PDA

View Full Version : Проблем с мониторс



desperedbob
04-24-2016, 17:45
Приятели , проблема е следния: Колкото и странно за звучи монитора ми прави странен проблем от типа на-когато има микрофон на комплютъра се чува бъъзинг звук и не мпже да се ползва , също така тонколоните когато не се ползват а монотора работи от тонколонките се чува пращене което е отново от монитора ( тествано е и е 100% установено че е от монитора,моля ви не задавайте въпроси от типа на "сигурен ли си че е пт монитора " да сигурен съм) забелязах и че трансформатора който е на мониъора за 220 към 12 волта прегрява и е супер горещ и мирише на изгоряло.Предположения какво да направя защото и други неща не работят около компютъра

npp
04-24-2016, 18:11
защо не се консултираш направо с някой сервиз(ен техник)

desperedbob
04-24-2016, 19:01
Ами не съм се замислял ,но може би защото монитора е стар ;д и мисля да го сменям така че :)

MalePan7her
04-24-2016, 19:02
Чакай че не разбрах. Какъв е тоя трансформатор на монитора? Как така 12 волта.

JDeel
04-24-2016, 19:54
Странните звуци са смущения дето се излъчват от някъде и "влизат" в аудио кабелите ако не са добре екранирани.

На мониторите най-често им се съсипват кондензаторите и само заради това почват да дават аномалии и да се скапват. Това не са скъпи части, стига да има кой да ги купи и смени. Но щом ще го сменяш, направо го сменяй :)