PDA

View Full Version : Предстои ми най-трудният разговор с тях.



solevita
04-24-2016, 14:01
Здравейте. Отдавна не съм писала тук, но мисля, че най-трудният разговор с родителите ми предстои след няколко седмици. Наричам го ''труден'', защото те никога не са ме разбирали и сега най вече съм пълнолетна и по закон би трябвало да имам личната свобода? Та.. 12 клас съм, от няколко месеца насам си имам приятел, но семейството ми не знае именно, защото са вманиачени в това да ме контролират, да уча, да имам престижна работа, пари и чак тогава да се занимавам с мъже. Разбирам, че е нормално да искат най-доброто за мен, но майка ми откача при мисълта, че може да правя секс, може да излизам по срещи или да си имам приятел. Ами да дойде без да пита и ме е страх от това като разберат, че е 9 години по-голям, че живее в село, но си има средства, заради бизнеса му и не е прост селянин, но те няма да го видят това и директно ще ме нападнат. Искам и лятото да остана при него. Не съм се отказвала да уча и не е казано, че ще се женя, просто искам да се отделя от тях, писна ми спорове и скандали за най-малкото. Наистина ако някой е имал същите проблеми и подобни ситуации, моля да ме посъветва как да си спечеля тази свобода?Благодаря предварително :)

nIkEnCeTy_bE
04-24-2016, 15:10
Ами не знам какво да те посъветвам, тъй като не мога да се поставя на твое място. Имала съм приятели/ки с консервативни родители и да излезеш на глава с тях е почти невъзможно. Повечето се осъзнават тогава, когато се случи нещо с децата им. Според мен седни да поговориш с тях. Смятам, че човек трябва да слуша родителите си, но има някои неща, които те наистина просто не разбират. Ограничавайки те, става още по - зле и ще загубите и малката връзка помежду си, която имате.

solevita
04-24-2016, 15:32
Преди една седмица, понеже майка ми прекали с редица глупости като да ми изхвърли дрехите, които на нея не и харесват, според нея с къси гащи ходя като уличница, цяло лято за нея бях ку*ва, понеже излизах като нормален тинейджър с нормален вечерен час 22:00-22:30. Оправих се да излизам наскоро и взех една малка чантичка, за да си сложа портмонето, телефона, ключовете и ми е по-удобна, а тя реши, че отивам на среща, че излизам с момчета. Не може да ме остави една нощ сама у нас. Срам ме е чак да казвам такива случки на мои връстници. Чашата преля, когато за пореден път разбрах, че имам проблеми с яйчниците, а тя го подмина с оправданието, че и тя била така и съм щяла да се оправя.
Наистина оценявам всичко, което правят за мен, но трябва ли да се стига до това да си събера багажа и самодоброволно да ги напусна и да загърбя всички? Натежава ми това, че не ме приемат като отделна личност, а като кукла на конци.

assyailiewaa
08-06-2016, 13:04
Виждам, че поста е от преди 4 месеца, но все пак ще коментирам ...
Донякъдеее ми е познат проблемът ти ... Аз съм на 18 и все още имам нещо като вечерен час -10. Но тъй като повечето ми приятели са момчетаа и излизайки с тях, мога да седя до колкото поискам навън, стига после да ме изпратят/ закарат до нас ...Но когато излизам с приятелки трябва да съм си в нас наай - късно в 10, което е тъпо ... все пак повечето тогава илизат .... А отностно гаджетата мии ... само един единствен път майка ми ми се набърка и й бях много сърдита, че искаше да се разделя с момчето, но после осъзнах, че тя е била права... опредеееелено не е за мен това момче

Мисля, че просто трябва да седнем и да поговорим с тях, да им обясним, че това не се отразява добре на нас ... ще ни се смеят, ще ни мислят за смотани и т.н.... Ако продължаваме такааа какво ще стане ... ще родим до 1-2 годиниии и чааак тогава ще се осъзнаят, да ни пускат, но тогава ще е твърде късно, тъй като ние ще си имаме наш собствен и различен живот ... Това е ... Стискам палци ! :)

ParadiseCity
08-07-2016, 18:25
Единственото което мога да ти дам като съвет е ТЪРПЕНИЕ!!
На мен то много ми помогна.
Аз също имах проблеми с родителите ми, понеже приятеля ми е християнин, а аз съм мюсюлманка. Те просто не го приеха този факт и аз вече втора година не им обръщам внимание. Търпението си е търпение. Мълчиш и толкова. Правиш си каквото знаеш, просто на упреци, скандали, заплашвания , закани и т.н - не обръщаш внимание и това е.
Разбира се ако родителите ти са заядливи като моите , ще ти е малко трудно, но се свиква .
Не им обръщаш внимание, не им се ядосваш, не им противоречиш , не се караш с тях.. просто мълчиш и не им обръщаш внимание. След време все по-малко ще ти пука какво говорят зад гърба му.
Наистина ме натъжава мисълта, че не го одобряват, говорят какво ли не против него.
Ти просто трябва да си гледаш щастието :)

