PDA

View Full Version : Евангелисти



smilegirl12
05-07-2016, 18:41
Искам да питам в какво се различават евангелистите от нас, защото имам една приятелка евангелистка и не знам какво да мисля за нея след като разбрах

Грозния
05-07-2016, 18:51
Сектанти!

inewton
05-07-2016, 19:13
Искам да питам в какво се различават евангелистите от нас, защото имам една приятелка евангелистка и не знам какво да мисля за нея след като разбрах

Какво значи нас? Ти православна ли се водиш?

По конвенцията на църквата трите деноминации са православие, католицизъм и лутеранство (вид протестантство).

Всички останали "църкви" се считат за секти.

Тя към кое течение на протестантството се придържа?

smilegirl12
05-07-2016, 19:23
Какво значи нас? Ти православна ли се водиш?

По конвенцията на църквата трите деноминации са православие, католицизъм и лутеранство (вид протестантство).

Всички останали "църкви" се считат за секти.

Тя към кое течение на протестантството се придържа?

евангелиско? незнам

inewton
05-07-2016, 19:29
евангелиско? незнам

Да, протестантите се наричат още и евангелисти, тъй като се придържат почти изцяло към Новия Завет. Това го разбрахме, че е протестантка.
Ако не е към Лутеранската църква, значи е в секта.

RagioL
05-08-2016, 17:21
шантави досадни копелета са

sofityoy
05-29-2016, 10:38
Какво значи нас? Ти православна ли се водиш?

По конвенцията на църквата трите деноминации са православие, католицизъм и лутеранство (вид протестантство).

Всички останали "църкви" се считат за секти.

Тя към кое течение на протестантството се придържа?
Това е неуспорим факт.Църквата приема само тези три демоминации,всички останали се броят за секти,защото до колкото знам аз те доста изопачават християнското учение като цяло.Не мога да кажа с какво се различават от нас-православните християни,но мисля,че те изучават и следват определено елангелие.Потърси по обстойно в интернет може да намериш нещо полече за това течение.

KaRiNa.Ni
06-08-2016, 06:44
Точно като в секта са промиват им мозъците и после досаждат,на нормалните хора с техните си глупости и не спират,докато не им направиш проблем...това е като култ към дявола.

Ice77
11-09-2016, 15:16
Ако имаш предвид с какво се различават от православните християни, то според моето мнение евангелистите са истинските християни ,тоест истински вярващите, придържат се към евангелието и спазват словото на Бог за разлика от православните християни.Православните са повече по традициите а не са вярващи (е поне повечето)Даже повечето и Библията не са чели.
Християнин идва от думата Христос тоест Исус Христос и за да се наречеш християнин трябва да вярваш в него и че той е дал живота си за да изкупи човешките грехове и да си чел словото му разбира се.
Много ми е интересно как православните християни се наричат "Християни" като съм сигурна повечето нищо не знаят за Господ и словото му (Библията) и затова казват, че е секта ,защото си нямат и на представа за Господ и какво е казал той ,а православните правят каквото те си поискат. Първо прочетете Библията и после ми говорете че евангелистите са секта!

inewton
11-09-2016, 15:30
Ако имаш предвид с какво се различават от православните християни, то според моето мнение евангелистите са истинските християни ,тоест истински вярващите, придържат се към евангелието и спазват словото на Бог за разлика от православните християни.Православните са повече по традициите а не са вярващи (е поне повечето)Даже повечето и Библията не са чели.
Християнин идва от думата Христос тоест Исус Христос и за да се наречеш християнин трябва да вярваш в него и че той е дал живота си за да изкупи човешките грехове и да си чел словото му разбира се.
Много ми е интересно как православните християни се наричат "Християни" като съм сигурна повечето нищо не знаят за Господ и словото му (Библията) и затова казват, че е секта ,защото си нямат и на представа за Господ и какво е казал той ,а православните правят каквото те си поискат. Първо прочетете Библията и после ми говорете че евангелистите са секта!

Не е вярно това. Тва, че познават Библията по- добре от мнозинството православни се приема.
Но църквата е литургична от самото си начало. Още от апостолско време. Може да провериш ако се интересуваш. Още повече че повечето протестанти докато се наричат такива Мартин Лутер се обръща в гроба си. Защото самия Лутер не е проповядвал почти нищо от това, в което са се превърнали повечето протестантски църкви днес. Отделно, че църквата на Лутер също е била литургична.

Ice77
11-12-2016, 16:43
Не е вярно това. Тва, че познават Библията по- добре от мнозинството православни се приема.
Но църквата е литургична от самото си начало. Още от апостолско време. Може да провериш ако се интересуваш. Още повече че повечето протестанти докато се наричат такива Мартин Лутер се обръща в гроба си. Защото самия Лутер не е проповядвал почти нищо от това, в което са се превърнали повечето протестантски църкви днес. Отделно, че църквата на Лутер също е била литургична.

Прието.:)

npp
11-13-2016, 16:28
за съжаление досега имаше и доста християнски секти, където не можеше да се намери истинската вяра, но нейни нечестиви подобия - по принцип не съдя никого, а в случая казвам тези неща относно християнството чисто информативно, дано и другите да престанат да съдят и да започнат да решават проблема по добрия начин, но досега имаше ереси и в християнството - дори и лично аз съм се натъквал доста пъти на такива, дори и фактът, че [преди около две хилядолетия Исус и Неговите ученици не само са проповядвали истинското Божие Слово, но и са изгонвали бесовете от обладаните, изцелявали са болните от всякакви болести и недъзи, и са възкресявали мъртви, а в днешно време християнството в по-големия си процент не прави нито едно от тези неща, при все че са стотици милиони по целия свят за разлика от онази дузина Светии преди 2 хилядолетия], говори за наличието на нередности в съвременното християнство...