PDA

View Full Version : Опасявам се от нежелана бременност



kaktusabg
05-11-2016, 10:37
Здравейте, момче на 18 съм, с приятелката ми, която е по-малка с две години от мен водим полов живот от 4 месеца. Преди два месеца два пъти се беше скъсал презерватив и пи ескапел (в период от месец и половина, знам, че е прекалено, но не бяхем наясно с това), всичко добре, до миналия месец, където и закъсняваше, закъсняваше, притеснихме се и я накарах да направи тест за бременност Sure Check, първия го направи 2 дни след закъснението, втория 8-9 дни след закъснението и двата отрицателни, нямаше никакви симптоми, на бременност, та поуспокоихме се малко и и дойде на 10-тия ден (от датата на която трябваше да дойде), всичко ок, от тогава не е ставало проблеми с късане на презервативи, но този месец и закъснява отново с 2 дена (сега е 2-рия ден), първо искам да попитам, от какво може да е това има ли някакви шансове да е бременна, днес ще направи още един тест, но все пак се притеснявам?

TROLLDADLOLCAKE
05-11-2016, 19:02
Тест се прави след 14-тия ден (след половият акт) за е достоверен!Закъснението може да се дължи на дългосрочните странични ефекти на Ескапел..Краткосрочните са гадене,замаяност,кървене,б лка в стомаха и т.н..Дългосрочните обаче са именно промяна на менструацията, както и трайни вреди върху половата с-ма (в адски редки случаи,при прекомерна употреба на Ескапел)..Ако се съмнявате,че е бременна изчакайте 14 дни от последният ви полов акт и направете тест..И ако се окаже,че е положителен,най-добре е да се консултира с гинеколог,тъй като ще и станат твърде много употребите на Ескапел в такъв кратък срок!Успех!

baby_baby
05-12-2016, 10:32
Закъснява и заради ескапел