PDA

View Full Version : русофилско влияние



haritov
05-11-2016, 17:36
аз самия като русофил виждам че хората започват да имат все по и все по русофилски поглед над нещата

забелязвам че сега и политиците го виждат и се пробват да яхнат вълната уж излизат че подкрепят русия

интересно какво е съотношението и във форума

и също така смятате ли че отново сме на грешната страна?

golemiq_korab_minava
05-11-2016, 17:43
дори старите български турци са за Русия и искат Русия да дойде тук.

haritov
05-11-2016, 17:49
дори старите български турци са за Русия и искат Русия да дойде тук.

зависи как по принцип руснаците като пътуват в чужбина карат танк :D

шегата настрана мисля че много преебани с нашите немски съюзници

golemiq_korab_minava
05-11-2016, 18:23
германицте сега са едни плюнки, нищо не определят. Какво като са икономически развити? Една Турция диктува цяла Европа с тези имигранти. Докато не разберат всички българи, че тези на Запад не жеалят нашето развитие и в тази система няма да избутаме повече, няма се оправим.

Грозния
05-11-2016, 18:28
интересно какво е съотношението и във форумаНа мен пък ми е интересно, има ли поне един българофил във форума :D !

и също така смятате ли че отново сме на грешната страна?Който и отговор от тая анкета да се избере, все ще сме на грешната страна :D!

haritov
05-11-2016, 18:37
На мен пък ми е интересно, има ли поне един българофил във форума :D !
Който и отговор от тая анкета да се избере, все ще сме на грешната страна :D!
не мисля

golemiq_korab_minava
05-11-2016, 18:41
не мисля

в момента излиза прав, защото сме в такава ситуация, че ако сега решим да се цепим, първо ще ни унищожат. Нашата национална сигурност е в чужди ръце от много време.

haritov
05-11-2016, 18:44
в момента излиза прав, защото сме в такава ситуация, че ако сега решим да се цепим, първо ще ни унищожат. Нашата национална сигурност е в чужди ръце от много време.

ами ако останем?

golemiq_korab_minava
05-11-2016, 18:46
ами ако останем?

и в двата случая умираме..


освен, ако не стане нещо световно..

приказки от рода, че ние сами може да направим нещо са за аматьори.


няма 1 към 1 равно мнение

haritov
05-11-2016, 18:50
и в двата случая умираме..


освен, ако не стане нещо световно..

приказки от рода, че ние сами може да направим нещо са за аматьори.


няма 1 към 1 равно мнение

каквото и да стане никой няма да ни даде дял от нещо си

или да тръгне да ни спасява

като виждам как нашите съюзници спасяват други държави сме умрели тотално

golemiq_korab_minava
05-11-2016, 18:55
не ни трябва да ни дават...

трябват ни условия в които сами или с малко помощ да произвеждаме материални блага, които да можем да ги продаваме, а печалбите да се разпределят по-равномерно в населението. Това може да стане с по-силно централизирано управление, а не частния сектор да управлява държавата.

SprayPaint
05-11-2016, 18:55
И аз съм забелязал в последно време, че много хора имат русофилски поглед, отколкото преди няколко години, когато Путин превзе Крим. Забелязал съм и пропаганда! :o Много хора започнаха да шерват статии от този пропаганден сайт http://bultimes.com/. Също така постоянно във vbox7 за избор на редактора се избират клипчета от канала ruptly (http://www.vbox7.com/user:ruptly?p=allvideos), който се финансира от Руското правителство! И все пак, не съм чул някой да се похвали, че е емигрирал в Руския :D Всички бягат в Америка или Западна Европа.

golemiq_korab_minava
05-11-2016, 19:02
И аз съм забелязал в последно време, че много хора имат русофилски поглед, отколкото преди няколко години, когато Путин превзе Крим. Забелязал съм и пропаганда! :o Много хора започнаха да шерват статии от този пропаганден сайт http://bultimes.com/. Също така постоянно във vbox7 за избор на редактора се избират клипчета от канала ruptly (http://www.vbox7.com/user:ruptly?p=allvideos), който се финансира от Руското правителство! И все пак, не съм чул някой да се похвали, че е емигрирал в Руския :D Всички бягат в Америка или Западна Европа.

