PDA

View Full Version : Не мога да спра да мисля за това..



melody_d
04-14-2016, 08:11
И аз да ви разкажа нещо, което ми се случи и много ме измъчва. Писах и на други места, иска ми се да чуя съвети. Сигурно ще ви звучи тийнейджърско, макар, че минах тийн годините с 1-2 години, но все пак, просто имам нужда да споделя и да видя различни мнения за незрялата ми ситуация. Знам, че не е голям проблем и сигурно ще ви се стори смешно, но може би именно като ги чуя за пореден път тези неща, най-накрая ще спре да ми пука.
Та става въпрос за едно момче.


Запозна ни наша обща приятелка, която все пак е малко по-близка с него (познава го от повече време и т.н.) преди няколко месеца. На първото излизане, когато реално ни запозна, само си говорихме, то така или иначе не беше мн. дълго, били сме заедно около час и половина-два и то с доста други хора от компанията около нас. Стори ми се, че разговорът беше приятен и останах с добри впечатления. Малко след това излизане (1-2 седмици) нашата обща приятелка ми каза, че той ме е харесал и даже я питал кога пак ще излезем заедно. Да отбележа, че тя така или иначе си беше наумила да ни сватоса, защото и двамата отдавна не сме имали връзки и си мислеше, че си пасваме. И така, някъде около месец след първото излизане, отново се събрахме заедно компанията на клуб. И беше като приказка. На мен като цяло самия ден ми беше леко крив, защото бях болна и в работата се случиха някакви гадни неща, но тъкмо в клуба си оправих настроението. Той почти цялата вечер седеше до мен, обръщаше ми внимание, прави ми комплименти, хаха. Разпитва ме разни неща, за музика, за работа – опознавахме се. Е, не можахме чак толкова много, все пак бяхме в клуб, шумна музика, а и беше празник и се купонясваше.

И така след около 3 часа ме целуна. Прегръщаше ме, натискахме се, сигурно близо час и половина-два (е с леки прекъсвания, разбира се). При което накрая ми каза, като си тръгвахме, че си е прекарал прекрасно, че вечерта е била много хубава, че много иска пак да излезем и се надява да нямам нищо против, че рядко срещал хора като мен и т.н. Гушка ме много силно, постоянно ме гледаше усмихнато. Взе ми номера. И накрая… Нищо. Добави ме във фейсбук няколко дни след това. Писахме си малко, но по-скоро някакви общи приказки и нищо… На общата ни приятелка казвал, че е много зает (наистина работи в такава сфера, където няма много време, но е ясно, че не само това е проблем). В крайна сметка разбрах от други, че май и е казвал, че се колебаел какво да прави, че бил зает. Разбирам я, че не ми каза всичко, все пак той й е по-близък, нормално е. И така, започна да ми става гадно, защото наистина никой друг не се беше държал толкова добре с мен. А и преди по-скоро съм се занимавала с някакви идиоти, а той е много умен и е постигнал много в работата за възрастта си. Струваше ми се перфектен. Започнах да се усещам, че явно не може само времето да е проблема..

И така около месец след второто излизане, пак се събрахме. Той дойде и в началото беше супер неловко, май дори не се поздравихме. Не си обърнахме внимание, но в последствие се заговорихме и то по-скоро аз поех инициативата (но го заговорих на друга тема), а той я обърна на случилото се преди месец. Каза ми пак редовното, че нямал мн. време. После говори малко несвързано, каза ми, че бил идиот, нещастник и т.н и че най-добре да приема този факт, хаха. И така и не ми обясни всичко, промени темата и т.н. Но го накарах да ми каже в крайна сметка какво става, исках просто да чуя истината и да спра да се тормозя. И така ми каза, че разбрал, че няма да се получат нещата, че няма да си паснем и няма смисъл да си губим времето. Че най-добре да го забравя. Бях си сигурна, че е така след като един месец нищо не направи, но все пак ми стана адски кофти. Не можех да разбера защо ми каза всички прекрасни неща на изпращане предишния път. В смисъл, сигурно повечето ще си кажете, че е някакъв играч и т.н., но няма много логика да е така. Разбирам да беше говорил така, за да ме вкара в леглото и т.н., но той дори не предложи или намекна нещо такова тогава, напротив – държа се много джентълменски и като истински кавалер.