LoadRunner
08-07-2016, 18:41
Единственото което мога да ти дам като съвет е ТЪРПЕНИЕ!!
На мен то много ми помогна.
Аз също имах проблеми с родителите ми, понеже приятеля ми е християнин, а аз съм мюсюлманка. Те просто не го приеха този факт и аз вече втора година не им обръщам внимание. Търпението си е търпение. Мълчиш и толкова. Правиш си каквото знаеш, просто на упреци, скандали, заплашвания , закани и т.н - не обръщаш внимание и това е.
Разбира се ако родителите ти са заядливи като моите , ще ти е малко трудно, но се свиква .
Не им обръщаш внимание, не им се ядосваш, не им противоречиш , не се караш с тях.. просто мълчиш и не им обръщаш внимание. След време все по-малко ще ти пука какво говорят зад гърба му.
Наистина ме натъжава мисълта, че не го одобряват, говорят какво ли не против него.
Ти просто трябва да си гледаш щастието :)

имам 2 въпроса
Ако имате дете какво ще бъде мюсулманче или християнче
Какво значи това че родителите ти говорят зад гърба му? Какво може да се каже за някой християнин зад гарба му :д, че е християнин и е лош ли хахах що за малоумни родители имаш, да не би да те готвят за камикадзе, а какво правят тук обградени от християни, питала ли си ги? Значи мразят всички българи, на база на какво?

Electrа
08-07-2016, 20:34
обградени от християни

Ти откъде знаеш от какво са обградени, в тази държава освен християни и мюсюлмани има и евреи и арменци и други, да те светна малко по въпроса.

LoadRunner
08-07-2016, 21:40
Ти откъде знаеш от какво са обградени, в тази държава освен християни и мюсюлмани има и евреи и арменци и други, да те светна малко по въпроса.

да те светна че може би има и мормони и индианци и будисти и хлебарки и плъхове
малоумна ли си
говори ми в проценти
християните са мнозинство, и като казвам мнозинство т.е да кажем 70% и ти казвам че аз евреи не съм виждал през целия си живот значи не съм и общувал с такива, а за целия си живот съм виждал и познавам точно 1 арменец
смятай колко ти е адекватна забележката
оп, забравихме и амишите, 100% ще има поне 1 амиш в страната

Electrа
08-07-2016, 21:47
да те светна че може би има и мормони и индианци и будисти и хлебарки и плъхове
малоумна ли си
говори ми в проценти
християните са мнозинство, и като казвам мнозинство т.е да кажем 70% и ти казвам че аз евреи не съм виждал през целия си живот значи не съм и общувал с такива, а за целия си живот съм виждал и познавам точно 1 арменец
смятай колко ти е адекватна забележката
оп, забравихме и амишите, 100% ще има поне 1 амиш в страната

Ако не си питал, няма как да разбереш, умник. Кога последно си ходил на църква?

LoadRunner
08-07-2016, 21:55
Ако не си питал, няма как да разбереш, умник. Кога последно си ходил на църква?

не е точно така
а иначе не съм ходил на църква от както бях лапенце и баба ми докато беше жива ме мъкнеше като кученце да палим свещи
на мен ми беше все тая, и вътрешно бях против защото ми беше нелогично
подчертавам че това чувство го имах още от малък

Electrа
08-07-2016, 21:58
не е точно така
а иначе не съм ходил на църква от както бях лапенце и баба ми докато беше жива ме мъкнеше като кученце да палим свещи
на мен ми беше все тая, и вътрешно бях против защото ми беше нелогично
подчертавам че това чувство го имах още от малък

Да разбирам, че не вярваш, ама въпреки това твърдиш, че си християнин? Ако не вярваш, това не те ли прави атеист? А иначе браво на баба ти, че е успяла да си съхрани вярата в социалистическо време.

LoadRunner
08-07-2016, 22:10
значи казвал съм и преди че естествено съм от християнско семейство
впоследствие ми се е развил мозакът до едно нормално ниво и съм решил че това са пълни глупости

Electrа
08-07-2016, 22:17
значи казвал съм и преди че естествено съм от християнско семейство
впоследствие ми се е развил мозакът до едно нормално ниво и съм решил че това са пълни глупости

Значи според теб християните са интелектуално недоразвити?

Ospi
08-14-2016, 04:48
Не знам ама евреите са супер добри в концентрацията.

