PDA

View Full Version : леки гърчове при напрежение и вълнение



sisk03
04-16-2016, 20:51
Здравейте, приятели!От скоро започнах да правя леки гърчове, когато се развълнувам за нещо. По принцип съм доста чувствителна и напрегната и приемам всичко много навътре и това е причината да се притеснявам и мисля и за най - малкото нещо постоянно...Опитвам се да не съм така , но не мога.. ужасно е. Та напоследък при най - малкото вълнение независимо дали се зарадвам или притесня за нещо получавам нещо като гърч.. дланите ми ту се потят , ту изстиват ..Сърцето ми започва да бие адски бързо и ми се замайва всичко .. понякога не мога да спя по цяла нощ..също така имам болки в гърба и при дишане.От няколко години от време на време ме втрисаше ей така без причина , но ми и казваха, че е нормално .. сега обаче започва да става все по - зле. Ще трябва да се ходи на лекар със сигурност .. но исках да попитам знаете ли защо мога да се чувствам така. Според мен е от стрес и определени емоции.. и случвало ли се е на някой от вас?? :/

galen_plamen
04-17-2016, 12:17
ТЕЗИ НЕЩА МНОГО ТРУДНО СЕ КОНТРОЛИРАТ И НЯМА КАК ДА СЕ СПРАВИ БЕЗ ЛЕКАРСТВА И НЯКАКВА ПСИХОТЕРАПИЯ , КОЕТО ВСИЧКИ ПРЕПОРЪЧВАТ И КОЕТО ВСЪЩНОСТ ПЪК Е МНОГО СКЪПО ЗА СТРАДАЩИЯТ
.
ТОВА СА НЕВРОЛОГИЧНИ ИЛИ ПСИХИАТРИЧНИ РЕАКЦИИ . НЕРВИТЕ СА СЕРИОЗЕН ФАКТОР В ЦЕЛИЯТ ОРГАНИЗЪМ И ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ПРОБЛЕМИТЕ СА НЕВРОЛОГИЧНИ -
МОЖЕ ДА Е ОТ ПРИТЕСНЕНИЕ , ИЛИ НЕЩО ,КОЕТО ДОРИ НЕ ОСЪЗНАВАШ ,НО ТО СЕ ПОЯВЯВА- ТОВА СИ Е В МОЗЪКА
.
ОТИВАЙ НА ВРЕМЕ НА ЛЕКАР, СИГУРНО СИ МАЛКА ,МИСЛЯ ,ЧЕ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ИМА БЕЗПЛАТНИ ЧАСОВЕ И ПРИ ПСИХОЛОГ
.
ОТДЕЛНО ЩЕ КАЖА МОЕТО МНЕНИЕ,ЧЕ ПО-СИЛНОТО НЕЩО , КОЕТО ОПРАВЯ ПСИХОГЕННИТЕ ТРЕВОЖНИ РАЗТРОЙСТВА Е НЕ ПСИХОТЕРАПИЯТА , А - ХИПНОЗАТА

sashinka95
04-30-2016, 23:14
Типични пристъпи на тревожност. Имах същия проблем. Онова, което ми помогна, след няколко години пристъпи, е психотерапията. Хипнозата и ипнотерапията са много мощни методи за справяне. Лекарствата НЕ помагат в тази ситуация. При мен терапията е комбинация от хипноза и дихателни практики от йога. Техниките, обаче, зависят от самия терапевт, при когото ще отидеш.
Поздрави и успех!

tori
05-01-2016, 09:00
Тва звучи като паник атаки, да. Обмисли разговора с психолог.

MalePan7her
05-02-2016, 05:50
Тва звучи като паник атаки, да. Обмисли разговора с психолог.

Гледам, съвети от личен опит даваш. Искаш ли да ми направиш една сесийка, разговор с психоложката с херпес доктор тори?

tori
05-02-2016, 09:13
Гледам, съвети от личен опит даваш. Искаш ли да ми направиш една сесийка, разговор с психоложката с херпес доктор тори?
Никакъв личен опит няма тук, никога досега не съм имала паник атаки. Ама си е логично, че при проблем от този ранг автора трябва да говори със специалист. Не знам защо ме гониш по темите да се правиш на интересен, след като не си. Кво искаш от мен?

MalePan7her
05-03-2016, 07:04
Аз съм бил винаги интересен и ще продължа да бъда все толкова забавляващ масите хора. Преди като седнех да пиша вечерта, хората сядаха с пуканките и се кефеха. Сега по добре ли е? От тебе искам да ми кажеш кога ще почнеш да дигаш тежести и да се оформиш за да ме възбудиш и да направя приятеля ти рогач. Имам опит в тая сфера, да развалям връзки...