Точно тази Америка държи световните информационни технологии и повечето медии. Управляваме се от слуги на Америка, не на Русия. В ЕС и НАТО сме, не сме в Евразийския съюз. В Западна Европа стандартът им е по-висок, за сметка на рухналия СССР и ние.

aurissaaaaa
05-11-2016, 21:08
трябват ни условия в които сами или с малко помощ да произвеждаме материални блага, които да можем да ги продаваме, а печалбите да се разпределят по-равномерно в населението. Това може да стане с по-силно централизирано управление, а не частния сектор да управлява държавата.

:rofl: и кво - да ви дишам аз помиите от заводите, че да мастурбирате над идеята, че в България се произвеждат буркани за капачки ахуахах

Аве пич, ти сещаш ли се, че в моментът, в който влезем под чадъра на Русия, абсолютно всички западни компании ще се изнесат или ще бъдат изгонени, както стана в Русия.

И тия от нас, които могат, директно си хващат автобусчето или самолетчето и ви гледаме после как измирате от глад, 'щото ще останете само озлобените безработни и пенсионерите.

ДОТА
05-11-2016, 21:13
Аве пич, ти сещаш ли се, че в моментът, в който влезем под чадъра на Русия, абсолютно всички западни компании ще се изнесат или ще бъдат изгонени, както стана в Русия.

задръстен олигофрен, преди 89-та България беше най-големия производител на мото/електро кари, произвеждахме компютри, едни от трите държави, които произвеждаха компютри бяхме плюс най-голям производител на дигитални носители
бяхме на нивото, на което сега е Южна Корея в технологиите

haritov
05-11-2016, 21:16
:rofl: и кво - да ви дишам аз помиите от заводите, че да мастурбирате над идеята, че в България се произвеждат буркани за капачки ахуахах

Аве пич, ти сещаш ли се, че в моментът, в който влезем под чадъра на Русия, абсолютно всички западни компании ще се изнесат или ще бъдат изгонени, както стана в Русия.

И тия от нас, които могат, директно си хващат автобусчето или самолетчето и ви гледаме после как измирате от глад, 'щото ще останете само озлобените безработни и пенсионерите.
изброй ми заводите в България

за какво са ми западни компании?
да ни изкупуват стоките и после да ни ги внасят на двойни цени ли?

искаш ли да ти дам и пример? имам избор

ако си мислиш че някакъв офис значи нещо лъжеш се

и до колкото помня нито германците нито италианците нито японците не напуснаха страните си когато умираха от глад и нямаха домове

заради такива дето мислят като тебе сме така

духът на българина е убит няма желание за борба само знае да бяга

по-добре си замълчи

haritov
05-11-2016, 21:21
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13174182_1188635797837092_924972118563763952_n.jpg ?oh=6ddf65e6d07a7367c31bbeaca3c7f72f&oe=57A7C99A

ето ви и генерал по западен образец

забелязвате ли защо се излага като кифладжия?

aurissaaaaa
05-11-2016, 21:35
заради такива като мене ?

Ама те такива като мен искат да покажат и на руснаците с изгнилите им олигарси, и на американците с чифутските им банкери по един среден пръст.

Ама такива като мене ако вземат да застъпват някаква политическа позиция в интерес на собствената си държава, петата колона (т.е. 'русофилите' ама аз ви смятам просто за фашизоиди 'щото вас т'ва ви привлича в Русия) не пропуска възможност да се възползва от хаоса и вместо в проводник на реформи и прогрес се превръщаме в полезни идиоти за рубладжийската измет, която само чака да се настани във властта.
Справка - изритването на бойко и последвалото.

