PDA

View Full Version : Вегетарианство



SlowDownBaby
05-11-2016, 12:17
Здравейте форумци :) Не знам дали тук е правилното място да пусна темата,ако има нещо се извинявам предварително.Та по въпроса.От доста години уважавам вегетарианците,не понасям насилието над животните и искам да спра да се храня с месо.Преди около 5 години,може да се каже,че станах вегетарианка за около две години,но се оказа,че съм спряла месото рязко и не по правилния начин и се сдобих с анемия.Сега отново искам да го спра,но този път по правилния начин.С тази тема искам да помоля,ако има вегетарианци във форума,да ми помогнат да започна,като ми кажат на какви храни трябва да наблягам,да си купувам калции и тн или други подобни.Единственото което знам е,че трябва да започна да ям повече плодове и зеленчуци (което може би ми беше проблема преди,защото рядко ги ям ) .И моля,хора за които това е безсмислено и тъпо да не пишат.

haritov
05-11-2016, 12:20
до тук се подреди с анемия продължавай в същия дух

JDeel
05-11-2016, 13:20
По-добре търси информация из нета :)

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/12353-%D0%B2%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D 0%B0%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B8-%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F/

http://www.howtoeat.info/index.php?option=com_content&task=view&id=2471&Itemid=71

Rakshy
05-11-2016, 14:12
че ако си вегетарианка и не ядеш плодове и зеленчуци, какво по дяволите ядеш?

вместо да спираш месото спри да бъдеш тъпа вагина и ако изобщо някога ти мине през плиткия акъл да правиш нещо като ония малоумни уроди по улиците, по-добре се обеси


Rakshy out

Damia
05-11-2016, 16:11
Аз не ям месо от вече повече от две години и съм ограничила максимално животинските продукти и трябва да ти кажа, че наистина трябва да ядеш много ама много плодове и зеленчуци. Просто няма как да стане иначе. Аз имах висок инсулин, хормонални проблеми и дефицит на желязо преди вегетарианството - вече ги нямам. Мисля, че в интернет наистина има добра информация от коя храна какво да си набавяш. Например май сусамовият тахан беше добър източник на калций. Пускай си често изследвания и просто обърни внимание на тялото си и кое ти се отразява най-добре. Може да направиш прехода плавен, за да нямаш проблеми отново.

SlowDownBaby
05-12-2016, 19:33
С тоя селски речник вземи се скрий и умри някъде :)

SlowDownBaby
05-12-2016, 19:36
Аз не ям месо от вече повече от две години и съм ограничила максимално животинските продукти и трябва да ти кажа, че наистина трябва да ядеш много ама много плодове и зеленчуци. Просто няма как да стане иначе. Аз имах висок инсулин, хормонални проблеми и дефицит на желязо преди вегетарианството - вече ги нямам. Мисля, че в интернет наистина има добра информация от коя храна какво да си набавяш. Например май сусамовият тахан беше добър източник на калций. Пускай си често изследвания и просто обърни внимание на тялото си и кое ти се отразява най-добре. Може да направиш прехода плавен, за да нямаш проблеми отново.

Май точно това ми беше грешката,че не направих процеса "плавен"...просто един ден спрях месото и до там.Мислех си,че може би трябва да ям и някакви по специални храни,но явно няма такова нещо.Ще го спра отново постепенно и ще гледам да наблегна на плодовете и зеленчуците,пък ще видим какво ще стане :) Благодаря за единствения смислен отговор в темата :)

haritov
05-12-2016, 19:44
Май точно това ми беше грешката,че не направих процеса "плавен"...просто един ден спрях месото и до там.Мислех си,че може би трябва да ям и някакви по специални храни,но явно няма такова нещо.Ще го спра отново постепенно и ще гледам да наблегна на плодовете и зеленчуците,пък ще видим какво ще стане :) Благодаря за единствения смислен отговор в темата :)

след време ще видиш че грешиш ама ще е късно

и защо спираш месото?