Не знам какъв беше смисъла да лъже, повечето го правят с цел – секс, а той не се опита да направи нищо такова. Започнах да се чудя къде е проблема и защо не иска да се видим – ако е външният вид едва ли щеше след първото ни виждане да каже, че ме е харесал и че иска пак да се видим. Или да се натиска с мен, поне аз не мога да си представя да се целувам с някой, който ми е противен. Като характер също не ме познаваше добре, все пак в клуба беше шумно и не успяхме чак толкова добре да се опознаем и поговорим и т.н, пък и двамата не сме от най-екстровертните хора. Принципно, хората от компанията казват, че е доста особен, че бил крив, някакви такива неща. След това сме се виждали още 2-3 пъти пак на такива общи събирания. Неловко е, повече сме на игнориране, поне аз към него. А той често казано, започна да се заяжда с мен и то за някакви супер дребни неща, чак другите се смайваха. Например, каква песен съм пуснала, на какво съм се смяла. Коментираше почти всичко, което казвам или направя с някакви хапливи забележки, дори някакви супер елементарни неща – например нещо от работата, което е трябвало да свърша, какво съм си поръчала в заведението и т.н. Аз повечето пъти дори не му отговарях, а ако му отговоря беше нормален отговор, а не злобен. И така, примерно всички други на купоните приказваха пълни простотии, правеха някакви глупости, а той не коментираше тях, а някакви мои действия и думи. Примерно, не коментира, че някой повръща или нещо подобно, а че аз съм се изсмяла на нещо по-силно от обикновено?!? Ужас.

Всички ми казаха, че не си струва да мисля за него, че първите пъти може да се е държал добре с мен, но сега си показва истинския характер. И се стигна до едно друго излизане. Пак-неловко. Тогава той започна леко да забива едно момиче – седеше до нея, лафеха си, по едно време я викна и да танцуват. Но тя май като се усети, че я забива почна да се отдръпва (оказа се, че тя има гадже). И така, аз пък се заговорих с едно ново момче, което беше дошло с нас, дотогава не го познавах. Оказа се, че имаме доста какво да си кажем – имахме еднакви вкусове за книги, музика и т.н., учили сме на едно и също място. И просто ни тръгна приказката и бъзиците. По едно време нещо беше забавно много, тъкмо бяхме излезли навън. И новото момче нещо ме гъделичкаше и бъзикаше. Та този, бившата ми забивка O.o тъкмо беше излязъл и той навън, погледна ни, хвърли току-що запалената си цигара и си влезе вътре. Да отбележа, че дори не е ставало кой знае какво, говорихме си, бъзикахме се, да, но не сме се натискали, прегръщали, целували или танцували. А обръщахме внимание и на другите хора от компанията, не сме стояли само двамата. Дори не беше забивка, според мен, просто се бъзикахме и си лафихме. И малко след това бившата ми забивка ме махна от приятели във фейсбук.


Не мога да разбера едно – защо? Къде толкова сбърках?Държи доста хора, с които дори не се вижда или не се познава почти, а мен ме маха. И то, дори няма логика. Логиката беше аз да го махна, защото аз бях наранена, мен ме излъга и т.н. Той е безразличен. Той ми каза, че няма да се получи, че трябва да го забравя, че не му пука. А се изнерви от нещо явно. Но защо? Страшно ми е обидно, при положение, че вече всеки има всеки в тоя фейс. Ако бях някоя к…а, щях да съм се забила с някой веднага след като ми каза тези неща, че ме е излъгъл и че всъщност не иска нищо от мен. А аз въобще не бях поглеждала никой два месеца след това. И накрая – заговарям се с някакво момче, дори нищо не е ставало между нас и той се нервира, дори не съм го харесала, само като приятел. По принцип това с махането е по-женска постъпка.. Какво изобщо му преча, щом е безразличен? Дори е казал, че вече май не можело да се събираме така всички, трябвало поотделно да се излиза и т.н.


Знам, че нищо няма да се получи и че трябва да спра да ги мисля тези неща, но… Яд ме е, дори някакви бивши, с които съм ходила ме държат в приятели, а с тях са ставали някакви много по-големи драми (изневерявали са ми с мои уж приятелки) и т.н., и дори те ме държат… Просто не знам как излязох аз виновната и черната в цялата ситуация. Трябва ли да изпитвам голяма вина? Исках да споделя, за да ми олекне и да видя и други, странични мнения, а не само на мои приятели. Просто не знам вече. Знам, че не трябва да взимам всичко присърце, но ми е много болно, струваше ми се, че той е това, което винаги съм искала да имам…

baby_baby
04-14-2016, 09:57
Просто момчето не знае какво иска и само си играе с теб не му обръщай внимание

TROLLDADLOLCAKE
04-14-2016, 16:07
Този е поредният олигофрен страдащ от болно его..Не му дължиш нищо,още повече вниманието ти...Изглеждаш ми свястно момиче, така че си намери някое нормално момче,а не този особняк..Такива когато да ги набиеш все им е малко.