След като се е видяло, че няма да живея в България на българите, нека е България на американците. При всичките му недостатъци е безкрайно по-добре от живот във фашизоидна олигархична помийна яма, каквито са всичките държави, приближени на Кремъл.

И нз за какво бягане и какъв дух говориш ? Аз ако бях 'избягал', щях да избягам от такива като теб, не от мизерията в страната. Те германците и японците затова са си оправили държавите - 'щото не им се е налагало помежду си да се дъвчат, а тук е така още от преди освобождението.


за какво са ми западни компании?

За нищо не са ти. Направи нещо по въпроса тогава. Ама ти не искаш компании и да се насърчава българското население на предприемчивост и създаване на икономически връзки със западна европа, а искаш да дойдат пияндурниците тук да си натикат заводите за лайна, с които да ни тровят, и после да изкупуват за стотинки и да препродават на западна Европа, както са го правили преди 90та.

Ебем ви и в заводите.



задръстен олигофрен, преди 89-та България беше най-големия производител на мото/електро кари, произвеждахме компютри, едни от трите държави, които произвеждаха компютри бяхме плюс най-голям производител на дигитални носители
бяхме на нивото, на което сега е Южна Корея в технологиите

Да да компютри сме произвеждали, ще имаш да вземаш ... Оня ден климатика ги дрънкаше тия врели некипели и се изяснихме, че са се сглобявали тук компютри със западни компоненти.

Южнокорейците произвеждат процесори, не си ги купуват от САЩ.

haritov
05-11-2016, 21:40
заради такива като мене ?

Ама те такива като мен искат да покажат и на руснаците с изгнилите им олигарси, и на американците с чифутските им банкери по един среден пръст.

Ама такива като мене ако вземат да застъпват някаква политическа позиция в интерес на собствената си държава, петата колона (т.е. 'русофилите' ама аз ви смятам просто за фашизоиди 'щото вас т'ва ви привлича в Русия) не пропуска възможност да се възползва от хаоса и вместо в проводник на реформи и прогрес се превръщаме в полезни идиоти за рубладжийската измет, която само чака да се настани във властта.
Справка - изритването на бойко и последвалото.

След като се е видяло, че няма да живея в България на българите, нека е България на американците. При всичките му недостатъци е безкрайно по-добре от живот във фашизоидна олигархична помийна яма, каквито са всичките държави, приближени на Кремъл.

И нз за какво бягане и какъв дух говориш ? Аз ако бях 'избягал', щях да избягам от такива като теб, не от мизерията в страната. Те германците и японците затова са си оправили държавите - 'щото не им се е налагало помежду си да се дъвчат, а тук е така още от преди освобождението.



За нищо не са ти. Направи нещо по въпроса тогава. Ама ти не искаш компании и да се насърчава българското население на предприемчивост и създаване на икономически връзки със западна европа, а искаш да дойдат пияндурниците тук да си натикат заводите за лайна, с които да ни тровят, и после да изкупуват за стотинки и да препродават на западна Европа, както са го правили преди 90та.

Ебем ви и в заводите.




Да да компютри сме произвеждали, ще имаш да вземаш ... Оня ден климатика ги дрънкаше тия врели некипели и се изяснихме, че са се сглобявали тук компютри със западни компоненти.

Южнокорейците произвеждат процесори, не си ги купуват от САЩ.


в момента описа сегашното ни положение не какво ще стане

явно не си запознат но руснаците се пребориха с олигархията и всичко отиде в ръцете на държавата

и с американците вече знам как ще вървим като нашия генерал

дясна ръка десен крак

aurissaaaaa
05-11-2016, 21:43
явно не си запознат но руснаците се пребориха с олигархията и всичко отиде в ръцете на държавата


т.е. 'русофилите' ама аз ви смятам просто за фашизоиди 'щото вас т'ва ви привлича в Русия

Кво да коментирам изобщо

haritov
05-11-2016, 21:46
Кво да коментирам изобщо

викаш да си оставим олигархията намира нека си ни управлява

aurissaaaaa
05-11-2016, 21:47
Фашистките правителства забраняват и потискат критиката и опозицията към себе си и към фашисткото движение.[23] Те са противници на класовия конфликт и обвиняват капиталистическите либерални демокрации в създаването на такива конфликти, а комунистите – в експлоатирането им.


