PDA

View Full Version : Аз съм професионален гримьор



Stefie99
05-10-2016, 20:13
Здравейте хора! Аз съм Стефания и съм на 17 години. Преди година изкарах курс за професионален гримьор,бих казала,че се справям доста добре,идва ми отвътре,работя качествено и използвам добри продукти за клиентите си,предимно среден и висок клас.Взимам по-евтино от повечето гримьори,но...проблема е,че не мога да си намеря клиенти. Живея в малък,скучен и заспал град,дори ходих в Пловдив да карам курса,защото в града ми нямаше къде да карам курсове,просто не се предлагат такива услуги. Понякога имам чувството,че живея в някое село,а не в град. Не знам как да печеля клиенти.Не знам как да се рекламирам.До момента за 1 година съм гримирала 5 клиентки,2 от които бяха мои близки приятелки,а останалите 3 бяха роднини на приятелките,2 булки и 1 абитуриентка. Съучениците ми в училище изобщо не ме харесват,нямам представа какви са причините,злоба,завист или нещо друго,но те не биха ми помогнали да се популяризирам,а по-скоро ако можеха биха ме закопали. Качвам различни гримове,които аз съм правила във фейсбук на личния ми профил,с идеята,че някое от момичетата,които съм добавила там,ще забележи уменията ми,и ако има повод ще ме потърси за грим,но и това не проработи. Ако си направя сайт трябва да платя за домейн,а ми се вижда скъпо,защото се плаща всеки месец,а и не вярвам,че този сайт ще ми помогне. По-добре да си направя фейсбук страница със снимки,цени и информация относно услугите,които предлагам,но и това не вярвам да проработи.Моля,помогнете ми,посъветвайте ме! Какво да направя,че да привлека клиенти?

Amorenvivo
05-10-2016, 20:25
Първо заглавието ти не е правилно и не си професионален гримьор! Още си малка,за тази професия! Първо се придобива опит и след това евентуално можеш,да се наречеш професионален гримьор! То всеки може да изкара курсове по нещо,но това не значи че е квалифициран и е годен да работи това! Навърши 18 години и си намери работа в някое студио за красота,от там се придобива опит,а пък ако искаш след това си отвори сама студио и си работи,за себе си! УСПЕХ

Stefie99
05-10-2016, 20:33
Здравей Amorenvivo! Наистина нямам стаж като гримьор,но това не значи,че не съм добра в това,което правя. Аз принципно се занимавам с рисуване,идва ми отвътре,та страстта ми се изрази по-скоро в това не да рисувам върху листи,а върху лицата на жените,разкрасявайки ги.Не знам дали проблема е в това,че съм малка и хората си мислят,че съм неопитна,но не мисля,че отстъпвам по умения на гримьорите,които са в тази сфера от години.Курса го изкарах преди година,но иначе се занимавам с грим от 4-5 години,още от доста малка проявявах интерес. В кръвта ми е както се казва. А и все пак това е просто грим,а не ядрена физика. Не мисля,че са необходими кой знае колко много години опит,че да станеш добър в работата си.Но все пак ти благодаря за коментара!

tori
05-10-2016, 20:55
Пусни си обява в олх и други подобни сайтове с подходяща снимка на свой грим, направи страница, разпечатай визитки ако имаш нужните финанси и не смяташ да ги влагаш в друго, а после ги раздай на близки и приятели. От уста на уста става най-добрата реклама. Говори с вашите за работа през лятото в салон - мисля, че имаше някакви документи, които попълваха те.

Зайче..
05-10-2016, 21:35
Аз също обичам да гримирам и го правя. Не съм изкарала курс, защото за в момента нямам възможност, защото имам и доста други неща, които трябва да свърша, но доста хора ми казват, че много ми се отдава. Та, това ми беше минутката за самореклама, сега ще ти кажа при мен как се случват нещата. Аз си направих страница във фейсбук, в която качвам всички гримове, които правя (повечето ми са доста нестандартни с изкуствена кръв и т.н., но имам и нормални, разбира се) и за няколко месеца ми писаха поне 4-5 момичета, които са ме харесали и искат аз да ги гримирам (аз го правя безплатно и като цяло целта ми не е била да привлека "клиентки", а просто да покажа това, което мога). Мисълта ми е да си направиш една страница във фейсбук, там да качиш всички гримове, които си правила и да отбележиш на тях момичетата, които си гримирала (за да може и техните приятели да видят, и да харесат страницата ти, за да я популяризираш). В началото можеш да взимаш символични суми, а след като (ако) се прочуеш като добра гримьорка да си отвориш салон/студио и разбира се да вдигнеш цените. Според мен така стават нещата. Не може още от самото начало да искаш да вадиш луди пари и да си супер известна - първо трябва да се докажеш.

BlauMeise
05-11-2016, 11:15
Здравей! Не бих те обезкуражила, но ти си много малка да очакваш да си изкарваш прехраната сама и то като професионалист в дадена област. Проблемът ти не е, че живееш в малък град. Напротив. Опита и името, както и това да си търсена определено идват с времето и не месец или година, а с годините. Тръгва се от малкото първо трябва да стажуваш, после да започнеш работа при някого. Никой няма да ти каже "браво моето момиче" и да ти даде бизнеса и клиентите си. В живота не става така. Още хвърчиш, но за да се издържаш от това което правиш, а и да станеш много търсена ще минат години, а ти трябва да си много упорита. Другото което е, дори хипотетично да си отвориш салон или някой друг да ти го отвори, например родител, не си мисли, че клиентите ще завалят. Не забравяй, живеем в бедна старана дори да имаш удари на моменти, може да нямаш клиент по една седмица или месец. Хората трудно отделят пари за подобни работи. Аз например съм ползвала услугите на салон 1 път в живота си и това беше на моята сватба преди две години. Сама си обясни защо. Имам си всичко и умея да се разкрасявам сама, както ти каза идва си ми отвътре. Не ми е минавало през ум да изкарам курс или пък да отворя салон. Имам си хубава професия и си изкарвам редовна заплата всеки месец на дата. Не е много, но ми стигат и съм доволна, особено за положението на България и безработицата. Освен това клиент се печели много трудно, трябва да имаш подход, да си любезна, внимателна, обяснителна, да откликваш, да умееш да изслушваш хората, да сътворяваш чудеса и най-вече да вземаш малко пари. Сложиш ли си високи тарифи, не е доволен от теб, дори един твой жест, може да не влезе повече при теб.
Все пак ако желаеш да изпъкнеш, обясних ти пътя. Аз съм почти на 27. Имам поне още едно 10 15 години да се издигна и да изкарвам повече . Във всяка работа е така. Успех!