа. Затова всички дами с боядисана коса задължително трябва да използват специални измиващи, подхранващи и стилизиращи продукти, които се грижат за косата.


Друг проблем на боядисването е, че цветът на боядисаната коса е свеж и интензивен през първите дни. Докато дойде време за следващото боядисване, цветът е изгубил блясъка си и боядисаната коса е придобила безжизнен и изтощен вид. Иначе боята за коса може да направи косата да изглежда по-гъста, защото прибавя допълнителен слой или увеличава дебелината на ствола, или и двете. Полутрайните бои само покриват косъма, докато трайните издуват ствола му и увеличават епидермиса, откъдето идва ефектът.

mincheto
03-20-2016, 15:10
Прически Лято 2016 (http://ladyzone.bg/gallery/krasota/modni-pricheski-za-ljato-2016-vol-1.html)

marilyn
03-23-2016, 17:25
Здрастии :) Кажи-речи и аз имам същата коса, суха и гъста, не седи на никъде, с дебел косъм.

Два пъти в месеца е много малко за маски. Трябва поне 2 пъти в седмицата. Съветвам те да си къпеш косата по-често, 1 път седмично е малко. Прави винаги маски, най-добре е да си купиш и нещо качествено като продукт, шампоан и маска с повече масла, за да ти се хидратира косата.

Преди години аз изобщо не я изправях, защото мислех, че като не я третирам, ще има по-хубав вид. Това не се оказа съвсем вярно. В последните 2 години ми порасна много, а я изправям понякога и я суша със сешоар. Просто полагам много грижи и има ефект.