Damia
05-12-2016, 20:27
след време ще видиш че грешиш ама ще е късно

и защо спираш месото?

http://www.viewsofia.com/article/29109/13-veliki-lichnosti--izbrali-da-badat-vegetarianci няма защо да спориш с нас, но интересно ми е с кого от тях би спорил, че вегетарианството със сигурност е грешка(дори да приемем, че една част от информацията не е сигурна, но все пак тези неща можеш да ги намериш из целия интернет).
Към авторката - исках само да добавя, че е важно да включваш и бобови храни, ядки и зърнени храни. Храни се разнообразно, за да приемаш всякакви витамини и вещества. Но и аз не мисля, че е нужно да купуваш някакви скъпи храни, които са модерни и се водят "супер храни". Пожелавам ти много успех и да правиш всичко с желание :)

haritov
05-12-2016, 20:49
http://www.viewsofia.com/article/29109/13-veliki-lichnosti--izbrali-da-badat-vegetarianci няма защо да спориш с нас, но интересно ми е с кого от тях би спорил, че вегетарианството със сигурност е грешка(дори да приемем, че една част от информацията не е сигурна, но все пак тези неща можеш да ги намериш из целия интернет).
Към авторката - исках само да добавя, че е важно да включваш и бобови храни, ядки и зърнени храни. Храни се разнообразно, за да приемаш всякакви витамини и вещества. Но и аз не мисля, че е нужно да купуваш някакви скъпи храни, които са модерни и се водят "супер храни". Пожелавам ти много успех и да правиш всичко с желание :)

вредиш на твоето си здраве и на твоите деца

най-вече на децата си

в природата има кръговрат в който участваме и ние когато умрем ставаме част от природата в която живеят и животните

не виждам нищо лошо да сме част от този кръговрат

но нали сме хора можем доброволно да си вредим

haritov
05-12-2016, 20:55
и какво си яла като не си яла плодове и зеленчуци?

Damia
05-13-2016, 03:57
Пускаш само някакви твърдения в пространството без да ги аргументираш.
Нека аз се аргументирам.
Казваш нека сме едно цяло с природата. А можеш ли да отречеш, че човекът е сигурно единственият вид, който толкова масово и пагубно вреди на природата? Интересен факт: животновъдството нанася големи вреди на природата. Използването на вода, метанът от кравите, използването на огромни площи за отглеждане на тези животни и на храна за тези животни. Ако тези площи бяха използвани за производството на зърнена или като цяло растителна продукция, тази продукция щеше да е в много по-големи количества от месото, което изкарваме от същите площи. Това е срещу аргумента - с какво ще нахраниш цялото човечество? Не всички и в момента са особено нахранени. Животновъдството хаби площи, вода и храна, за да може една част от населението да си хапва месо.
Нека се върнем на природния елемент. Преди да продължа - една снимка в моя подкрепа - http://imgur.com/g8XRCIT
Много хора казват "е ние имаме кучешки зъби, нали?" следователно логично е да ядем месо. Значи идентифицираме се с кучето, вълка, лъва, пантерата. И значи можем да преследваме, убием, разкъсаме и изядем сурова своята плячка единствено с природните си телени дадености? Не можеш да направиш нито едно от тези неща. Ние хората убиваме с оръдия, ядем месото сготвено, с подправки - едва след този процес то става вкусно.
Ако пак приемем, че сме като лъва, тигъра, вълка - да си видял някой от тях(възрастен индивид) да бозае от крава? Всъщност мисля, че сме единственият вид, който след като е приключил своя растеж, продължава да пие мляко - и то млякото на друг вид животно. Последно с вълка ли се идентифицираме, или с телето?
Друг аргумент е, че човекът е еволюирал благодарение на консумацията на месо - възможно е, това е научна теория. Но това не означава, че ако погледнем нашата действителност в момента, не бихме осъзнали, че месото нанася огромни вреди на природата, животните и на самите нас. То вече не е позитивен акт.
Тук не говоря за насилие над животните, защото това е фактор, който само някои хора отчитат. Но ще кажа нещо друго. Ние хората сме приели, че сме върховно същество, което е над всички останали. Затова и можем да консумираме и използваме природата по какъвто начин ни е угодно. Приели сме, че нашият живот е достатъчно ценен и важен, по-важен от този на всички останали животни и затова можем да ги използваме и убиваме. Но дали този начин на мислене не го прилагаме и към хората? Ако в нашето съзнание има една пирамидална структура, в която ние сме на върха, как този начин на мислене може да попречи на дадена личност или отделна група да се постави още по-високо, над останалите хора? Хитлер си е позволил това и е бил извършен геноцид над огромна група от хора. Има и много други примери в човешката история(например робството).
Стигнахме до извода, че ние не уважаваме живота. Ние не смятаме всички живи същества са равноправни. "Идеята, че някой живот е по-малко значим от друг, е коренът на всичко, което не е наред със света." Пол Фармър. Някой ще каже, че това с какво се храним е личен избор. По принцип да. Но личен избор е с какво се обличаме, каква религия изповядваме, не е личен избор отнемането на чужд живот с каквато и да е цел.
Относно здравето - от личен опит знам как се отразява спирането на месо. Излекувах се от много свои проблеми. Баща ми, който също реши да пробва за период, изключително подобри високото си кръвно. Има много други примери и информация.
След всичко казано, искам да уточня, че нямам някакви заблуди, че човечеството ей така ще спре месото. Това или никога няма да се случи, или ще е много бавен процес. Но намалянето на консумацията на месо е един от най-ползотворните пътища, по които бихме могли да поемем. Не е нужно даже да бъде спряно изцяло - дори то да бъде намалено до приемане два-три пъти в седмицата(ако приемем, че даденият човек не може да го спре или има някакъв здравословен проблем) това би било огромна промяна и напредък, защото в момента повечето хора го ядат всеки ден по няколко пъти.
За допълнителна информация може да се гледат Earthlings, Cowspiracy, Forks over knives.

