PDA

View Full Version : ПОМОЩ?



sadxsoul
04-16-2016, 14:18
Здравейте. :)
От доста отдавна се чудех дали да пиша тук и най-накрая се осмелих. Бих разказала историята от самото начало, защото много се измъчвам и вече наистина никой не ме разбира. Не мога да се справя сама и с всеки изминал ден става все по-зле и по-зле, определено не знам как да изляза от тази трудна за мен ситуация.
Аз съм момиче на почти 17 години с известни проблеми вкъщи, писала съм и в друг раздел за теми тук.
Всичко започна лято 2014 година, когато едно момче се премести в моя квартал и се запознахме. Всъщност, бяхме се запознали с него в Интернет и когато разбрахме, че се мести точно в моя квартал в съседен блок, нямаше как да не се запознаем и на живо. Изглеждаше много свестно момче, още преди да се видим имах предчувствие, че ще го харесам, просто мислех така.
Та, започнахме да излизаме с това момче по-често, докато не дойде момента да му призная за чувствата си, защото вече нямаше как да го скрия. След като той разбра, нямаше абсолютно никаква реакция. Помислих, че всичко е свършено вече. Пак продължи да ми пише, 2-3 месеца чаках, за да разбера дали той изпитва същото към мен... и накрая, от нищото, искаше да се срещнем, дойде с роза и ми предложи. Бях много щастлива, на седмото небе.
И тук всичко весело свършва - бях много щастлива с него в първия месец на връзката ни, обръщаше ми внимание, виждахме се много често, всеки ден ми отделяше поне по 30 минути, за да се видим. След рождения ми ден всичко се промени, започна да излиза с други хора, да ме пренебрегва. Виждахме се най-много 2 пъти в седмицата, а това за мен беше много обидно, защото все пак се чудех как не може да ми отдели поне 5 минути, когато живеем блок до блок. Започнах да му казвам как се чувствам относно това, той не обръщаше абсолютно никакво внимание, всичко прерастваше в спорове след които идваше и ми се извиняваше, казвайки как ще се промени и осъзнава грешките си. Нищо не се променяше, ставаше все по-зле и по-зле. Започна да ме лъже с кого излиза, всеки ден беше я при баба си, я при леля си, я при някоя друга крайна рода. Аз го хващах, защото приятелите му са ни общи познати, но си мълчах, чакайки да разбера до кога ще ме лъже.
И... дойде и краят - на деня, в който правехме точно 4 месеца, той ми сервира най-прекрасната изненада. Изневяра... следваха типичните извинения - "Не исках така да стане... бях пил алкохол, знам, че съм боклук.". Той скъса с мен, аз просто си стоях. Бях много ядосана, наговорих му какви ли не неща. Мисля, че беше разбираемо, че нямаше как да не се чувствам толкова зле след всичко. Когато аз му казах, че е боклук, както и той каза в началото, той отговори:"Не съм боклук, това беше само целувка, не ме изкарвай грешник.". Усещате сами иронията, първо казва сам, че е боклук, но когато някой друг го каже - не е. Картинката е ясна - 5 месеца се опитваше да ме манипулира да му простя по съвсем същата схема. Не се дадох, голяма драма беше.
Много го обичах, една година вече съм в безизходица - не мога да скрия, че се чувствам грозна, недооценена и ужасна. Мисля, че не заслужавам нищо, че си заслужих неговото отношение към мен. Най-лошата част е, че всички в града не ме харесват, понеже той е от онези вървежните с по 1000 харесвания на снимка. Да, както някои казват - " феймъсче". Всеки мисли, че аз съм виновна; той е създал перфектния образ в Интернет и в обкръжението си. Никой не ме харесва, всички започнаха да ме отбягват оттогава. Както казваше едно момиче: "Жалко, че всички те зарязаха, когато вече не ходиш с феймъса.". Не ме е яд, че не ходя с феймъс; яд ме е, че го обичах, а той ме нарани, излизайки пред всички като невинен, разправяйки на онзи и на този колко съм жалка, проста и нещастна.
Когато изляза навън и съм някъде по центъра, всеки се обръща и ме гледа. Веднъж се беше случило на една пешеходна пътека две момичета да ми се присмеят: " Ил, това не е ли ........, бившата на ....., леле, каква е грозна!". Много ме наранява това, разбирам, че все с нещо ще ме свързват, но аз вече съм като предмет, мразен от всеки, познаващ бившия ми дори и от Интернет.
Загубих всичките си приятели, в училище на рождения ми ден едно момче ми се подиграваше, не казах на родителите си за това, въпреки че те видяха, че съм разстроена и ме разпитваха доста. Премълчах всичко, минавайки с оправданието, че просто ми е тежко, че нямам приятели.
Нещата излизат извън контрол, понякога имам много черни мисли и се опитвам да ги контролирам засега. Притеснявам се от това да не избухна съвсем с всички, насъбрали ми се проблеми в личния живот. Моля ви за съвет.
Предварително благодаря на всеки, опитал се до помогне.

