PDA

View Full Version : Проблем с яденето



Eli.xr
04-10-2016, 13:28
Здравейте.
Първо искам да кажа, че съм момиче на 15, 46кг.
Имам следният проблем. Злояда съм. И не е да не ям определени храни, ами всичко не ям. От всички зеленчуци, мога да ям само краставици. От плодовете са само 3-4плода. От месото само кебапчета, кренвирши и салам. Това е . Като риба, сирене, домати, зеле, ориз, всякакви видове супи, стомахът не ми го понася. Опитам ли нещо друго освен кебапче или салам, повръщам го . И така съм 15 години. От 1 годинка съм спряла да ям. Нашите много се ядосват за това. Мислят за психолог, но според мен това изцяло си зависи от мен. Но какво мога да направя като повръщам тези храни ? И нормално ли е да го карам само на изброените по горе неща . Щом стане въпрос за храна, баща ми откача. Постоянно ми крещи в нас. Но не мога да му обясня, че не мога да ям. Много хора му обясниха, че постепенно трябва да се започне да ям, по - малко , но той не чува и ме кара по цяла чиния да ям от нещо което не съм яла никога. Според мен и други хора това не е правилен подход, но него въобще не го интересува.
Моля да ми помогнете. Не съм анорексия, слаба съм, но не съм.
Как да проям ? Или мога ли да го карам без тея храни ? Съвети ?

Monika777
04-10-2016, 15:16
Започни малко по малко да ядеш от разнообразни храни. Организмът ти е свикнал само на определени храни и затова всичко друго го повръщаш. Като за начало можеш да започнеш със супичка, но без подправки и домати, защото те дразнят стомаха, с нея можеш и да ядеш кебапче или салам, нещо което обичаш. Ако продължиш да ядеш само тези неща, можеш да си доведеш много сериозни проблеми. Организмът си нуждяе от разнообразие.

baby_baby
04-11-2016, 21:25
Започни да ядеш здравословни храни остави ги тия кебапчета ужас

tochko
04-13-2016, 13:20
Не мисля че е нормално да караш само на тях, защото разнообразието на храната е основно за всякакъв нормален растеж и здраве. На мен ми идва на ума да правиш нещо от рода 50/50 нещо което обичаш/нещо което обичаш по-малко. Ако става дума за погнуса от самото ястие поради готвенето на някой друг си го направи сама. Все пак каквото и да проядеш сготвено от самата теб е по-добре от нищо или кренвирши. Колбасите са голяма измама пък в краставицата има 99% вода. Пробвай с някакво чисто месо (червено или бяло) или нещо което прилича на краставица пр домат, маруля и т.н. След това добавяй други работи. Съветвам те да не го правиш с пържените храни, ще си спестиш зло.