Rakshy
05-13-2016, 05:41
ахахахахахахах



ОТВОРЕТЕ СИ ОЧИТЕ ХОРА ахахахаххахахах :lol:

Rakshy
05-13-2016, 05:42
когато си мислиш, че доказваш нещо по-добре си стой до "фактите", които се повтарят навсякъде и не намесвай неща, от които не разбираш : ))

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 06:42
Пак ли пропаганда?

1) Не сме виновни, че не изнасяме благотворително пшениците ни към гладуващите страни. В българия животновъдството е унищожено. Зърнено-житните култури са най-широко разпространени. До сега не съм виждал някой земеделец да подарява продукцията си.
2) Какво ще ядат европейците през зимата, ако нямаше месо и млечни продукти?

3) Всякакъв вид екологично земеделие е провал без наличието на оборска тор.

4) Умиращите от глад в някои части да не се размножават кат цигани.

SlowDownBaby
05-13-2016, 11:51
Damia - WoW !!!! Просто нямам думи да изкажа възхищението си към теб...очевидно е,че си един много интелигентен и умен човек.Другите безсмислени коментари просто няма да ги обсъждам,но всичко,което написа е толкова вярно ! Другото което е,кой каза,че това вредяло на децата ни ? Що за глупост ?! Имам приятелка,чиито родители са вегетарианци,тя и сестра и от както са се родили не са яли месо и са по здрави от всички нас взети заедно ! Изобщо не ми излизайте с тая глупост,че си вредим на здравето.Всъщност да,аз си докарах анемия,защото не ядях много неща освен месо и следователно не ядях кой знае какво освен картофи и ориз..
И не разбирам всичката тая простотия и злоба.Нито карам някой насила да спре да яде месо,нито си натрапвам мнението.Пиша темата ЗА СЕБЕ СИ и за никой друг.Това е МОЙ личен избор и не мисля,че имате право да се бъркате в него.
Благодаря на малкото хора отзовали се сериозно към темата :)

Rakshy
05-13-2016, 12:55
еми можеш като си е твоя лична тема да си я напишеш на едно листче и да си я набиеш в тънкото черво : ))

изчезвай ми от раздела

АгентМура
05-13-2016, 13:06
https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/08/5c/14/b9/aussie-pub-kamala.jpg