Фашистите отхвърлят индивидуализма и личния интерес в ненамесата в частни инициативи от страна на капиталистическите правителства.

Много фашистки лидери са твърдели, че подкрепят „Третия път“ в икономическата политика, който, вярвали те, е по-добър както от буйния индивидуализъм на неограничения капитализъм, така и от суровия контрол на държавния социализъм.[26][27]

Това можело да се постигне с форма на правителствен контрол над браншовете и работническата класа (наричана „корпоративна държава“ от Мусолини).[28] Някои наричат това корпоратизъм[29], докато други не използват този термин за описание на фашистката икономическа система.[30]


https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC



да не кажеш после, че Путин не е фашист, Русия не е фашистка държава и вие не симпатизирате на фашизма.

Сам си го написа в предния си пост. Аз просто ти вадя дефиниция за думичката

haritov
05-11-2016, 21:50
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC



да не кажеш после, че Путин не е фашист, Русия не е фашистка държава и вие не симпатизирате на фашизма.

Сам си го написа в предния си пост. Аз просто ти вадя дефиниция за думичката

ще ти дам един фашизъм

ти подкрепяш ли олигархията?

някой да може нещо а ти да не можеш?

подкрепяш ли да не сме всички равни?

aurissaaaaa
05-11-2016, 22:08
Не, не подкрепям 'олигархията'. Нито фашизма.

Свободния пазар подкрепям и работещата съдебна система.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 06:25
Свободния пазар прехвърли цялата власт в ръцете на олигарсите, срещу които държавата е безсилна. Щото дори да те изберат с пълно множество на парламентарните избори, ти ще си никой. Нищо няма да можеш да направиш, освен да събираш парички от данъците на бедните хора. И всичко по пазарни цени. Такива каквито ги определят търсенето и предлагането. И единствения ти избор е да имаш свои хора в частния бизнес. Което автоматично означава, че на власт ще вкараш само олигарси. Толкова ли не разбираш?!


А освен комоютри, сме произвеждали и ракетни двигатели, космически уреди. И всичкото от български специалисти, които са се развивали в български университети.

DarkTemplar
05-12-2016, 11:42
ще ти дам един фашизъм

ти подкрепяш ли олигархията?

някой да може нещо а ти да не можеш?

подкрепяш ли да не сме всички равни?
В Русия изобщо няма олигархия, Путин и кръга около него изобщо не са олигарси. ;]

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 13:52
В Русия изобщо няма олигархия, Путин и кръга около него изобщо не са олигарси. ;]

Разликата между олигарсите около Путин и по-богатите хора у нас е в това, че Путин има изключително силна власт и няма опозиционер, който открито да му съперничи. Да, Русия е вид царкса диктатура, в която държавата има силата да наложи думата си. Пример давам със земеделския им отрасъл, от който 40% и днес си остава държавен. Останалата част изменя структурите си, но също оставя под силно държавно влияние.

В Китай народа републикя пък успешно съчетават пазарната икономика с плановата. На пракитика имат свободни пазари, но силно реголирани от държавата. Капитализмът е в пълна сила и тук.


На Запад не е по-различно. Да не си мислите, че цялата им индустрия и мащабни прокети са съставяни на свобния принцип от частници? Не вярва. Холандия например е толкова малка държава. Световен износител номер едно на цветя и зеленчуци. Оранжерийте са десетки квадратни километри, колкото центъра на Ню Йорк. Десетки научни инситути имат само за този сектор. Знаете ли кога ще ни се октирят пазари за нас?

И много други примери може да се изкарат.

