PDA

View Full Version : Проблем с храненето



sevv
03-29-2016, 19:45
Здравейте !
Трябва ми помощ за една приятелка. Проблема е следния:
Тя преди две седмици спря рязко да яде и първите три дена го караше само на вода след което продължи с водата, но започна да яде и по 1-2 кофички мляко на ден, така продължи седмица и половина и след като вчера се опита да яде супа и някакви картофи ги повърна, опита и ябълка но една хапка и и се догади. Проблема тръгна от там че искала да отслабне, а тя е с перфектна фигура. Дайте ми съвет как да започне да се храни отново нормално ? :(

Damia
03-29-2016, 19:50
Водете я на психолог/лекар преди да е станало късно.

sevv
03-29-2016, 19:59
Ами ходи да дава всякакви изследвания и от болницата и казаха че всичко е наред :(

Damia
03-29-2016, 20:20
Не говоря просто за изследвания. Трябва й професионална помощ, за да преодолее психологическия проблем и след това да започне нормално да се храни възможно най-скоро

tochko
04-01-2016, 12:46
Ако я оправите откъм главата, мисля, че захранката не е голяма философия, като имам предвид, колко глупаво подходих аз след една седмица глад. Умния вариант е, да вдига по малко храната и то да почне с малко супа (може и само бульона в началото) за да сработи стомаха. Когато има някаква работа може да яде някакви крехки меса или варива. Не съм сигурен дали ще е наред с мазнината, така че по-добре без пръжки. Хлябът и печивата са когато се е възстановила, защото причиняват тежест, не смогва стомаха да ги смели и може да се оповръща.