PDA

View Full Version : Как да се науча да се защитавам?



naruto99
03-26-2016, 08:47
Боя се ,че е трудно да се отговори еднозначно на въпросите ми ,но моля ви опитайте!!!
През целия си живот съм търпял унижения , подигравки и почти никога не съм отвръщал ,но не мога повече ,а и не искам!
Докато бях малък всички мен тормозеха. :( (Днес направих 17 между другото) Не са ме били много ,но може би така е по-зле понеже това би ускорило развитието ми в правилна посока. Заобикаляха ме и ако не ме шамаросваха , ме караха да пиша глупости със спрей за някой хора , за да излезе после че аз съм говорил зад гърба им.Беше унизително.Понякога минаваше някой по-голям или възрастен, аз винаги избягвах от страх да не ме видят. Стана така ,че вече освен да ме карат да пиша псувни по адрес на децата , спираха случайни хора посочваха ме и казваха че аз съм казал еди какво си за тях
.Случвало ми се е дори да ме наобиколят по-малки от мен 11-12 годишни и въодушевени от притеснението и страха ми да едва ли не и те да се подиграват с мен(държаха се по начин който на всички останали би харесал ,но аз не го приемах така) .Това ме правеше още по-затворен и притеснителен.И така до 7-ми клас....
След 7-ми клас , някъде към края на 8-ми клас почнаха да ме тормозят двама братовчеди от квартала ми .Търпях и ги презирах от дъното на душата си!!! Не им отвърнах нито веднъж! Твърдях ,че не съм такъв човек. Добре ,че се преместиха в чужбина.
Лятото след като завърших 8-ми клас имах разправия с една групичка... Размина ми се само с унижението , страха и мисълта ,че повече така не може.Почнах да ходя на фитнес, вдигах лежанки тренирах за гърди , корем , крака и всички.
Ваканцията се занимавах малко с Таекуондо ,през последните месеци обаче го позанамарих .Някъде декемви-януари позабравих за униженията и подигравките. Все пак уча в елитно училище и съм заобиколен предимно от интелигентни хора- и подобни проблеми в новото училище почти не съм имал (навсякъде има идиоти). Дали за това спрях да съм сериозен на тренировки чак сега се замислям.
Но дълбоко в мен страхът остана.
Сега си живея живота , уча си уроците забавлявам се и така.
Имах намерение да почвам джудо ,но нещо се отказах.

Ония ден се прибирам от училище и минавам покрай един парк и си гледам нещо на телефона , и някакъв педал ме цели леко с джанки или нещо такова.Питам го:
-Проблем ли има? Защо ме замери преди малко?
-Объркал си човека пич , не съм те замерял , седя си тука просто.
А някаква гнусна и дебела грозотия се спуква от смях заедно с него.Допуснах ,че наистина те имат нещо общо.
И така 7-8 пъти ме замерваха. Ядосах се и се заех със момичето:
-Много е смешно нали , ти и като те целят ли се хилиш така?
-Смешно ми е много , не ме бий моля те (подигравателно)?
-Момиче си -отвръщам и- иначе ако беше момче и те бях видял , че ме целиш щеше да видиш!
-Ми кат съм момиче кво бе мършо - и ми заби шамар.

Тук вече избеснях

-Ми аре ей зад тоя блок да се разберем още веднага !-и аз отивам първи на мястото и тия ми идват 7-8 човека ,а аз саааааам. Гледам я на моята възраст някъде , ниска , дебела и противна пък аз съм 185см. висок и 76 кила не искам никой да пострада.
Мина патрулка и полицайте ни казаха:
-Не създавайте проблеми , разотивайте се.
Хайде ония ден полицията ме спаси , но нали се сещате че полицията може да не се появи следващия път??? Да не ходя в парка ли ,щото там ходят дръвници?
ТОГАВА ДА СИ СЕДЯ В НАС НАПРАВО???
Нали като се разхождам с някое гадже за да няма конфликт ,на третия път ще ме зареже понеже съм слабак???
ОМРЪЗНА МИ ДА БЯГАМ И ДА МЕ УНИЖАВАТ,А НЕ ИСКАМ И ДА СЕ БИЯ!
Какво да правя?