DarkTemplar
05-12-2016, 14:39
Разликата между олигарсите около Путин и по-богатите хора у нас е в това, че Путин има изключително силна власт и няма опозиционер, който открито да му съперничи. Да, Русия е вид царкса диктатура, в която държавата има силата да наложи думата си.
И това трябва да го смятаме за хубаво, така ли?


В Китай народа републикя пък успешно съчетават пазарната икономика с плановата. На пракитика имат свободни пазари, но силно реголирани от държавата. Капитализмът е в пълна сила и тук.
Един пазар няма как да е свободен, щом е силно регУлиран от държавата. Силните държавни регулации рано или късно водят до фаворизиране на определени фирми, от което губят всички останали.

От месеци Китай имат жестоки структурни проблеми в икономиката, които държавата се опитва да реши, засега безуспешно. Инвестициите намаляха драстично, растежът се забави, борсовите индекси хвърчат надолу.

Ако си мислиш, че това са положителни тенденции...

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 14:53
1) Да, хубаво е. В противен случай щяха да се превърнат в подобие на нас, където 100 партии се избиват за 1 парче Европейски субсииди, с което се хранят, защото държавен резерв няма.

2) Икономическата криза е световен феномен, не само на Китай. В прочем Китайската индустрия не беше ли създадена с помощта на САЩ? И в момента, който навлязаха в по-силна конфронтация, двете страни предполагам, че развалят връзките помежду си, от там и икономиката им се съкращава.


3) Защо всяка една къща я Англия е напълно еднаква с другите? И в Испания. И в Германия.. И в САЩ? Нали там се бориха успешно с държавните монополи?



Особено за по-малка държава, за по-бедна държава.. какви цели очакваш да се изпълнят от дадено правителство? С какви пари? Ако не притежава определен дял?

ДОТА
05-12-2016, 15:28
От месеци Китай имат жестоки структурни проблеми в икономиката, които държавата се опитва да реши, засега безуспешно. Инвестициите намаляха драстично, растежът се забави, борсовите индекси хвърчат надолу.

7%-овия им ръст на година намаля на 6.9%, направо са за ожалване.
При положение, че с Русия вече се разплащат със собствените си валути, дали краварите и еврогейовете няма да реват на умряло, че китайската икономика била зле, вместо да си погледнат собствената кочина.

DarkTemplar
05-12-2016, 15:35
1) В Русия партийната система е абсолютно проформа. Докато Путин е на власт нито една друга партия няма шанс да придобие реална власт. Така че те не се избиват за субисидии, защото всичко е в ръцете на Владимир Владимирович.

Отделно всякакви сравнения между България и Русия са малоумни - двете държави са тотално различни като големина, население, природни ресурси, етнически състав, дори като начин на мислене.

2) Икономическата криза в света отдавна е в миналото. От известно време тече точно обратният процес - отпускат се кредити, правят се инвестиции, въобще бизнесът доста се оживи. Държавите също инвестират все по-активно.

Единствените страни, които страдат от икономическа криза, са тези управлявани по социалистически начин - Венецуела, Гърция, Китай, Русия. Случайност? Не мисля.

3) Какво общо имат къщите с държавните монополи? Тея къщи да не би да са строени от държавни фирми?

На правителството не са му толкова важни държавните предприятия, колкото да си събира редовно данъците и акцизите, с които да финансира политики в различни области. ДДС и акцизите носят много повече пари в хазната, отколкото която и да е държавна фирма.

Схемата е проста - колкото повече произвеждаш, толкова повече пари от данъци, толкова повече инвестиции в инфраструктура, социална политика, здравеопазване, образование, култура и т.н.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 16:12
1) В Русия партийната система е абсолютно проформа. Докато Путин е на власт нито една друга партия няма шанс да придобие реална власт. Така че те не се избиват за субисидии, защото всичко е в ръцете на Владимир Владимирович.

Отделно всякакви сравнения между България и Русия са малоумни - двете държави са тотално различни като големина, население, природни ресурси, етнически състав, дори като начин на мислене.

