PDA

View Full Version : Ветеринарна ПОМОЩ! нещо става с котката ми .



igreog
03-25-2016, 19:20
Котаракът ми е на 3 години и половина . До 3 години беше нормален котарак ,но от 6-7 месеца не се прибира редовно . Прибира се веднъж в седмицата ,а някой път го няма със седмици . Знам че е нормално да се бие с други мъжки ,което той прави постоянно ,но както казах го прави постоянно . И по женски ходи ,но дори и когато не са разгонени . Притеснявам се ,защото по - големият му брат беше същия , веднъж го нямаше за половин година сметнахме ,че се е споминал някъде ,но се прибра с перде на окото ,със счупен крак и опашка . А седмици по късно след като горе - долу оздравя отново изчезна и баща ми го намери прегазен ,на едно шосе на 7 км. от вкъщи !!! Въпроса ми е мога ли да направя нещо друго освен кастрация ,защото родителите ми не ми позволяват ,а и това са излишни разходи за семейството ми ,ако ме разбирате .
П.П. - Гледа се на вън и имаме още 3 женски котки . Майка му на 8 години ,сестра му на 1 и другата му сестра ,която е на няколко месеца . Разбира се с тях и не мисля ,че е ,заради това но да го спомена .

haritov
03-25-2016, 20:22
гледай си го у вас

и да го кастрираш колата пак може да го гази

не е казано че ако е кастриран няма да се бие с другите котки може да му остане просто като навик

другата опция е препарат против разгонване ( не става дума за таблетки)
но след втората инжекция все едно ще си дал парите за една кастрация

Violenza
03-25-2016, 21:06
Животно така на улицата не се гледа.
Кастрирай го задължително. От време на време някои от организациите за защита на животните пускат кодове за безплатни кастрации, можеш да се възползваш.

haritov
03-26-2016, 18:17
Животно така на улицата не се гледа.
Кастрирай го задължително. От време на време някои от организациите за защита на животните пускат кодове за безплатни кастрации, можеш да се възползваш.
пропусна да му споменеш че ако я кастрира 10 дни задължително трябва да го гледа вкъщи иначе е равносилно на смърт

Violenza
03-27-2016, 18:12
То най-добре за постоянно да го вземе вкъщи, ама както описва загрижеността на родителите си, силно ме съмнява да се случи.
3 дни поне да са, за мъжки е достатъчно.

haritov
03-27-2016, 18:18
То най-добре за постоянно да го вземе вкъщи, ама както описва загрижеността на родителите си, силно ме съмнява да се случи.
3 дни поне да са, за мъжки е достатъчно.

не са 3 дни

минимума е 7 и то по преценка на ветеринар

не говори глупости

такива като теб са опасни за животните със своята уста

Violenza
03-27-2016, 18:49
7 дни за мъжко коте? Толкова и ветеринари познаваш.

haritov
03-27-2016, 19:09
7 дни за мъжко коте? Толкова и ветеринари познаваш.

ами напоследък даже работя като такъв ако искаш мога да те запозная с някой друг

LoL

даже препоръчвам 8 до 9дни и още един ден да стои с яка

Violenza
03-27-2016, 19:13
Мерси съм, познавам достатъчно, при това все такива, които не са ветеринари от едва "напоследък".

haritov
03-27-2016, 19:16
Мерси съм, познавам достатъчно, при това все такива, които не са ветеринари от едва "напоследък".

познавай колкото искаш но и си затваряй устата за неща които не разбираш

и не съм от напоследък

но дори и да съм тия от които съм го научил това са от поне 20г

не се опитвай да ме учиш как да си върша работата а си гледай твоята собствена

Violenza
03-27-2016, 19:39
Много язвително, сигурно има защо.

igreog
03-27-2016, 19:58
Благодаря