Rakshy
03-26-2016, 13:41
нема да ги биеш Росене, само стреляш

tochko
03-26-2016, 14:31
Ако от такуондото си се научил да се биеш евала!

*сърказъм*

Rakshy
03-26-2016, 15:52
с таекуондо се учиш как се пада по врат на асфалт :Д

LoadRunner
03-26-2016, 16:23
четох само 3те коментара очевидно защо, но предполагам кво се пита
препоръчвам джудо или бойно самбо за мене това са най-мощните бойни изкуства
винаги съм искал да се запиша ама все не ми достига някак си време и смелост

Грозния
03-26-2016, 19:44
Боя се ,че е трудно да се отговори еднозначно на въпросите ми ,но моля ви опитайте!!!
През целия си живот съм търпял унижения , подигравки и почти никога не съм отвръщал ,но не мога повече ,а и не искам!Смени средата, (ако трябва и училището) и си създай нов имидж от начало! Обърни внимание на външния си вид и поведението си! Езикът на тялото, походката имат значение за това как те възприемат хората!

нема да ги биеш Росене, само стреляшТова е много добро 8) !


http://vbox7.com/play:881bf3b10b

Rakshy
03-26-2016, 22:46
трябва да си промениш идеите и вижданията за света. Това ще промени и поведението ти, а оттам всичко ще се промени. Няма смисъл да ходиш да тренираш някви неща като си нещастник. И да тренираш пак си си нещастник и пак ще те смачкат. То отдалече си личи, ако ще и в кимоно да се разхождаш.

lpweed
03-27-2016, 15:09
Vij priqtel vsichko e v glavata ..ne kazvam che sporta ne e vajen no kakto beshe napisal po gore kolegata i da trenirash pak si neshtastnik.Malko tupo zvuchi no vsichko shte si doide s vremeto makar che shtom ucheneto vidimo ti se otdava poveche ne se kompleksirai izlishno (sory za latinicata)

tochko
03-29-2016, 19:28
четох само 3те коментара очевидно защо, но предполагам кво се пита
препоръчвам джудо или бойно самбо за мене това са най-мощните бойни изкуства
винаги съм искал да се запиша ама все не ми достига някак си време и смелост

Намерих сродна душа във форума

NoComment
04-13-2016, 10:38
Най елементарният начин е като те базикат и се подиграват с теб да им отвърниш по същия начин на контра. Тоест идва някой си казва ти "ти си бълък" и ти спокойно му кажи "балък съм, но не по голям от теб". С техните изрази по тяхната глава. За защита... идва някой си удря ти един шамар или един тупаник ти отвръщаш няма да седиш на едно място и да го гледаш. Даже някой и на майтап да те удари леко и ти го удари по същия начин. Но при истинско збиване те съветвам да удряш в мускулите на краката. Така ако онзи е по едър по корав с този удар си печелиш предимство да избягаш. Надявам се, че си схванал за какво ти говоря. Просто които както те нападне така им отвръщай и ти това е то. Няма нужда да се записваш на бойни изкуства и тем подобни. То едно, че като се запишеш отначало ще я карате само на гимнастики, второ ще ти покажат хватки и удари които ще може 2 пъти да ги ползваш през живота си. А и третото е, че е забранено използването на хватки и удари научени от мястото където се учиш.

