PDA

View Full Version : християни dangerous



Жорето Кучков
04-15-2016, 15:26
интересно ми е защо ако някой каже аллах е велик ще го сметнат за терорист а ако каже исус е велик няма да е терорист

даже е доказано че християните са най-опасните хора

Dwyd96
04-15-2016, 15:30
Защото християните нямат навика да се взривяват по летища.

inewton
04-15-2016, 15:33
Защото християнството не учи на война. За разлика от нисшия по дух и морал Мохамед, който е бил завоевател, а отделно от това, през свободното си време е разказвал на хората приказки.

Dwyd96
04-15-2016, 15:35
Всъщност джихад в корана има съвсем друго значение..

Свещеба война е. Но с неверника вътре в теб.
А и не забравяй кръстоносните походи ;)

inewton
04-15-2016, 15:39
Всъщност джихад в корана има съвсем друго значение..

Свещеба война е. Но с неверника вътре в теб.
А и не забравяй кръстоносните походи ;)

Кръстоносните походи са подтимнати от алчността на папата и курията, спор няма. Завладяването на Йерусалим е само предпоставка.

Грозния
04-15-2016, 17:32
Защото християнството не учи на война. За разлика от нисшия по дух и морал Мохамед, който е бил завоевател, а отделно от това, през свободното си време е разказвал на хората приказки.Амииин :)!

А и не забравяй кръстоносните походи ;)Това се е случило, когато християнството е било на 13 века - толкова на колкото ислямът е сега!

LoveInfect
04-15-2016, 17:33
Всъщност джихад в корана има съвсем друго значение..

Свещеба война е. Но с неверника вътре в теб.
А и не забравяй кръстоносните походи ;)

+ +
По същия начин на Ислямска държава им се ослаждат ЩАТСКИТЕ долари :D :D

LoveInfect
04-15-2016, 17:34
Амииин :)!
Това се е случило, когато християнството е било на 13 века - толкова на колкото ислямът е сега!

И това е вярно. Но тероризмът не е Ислям. Както и кръстоносните походи не смятам за истински път към Бога :D

haritov
04-15-2016, 17:59
религията е оправдание за убийствата които някой извършва

и в исляма и в християнството бог значи доброта и любов

и всеки който е добър и обича ближния си вярва в един и същ бог без значение дали го нарича Исус или Алах

Dwyd96
04-15-2016, 18:24
+ +
По същия начин на Ислямска държава им се ослаждат ЩАТСКИТЕ долари :D :D
Искам да разбера, щяха ли да са толкова "вярващи" ако нямаше петрол.. :D

LoveInfect
04-15-2016, 18:48
религията е оправдание за убийствата които някой извършва

и в исляма и в християнството бог значи доброта и любов

и всеки който е добър и обича ближния си вярва в един и същ бог без значение дали го нарича Исус или Алах

Искам да разбера, щяха ли да са толкова "вярващи"

Мислите като мен

aurissaaaaa
04-16-2016, 10:34
аз за православни талибани не съм чувал още

JyltaKnijka
04-23-2016, 09:05
Всъщност джихад в корана има съвсем друго значение..

Свещеба война е. Но с неверника вътре в теб.
А и не забравяй кръстоносните походи ;)
Попаднах на едно доста добро клипче в утубата, което сравнява от една страна битките, проведени от мюсюлманските халифати, докато са водели свещена война в душите си (странно обаче как тази вътрешна борба се е изразявала в мощни завоевания на цяла мала Азия, Анатолия, северна Африка, Испания, Балканите и т.н.), а от друга - битките, които кръстоносците са водили с мюсюлманите през всичките кръстоносни походи.
https://www.youtube.com/watch?v=c7y2LRcf4kc

crazyfenka
05-07-2016, 22:11
Защото християнството не учи на война. За разлика от нисшия по дух и морал Мохамед, който е бил завоевател, а отделно от това, през свободното си време е разказвал на хората приказки.

Подкрепям ! Ще кажа същото.
+това в християнството е забранено да се убива а там при Аллах пак е забранено уж но може да се убива ,само във война и те с това се прикриват мазниците .

sofityoy
05-29-2016, 10:44
Защото в християнството не е оправдано в убиеш,а в исляма е,защото християнството учи на мир,любов,доброта,скромнос ,милосърдие-не казвам,че исляма не учи на това,но там жестоки неща са оправдани с името на Бог,докато в християнството не е така,даже обратоно-Господ наказва такива грехове- не ги опрещава.
Ислямистите се прикриват с това,че им е позволено да убиват в името на добротата и Господ,но всъщтност за каква доброта говорим,когато става въпрос за убийства?
П.П.-Досега не съм чула за случай в историята когато някой е казал „Исус е велик“ и е убил хиляди невинни...ако глеша,моля поправете ме :)