Terminator009
08-14-2016, 12:02
Свободата можеш да я спечелиш, когато започнеш да работиш, а докато те издържат родителите ти, ще трябва да спазваш правилата им. Трудно се излиза на правила с тях, защото те са възпитани по такъв начин, че това е срамно, а то не е. Някои още от 14-годишни си имат гаджета. Друго е, че ти мислят най-доброто, което за теб в този момент е да имаш образование, след което да си намериш работа и да бъдеш самостоятелна в живота.

haritov
08-14-2016, 18:57
Здравейте. Отдавна не съм писала тук, но мисля, че най-трудният разговор с родителите ми предстои след няколко седмици. Наричам го ''труден'', защото те никога не са ме разбирали и сега най вече съм пълнолетна и по закон би трябвало да имам личната свобода? Та.. 12 клас съм, от няколко месеца насам си имам приятел, но семейството ми не знае именно, защото са вманиачени в това да ме контролират, да уча, да имам престижна работа, пари и чак тогава да се занимавам с мъже. Разбирам, че е нормално да искат най-доброто за мен, но майка ми откача при мисълта, че може да правя секс, може да излизам по срещи или да си имам приятел. Ами да дойде без да пита и ме е страх от това като разберат, че е 9 години по-голям, че живее в село, но си има средства, заради бизнеса му и не е прост селянин, но те няма да го видят това и директно ще ме нападнат. Искам и лятото да остана при него. Не съм се отказвала да уча и не е казано, че ще се женя, просто искам да се отделя от тях, писна ми спорове и скандали за най-малкото. Наистина ако някой е имал същите проблеми и подобни ситуации, моля да ме посъветва как да си спечеля тази свобода?Благодаря предварително :)

няма каква свобода да печелиш

ти я имаш

haritov
08-14-2016, 19:07
Единственото което мога да ти дам като съвет е ТЪРПЕНИЕ!!
На мен то много ми помогна.
Аз също имах проблеми с родителите ми, понеже приятеля ми е християнин, а аз съм мюсюлманка. Те просто не го приеха този факт и аз вече втора година не им обръщам внимание. Търпението си е търпение. Мълчиш и толкова. Правиш си каквото знаеш, просто на упреци, скандали, заплашвания , закани и т.н - не обръщаш внимание и това е.
Разбира се ако родителите ти са заядливи като моите , ще ти е малко трудно, но се свиква .
Не им обръщаш внимание, не им се ядосваш, не им противоречиш , не се караш с тях.. просто мълчиш и не им обръщаш внимание. След време все по-малко ще ти пука какво говорят зад гърба му.
Наистина ме натъжава мисълта, че не го одобряват, говорят какво ли не против него.
Ти просто трябва да си гледаш щастието :)

кръвта която съм виждал винаги е била червена

имам една позната която се казва Кадрие викам и баба Кадрие

тя има внучка която пак е с християнин но ми каза че е няма значение какви сме и в двете религии любовта е най-важна щом има любов в нас вярваме в един и същ бог без значение как го наричаме и какви обичаи имаме
накрая допълни че всъщност просто трябва да се обичаме и да сме живи и здрави друго е незначително

ParadiseCity
08-16-2016, 09:13
кръвта която съм виждал винаги е била червена

имам една позната която се казва Кадрие викам и баба Кадрие

тя има внучка която пак е с християнин но ми каза че е няма значение какви сме и в двете религии любовта е най-важна щом има любов в нас вярваме в един и същ бог без значение как го наричаме и какви обичаи имаме
накрая допълни че всъщност просто трябва да се обичаме и да сме живи и здрави друго е незначително

Дори да използва написаното от теб като пример пред родителите си, те пак ще си знаят тяхното. Такива са родителите, тяхната преценка е "най-добра" . Няма да промени нищо според мен. Единствения вариант е да не им обръща внимание. Мълчанието му е цаката.
Заедно сме от 2 години , от 1 година си трая и толкова. Никакви проблеми от 1 година понеже мълча и слушам, не отговарям, гледам си работата, не влизам в споровете.
Авторке колкото повече мълчиш, толкова по-добре. :)

haritov
08-17-2016, 18:18
Дори да използва написаното от теб като пример пред родителите си, те пак ще си знаят тяхното. Такива са родителите, тяхната преценка е "най-добра" . Няма да промени нищо според мен. Единствения вариант е да не им обръща внимание. Мълчанието му е цаката.
Заедно сме от 2 години , от 1 година си трая и толкова. Никакви проблеми от 1 година понеже мълча и слушам, не отговарям, гледам си работата, не влизам в споровете.
Авторке колкото повече мълчиш, толкова по-добре. :)

и с моите не беше лесно като видяха с какво си играя :D

ParadiseCity
08-18-2016, 11:09
Интересно ми стана :D

haritov
08-18-2016, 19:36
ами със същото от времето когато бях дете

пушки саби пищови и тн :D

RedRanger
08-19-2016, 19:36
Чукали се двамаа, в чичоваата слама

NissaN
08-28-2016, 17:16
Успех!