haritov
05-13-2016, 19:19
Пускаш само някакви твърдения в пространството без да ги аргументираш.
Нека аз се аргументирам.
Казваш нека сме едно цяло с природата. А можеш ли да отречеш, че човекът е сигурно единственият вид, който толкова масово и пагубно вреди на природата? Интересен факт: животновъдството нанася големи вреди на природата. Използването на вода, метанът от кравите, използването на огромни площи за отглеждане на тези животни и на храна за тези животни. Ако тези площи бяха използвани за производството на зърнена или като цяло растителна продукция, тази продукция щеше да е в много по-големи количества от месото, което изкарваме от същите площи. Това е срещу аргумента - с какво ще нахраниш цялото човечество? Не всички и в момента са особено нахранени. Животновъдството хаби площи, вода и храна, за да може една част от населението да си хапва месо.
Нека се върнем на природния елемент. Преди да продължа - една снимка в моя подкрепа - http://imgur.com/g8XRCIT
Много хора казват "е ние имаме кучешки зъби, нали?" следователно логично е да ядем месо. Значи идентифицираме се с кучето, вълка, лъва, пантерата. И значи можем да преследваме, убием, разкъсаме и изядем сурова своята плячка единствено с природните си телени дадености? Не можеш да направиш нито едно от тези неща. Ние хората убиваме с оръдия, ядем месото сготвено, с подправки - едва след този процес то става вкусно.
Ако пак приемем, че сме като лъва, тигъра, вълка - да си видял някой от тях(възрастен индивид) да бозае от крава? Всъщност мисля, че сме единственият вид, който след като е приключил своя растеж, продължава да пие мляко - и то млякото на друг вид животно. Последно с вълка ли се идентифицираме, или с телето?
Друг аргумент е, че човекът е еволюирал благодарение на консумацията на месо - възможно е, това е научна теория. Но това не означава, че ако погледнем нашата действителност в момента, не бихме осъзнали, че месото нанася огромни вреди на природата, животните и на самите нас. То вече не е позитивен акт.
Тук не говоря за насилие над животните, защото това е фактор, който само някои хора отчитат. Но ще кажа нещо друго. Ние хората сме приели, че сме върховно същество, което е над всички останали. Затова и можем да консумираме и използваме природата по какъвто начин ни е угодно. Приели сме, че нашият живот е достатъчно ценен и важен, по-важен от този на всички останали животни и затова можем да ги използваме и убиваме. Но дали този начин на мислене не го прилагаме и към хората? Ако в нашето съзнание има една пирамидална структура, в която ние сме на върха, как този начин на мислене може да попречи на дадена личност или отделна група да се постави още по-високо, над останалите хора? Хитлер си е позволил това и е бил извършен геноцид над огромна група от хора. Има и много други примери в човешката история(например робството).
Стигнахме до извода, че ние не уважаваме живота. Ние не смятаме всички живи същества са равноправни. "Идеята, че някой живот е по-малко значим от друг, е коренът на всичко, което не е наред със света." Пол Фармър. Някой ще каже, че това с какво се храним е личен избор. По принцип да. Но личен избор е с какво се обличаме, каква религия изповядваме, не е личен избор отнемането на чужд живот с каквато и да е цел.
Относно здравето - от личен опит знам как се отразява спирането на месо. Излекувах се от много свои проблеми. Баща ми, който също реши да пробва за период, изключително подобри високото си кръвно. Има много други примери и информация.
След всичко казано, искам да уточня, че нямам някакви заблуди, че човечеството ей така ще спре месото. Това или никога няма да се случи, или ще е много бавен процес. Но намалянето на консумацията на месо е един от най-ползотворните пътища, по които бихме могли да поемем. Не е нужно даже да бъде спряно изцяло - дори то да бъде намалено до приемане два-три пъти в седмицата(ако приемем, че даденият човек не може да го спре или има някакъв здравословен проблем) това би било огромна промяна и напредък, защото в момента повечето хора го ядат всеки ден по няколко пъти.
За допълнителна информация може да се гледат Earthlings, Cowspiracy, Forks over knives.

от теб разбрах че кравите вредят с лайната си

някоя друга мъдрост ще ми изсереш ли?

redbul2
05-13-2016, 19:26
до тук се подреди с анемия продължавай в същия дух
х2

Аман от самоубийци! Като авторката на темата и подобни на нея вегетарианци и вегани. :)

redbul2
05-13-2016, 19:32
4) Умиращите от глад в някои части да не се размножават кат цигани.
Много правилно!

redbul2
05-13-2016, 19:52
Приели сме, че нашият живот е достатъчно ценен и важен, по-важен от този на всички останали животни и затова можем да ги използваме и убиваме.

Хитлер си е позволил това и е бил извършен геноцид над огромна група от хора. Има и много други примери в човешката история(например робството).

