PDA

View Full Version : Кандидатстудентски изпит- Биология



MeiDisaster
04-04-2016, 17:58
Здравейте! :)
Наближава пробния кандидатстудентски изпит по биология и искам да попитам дали някой има г/д някаква престава какви изисквания имат за темите- как да подредя темата, трябва ли да има увод и заключение или са излишни, за какво биха могли да ми вземат точки? Извинявам се ако въпроса е глупав, но просто трябваше да попитам за да е по-сигурно, че няма да пропусна нещо при подготовката. :D

li0n
04-06-2016, 07:53
Не си ли ходила на уроци? Сега ли кандидатстваш, или сега започваш да се подготвяш?

kalpazanka
04-08-2016, 01:00
Пишеш си както е по учебник. За Му-София имам некви бледи спомени, че темите им бяха компилация от всички одобрени от МОН учебници /*кошмар* е много меко описание- извадките от всеки учебник са с различен шрифт, та историята там е тегава/.
Къде ще кандидатстваш? Плевен и Пловдив бяха навремето с еднакви конспекти и се учеше мотамо от учебниците за 8-ми, 9-ти и 10ти клас.

MeiDisasterr
04-08-2016, 10:29
Не си ли ходила на уроци? Сега ли кандидатстваш, или сега започваш да се подготвяш?

Ходя и сега ще кандидатствам


Пишеш си както е по учебник. За Му-София имам некви бледи спомени, че темите им бяха компилация от всички одобрени от МОН учебници /*кошмар* е много меко описание- извадките от всеки учебник са с различен шрифт, та историята там е тегава/.
Къде ще кандидатстваш? Плевен и Пловдив бяха навремето с еднакви конспекти и се учеше мотамо от учебниците за 8-ми, 9-ти и 10ти клас.

Ами в Тракийски или Лесотехнически с ветеринарна медицина

golemiq_korab_minava
04-08-2016, 10:44
Ходя и сега ще кандидатствам



Ами в Тракийски или Лесотехнически с ветеринарна медицина

vlez v saitovete im i procheti, dori mojesh da zvunnish za info.
всяка специалност има различни изисквания, всеки университет - различни.

li0n
04-09-2016, 11:25
Щом ходиш на уроци би трябвало да знеш как стоят нещата. Аз се готвя за МУ София, помня, че ако нямаш заключение ти взимат мисля или 0,25 или от 0,25 до 0,75т., пропуснато изречение 0,10-0,15т., сбъркана дума 0,5-0,10т. Всичко трябва да си си научила до запетайката, иначе много режат.
Самата тема си е разработена с увод и заключения, като за пропуснато заключение ти взимат най-много точки. Не разбирам как така как да подредиш темата обаче? Ти както си я научила, така я пишеш, тя си е подредена.
Макар че за Тракийски май са с тест?