tochko
04-13-2016, 13:34
Най елементарният начин е като те базикат и се подиграват с теб да им отвърниш по същия начин на контра. Тоест идва някой си казва ти "ти си бълък" и ти спокойно му кажи "балък съм, но не по голям от теб". С техните изрази по тяхната глава. За защита... идва някой си удря ти един шамар или един тупаник ти отвръщаш няма да седиш на едно място и да го гледаш. Даже някой и на майтап да те удари леко и ти го удари по същия начин. Но при истинско збиване те съветвам да удряш в мускулите на краката. Така ако онзи е по едър по корав с този удар си печелиш предимство да избягаш. Надявам се, че си схванал за какво ти говоря. Просто които както те нападне така им отвръщай и ти това е то. Няма нужда да се записваш на бойни изкуства и тем подобни. То едно, че като се запишеш отначало ще я карате само на гимнастики, второ ще ти покажат хватки и удари които ще може 2 пъти да ги ползваш през живота си. А и третото е, че е забранено използването на хватки и удари научени от мястото където се учиш.

Принципно си прав. Принципно. Ако става дума за ММА зала където да го хванат и научат от А, Б-то нещата стават други. Боя в клетката е доста близък до този на улицата. Простичък синтез м/у кикбокс, муай-тай, но ги джуджитсу и хвърляния биха помогнали.

Не искам да споря с коментара, но ако сбиването не е супер бързо или не честно техниката в страйкинг след 1-2 год и граплинг за малко повече време биха били супер полезни.

Rakshy
04-13-2016, 22:14
ахаха, с кво са забранени :Д :Д

Просто всеки уважаващ себе си трениращ няма да тръгне да прави омоплата на някъв шебек дет му се репчи, нали се сещаш :Д

тва не са ти забранените карате техники дет си гледал в карате кид. Удара на дракона и на богомолката - вадиш му гръкляна с един удар и го убиваш с втория. Стига глупости.

Ако тренираш нещо с голям процент страйкинг, даже 100% страйкинг - муайтай, кикбокс, бокс (като най-популярни и практически може би най-добри), няма как да не го използваш, за бога :Д След като знаеш как да си вкараш тялото в един удар и да свалиш онзи в несвяст, кво, няма да го направиш ли? Ше му биеш шамари, щото те не са неш научено в залата. Или ако ти излезе некъв от колата и тръгне да те бие няма да го свалиш на асфалта и да го вържеш на фльонга?

ай стиа, чуек

leo_N
04-15-2016, 14:16
Тоя дето е писал е направил съчинение по картинка и е зачезнал.
Коментарите след това са ОК.
Като ученик треирах САМБО. Като студент бокс.
Сега гледам на нещата по-различно. Много трябва да се внимава. Стана така че всеки пишляк и наркоман носи нож в себе си.
Това доста променя нещата. А тези дето са шофьори добре знаят какъв може да е арсенала под предната седалка: прът, верига, нож, брадва, кукри, мачете.
За да се чувстваш малко от малко по-спокоен на улицата елеметарно обучение по боревене с хладно оръжие е задължително.

tochko
04-16-2016, 11:01
Тоя дето е писал е направил съчинение по картинка и е зачезнал.

За да се чувстваш малко от малко по-спокоен на улицата елеметарно обучение по боревене с хладно оръжие е задължително.
+1

Rakshy
04-16-2016, 12:34
значи му казвате, че поради причината, че има много скапаняци с ножове и той трябва да има нож, за да бъде поредния скапаняк с нож?

Rakshy
04-16-2016, 19:05
е да бе, щото след първия още ще е в съзнание и може и да оживее. Тва е като тоя подсигуряващия изстрел в челото. Just in case.