С цитата за Хитлер удари право в десятката. Казано накратко точно Хитлер е бил вегетарианец и това определя поведението му и водената от него политика. Вегетарианството е довело до Втората световна и 55 милиона убити в нея. За тая война са виновни вегетарианците. Ако се разпали Трета световна или се установи някаква брутална диктатура в Европа и по света, това ще бъде дело отново на вегетарианците.

Виждате ли до какви опасни мозъчни заболявания и психични отклонения води вегетарианството? Разбрахте ли най-сетне колко е опасно дори за световния мир? Дефицитът на животински протеин и съответно на незаменими аминокиселини уврежда тежко и непоправимо човешкия мозък!!! Допускам, че кампаниите на вегетарианците против яденето на месо са тъкмо резултат от неяденето на месо и от мозъчните увреждания, които това неядене причинява.

Rakshy
05-13-2016, 20:54
аххаахаххаах

brokeninside13
05-27-2016, 11:15
@Damia ... човеееееееек. Няма смисъл, да се опитваш да накараш хората, да спрат да са толкова вглъбени в себе си. Квото на тях им е удобно, тва е. Няма как да ги накараш да си променят начина на живот за по-добро. В това съм се убедила милион пъти, в краткото време от което не ям млечни продукти и месо. Месото си е наркомания, и хората не желаят да им се напомня ква е цената за тяхното плюскане, за това злобеят. Има хора чиито бог е коремът им :D sad but true. Хората са си с капаците, и изобщо не осъзнават какво се случва.... и не искат да осъзнаят. Само ми е жалко за животните, природата, която ще бъде унищожена... И жалко за нас, щото с нея и ние изчезваме....

Грозния
05-27-2016, 18:34
Та по въпроса.От доста години уважавам вегетарианците,не понасям насилието над животните и искам да спра да се храня с месо.

Нека аз се аргументирам.

Damia - WoW !!!! Просто нямам думи да изкажа възхищението си към теб...очевидно е,че си един много интелигентен и умен човек.Ебаси якото комбо - вегетарианска пропаганда на един потребител от два профила едновременно :razz:!

че ако си вегетарианка и не ядеш плодове и зеленчуци, какво по дяволите ядеш?

вместо да спираш месото спри да бъдеш тъпа вагина и ако изобщо някога ти мине през плиткия акъл да правиш нещо като ония малоумни уроди по улиците, по-добре се обеси

Rakshy outRespect bro :)!

от теб разбрах че кравите вредят с лайната си

някоя друга мъдрост ще ми изсереш ли?Тя не се е сетила, че "вреди" на природата по същия начин със собствените си лайна :razz:!

Умиращите от глад в някои части да не се размножават кат цигани.Така е :)!

Месото си е наркомания...По тая логика въздухът също :D!

С цитата за Хитлер удари право в десятката.Той даже е лекувал пристрастените към въздух в специални камери :shock:!

Има хора чиито бог е коремът им :D sad but true.Чадо, ти не се ли кланяш на същият бог и не му ли принасяш жертви всеки ден?! А :D?

haritov
05-27-2016, 18:59
@Damia ... човеееееееек. Няма смисъл, да се опитваш да накараш хората, да спрат да са толкова вглъбени в себе си. Квото на тях им е удобно, тва е. Няма как да ги накараш да си променят начина на живот за по-добро. В това съм се убедила милион пъти, в краткото време от което не ям млечни продукти и месо. Месото си е наркомания, и хората не желаят да им се напомня ква е цената за тяхното плюскане, за това злобеят. Има хора чиито бог е коремът им :D sad but true. Хората са си с капаците, и изобщо не осъзнават какво се случва.... и не искат да осъзнаят. Само ми е жалко за животните, природата, която ще бъде унищожена... И жалко за нас, щото с нея и ние изчезваме....

сори ама ако спра да ям месо ще си навредя сам на себе си

ти ме караш да се самоубивам

brokeninside13
05-27-2016, 19:34
@Грозния по отговорите ти е ясно, че няма как да разбереш за кво ти говоря. няма и да се опитвам :D

brokeninside13
05-27-2016, 20:00
Здравейте форумци :) Не знам дали тук е правилното място да пусна темата,ако има нещо се извинявам предварително.Та по въпроса.От доста години уважавам вегетарианците,не понасям насилието над животните и искам да спра да се храня с месо.Преди около 5 години,може да се каже,че станах вегетарианка за около две години,но се оказа,че съм спряла месото рязко и не по правилния начин и се сдобих с анемия.Сега отново искам да го спра,но този път по правилния начин.С тази тема искам да помоля,ако има вегетарианци във форума,да ми помогнат да започна,като ми кажат на какви храни трябва да наблягам,да си купувам калции и тн или други подобни.Единственото което знам е,че трябва да започна да ям повече плодове и зеленчуци (което може би ми беше проблема преди,защото рядко ги ям ) .И моля,хора за които това е безсмислено и тъпо да не пишат.