HaruYoshida
09-05-2016, 13:22
Ти все пак си на 18 години и можеш да правиш каквото си искаш. И какво като ходиш на срещи с момчета и правиш секс? Това е напълно нормално такъв си е живота. Предполагам някой ден ще искат внуци? И ти ако на 25 (примерно) тръгнеш да си търсиш мъж .. ще ти е малко трудно. А и то си е до време. Щом си го намерила няма какво да се притесняваш. Относно за разликата. Нашите имат 11 години разлика но това не им пречи (е те се разведоха но все пак ..) има хора с много по-голяма разлика. Успех

metalhearted
09-05-2016, 21:28
На 18 си, можеш вече да си намериш горе-долу добре платена работа, следователно можеш да се изнесеш. А след като приятелят ти е финансово осигурен, ще го питаш дали можеш да се преместиш при него докато си намериш някакво апартаментче, със съквартирантка най-добре, за да си делите разходите. После прекъсваш всякакви контакти с ваще, докато не решат да се отнасят с теб като с възрастна.

ParadiseCity
09-06-2016, 09:33
После прекъсваш всякакви контакти с ваще, докато не решат да се отнасят с теб като с възрастна.

Ехаааа.. много зряло :D

metalhearted
09-06-2016, 10:11
Не съм казала, че е зряло, но не виждам защо да не е. Трябва да им се даде време да осъзнаят грешката си.

ParadiseCity
09-10-2016, 15:38
Така ли се дава време ? Като им теглиш една майна :D :D Божее.. :D :D

metalhearted
09-12-2016, 12:17
Еми като не са хора ще им тегля и пет майни. А теб пък да съм те насилвала да го правиш? Ако съм те оставила с такова впечатление, съжалявам, сега вече ти давам разрешение, ако не искаш недей!;)

draid
09-15-2016, 18:33
На 18 с горе долу стабилни разходи. Я какви приказки за лека нощ се разказват тук. А как ще си плати ученето и ще има време за него, докато си плаща всички сметки и квартирата? Ей така от любопитство питам.

LadyDi
09-15-2016, 19:34
На 18 с горе долу стабилни разходи. Я какви приказки за лека нощ се разказват тук. А как ще си плати ученето и ще има време за него, докато си плаща всички сметки и квартирата? Ей така от любопитство питам.

Кой се сеща да мисли чак в такава перспектива?

ParadiseCity
09-16-2016, 11:55
Еми като не са хора ще им тегля и пет майни. А теб пък да съм те насилвала да го правиш? Ако съм те оставила с такова впечатление, съжалявам, сега вече ти давам разрешение, ако не искаш недей!;)

Не били хора ... :D :D :D :D :D Ей значи ... спирам до тука, това ми беше достатъчно :D

Дюранг
09-16-2016, 13:56
Вярно, вярно, родители, чудо голямо, но като се замислиш ти и да избягаш не можеш, една допреди година не я пускаха навън, избега и какво стана? Докараха я с шамари от полицията, е то ти остава само да обърнеш очите, че друго измъкване няма.
Нормално е млад човек да вижда през рутината на възрастните, те понеже много ти "мислят" бъдещето, затуй само ти задават въпроси, без да отговарят, родителят не е институция, която се грижи вече, тази западна роля, която си представяте за реална, умира щом се срещне с българина.
Затуй дето на 18 и сам можеш да се оправиш стига да не си по документи при мама и тати, че тогава държавата не отпуска, вие как си мислите, че сираците оцеляват?
Всичко се постига и на улицата се спи, не е проблем, въпросът е да се опиташ, а не да предадеш духом всичко и да се откажеш и от родители и от хора, защото те са повечко родители отколкото хора, не действуват и не разговарят като хора, ами като родители, разбирате, нали?
Според мен трябва досущ като при осиновяване, родителите да държат психо тестове, да им се предадат 300 часа минимум педагогика и да се консултират с ПТ, че инак ще се стигне пак до днешното положение, в което едни родители еб*т(извинявам се), други пият, трети бият, е мамицата му на това животно, сега и конституцията да им проснеш пред погледа пак няма да те послушат.
То от 2005 е нелегално да посягаш на деца и на когото и да е изобщо, ама т'ва шамара си е целият авторитет и власт на бащата, когато действаме като примати и си бием, връзваме и налагаме децата е абсурдно да очакваме разбирателство, всички се правят на жертви, а колко са жертви с тези бритви-главорезки, не зная.