TheSavior
04-16-2016, 16:19
Каквото и да ти кажем, ще е от тези неща, които звучат много правилно, но е много лесно да се кажат:
"Не си заслужава да страдаш заради него."
"Не е бил за теб."
"Мисли за нещо друго."
и т.н. и т.н.

Не разбрах със сигурност от кое ти е по-криво: от това, че ти е изневерил и те е изоставил или това, че сега всичките ти познати са се "обърнали срещу теб".
В случай, че е искаш съвет за първото - времето и волята ще те излекуват. Трябва да мине време, в което полагаш усилия да не мислиш за случилото се доколкото е възможно. С всеки изминал ден ще става малко по-лесно. Изевярата е отвратително нещо и не пожелавам на никого да се случва. Старай се да се заобикаляш с всевъзможни неща и хора, които те отдалечават от мисълта за него и за случилото се.
Ако пък по-голямият проблем за теб са тези, които са се обърнали срещу теб, не знам точно какво да ти кажа. Мен лично такъв тип чуждо мнение и поведение не ми влияе, защото знам, че ако съответните хора имат и капка зрялост в себе си няма да действат и мислят по този начин. Това са група лапенца, които избиват комплексите си потъпквайки другите. За мен биха били по-незначителни от храст. Даже храстът е по-важен, да не го обиждаме. Разбери, че мнението и реакциите им са неадекватни и детински и не би трябвало да ти правят впечатление. Бъди над тези неща.
Дано това да е помогнало по какъвто и да е начин.

sadxsoul
04-16-2016, 16:32
Каквото и да ти кажем, ще е от тези неща, които звучат много правилно, но е много лесно да се кажат:
"Не си заслужава да страдаш заради него."
"Не е бил за теб."
"Мисли за нещо друго."
и т.н. и т.н.

Не разбрах със сигурност от кое ти е по-криво: от това, че ти е изневерил и те е изоставил или това, че сега всичките ти познати са се "обърнали срещу теб".
В случай, че е искаш съвет за първото - времето и волята ще те излекуват. Трябва да мине време, в което полагаш усилия да не мислиш за случилото се доколкото е възможно. С всеки изминал ден ще става малко по-лесно. Изевярата е отвратително нещо и не пожелавам на никого да се случва. Старай се да се заобикаляш с всевъзможни неща и хора, които те отдалечават от мисълта за него и за случилото се.
Ако пък по-голямият проблем за теб са тези, които са се обърнали срещу теб, не знам точно какво да ти кажа. Мен лично такъв тип чуждо мнение и поведение не ми влияе, защото знам, че ако съответните хора имат и капка зрялост в себе си няма да действат и мислят по този начин. Това са група лапенца, които избиват комплексите си потъпквайки другите. За мен биха били по-незначителни от храст. Даже храстът е по-важен, да не го обиждаме. Разбери, че мнението и реакциите им са неадекватни и детински и не би трябвало да ти правят впечатление. Бъди над тези неща.
Дано това да е помогнало по какъвто и да е начин.

И за двете неща ми е еднакво неприятно.
Иначе, опитвам се да се разсея, да забравя за случилото се, но все се намира някой да подхвърли нещо за бившия ми, да ми се подиграе. Друг е въпросът, че сякаш не мога да го пусна или... не знам как точно да се изкажа. Истината е, че следя социалните му мрежи, не му пиша, не го занимавам по какъвто и да е било начин, само гледам какво се случва. Така се наранявам доста... гледайки колко е щастлив, сякаш никакво значение не съм имала в живота му. Друг е въпроса, че пак често попадам на някоя друга подигравка към мен от някой анонимник в Аск.фм например.
Имам чувството, че единствено ще го премина, когато намеря следващия, но знам, че няма да е скоро. Всички ме тъпчат, момчетата единствено могат да ми се подиграят с това, че едва ли не ме харесват. Такъв беше и случая на рождения ми ден. Бившия ми играе голяма роля над всички...

baby_baby
04-17-2016, 09:47
Просто приеми че не е бил за теб и само си е играл с чувствата ти