leo_N
04-18-2016, 09:10
значи му казвате, че поради причината, че има много скапаняци с ножове и той трябва да има нож, за да бъде поредния скапаняк с нож?
Избора дали да носиш или не си е личен. Друг е въпроса като носиш нещо дали умееш да го ползваш и дали знаеш кога си струва да го ползваш.
А иначе ако иска да има превес му трябва по-солиден нож от този на скапаняците.
Ето няколко неща които могат да се намерят у нас и определено не са бутафорни или реквизити:
http://guns.bg/media/products/prod_1619_LbupKc_large.jpg
http://www.sokol.bg/uploads/photos/ede94a2e5b5f2aaba6eb0c103599bfda.jpg
http://www.oragie.net/watermark/show?path=uploads/3/9/2793.jpg
http://www.sokol.bg/uploads/photos/3029a7a136605fecddcc76c329ea1bcc.jpg
http://www.sokol.bg/uploads/photos/b093d339af925f9fdf626d608c612f77.jpg
http://www.sokol.bg/uploads/photos/dc34d8a18e3cf7042c993069cdbb94fd.jpg
http://www.stayaliveshop.com/items_pic/608/osnowna.jpg
http://www.stayaliveshop.com/items_pic/704/osnowna.jpg
Как ще се носят скрити е съсвсем друг въпрос. Не че няма начин.

Rakshy
04-18-2016, 15:43
ахахахаха пращаш му военни ножове, които са с по 15+ см острие, аре стига. Направо да излиза с рицарски меч.

Грозния
04-18-2016, 16:36
Избора дали да носиш или не си е личен. Друг е въпроса като носиш нещо дали умееш да го ползваш и дали знаеш кога си струва да го ползваш.
А иначе ако иска да има превес му трябва по-солиден нож от този на скапаняците.Много лоши съвети даваш брат :x ! Сигурно си самонадеян хлапак на не повече от 15-16 г.

С нож се борави трудно, а когато можеш да боравиш с него, ножът не е за защита, а за убиване!

Вариант 1: Авторът е слаб и неопитен, в конфликтна ситуация вади нож, обезоръжават го и му теглят един як бой!
Вариант 2: Да приемем че авторът се е научил да борави с нож и в конфликтна ситуация ранява тежко или дори убива нападателя си. Какво става после? Съд, затвор и там му сцепват дупарата!

С нож не можеш да сплашиш или въспреш никого, той е оръжие на крайностите. С него или те обезоръжават и пребиват, или ти нанасяш тежки или фатални наранявания на противника. С нож не можеш да обезвредиш противник, без да го раняваш сериозно! Палката например е много по-подходяща за обезвреждане на противник - удар с нея е болезнен, но рядко фатален, освен ако не е по главата!

Ако някой много го е страх и все пак иска някакво оръжие, дори за да се чувства по-сигурен - спрей, електрошок или газов пистолет са по-подходящи. Продават се законно, и с тях се борави по-лесно и не са смъртоносни, за разлика от ножа!

Запомнете - общото при всички оръжия е че веднъж извадиш ли ги, трябва да действаш! Освен това, оръжията в никакъв случай не могат да се използват за защита от подигравки - защото тогава отивате на описания по-горе "Вариант 2"! Оръжие е редно да се използва само в краен случай, когато животът или здравето ви са сериозно и действително застрашени! Ако не знаете кога или как да използвате оръжия, не прибягвайте до тях! Ако не знаете кога и как да ги използвате, оръжията повече ще ви навредят (пряко или косвено), отколкото да ви помогнат! (Пряко - сами да си нанесете щета със собственото си оръжие, косвено - ваденето на оръжие да ескалира ситуацията и като не можете да го използвате в своя защита, да изядете повече бой или дори да ви убият!)

Мислете малко повече пичове, мислете!
Хубава вечер :) !

leo_N
04-18-2016, 19:48
ахахахаха пращаш му военни ножове, които са с по 15+ см острие, аре стига. Направо да излиза с рицарски меч.

Прав си. Ама меча трудно се крие.

leo_N
04-18-2016, 19:56
Много лоши съвети даваш брат :x ! Сигурно си самонадеян хлапак на не повече от 15-16 г.

С нож се борави трудно, а когато можеш да боравиш с него, ножът не е за защита, а за убиване!