2) Икономическата криза в света отдавна е в миналото. От известно време тече точно обратният процес - отпускат се кредити, правят се инвестиции, въобще бизнесът доста се оживи. Държавите също инвестират все по-активно.

Единствените страни, които страдат от икономическа криза, са тези управлявани по социалистически начин - Венецуела, Гърция, Китай, Русия. Случайност? Не мисля.

3) Какво общо имат къщите с държавните монополи? Тея къщи да не би да са строени от държавни фирми?

На правителството не са му толкова важни държавните предприятия, колкото да си събира редовно данъците и акцизите, с които да финансира политики в различни области. ДДС и акцизите носят много повече пари в хазната, отколкото която и да е държавна фирма.

Схемата е проста - колкото повече произвеждаш, толкова повече пари от данъци, толкова повече инвестиции в инфраструктура, социална политика, здравеопазване, образование, култура и т.н.

1) Затвърждаваш, че е по-добре една или две партии да разпределят и управляват, отколкото 10 да крадът и да не могат да осъществят взаимен конпромис в различните политики. Неслучайно партията на Путин се казва Единна Русия.

2) Сравнението на нашата система като цяло е малоумно. Но не е нищо по-различно от копиране по образец на Западния модел.
А Гърция беше много неуместно да я слагаш като малка и зависима държава, каквото и да искаше да докажеш.

3) Къщите с изграждане от няколко фирми, както и храните на световния пазар, както всички транс национални коропорации, произхождащи от едни основи. Ако смяташ, че държавата не е взела участие, не знам.

4) За да събират достатъчно данъци, трябва да има достатъчно производство. А за да има дотатъчно производство, трябва да има държавна намеса в изграждането му, което става със значителни средства. Когато държавата е бедна, данъците едва покриват разходите за ток и вода на улицата. Икономически растеж от 2% на година е все едно да увеличиш пенсията от 160 лв на 162 лв за нашия БВП.

defender
05-12-2016, 16:30
РусоФоб звучи като фашист.

DarkTemplar
05-12-2016, 16:40
1) Нищо не затвърждавам, нагласяш си думите ми както ти е удобно на теб.

2) Гърция я слагам като държава с икономически проблеми, които са резултат от малоумно управление. Няма значение дали си малък или голям, има значение как управляваш това, което имаш. Ирландия (която е 1,5 пъти по-малка по площ от Гърция и над 2 пъти по-малка като население) има 9,2% икономически ръст за последното тримесечие, в Гърция растежът е минус 0,8% (т.е. 10% по-малък).

3) Къщите се строят от частни фирми, държавата (или местната власт като нейна функция) единствено облага с данъци

4)
А за да има дотатъчно производство, трябва да има държавна намеса в изграждането му, което става със значителни средства.
Това просто НЕ е вярно. Най-големите инвеститори във всяка икономика са частните компании.

И още нещо - България НЕ е чак толкова бедна държава, България е зле управлявана държава, където огромна част от държавните средства се разпределят и разходват по неправомерен начин. Ако ги нямаше тея шменти капели, имаше реална конкуренция, икономиката щеше да функционира нормално и хората щяха да живеят по-добре.


И вземи го научи този правопис или спри да използваш думи, които не знаеш как се пишат.

DarkTemplar
05-12-2016, 16:41
РусоФоб звучи като фашист.
Звучи така само в болните глави на русодебилите.

MalePan7her
05-12-2016, 16:41
Да си завладяват техните пропаднали и опустошени от комунизъм бивши съветски републики. Тук руска паплач не ни трябва.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 17:00
1) Нищо не затвърждавам, нагласяш си думите ми както ти е удобно на теб.

2) Гърция я слагам като държава с икономически проблеми, които са резултат от малоумно управление. Няма значение дали си малък или голям, има значение как управляваш това, което имаш. Ирландия (която е 1,5 пъти по-малка по площ от Гърция и над 2 пъти по-малка като население) има 9,2% икономически ръст за последното тримесечие, в Гърция растежът е минус 0,8% (т.е. 10% по-малък).

