PDA

View Full Version : Гел за нокти, изграждане



winchest
04-17-2016, 16:58
Здравейте, хора, нова съм и както може би сте се усетили ще ви поразпитам малко за ув гела, изграждането и т.н. Имам някаква представа от това , обичам да експериментирам и бих искала да опитам да направя това у дома. Ноктите ми са изключително меки и чупливи, а и искам да постигна по-хубава форма, отколкото мога с пилата и не ми се харчат пари за редовно посещение при маникюрист. Разчетох се за изграждането с гел и може ли някой да ми обясни по-подробно за нужните продукти и стъпка по стъпка как да изградя ноктите си? И мисля всичко необходимо да поръчам от alliexpres, според вас добре ли е, тъй като едва ли имам възможността да си позволя печки за по 80-90 лв и изключително скъпи професионални гелове. Каква е разликата между изграждане с акрил, някакви формички дето се лепят и друга форма на която се оформя нокътя? :D И маха ли се много трудно в домашни условия гела? Да кажем си направя цветен гел и искам дизайн, с обикновен лак ли трябва да си рисувам? И също мога ли отгоре да поставя да кажем, гел-лак? С него имам повече опит, една приятелка си правеше у дома, но само гел-лак и той е доста по-лесен за нанасяне. Моля ви, да отделите мъничко време за да ми обясните подробно. И знам, че сега ще кажете ,че ще окалпавя нещата, тъй като нямам никакъв опит с геловете, но съм упорита и мисля ,че чрез ваши съвети, разни клипчета и ровене ще усвоя нещата. Благодаря предварително! :)

winchest
04-17-2016, 17:33
Благодаря ти ,сега ще прочета подробно.

winchest
04-17-2016, 17:49
Скъсвам се да чета , а никъде не открих широко обяснение за гел, само за лепене на нокти. :D

nIkEnCeTy_bE
04-17-2016, 18:31
Като завършила курс по маникюр, педикюр и ноктопластика гел, не ти препоръчвам да се захващаш да си правиш гел. Адски уврежда ноктите, кой каквото и да ми говори. Пак Шилак-а е по-малкото зло. Бях получила подарък лампа, лакове, пили - всичко. Не знам откъде, но aliexpress е най - лошия сайт за поръчка, на каквото и да било. Мога много да говоря по темата за това как можеш да го направиш. Само да ти кажа, че в маникюра не важи правилото за най - евтиното, особено що се отнася за гел. Не можеш да ползваш ниско качество продукти и да очакваш хубаво качество и ноктите да ти издържат. Това за мен е абсурдно /подчертавам гел!!!/ Акрил е по-издръжлив, за по невреден - силно казано, но както каза Ина е по-пивкав и трудно се работи с него. + това вече малко хора работят с него, тъй като е вреден и не всеки издържа да го диша. Има доста тънкости в гел-а и не е хубаво да смесваш продуктите. Т.е ако работиш с гел, работи с гел и за дизайн. Рисуването е най - лесното, прави се с дървена пръчка. Печенето в самата лампа е спрямо самата лампа, обикновено 2 минути за основа, за лак, дизайн и топ лак. Аз бих ти препоръчала да започнеш с обикновен ши-лак, отколкото да скачаш с изграждане с гел.

П.П. Тоооолкова объркано го разказах, че просто няма накъде... Извинявам се, но ще ми е по-лесно, ако зададеш в един списък въпросите си. ;д

nIkEnCeTy_bE
04-18-2016, 20:14
Мен един курс не ми стигна да се науча, какво остава за четене... проба-грешка е работата в маникюра.

InsaneTeen
04-19-2016, 17:29
Извинявам се много, че ви пиша от друг профил ,просто от този с името winchest не мога да вляза и ви пиша от приятелски. Ами първоначално се бях спряла на Гел лак или Шилак, тъй като е по-лесен, а и дълготраен и ноктите растат, но единствената причина поради която желаех да използвам гел, е че не мога да оформя ноктите си,а чрез изграждане с гел лесно се постига желаната форма, но пък трудно се махало. Иначе въобще ми хрумна идеята за нещо различно от нормалните лакове, поради трайността на гел и гел лаковете и фактът, че ноктите ми са изключително меки и се белят и когато ги пусна се чупят самички отстрани и трудно ги пускам дълги за да си ги изпиля и мислех, че гела помага. Ако можете да ми кажете гел лака ще помогне ли да ги заздравя ,че пробвам усилено със заздравител, а и съм чувала за лимон и морска сол във топла вода. Съвети? Плюс като отговор на PinkPan7her наистина съм си мързелив човек, но гел лакът ме устройва. Вече посочих причината да искам гел. Имам нужда от съвети.

nIkEnCeTy_bE
04-19-2016, 17:41
Както казах за мен гела и ноктопластиката като цяло при продължително носене, увреждат страшно ноктите. Не познавам хора, които след почивка от гел, да не са били с още по-ужасни нокти. Пък и знам каква краста е - айде тук рисунка, айде омбре, айде това да ми направиш и се изтъркулва една година и после осъзнаваш колко си си навредил. От всичко изброено съм почитателка на Шилак-а, честно казано. Препоръчвам ти да почнеш с него. Ако все пак искаш дълги нокти, дали остри, дали орелски, дали не знам си какви, прави гел, изграждай. Повечето хора си слагат гел по тази причина - защото нямат хубави нокти, чупливи са и по този начин искат да ги заздравят. Ефекта е супер - да, друго си е когато видиш на ноктите хубав, качествено направен гел /изключвая орелските нокти - страшно грозно!/

InsaneTeen
04-19-2016, 18:06
И аз не ги харесвам особено. Ще си помисля много, тъй като видях ,че гелът се пили и страшно неприятно се отстранява, не ми допада това. Иначе бързо и лесно се получават уникални нокти. Помежду другото съм чувала, че върху гел и гел лак се рисува с акрилни боички ,някакви. Така ли е? Или, когато искам някакъв дизайн, независимо с кое от двете съм, си използвам това, с което работя?

