PDA

View Full Version : Барман в кафене



Conflict
05-09-2016, 20:45
Имам предложение за лятото да работя като барман на едно кафенце. Обаче аз нямам никакъв опит като барман и се чудя дали да рискувам. Не ми се иска да се изложа. Някакви съвети и успокоения да ми дадете, мили съфорумници? За какво трябва да съм подготвен? Като цяло не са ме питали дали имам опит, просто им трябва някой пълнолетен младок. Всичко ще ми е полезно. Благодаря.

Dwyd96
05-09-2016, 20:53
Зависи какъв е бара...
Ако трябва да правиш само кафета и фрешове и да сипваш питиета е лесно.

Но ако трябва да правиш коктейли и тем подобни ще ти е малко по-трудно..

Но като цяло работата е лесна...
Естествено зависи и колко е натоварено кафенето де.

DieselBlood
05-09-2016, 21:54
Няма страшно. В повечето кафенета пускат новаците с някой по-стар на смяна, за да ги обучи. Ако тръгнеш отсега да се притесняваш за подобно нещо, няма да спечелиш много. Давам ти пример. Аз работих три години като готвач. Вярно, бях на all inclusive курорт, но няма значение. Мислиш ли, че аз бях хващал нож, освен да си мажа филии? Не. Мислиш ли, че бях правил 99% от нещата, които правих за три години? Не. Всичко се научава в процеса на работа. Един път ще сгрешиш, два пъти ще сгрешиш, на третия път ще го направиш правилно.

Conflict
05-11-2016, 18:00
Мерси

divergent
05-11-2016, 19:26
Едва ли ще те хвърлят в джаза в някой бар, където да правиш коктейли и разни сложни работи, за такива неща търсят баристи и е необходима квалификация. Предполагам работата ти ще включва да правиш фрешове, фрапета, оранжада и цитронада и кафе, да наливаш наливна бира, бутилиран алкохол и айрян, и да вадиш бутилки от витрината, които да оставяш на бара, за да си ги взимат сервитьорките и да ги отварят. :D Ще трябва също да пишеш заявки за доставките, а след доставка да правиш опис на получената стока. Ако имаш желание и мотивация, супер бързо ще навлезеш в нещата. Единствено наливната бира ще ти отнеме два-три дни повече, за да свикнеш с подходящия ъгъл, за да не наливаш повече пяна, отколкото течност. :)

Conflict
05-12-2016, 00:12
Ясно. Мерси. Аз иначе бира знам как се налива. :) Лесно звучи всичко.

baby_baby
05-12-2016, 10:53
Едва ли ще те пуснат като не знаеш какво да правиш първо ще те научат и тогава

divergent
05-12-2016, 19:52
Ясно. Мерси. Аз иначе бира знам как се налива. :) Лесно звучи всичко.

бирата е едно от нещата, които се учат на място, щом можеш си почти готов. :) о, сега се сетих, че ще трябва да се сменят и кеговете и ще трябва да научиш кранчетата там и как да не се окъпваш. :D другото по-сложно в сравнение с останалите неща е сгряването на мляко, аз поне това последно научих, докато я наглася тази пяна... :D