PDA

View Full Version : Търси любовта у всяка или ме харесва?



sadxsoul
04-25-2016, 14:05
Здравейте. Имам много важен въпрос и се нуждая от адекватен съвет.
Преди година първият ми приятел ми изневери, зарязвайки ме. Много го изстрадах, понякога още се чувствам зле относно това, но... наскоро започнах да се засичам с един бивш мой съученик, който преди доста време уж ме харесваше, ама нали ги знаете нещата, 7-ми клас бяхме тогава, детски истерии и клюки. Не е някакъв излязъл от приказките красавец, нормално момче, даже не е и първа хубост, но мисля, че си заслужава, защото пък смятам, че има невероятен характер... но имам известни съмнения. Ето я цялата история:
Та, започнахме да излизаме с него, дава ми намеци, че ме харесва, един негов приятел беше минал покрай нас, заглеждайки ме като парче месо (беше ми изключително неудобно) и той му писа, издразнил се. Каза ми: "Ами, казах му да не се занимава, щом преди толкова години не искаше да си с мен, значи и с него не би искала да комуникираш...".
Онзи ден бяхме седнали на една пейка и започна the typical boy moves - ръце зад гърба ми, придърпвания към него... не мога да отрека, беше ми доста приятно.
Та, тези дни мисля за него, пиша му, виждаме си се, проверявам кога е бил последно на линия, интересувам се, но имам известни притеснения. Когато бяхме онзи ден на онази пейка ми говореше как преди 2-3 седмици ходил с момиче, което адски много бил харесал, ама се оказало, че имала гадже, за което криела. Уж се били разделили, а бе, номера. Обясняваше ми как никоя не го била харесвала, как искал някоя да си има до себе си... всичко това ме навява на мислите, че не ме харесва толкова, колкото се нуждае да изпита какво е любов или нещо от този род. Сякаш има нужда от любов, да види какво е. Беше казал: "Аз поне излизам с момичета и се опитвам да си намеря някоя." на онзи заглеждащ ме негов приятел. След като този негов приятел си тръгна, започнаха коментари: "девственик, злетак"... Доста ми е съмнително.
От друга страна, аз съм несигурна, не знам дали го харесвам или просто ми се иска да обичам някой друг, за да забравя напълно за бившия, който обичах безрезервно. Наистина мисля, че може би имам нещо към него, но при тези условия съм доста притеснена, трябва ли да е така или да бъда по-смела? Трябва ли да почакам, за да видя какво ще се случи? Ако можете, драснете по един съвет долу, ще съм адски благодарна на всеки.

baby_baby
04-26-2016, 09:31
Първо разбери дали го харесваш или както казваш просто искаш да имаш някой , който да обичал

И после поговори с него

piessi
04-26-2016, 13:28
Ако ти самата не си сигурна в чувствата си към него, няма смисъл да се товариш с излишни въпроси, като това дали той те харесва или просто иска да си има някоя. А ако си сигурна и искаш да има нещо между вас по-нататък, поговори с него и му изясни какво чувстваш. Тези неща, които ти ги говори може да са просто намеци (дори и не чак толкова уместни). Според мен, ако можеш разбери, дали той си пише с някое друго момиче. Наблюдавай как се държи с други момичета, ако излизате компания или някакви такива неща. Ако смяташ, че е сериозен в намеренията си, давай - ти си. :)