PDA

View Full Version : Как да кажа на ропдителите ми,че пуша?!



DevilAngel69
04-22-2016, 16:35
Здравейте!
Как да кажа на родителите ми,че пуша?!!
На 15 години съм ,пуша от половин година и не искам да се крия от родителите ми :Д
Дайте ми някакъв съвет,моля ?

Грозния
04-22-2016, 17:13
Здравейте!
Как да кажа на родителите ми,че пуша?!!
На 15 години съм ,пуша от половин година и не искам да се крия от родителите ми :Д
Дайте ми някакъв съвет,моля ?Спри да пушиш! Така няма да се налага да им казваш :)!

Не знам (но предполагам) поради какви причини пушиш, но е най-добре да не почваш или да спреш ако си почнал! Ако продължиш да пушиш, след години ще съжаляваш със сигурност!

divergent
04-22-2016, 18:27
Отиваш и им казваш. Ако не можеш, остави ги да видят кутията с цигари вкъщи и сами да разберат. Няма смисъл и аз да ти меля на главата да ги спираш, защото вашите не могат да те спрат, ако не решиш сам да го направиш, та камо ли някаква непозната от форума. Ти трябва да си започнал с ясното съзнание, че е вредно. Ако не искаш да им казваш директно, спри да скриваш миризмата от дим по себе си, както предполагам правиш, пушенето не може да се крие дълго време, ще се усетят.

MalePan7her
04-23-2016, 10:14
Според мен имаш сгрешена концепция. Ако им кажеш, че пушиш при 100% от случаите ще влошиш нещата. Ако реагират остро може да те бият, да те накажат, да ти нямат доверие. Може пък и да реагират нормално, което да те успокои и да станеш още по-нагъл и страстен пучаш. По-добре си замълчи, и помисли добре, понеже аз пуша покрай училище от 11 клас. И оттогава досега не мога да ги откажа напълно. Само спирам за по месец два.
Сутринта като ставам ми е гадно, трудно дишам. Стаята ми вони. Като тренирам е гадно. Имам недостиг на кислород.