PDA

View Full Version : Книги



sock96
03-26-2016, 21:06
Здравейте!
От доста време се чудя кой автор да подхвана, но за жалост не се спирам на нищо интересно.
Търся книги от които можеш да научиш нещо стойностно. Не научна литература :).
Примерно П. Коелю има доста интересни, поучителни( не знам защо повечето хора не го харесват :) )
Наскоро си взех Букай, но не ми хареса, защото пише прекалено кратки истории. Става за четене, но от време, на време, да хванеш и да си ги четеш произволно Иначе притчовите елементи в разказчетата са супер, но са прекалено кратки :/ .
Допадат ми и някой от книгите на Дан Браун, но те само ме държат в напрежение и нищо не научавам. Интересното при него е, че има доста истини, както и фантастика, които ги смесва и човек се обърква( поне аз:) , защото вярвам в конспиративните теории и в тайните общества) .
Та, ако някой може да ми предложи нещо поучително или дори да не е, поне да е интересно, ще се радвам :)

sock96
03-26-2016, 21:09
Пропуснах да кажа, че съм момче и въпреки, че чета Коелю....повечето любовни романи не ми допадат

LoveInfect
03-26-2016, 21:29
Каква книга искаш? Ами според мен ако не си чел "Без дом " трябва да я прочетеш. От по - съвремените - "Богат Беден" може би книгите на Георги Господинов ако ти допадат. На мен ми бяха интересни книгите на Карлос Руис Сафон, "Марина" и "Сянката на Вятъра" и имаше едни уникални разкази... но не се сещам кой ги беше писал. Я и другите да пишат, че и аз искам да чета нещо стойностно :D

Dwyd96
03-26-2016, 23:16
Коелю, Бокай???? "творчеството" на тия двамата помага на манекенките в България да си мислят, че въпреки че са на колене и обслужват орално някой мазен дъртак, те все пак са духовно извисени..
Но все пак щом си падаш по такива книги, а и си чел Коелю... Препоръчвам ти "Погнусата" на Сартр..
А и щом харесваш конспиративни теории, може би ще ти допадне и "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг

Препоръчвам ти и: "Да оцелееш сред вълци" на Миша Двфонсека, "Ловецът на хвърчила" - Халед Хосейни

Грозния
03-27-2016, 07:35
Примерно П. Коелю има доста интересни, поучителни (не знам защо повечето хора не го харесват :) )Защото...

Коелю, Бокай???? "творчеството" на тия двамата помага на манекенките в България да си мислят, че въпреки че са на колене и обслужват орално някой мазен дъртак, те все пак са духовно извисени..Dwyd96 го е казал много добре :)!

Пропуснах да кажа, че съм момче и въпреки, че чета Коелю...Това е едно важно уточнение!

"Ловецът на хвърчила" - Халед ХосейниТова е добра книга, както и другите от този автор :) !

zombolovesu
04-10-2016, 10:39
Препоръчвам ти "Весели разкази" на О. Хенри - някои от тях са толкова сърцераздирателни, че като се сетя ми се свива сърцето, и всички те карат да се замислиш за някои неща. Общо взето свършват с един край, който никога няма да се досетиш.

Грозния
04-10-2016, 12:17
"Малкият Принц"