DarkTemplar
04-14-2016, 16:29
Тоя е някакъв комплексар, който не е наясно със себе си и емоциите си. Играе го особняк и киселяк, а всъщност дълбоко в себе си е неуверен и с ниско самочувствие. Имам чувството, че свалката с теб била, за да си докаже нещо пред самия себе си.

Не си виновна, нито си сбъркала някъде. Поведението ти е напълно нормално, неговото не е. Вкарал те е в емоционална драма, което за мен е по-долно, отколкото да те изчука и повече да не ти се обади. Не ти трябва такъв човек в живота, създава твърде много проблеми. Компанията, с която излизате, ще се разцепи, ако му се връзват на акъла.

Изпитвам искрена погнуса от хора, които умишлено си играят с емоциите на другите.

Indistinct
04-14-2016, 17:02
Много хора искат това, което не могат да имат. Не казвам, че не го заслужаваш, напротив, той не те заслужава, но това според мен това е главната причина, поради която ти продължаваш да мислиш за него, а не, че изпитваш някакви сериозни чувства.
Занапред не допускай да си играят с емоциите ти.

melody_d
04-14-2016, 18:01
Наистина много ви благодаря, че споделяте мнение и ми помагате! Имам нужда да чуя малко странични коментари, а не само на тези, които са намесени в случващото се. Искрено се надявам да сте прави, защото това виновно чувство сякаш ме задушава вече няколко месеца. Навярно толкова много се отчаях от ситуацията, защото той ми се струваше различен.
За възрастта си (по-голям е от мен с година) е постигнал много в работата, има много признания, умен е, няма как да го отрека. И се отчаях, преди си мислех, че нещата в любовта не ми се получават, защото се занимавам с тъпаци (както вече споменах), а като се появи някой умен, отново - нищо. Но пък, единственият човек, който го харесва и уважава от компанията реално е точно общата ни позната, щом повечето са на другото мнение, значи може би наистина трябва да спра да се обвинявам и да мисля за него.
Благодаря от сърце!

[7h3.0n3]
04-14-2016, 19:10
за информацията, която ще ти дам трябва да ме черпиш много.

хората които са добри в работата си са кръгла нула в личния живот и нямат почти никакъв опит. той ти е показал че си важна за него и е искал да излезете пак, а ти си си направила пас за 1 месец. човека е решил че нямаш интерес и че само си си играла с него щом не си го поканила да се видите или не си му доказала с действия симпатиите ти. нормално да се върне отново към работата си (където е успешен), а не да се занимава с теб (пасивната и безразличната). човека си има достойнство и загубата е твоя.

вместо да черпиш мен почерпи себе си с нещо скъпо за успокоение.

melody_d
04-14-2016, 19:50
Хмм, не съм много съгласна, че не съм му показала симпатии. Вечерта, когато той ми наговори всички хубави неща, аз му казах, че също съм си прекарала много хубаво и че естествено бих искала пак да се видим. Но при положение, че той ми иска номера и каза, че ще ми се обади и най-малкото той е мъжът, не мисля, че е трябвало аз първа да го каня. Някак би следвало поне в началото мъжът да поема по-голямата инициатива, особено като той сам каза, че ще се обади. А и общата ни позната също му беше казала, че съм го харесала, след въпросната вечер. Пък вече той какво мисли, нямам идея. Но ако наистина ме е бил харесал, защо после да ми каже, че няма да се получи, че е лъгъл и т.н.?

За работата и личния живот - навярно имаш право, и аз имам някакви подобни впечатления.

И на теб благодаря много за мнението!

HollyGolightly
04-15-2016, 01:07
Момиче, добре че не си преспала с него, че не знам какви драми щяха да са сега. :? Стегни се, голяма работа че си се целувала с някакъв и той сега решил да се държи като малко дете и да се заяжда с теб.
Била си му интересна в началото, видял е че не си много трудна и се е отказал.

