PDA

View Full Version : Народни танци в училище?



Conflict
05-04-2016, 20:50
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/narodnite-tanci-v-uchilishte-stavat-zadalzhitelni-ot-1-do-12-klas.html

Какво ще кажете за въпросния вариант на новите учебни програми?
На мен лично ми харесва не само защото от седемгодишен съм изучавал народни танци благодарение на които съм обиколил голяма част от Европа, но и защото много български ученици един път през живота си не са виждали танц от българския фолклор, но смеят да твърдят, че тези танци са били смешни. На мен лично са ми го казвали съученици преди години. Само не харесвам, че и гръцкото сиртаки щяло да се изучава (нищо, че го владея перфектно хаха).

xoxi
05-09-2016, 11:23
Някак си не мога да подкрепя нещо, което го налагат като задължително. Ако е СИП, тогава съм с две ръце за. Но много по-полезно би било да се обърне повече внимание на спорта.
И казвам спорт, а не физическото възпитание и спорт, което се води за предмет в момента. Масово учителите си пият кафето някъде, докато учениците или не присъстват в часа, или са някъде в тъмните ъгълчета зад/между салоните, или пък си ровичкат в телефоните в съблекалните.

Violenza
05-09-2016, 18:41
Не мисля, че ще е от особена полза, но няма и да навреди. Като цяло часовете по фвс имат нужда от някакво преустройство.


Само за сиртакито не знам как им е хрумнала тази гениална идея.

YSMF
05-09-2016, 19:18
Сиртакито за чий е ми е въпроса?
При нас по спорт ги имахме задължително и 7 години не съм умряла, даже ми бяха най - лесните оценки. И не знам какъв им е проблема на хората, които са против, все едно аз да ревна 'защо е задължителен пък волейбола?'.

Conflict
05-09-2016, 19:23
Танците също са спорт по принцип. То и да е задължително на година ще се учат максимум 1-2 хора, т.е. трябва да се отделят примерно само 2 учебни часа.

Dwyd96
05-09-2016, 19:34
Но за по-вдърверните, като мен, ще им е голям проблем :D

При нас във тея часове всеки играеше каквото си поиска.. И не бих бил ОК ако ме накарат да правя нещо насила :D

smilegirl12
05-09-2016, 20:12
Ние в моето училище сме разделени който исла да играе хора който иска волебол или хандабал и според мен ттрябвва да е според интереса на човека а не да те юркат да ги танцуваш

Dwyd96
05-09-2016, 20:17
Ние в моето училище сме разделени който исла да играе хора който иска волебол или хандабал и според мен ттрябвва да е според интереса на човека а не да те юркат да ги танцуваш

+++

Conflict
05-09-2016, 20:55
Ако можеше така да си избираме и кои предмети да учим в училище... :D Като цяло учениците нямат голям избор.

Amorenvivo
05-10-2016, 20:40
Хахах ти какво решил си сам да се хвалиш,покрай темичката уж за фолклора! "Умря тая циганка дето те хвалеше" :D :D Като ще се хвалим,аз имам много повече опит от теб в народните танци,а да не говорим че съм обиколила всеки един кът от ЕВРОПА и съм печелила самостоятелни конкурси! Аз съм напълно за малките да изучават българските народни хора,но не виждам смисъл сиртаки,да е част от изучаването,като то не е БЪЛГАРСКО! Ще се радвам,ако го въведат в сила така ще има по-малко излагащи да казват,ами аз не знам какво е хоро и не знам как се танцува!

tori
05-11-2016, 05:23
^ Има хора, на които просто не им върви в танците, не им е приятно да подскачат и не им се занимава. Не е чак толкова зле да не можеш да танцуваш хоро/ръченица. Вадиш го огромен...

ОН: Никак не е лошо да се учим на нови неща, не съм против. Сиртакито не е за там, обаче.

an7raks
05-11-2016, 06:49
Да вземат да стегнат положението около БЕЛ и история, а не да занимават хората с глупости.