3) Къщите се строят от частни фирми, държавата (или местната власт като нейна функция) единствено облага с данъци

4)
Това просто НЕ е вярно. Най-големите инвеститори във всяка икономика са частните компании.

И още нещо - България НЕ е чак толкова бедна държава, България е зле управлявана държава, където огромна част от държавните средства се разпределят и разходват по неправомерен начин. Ако ги нямаше тея шменти капели, имаше реална конкуренция, икономиката щеше да функционира нормално и хората щяха да живеят по-добре.


И вземи го научи този правопис или спри да използваш думи, които не знаеш как се пишат.

1) Не ме обори с никакви факти.
2) Гърция е рузлтат на малоумното управление на ЕС и цялата му скапана система. По твоите приказки, гърците ако не устояваха своите права, щяха да са отдавна на нашете дередже. Ние сме големи пошлушковци и винаги получваме хвалби за невероятния икономически прогрес и борбата срещу корупцията в лицето на Боко и другите ''десни'' партии, които не знаят какво дясно защитават. И хвалбите са точно от съюзницте ни. А дясното се защитава единствено, защото е в интерес на един кръг партийни бизнесмени.

Къщите не се строят от много фирми, ами от монополно развита фирма, както и другите сектори. Големите частни компании са 1 към 1 с държавата, нейно творения са. А успей после да им конкурираш с нещо, голяма конкуренция имат, няма що. И в САЩ всички приближени политици държат частни фирми за милиарди. Не е публична тайна.

България е зле управлявана, защото нашите са нищо повече от едни слуги, които послушно изпълняват нарежданията от вън, а в същото време парите им стигат колкото да инвестират в свои частни фирмички.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 17:05
Построи ти завод за милиарди.... Не знам как въобще си мислиш, че някой човек може да има толкова пари... Единици са милиардерите..

MalePan7her
05-12-2016, 17:08
Значи за всички остроумници, които са гласували, че са русофилчета, имам въпрос към тях !!!

Ако България стане Украина номер 2, вие ще хванете ли руско оръжие, бастуни продажни!!!!!!

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 17:13
Значи за всички остроумници, които са гласували, че са русофилчета, имам въпрос към тях !!!

Ако България стане Украина номер 2, вие ще хванете ли руско оръжие, бастуни продажни!!!!!!

Ха, оръжие ще хване само бедния глупав селянин, който не знае какви схеми го хвърлят, а продажниците първи ще напуснат държавата. Жалко е

MalePan7her
05-12-2016, 17:16
Проста като гъз, както винаги.......

Като въведат като в Украйна наборната служба, при екстремни случаи това се случва, ще видим тогава какво ще стане! 1/5 ще е съпротива, другите 4/5 ще са продажни руски курви.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 17:23
А ти ще си останеш роб на мериканските мекерета. Роб какъвто си и сега. Колонизиран.

MalePan7her
05-12-2016, 17:27
Тъпа като селска пръчка. Ако не бяха американците, в момента щяхме да сме на ниво Сърбия или македония. Нямаше да сме в Ес, щяхме да си плащаме за акцизите и да си купуваме скъпи стоки докато митничарите се гушат. Нямаше да имаш айфонче защото щеше да струва 3500 лв. И щеле да си караш москала. Простаканси остава простак. Като толкова мразиш американците, аре да спреш да влизаш във форума че ползваш американска техника. Амд или Интел процесор. Балък.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 17:39
На теб съм ти казвал вече, че ти липсва мисловен процес.
Сърбия не е по- зле, дори е по - добре.

haritov
05-12-2016, 17:53
Значи за всички остроумници, които са гласували, че са русофилчета, имам въпрос към тях !!!

Ако България стане Украина номер 2, вие ще хванете ли руско оръжие, бастуни продажни!!!!!!