InsaneTeen
04-19-2016, 18:06
И аз смятах да започна с гел, само колкото да си изградя форма, и после гел лак, или нищо временно.

nIkEnCeTy_bE
04-19-2016, 18:07
Нямаш представа колко се пили като го сваляш. Особено зависи колко изграждаш и каква форма. Но най - вече колко е качествено направено, защото "най-обичам" да виждам 5 слоя гел.......... Относно дизайна - използваш едно.

InsaneTeen
04-19-2016, 18:17
Аз смятам да изградя в по-обикновена форма и не особено дълги, но исках да стане със тези формичките ,дето ги лепиш и отгоре слагаш гел, ама те май се махат още по-трудно. :/ Плюс, че да кажем изградя с гел и накрая си слагам Finished gel , нещо такова беше ,после наново ли слагам основа за гел, за да поставя цветен ,да речем?

nIkEnCeTy_bE
04-19-2016, 18:25
Формичките са малко по трудоемки от ноктите, защото там имаш повече детайли. Макар че и с ноктите, ако не слепне добре, всичко заминава. Иначе стъпките при гел-а са след всяко нанасяне имаш печене. След като сложиш топ-лака няма смисъл от основа за цвят. Смисъл то е както при обикновения лак.

marilyn
04-20-2016, 17:07
Авторке, защо отначало не пробваш с гел лак или с Шилак? Това са нелоши варианти, с които ще видиш колко време ти издържа маникюра и дали ти се чупят по-малко ноктите. Другият ми съвет е да полагаш повече грижа за тях. Наясно съм, че някои хора просто нямат хубави нокти, но се замисли дали се храниш правилно. От опит го казвам, защото моите нокти са страшно здрави и не се чупят, но в един период бях влошила храненето си страшно много и веднага се отрази на ноктите ми. Не можех повече от 2 мм дължина да ги пусна.


Гел лак можеш да си правиш спокойно в домашни условия. Наскоро подарих на близък човек лампа с всички необходими продукти на Bluesky. Лампата е китайска, за 25 лв от страница във ФБ, върши работа към момента. Продуктите на Bluesky май не са лоши, правиха ми маникюр с тях, доста добре стана, държах го цяла седмица, но го махнах, защото ми прорастна.

Съветът ми е да не се хвърляш веднага на гела за изграждане, защото съвсем ще си съсипеш ноктите.

InsaneTeen
04-20-2016, 17:35
Авторке, защо отначало не пробваш с гел лак или с Шилак? Това са нелоши варианти, с които ще видиш колко време ти издържа маникюра и дали ти се чупят по-малко ноктите. Другият ми съвет е да полагаш повече грижа за тях. Наясно съм, че някои хора просто нямат хубави нокти, но се замисли дали се храниш правилно. От опит го казвам, защото моите нокти са страшно здрави и не се чупят, но в един период бях влошила храненето си страшно много и веднага се отрази на ноктите ми. Не можех повече от 2 мм дължина да ги пусна.


Гел лак можеш да си правиш спокойно в домашни условия. Наскоро подарих на близък човек лампа с всички необходими продукти на Bluesky. Лампата е китайска, за 25 лв от страница във ФБ, върши работа към момента. Продуктите на Bluesky май не са лоши, правиха ми маникюр с тях, доста добре стана, държах го цяла седмица, но го махнах, защото ми прорастна.

Съветът ми е да не се хвърляш веднага на гела за изграждане, защото съвсем ще си съсипеш ноктите.

Благодаря за мнението. Може би си права. Казаха ми, че гела много вреди и сега с какви мекотели съм ще ги съсипя. Ще гледам да приемам повече витамини, тъй като това ми липсва, а и ми казаха да си потърся някакви витамини за нокти по аптеките. Попринцип съм решена повече за гел лака, тъй като има изключително много варианти, доста по-лесно се нанася и въобще сваля ,докато при гела има доста по-голяма пипкавост, а и ме притеснява как ще изградя, как ще го сваля, с форма или залепен нокът. И затова съм раздвоена. Мисля първо да пооправя здравината на нокътните плочки пък после ще взема сигурно гел лак, ще се опитам някак да си ги оформя хубаво без ноктопластика.

baby_baby
04-22-2016, 16:40
Не си съсипвай ноктите

marin4itu
05-15-2016, 21:21
Аз също съм изкарала курс за маникюристка, но когато го карах все още гел лакът не беше навлязал в България. Поинтересувах се, почетох в интернет, подариха ми фурна, основа и топ лак, закупих си някой друг лак и искам да ти кажа, че съм адски доволна. Всичко ми е на Bluesky. За обезмаслител и за премахване на лепкав слой използвам обикновен спирт от аптеката. От дистрибутор на Bluesky знам, че тези обезмаслители и течности за премахване на лепкав слой са само и единствено за изкарване на пари и той ми каза да използвам спирт. Мога да ти обясня стъпките, с които се прави гел лак, на мен ми стои по 2 седмици, може и повече, но просто ми порастват ноктите и ми писва. Не пускам много дълги нокти, защото ежедневието ми не го позволява, но съм с хубав нормален маникюр. Така че за мен това е най-добрият избор за теб. :)