PDA

View Full Version : Помощ по волейбол?!



Light_Dreamer
03-23-2016, 18:43
Здравейте,
От няколко месеца се старая да задобря уменията си по волейбол, защото не можех да играя, а имах огромно желание да се запиша в училищния отбор. Добре се справям с подаването отгоре, отдолу и началните сервизи, но се питам как мога да подобря отскока си за да правя успешни блокади и забивки, когато съм на първа линия? Висока съм 166. Играя всеки ден в училище, защото не мога да ходя на тренировки.

Rakshy
03-23-2016, 22:50
с много труд


only that and nothing more

Rakshy
03-23-2016, 22:51
има и вариант да имаш отвратителния шанс да не можеш да скачаш, защото има такива хора :Д тогава си обречена да си стоиш приземена :Д

Light_Dreamer
03-24-2016, 17:32
Мерси все пак за отговора. Винаги ме слагат отпред като център или диагонал, а аз дори не съм и висока. Правя добро подаване, но не и с блокадите.

lover32
03-26-2016, 11:55
Здрасти, когато някои забива, пробвай се да скочиш, колкото се може повече.Така ще свикнеш, дано съвета е полезен, но не знам дали ще работи. :D

Light_Dreamer
03-26-2016, 18:26
Здрасти, когато някои забива, пробвай се да скочиш, колкото се може повече.Така ще свикнеш, дано съвета е полезен, но не знам дали ще работи. :D

Благодаря. Пробвам се. Ще питам някой от волейболистите, които тренират как се отскача правилно, но те са по 2 метра.

Rakshy
03-26-2016, 22:40
за правилния отскок имаш много неща, които играят роля. Трябва да започнеш главно със скоростта, защото е изключително важен моментът, в който ще скочиш. Идеята е, че приклякаш леко от коленете, таза назад, заедно с ръцете и като ти дойде момента замахваш с ръце вкарваш таза и отскачаш от земята. Все едно ракета, като ръцете ти дават инерцията. Колкото повече сила успееш да генерираш, толкова по-високо ще скочиш. Има един вариант, в който правиш нещо като мини скок и тогава отскачаш, но това по-скоро би ти навредило, въпреки че от физична гледна точка би трябвало да успееш да скочиш повече.


Тренирай си скоковете върху нещо високо - кутии, пейки, стени някви :Д Скачай на въже, карай колело, клякай, прави напади, прави спринтове. Това все са елементарни неща, които ще ти помогнат. Също така се разтягай, защото ако не можеш да си изпънеш ръцете хубаво нагоре, кел файда да скочиш.

Light_Dreamer
03-31-2016, 20:59
за правилния отскок имаш много неща, които играят роля. Трябва да започнеш главно със скоростта, защото е изключително важен моментът, в който ще скочиш. Идеята е, че приклякаш леко от коленете, таза назад, заедно с ръцете и като ти дойде момента замахваш с ръце вкарваш таза и отскачаш от земята. Все едно ракета, като ръцете ти дават инерцията. Колкото повече сила успееш да генерираш, толкова по-високо ще скочиш. Има един вариант, в който правиш нещо като мини скок и тогава отскачаш, но това по-скоро би ти навредило, въпреки че от физична гледна точка би трябвало да успееш да скочиш повече.


Тренирай си скоковете върху нещо високо - кутии, пейки, стени някви :Д Скачай на въже, карай колело, клякай, прави напади, прави спринтове. Това все са елементарни неща, които ще ти помогнат. Също така се разтягай, защото ако не можеш да си изпънеш ръцете хубаво нагоре, кел файда да скочиш.

Благодаря. Почнах упражнения и дано да помогнат, защото не мога да си позволя провал.