PDA

View Full Version : Живот след смъртта или...



nikolai_777
04-10-2016, 21:19
Какво мислите се случва с нас след като умрем? Малко извратен въпрос,но напоследък все за това мисля...Всеки вярва в различни неща,аз например мисля,че се прераждаме...То все нещо става след това,не може просто да ти изгасне екрана и...нищо.Споделете вашите мнения,с интерес ще ги чета.

sluncho23
04-11-2016, 06:49
Според мен си има някакъв следсмъртен живот... Дали душата остава на земята и само тялото умира или има някакъв друг свят за душите не знам, но има нещо. Въпроса е много вироко скроен от страна на всички религии, но всеки твърди нещо различно. Твоето мнение какво е?

baby_baby
04-12-2016, 09:32
А според мен няма живот след смъртта

A Lone Wolf
04-15-2016, 20:52
Доста странно наблюдение, baby_baby.


Според мен след смъртта или се прераждаш, или отиваш в друг свят. Свят, в който си само душа, не притежаваш тяло, нито визия. Нещо такова.

inewton
04-15-2016, 20:53
Доста странно наблюдение, baby_baby.


Според мен след смъртта или се прераждаш, или отиваш в друг свят. Свят, в който си само душа, не притежаваш тяло, нито визия. Нещо такова.

Тя не иска така. Как ще я чукат като е само душа!? Мисли малко!

Грозния
04-16-2016, 13:12
След смъртта си изчезваш, само трупът ти остава да смърди на Земята и затова го заравят в нея!

Според християнството има Рай и Ад и душата живее вечно, но никой не се е върнал оттам за да ни разкаже :D .
Трудно ми е да повярвам (въпреки че искам) в безсмъртието на душата и си мисля, тя просто изчезва :( !

solo_
04-16-2016, 14:33
Според християнството има Рай и Ад и душата живее вечно, но никой не се е върнал оттам за да ни разкаже :D .


На 100% ли си сигурна?

Грозния
04-16-2016, 21:18
На 100% ли си сигурЕН?Всъщност да, в християнството има един такъв случай, но все пак изказнането ми е вярно, защото когато Той е възкръснал, е бродил по земята 40 дена, преди да се възнесе в Рая :) !
Душата на човека остава на Земята 40 дена след смъртта, преди окончателно да отиде в Рая... или Ада!

Ivaaaaa
04-17-2016, 05:41
Кот е било преди да се родиш, тъй и след това.

LoveInfect
04-17-2016, 12:25
Друга теория е че умираме и се прераждаме докато освободим товара от миналите животи и се пречистим. Когато душата ни достигне до нужното ниво, тогава се освобождава в покой. Всъщност ще проуча и ще напиша повече по темата.

Xristina7
04-17-2016, 17:57
Единствените "доказателства", че може да има живот след смъртта са, че когато човек изпада в клинична смърт вижда светлина, мъртви роднини, да ги наречем халюцинации, които заблужават, че съществува ад/рай. Доказано е, обаче, че мозъка продължава да функционира няколко секунди след клинична смърт. Достатъчно време, за да създаде подобни илюзии.
Успокояващо е да си мсилим, че не се превръщаме в храна за червеите, чувстваме се безсмъртни. Тъжното, обаче е, че когато разберем какво какво ни очаква след смъртта няма да може да го споделим.

Грозния
04-17-2016, 21:32
Друга теория е че умираме и се прераждаме докато освободим товара от миналите животи и се пречистим.Така е според будизма и хиндуизма.

Успокояващо е да си мсилим, че не се превръщаме в храна за червеите, чувстваме се безсмъртни. Тъжното, обаче е, че когато разберем какво какво ни очаква след смъртта няма да може да го споделим.За съжаление е така :( . Със смъртта всичко приключва за индивида.

Xristina7
04-18-2016, 00:11
Така е според будизма и хиндуизма.
За съжаление е така :( . Със смъртта всичко приключва за индивида.

Или пък ще може да шептим от отвъдното и да шпионираме стари любови. Кой знае, нека само не ни се налага скоро да разбираме.

TROLLDADLOLCAKE
04-19-2016, 00:04
Всъщност да, в християнството има един такъв случай, но все пак изказнането ми е вярно, защото когато Той е възкръснал, е бродил по земята 40 дена, преди да се възнесе в Рая :) !
Душата на човека остава на Земята 40 дена след смъртта, преди окончателно да отиде в Рая... или Ада!

Всъщност не е така.Християнин съм (католик, и като малки имахме вероучение). Всеки стои в чистилището според зависи греховете,които е направил приживе и всяка една молитва от семейството му допринася за по-кратък престой. (Такива са вярванията - просто информативно)

TROLLDADLOLCAKE
04-19-2016, 00:06
Всъщност не е така.Християнин съм (католик, и като малки имахме вероучение). Всеки стои в чистилището според зависи греховете,които е направил приживе и всяка една молитва от семейството му допринася за по-кратък престой. (Такива са вярванията - просто информативно)

Едит : От друга страна религията ни до някъде се противоречи,защото всяка литургия има една молитва,коят гласи "..И пак ще дойде да съди живите и мъртвите..и царството му няма да има край".Аз лично си го обяснявам,че всеки един мъртъв християнин ще чака до апокалипсиса о.О ?! ;дд шантава работа..

denidimitrova
05-12-2016, 09:55
Ако си твърде голям реалист, ще вярваш само в това, което виждаш. Но има твърде много неща, които остават необясними, дори за науката и въпреки това ги има и са факт. Мисля, че има достатъчно истории на хора, които са били в кома или които буквално са се завръщали от смъртта и със сигурност не са казвали, че след нея няма нищо ;) Душата е безсмъртна, това, че тялото умира нищо не значи.

GuardianAngel
05-12-2016, 17:22
Смърт няма..всичко е живот ,смърт е като катализатор превръщането от живота на твърдо материално ниво..на финно ефирно светлинно.

GuardianAngel
05-12-2016, 17:24
бтл религиийте са пълни измислици,от които никои няма нужда...те само делят хората....Разделяй и владей...хората по целият свят дишат един въздух,пият една и съща вода,ядат една и съща храна,проливат едни и същи сълзи,и обичат по един и същи начин...хората нямат нужда от религия,а само от гласа на собствената си душа

MalePan7her
05-12-2016, 17:28
+1

qkiq_metal
05-24-2016, 16:32
бтл религиийте са пълни измислици,от които никои няма нужда...те само делят хората....Разделяй и владей...хората по целият свят дишат един въздух,пият една и съща вода,ядат една и съща храна,проливат едни и същи сълзи,и обичат по един и същи начин...хората нямат нужда от религия,а само от гласа на собствената си душа

За първи път казваш нещо смислено.