PDA

View Full Version : Косопад



swagit
05-04-2016, 12:30
Моля ви , някакъв съвет какви продукти мога да ползвам за да спра косопада , хапчета и т.н и енентуално след това да си сгъстя косата и ако можете да кажете колко време да ги ползвам и след колко време ще видя резултат
П.с запозната съм с тривитаминола , но искам и други варианти.

nIkEnCeTy_bE
05-04-2016, 12:41
Отиди на дерматолог най - добре. Има много домашни маски, които помагат, но може твоя проблем да не е достатъчен за това. Аз съм ползвала шампоани на Ducray, но препоръчани от дерматолог. Има много фактори, които може да влияят върху косопада, а и първо си изясни дали става въпрос наистина за косопад или за сезонно падане на косата. Това за сгъстяването ми е малко... странно. Сгъстяване за мен може да се постигне единствено с добавяне на коса. Генетичното предразположение на косата спрямо това дали е гъста, тънка, руса или пембяна, си е нещо заложено.

KuTaPa
05-08-2016, 23:00
Маска против косопад:
1 жълтък
1- 1 и ½ супена лъжица кисело мляко
1 супена лъжица (ракия, коняк, ром...)
1 лъжица мед (може и без него)
1 капкомер витамин А (купува се задължително течен от аптека )

Нанасяш най-вече по кожата на главата, може и по продължението на косъма.Стои на непокрита глава най-малко 20 минути, аз я държа по 2 часа.След това измиваш с хладка вода, не вряла защото яйцето ще се свари и няма да може да го махнеш.

Моята коса падаше на кичури, положението беше много зле. На всяко къпане, при ресане една шепа коса, направо ми се плачеше. Thank god намерих тази маска!!! Вече не пада толкова, с всяка следваща процедура все по-добре става, дори виждам че расте нова на оплешивелите (;[) места.
Моя съвет е да я пробваш и ако от втория път не забележиш никакво подобрение, тичай при дерматолог.
Само да те предупредя, че не трябва да се прекалява с процедурите веднъж на две седмици е добре и забърквай маската в точно тези пропорции.Дано да ти помогне. :]

ronigirl
05-14-2016, 08:33
Можеш да пробваш маска с жълтък и рициново масло, като количеството зависи от дължината на косата. Стои се 2 часа с нея.А колкото до тривитаминола, не знам дали помага при косопад, но на мен ми го причини. :/