PDA

View Full Version : Искам да кандидатствам в НПМГ с биология. Моля за мнения!



A Lone Wolf
04-14-2016, 23:35
В 7 клас съм, искам в 8 да кандидатствам в НПМГ с биология, но не мога да намеря мнения за училището, учителите и т.н. точно с моя профилиращ предмет. Моля помагайте! Имам нужда от мнения.

123eadr12rv b
04-15-2016, 18:40
И аз съм 7 клас и мисля да кандидатствам в НПМГ. и се чудя също?

A Lone Wolf
04-16-2016, 20:21
Аз четох много положителни коментари за НПМГ специално за химията, математиката и информатиката, но абсолютно нищо за биологията. То, не че ще си променя мнението за училището, но имам нужда от мнение. :)

martiriz
04-17-2016, 05:39
Мога само да кажа, че изпита е труден, има доста неща на него, които не се изучават в учебния материал до седми клас. Общо взето, не ходиш ли на допълнителните уроци, предоставени от училището, шансът да влезеш е доста малък.
За съжаление, аз съм чувала, че нивото на образование там доста е спаднало, но не мога да бъда сигурна, защото не съм стъпвала там дори.
Щом ти харесва профила и това, което предлагат, тогава се пробвай да влезеш. :)

Ivaaaaa
04-17-2016, 05:44
Познавам само олигофрени от там, което не значи, че всички са такива де хд

A Lone Wolf
04-17-2016, 14:16
Мерси за мнението martiriz. Лошото е, че това е единственото училище с биология в София. Което малко прецаква насоката ми, ако не ме приемат. :/

martiriz
04-17-2016, 14:41
Мерси за мнението martiriz. Лошото е, че това е единственото училище с биология в София. Което малко прецаква насоката ми, ако не ме приемат. :/

Има доста СОУ-та, които имат профилирани паралелки с Биология. След малко ще се поровя, сигурна съм, че все ще се намери нещо...

martiriz
04-17-2016, 14:53
Така... в 119 СОУ тази година има природоматематически профил с първи език английски и втори - руски. Профилиращите предмети са: Биология и ЗО, Английски език, Химия и ООС и География и икономика. В бала ти влиза: 3 пъти оценката по Математика от изпита, 1 път оценката по БЕЛ от изпита, оценката по Биология и ЗО от свидетелството за завършен седми клас и оценката по математика от същото свидетелство. Можеш да им разгледаш сайта и да си помислиш.
Доколкото видях, тази година и в 7 СОУ ще има подобна паралелка, но с профилиращи предмети Английски език, Френски език и Биология и ЗО. За 7-мо СОУ не разбрах кой знае какво повече за съответната паралелка, можеш да им разгледаш и техния сайт.
Разрови се из Интернет, сигурна съм, че ще се намерят още такива варианти и по други места! :)

A Lone Wolf
04-19-2016, 18:24
Ще се поразровя още сега, много ти благодаря!