Вариант 1: Авторът е слаб и неопитен, в конфликтна ситуация вади нож, обезоръжават го и му теглят един як бой!
Вариант 2: Да приемем че авторът се е научил да борави с нож и в конфликтна ситуация ранява тежко или дори убива нападателя си. Какво става после? Съд, затвор и там му сцепват дупарата!

С нож не можеш да сплашиш или въспреш никого, той е оръжие на крайностите. С него или те обезоръжават и пребиват, или ти нанасяш тежки или фатални наранявания на противника. С нож не можеш да обезвредиш противник, без да го раняваш сериозно! Палката например е много по-подходяща за обезвреждане на противник - удар с нея е болезнен, но рядко фатален, освен ако не е по главата!

Ако някой много го е страх и все пак иска някакво оръжие, дори за да се чувства по-сигурен - спрей, електрошок или газов пистолет са по-подходящи. Продават се законно, и с тях се борави по-лесно и не са смъртоносни, за разлика от ножа!

Запомнете - общото при всички оръжия е че веднъж извадиш ли ги, трябва да действаш! Освен това, оръжията в никакъв случай не могат да се използват за защита от подигравки - защото тогава отивате на описания по-горе "Вариант 2"! Оръжие е редно да се използва само в краен случай, когато животът или здравето ви са сериозно и действително застрашени! Ако не знаете кога или как да използвате оръжия, не прибягвайте до тях! Ако не знаете кога и как да ги използвате, оръжията повече ще ви навредят (пряко или косвено), отколкото да ви помогнат! (Пряко - сами да си нанесете щета със собственото си оръжие, косвено - ваденето на оръжие да ескалира ситуацията и като не можете да го използвате в своя защита, да изядете повече бой или дори да ви убият!)

Мислете малко повече пичове, мислете!
Хубава вечер :) !

Прав си за повечето неща. С едно не мога да се съглася. Човек с опит в боравенето с нож дори жена може да спре невъоражен нападател който обаче е физически по силен от него, при това без да ранява фатално. Защо и как не ми се обяснява. Гафове винаги стават, няма спор. Истината е че точно пишлигарите с нож и без подготовка правят големи бели.

MalePan7her
04-21-2016, 17:34
Честно казано не знам какъв съвет да му дам на младежа. Бих желал да му дам качествен съвет, но съвестта ми не позволява. Предпочитам да предпазя много по-голяма група българи, които обичат оръжията и искат да продължат да си имат оръжия. Всяка една препоръка към този младеж може да отведе по 2 пътя. 50% на 50%. Първите 50% е да носи оръжие отговорно, другите 50% да не носи оръжие отговорно, да има слаба психика и да направи някоя простотия от страх, след това да се появи във вестниците, медиите да раздухат всичко и после оръжията на всички виновни. Имаше време, в което нямаше забрани на въздухарките и на газовите пистолети, това реално не са сериозни оръжия, не са и за самозащита, който разбира знае!

Но ето какво стана:
По терасите селяндурите и тъпите дядки гърмяха по кучета и по деца с въздухарките, сега им наложиха уведомителен режим в полицията и до еди колко си джаула забравих, за газовите селяндурите по дискотеките вилнееха няколко години подред, понеже не са като огнестрелните на разрешителен режим и всеки селяндур ходеше да стреля, къде ли не! Селски свади, градски свади, все тая. Накрая и тях сложиха на уведомителен режим. Сега пращате му ножове, утре ще мушне някой понеже е насран и не знае как да излиза от конфликтна ситуация без летални средства, и ще забранят и ножовете. Докъде ще се стигне накрая? Ще ни забранят и храната. Помнете как слагаха забрани на всичко. Имаше акциз, до 150 к.с.! Уж за да са предпазили убийства по пътя. Сложиха задължително каране на фарове! Стана стриктно за коланите! Винетки! Асъннъма! Преди какво прекараха, оп да, сетих се и торентите (повечето от тях) свалиха навремето заради злоупотреби. Винаги се почва оттам! От клоуни без селф-контрол.