Дам, зеленчуци и плодове трябва да ядеш, както и всякакви ядки, зърнени култури, бобови и т.н. В youtube можеш да намериш безброооооййй 'what I eat in a day (vegetarian/vegan). Уникални неща има, има и български сайтове, ако се разтърсиш можеш да намериш много рецепти. Има една магия наречена 'хранителна мая', много полезна, с привкус на сирене (ще си правя скоро веган пармезан и нямам търпение :D )
За месото... никога не ми е било вкусно месото на мен, и все съм го избягвала... Не мога да ти помогна много тук, но според мен ако постепенно спреш свинско; телешко, след ивестно време спираш рибата, червеното месо, и след това и бялото месо няма да е проблем.
Сега ще ти кажа една рецепта, дето ми е последната зарибявка - кюфтенца, най-вкусните!!! Накисваш за 24 часа - чаша нахут, чаша леща и чаша елда. Като минат 24те часа, 2 моркова и една глава лук ги блендираш, същото правиш и с смесените нахут, елда, леща, омесваш всичко, слагаш подправки (аз слагам рас ел ханут, хранителна мая, сол, черен пипер.... абе квото ти дойде на ум може да сложиш) после си правиш кюфтенцата. Може и на фурна, може и пържени (с кокосово масло). АДСКОТО СТАВА. Кви бургери си направих.... :D

Грозния
05-27-2016, 21:28
@Грозния по отговорите ти е ясно, че няма как да разбереш за кво ти говоря. няма и да се опитвам :DЕ как да те разбера, като говориш глупости 8) :D !

npp
05-27-2016, 22:54
Здравейте форумци :) Не знам дали тук е правилното място да пусна темата,ако има нещо се извинявам предварително.Та по въпроса.От доста години уважавам вегетарианците,не понасям насилието над животните и искам да спра да се храня с месо.Преди около 5 години,може да се каже,че станах вегетарианка за около две години,но се оказа,че съм спряла месото рязко и не по правилния начин и се сдобих с анемия.Сега отново искам да го спра,но този път по правилния начин.С тази тема искам да помоля,ако има вегетарианци във форума,да ми помогнат да започна,като ми кажат на какви храни трябва да наблягам,да си купувам калции и тн или други подобни.Единственото което знам е,че трябва да започна да ям повече плодове и зеленчуци (което може би ми беше проблема преди,защото рядко ги ям ) .И моля,хора за които това е безсмислено и тъпо да не пишат.

да, рязкото спиране на месото се е оказвало, поне понякога, проблем за месоядците, защото организмът на такъв човек е бил хранен цял живот с месо - съветът, който мога да ти дам в качеството си на човек с опит във веганството/вегетарианството, е да не се пресилваш в опита си да не консумираш месо, яйца и риба, и въобще животински продукти, най-добре е спирането на приема да става постепенно с леко/непресилено удължаване на периодите на въздържание с всеки следващ път, като имаш предвид, че и най-големи авторитети в тази област не са могли изобщо да не хапнат поне малко месо от време на време, например пол брег е приемал по малко количество риба през период от около пет години, при все че е бил един от най-съвършените вегани/вегетарианци живели на тази планета

Rakshy
05-28-2016, 11:56
ахахахххах

brokeninside13
05-28-2016, 13:16
Пичове, що не напуснете темата, като се хващате за главите?????? Всеки си има право на избор, и кво ви бърка вас ако не искаме да ядем месо, нали ще има повече за вас и ще сте щастливи. Ебаси хейтърите, ебаси нещото...
Направете си тема ♥ месце ♥ и си пишете там, никой няма да ви се бърка, вие кво се бъркате тук?!?!?!

brokeninside13
05-28-2016, 13:20
http://xligon.com/ ето един пич, дето прави чудесии :)