PDA

View Full Version : Работа през лятото!



krastata
04-23-2016, 10:58
Здравейте, знам че темата ми не е за тук, но не знаех за къде е, та както и да е. Това лято се уредих като помощник готвач в един хотел и ще трябва да започна на 15 юни, а аз свършвам даскало на 30. От една приятелка знам, че може две седмици по-рано да ми оформят оценките и да не ходя до края на месеца, както беше с нея миналата година, но за тези които знаят за какво иде реч имам въпрос. Какво трябва да дам на класния ми, някаква молба ли трябва да се напише, някаква бележка от самия хотел ли, от бюрото по труда ли от какво? Благодаря предварително

Грозния
04-23-2016, 11:43
Какво трябва да дам на класния ми, някаква молба ли трябва да се напише, някаква бележка от самия хотел ли, от бюрото по труда ли от какво? Благодаря предварителноГовори с класния си и опиши ситуацията. Вроятно ще прояви разбиране и той ще ти каже, ако се налага да представяш някакви документи и какви. Успех :)!

П.С. Като помощни готвач ще те изкъртят от бачане и стоене по 12 часа на работа брат, а парите няма да са много. Все пак ти желая успех :)!

krastata
04-23-2016, 12:08
Говори с класния си и опиши ситуацията. Вроятно ще прояви разбиране и той ще ти каже, ако се налага да представяш някакви документи и какви. Успех :)!

П.С. Като помощни готвач ще те изкъртят от бачане и стоене по 12 часа на работа брат, а парите няма да са много. Все пак ти желая успех :)!

Благодаря за съветите. Ще говоря с нкласния и ще видя как стоя нещата. Иначе с главния готвач се чухме и ми каза 8 часа на ден и 500-550 лв., ако нещо се опита да ме върти на пръста си и да ме държи до по-късно има лесно - казвам му чао и готово.

baby_baby
04-23-2016, 12:12
Раздаване на флаери ама не се плаща много

nIkEnCeTy_bE
04-23-2016, 13:21
Море = 16 часа работа = експлоатация на труд = не получаваш добри пари. Нямам голям опит, само едно лято, но все пак като морско чедо, всеки минава от там, освен да бачкам яко за никакви пари, друго не струва. Но мога да кажа, че беше най - хубавото прекарано лято някога, защото по морето се работи с много голям персонал и е голяма забава.

MalePan7her
04-23-2016, 14:05
Море = 16 часа работа = експлоатация на труд = не получаваш добри пари. Нямам голям опит, само едно лято, но все пак като морско чедо, всеки минава от там, освен да бачкам яко за никакви пари, друго не струва. Но мога да кажа, че беше най - хубавото прекарано лято някога, защото по морето се работи с много голям персонал и е голяма забава.

Като нямаш квалификация, какво искаш, да те вземат на пост инженер ли? Много си забавна. Теб кой те пита изобщо. Като не си тук да помогнеш, просто не пиши.

Dwyd96
04-23-2016, 14:13
Раздаване на флаери ама не се плаща много

:? Пак ли си остави мозъка вкъщи? :?

nIkEnCeTy_bE
04-24-2016, 07:21
Като нямаш квалификация, какво искаш, да те вземат на пост инженер ли? Много си забавна. Теб кой те пита изобщо. Като не си тук да помогнеш, просто не пиши.

Хахахахахаха трябваше да се засегна ли? Те и тези, които имат квалификация да не мислиш, че парите са им оправдани?

an7raks
04-24-2016, 08:37
Раздаване на флаери ама не се плаща много

Ако гледаш надницата, не се плаща, обаче на час идва доста добре платено. 20-тина лева на ден се взимат за 4-5 часа. Ако си намериш да раздаваш на две фирми, за да си запълниш деня, хващаш около 40лв на ден, което изобщо не е малко.

MalePan7her
04-24-2016, 17:53
Хахахахахаха трябваше да се засегна ли? Те и тези, които имат квалификация да не мислиш, че парите са им оправдани?

Приемай го както искаш. Ти ако се засегнеш трябва да трепериш от комплекси значи.

Има и такива с оправдани пари. Това че не ти се отдава да лапаш кур и да си намериш по-висока позиция не е в никакъв случай моя вина. Ние мъжете поне не лапаме кур. Ние реално имаме някаква квалификация или умение, че да можем да ви храним и издържаме като родите.

nIkEnCeTy_bE
04-24-2016, 18:03
Спри, моля те. Съжалявам, че даже ти отговарям.

MalePan7her
04-24-2016, 18:04
Като съжеляваш защо отговаряш тогава. Нещо май ти се изчерпаха отговорите.

Мога да спра ако ме помолиш подобаващо - в спалнята ми а ти си на колена в леглото.