PDA

View Full Version : Помощ :)



lolakali
04-16-2016, 17:33
Здравейте :)
Имам въпрос към всички вас и много ви моля да бъдете човечни , без подигравки и тем подобни :)
Та относно въпроса . От около месец и нещо се занимавам с фитнес , без никъкви хранителни добавки . Един приятел ми препоръча да използвам L-Carnitine Liquid , защото превръщал мазнините в енергия и един вид L-Carnitine помагал за качването на мускулна маса . Вярно ли е ? Не съм запознат и за това пиша тук . Надявам се да се отнесете сериозно към въпроса ми и да няма подигравки и убиди , защото доста хора приемат всичко на шега и непрекъснато се подиграват . Благодаря предварително за отделенето време :)

divergent
04-16-2016, 20:07
На колко години си? До навършване на 16 въобще не е благоприятно за тялото ти да се товариш във фитнеса, защото се води, че още се развиваш. И наистина ли не можеш да тренираш без добавки? Признавам си, че не разбирам много от тези неща, но винаги съм била против използването на добавки. Склонна съм да приема само аминокиселините, всичко останало вреди изключително много на сърцето и цялото тяло. Сега не ви прави впечатление, но след години ще се отрази.

lolakali
04-16-2016, 20:15
На 18 години съм . L-Carnitine е аминокиселина и както четох по мненията в разни форуми пишат , че L-Carnitine не вреди . Мисълта ми е дали найстина подпомага за по бързото развиване и придобиване на мускулна маса . Не съм фен на добавките , но ми препоръчаха да използвам L-Carnitine , защото чрез него хем по бързо натрупваш мускулна маса , хем мазнините биват превръщани в енергия . Искам да знам дали найстина е така , иначе благодаря за отделенто време и за помоща .

A Lone Wolf
04-29-2016, 18:21
L-Carnitine се приема около 20-30 мин. преди да започнеш интензивна тренировка. Потиш се по-бързо и така гориш мазнини, но не прави мазнините в енергия.