Rakshy
04-15-2016, 02:04
не мога да повярвам колко хора са изчели стената от текст

#icanteven

melody_d
04-15-2016, 05:59
Иронията е именно в това - че изобщо не е в мой стил да се получават нещата така. Сигурно ми се е случвало само още 2 пъти така да се целувам с някой, без да имаме отношения (но и двата пъти предварително знаех, че няма да стане нищо, бяхме си говорили, че е само така). А това е доста малко на фона на повечето ми познати, особено пък на тези от компанията. Правили са доста по-щури неща от мен, включително, мисля, и той. Просто толкова много го харесах (и общата ни позната ми беше разказвала прекрасни неща за него, бях сигурно на половина хлътнала само от чутото), че реших тогава да се отдам на момента.

Май ми е най-гадно, че дори да не ме харесва, не можахме да запазим някакви нормални отношения. Както споменах, дори с бивши, където е имало по-големи драми, се поздравяваме и т.н.

melody_d
04-15-2016, 05:59
Иронията е именно в това - че изобщо не е в мой стил да се получават нещата така. Сигурно ми се е случвало само още 2 пъти така да се целувам с някой, без да имаме отношения (но и двата пъти предварително знаех, че няма да стане нищо, бяхме си говорили, че е само така). А това е доста малко на фона на повечето ми познати, особено пък на тези от компанията. Правили са доста по-щури неща от мен, включително, мисля, и той. Просто толкова много го харесах (и общата ни позната ми беше разказвала прекрасни неща за него, бях сигурно на половина хлътнала само от чутото), че реших тогава да се отдам на момента.

Май ми е най-гадно, че дори да не ме харесва, не можахме да запазим някакви нормални отношения. Както споменах, дори с бивши, където е имало по-големи драми, се поздравяваме и т.н.

DarkTemplar
04-15-2016, 09:47
Очакванията, колежке, очакванията - заради тях се чувстваш така.

HollyGolightly
04-15-2016, 23:20
Иронията е именно в това - че изобщо не е в мой стил да се получават нещата така. Сигурно ми се е случвало само още 2 пъти така да се целувам с някой, без да имаме отношения

http://static.thefrisky.com/uploads/2015/04/jenniferlawrence2.gif

То винаги е така "Ама аз само веднъж се натисках с непознат" "Ама аз само един път то сега съм правила неангажиращ секс" , "ама аз само веднъж преспах с целият квартал" и т.н.

corbV2
04-15-2016, 23:40
^ :lol:

На 22 години колко пъти искаш да си правила това, че да се счита за много? Не се опитвам да съдя в момента, ама си носиш последствията от лекомислието и "слабия ангел" в момента, което разбира се не оправдава момчето. Да си знаеш просто.

melody_d
04-16-2016, 08:42
Сигурно сте прави. Просто не смятах, че той това би го приел по този начин, защото хората, с които движи, тези от компанията и т.н. са имали доста повече забивки и опит от мен, и за тях това е съвсем обичайно,на повечето им се случва поне веднъж месечно, хаха, затова и моите 2 ми се струват малко на фона на техните :D И да не говорим, че при мен е било само натискане. И като знам и той какви ги е вършил преди... Скоро не е имал всъщност връзки и интимни отношения с някоя, но за преди съм чувала доста истории...

divergent
04-16-2016, 09:37
Нормално е да ти е кофти, решила си, че ще си паснете с въпросното момче, но винаги, когато много се навиваш за нещо и то се прецака, после се чувстваш зле. Възможно е да се е държал толкова свободно в клуба, понеже е бил пийнал и задръжките му са паднали. В последствие ти е казал, че няма да станат нещата, понеже явно не знае какво иска. Съвсем наскоро една приятелка ми разказа за едно момче, с което излиза, целували са се, харесват се... И той изведнъж спрял да я търси толкова често, тя го питала какво става, а той отговорил, че не бил решил какво иска, понеже различни хора му казвали различни неща. Таа, пълно е с нерешителни момчета, които се влияят от чуждото мнение. След това, разбира се, го има и момента, в който те вижда с друг и започва да ревнува, при положение, че не му дължиш нищо и уж не те иска. Нищо ново под слънцето. На теб с времето ще ти мине и ще го забравиш, нищо не губиш в случая, направо си се спасила, понеже един от най-лошите варианти е нерешителен мъж. Нищо не пречи да се поздравявате де, все пак е глупаво да се подминавате, сякаш никога не сте се виждали. А за историите, които казваш, не знам какви са, но не звучи да са надеждни. :D