ще стане само че нас ще ни го начукат турците които все повече и повече споменават за турското население и българското малцинство в страната наречена България

и няма да има кой да ни отърве щото нашите американски съюзници и целия Ес се е надупил на Турция

вече над 2 милиона турци имат и българско гражданство и ще си гласуват за един дето се кри в турското посолство след като агента на държавна сигурност ''сокола'' си върна властта
я виж сега как е сокол на турски
тъпото е че с новия закон за изборния кодекс ги режехме тия турчаля ама добрия ни президент даде вето
и то по нечия заповед от нечие посолство (американското)
та и бат ви Бойко се прееба с Роската който уж беше от неговата партия

и това ни го причиняват нашите съюзници

да не говорим за бежанците които са най-модерната немска глупост
а стане ли така че да трябва да грабваме оръжието имаме генерали дето не знаят как се марширува даже

да не говорим за останалата ни армия

що се отнася до руската власт когато някой наш президент отиде в завод и разпореди да се изплатят 45м нераздадени заплати на хората със срок днес тогава ще плюете по руските

haritov
05-12-2016, 17:58
Тъпа като селска пръчка. Ако не бяха американците, в момента щяхме да сме на ниво Сърбия или македония. Нямаше да сме в Ес, щяхме да си плащаме за акцизите и да си купуваме скъпи стоки докато митничарите се гушат. Нямаше да имаш айфонче защото щеше да струва 3500 лв. И щеле да си караш москала. Простаканси остава простак. Като толкова мразиш американците, аре да спреш да влизаш във форума че ползваш американска техника. Амд или Интел процесор. Балък.

глобите които сме платили на ЕС са повече от парите които те са ни дали
до момента сме на загуба

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 18:00
глобите които сме платили на ЕС са повече от парите които те са ни дали
до момента сме на загубада, и в същото време ни хвалят... днес глоби, утре - много добре..

haritov
05-12-2016, 18:01
да, и в същото време ни хвалят... днес глоби, утре - много добре..

похвалите нищо не струват

haritov
05-12-2016, 18:02
Поредната такава тема. Истината е, че няма значение - трябват ни повече българофили. Никой не го интересува какви сантименти към кой народ имате, важното е да има някаква положителна промяна, а това няма как да стане докато народа е разделен. Осъзнавате ли колко повтарящи се и маловажни спорове водите? И никой не променя позицията си. Какво кога се е произвеждало в България преди 30 години, колко успешни били страни като Китай, все едно в България всичко е цъфнало и вързало.
Макар че още преди освобождението сме били също толкова разединени и ако не са били по-напредничави хора като Левски, още щяхме да спорим, явно българите не сме мръднали в развитието си и педя
то и да сме единни не можем да се борим сами с цялата тая сволач около нас

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 18:11
то и да сме единни не можем да се борим сами с цялата тая сволач около нас

Не можем просто така да сме с всички, това е ясно. Двойна игра.. Те за тва никой няма да ни има за партньор.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 18:13
защо да не можем? опитвал ли си? разбира се, защо да сме единни, като може да се джафкаме по форумите всеки ден за някакви отнесени работи
сега като се замисля може би пък това ви е нещо като хоби/разтоварване, друго обяснение нямам

Това твоете е илюзия, нямаш политическо съзнание.

Лошото тук при нас е, че сме на границата, на прехода на две цивилизации.

Как ще бъдем единни? Дори да се промбваме, след време, когато опре до основни принципи и идеи - ще се разпаднем. Аз имам мой разсъждения, в които съм убеден.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 18:36
Егото и чувствата винаги са присъствали в определени размери, въпреки че не трябва да се водим по тях. Хората тръгват да правят нещо, което първоначално е обвързано от части с техния живот, среда, развитие. Дори учим това, което искаме да учим, което ни влече.


До колкото виждам всеки се опитва да вкарва логика и да се аргументира, но на някои не им се отдава. А който иска сам може да провери информацията. Само че не става от днес за утре, а се иска постоянство и много четене.
Трябва да имаш стабилна база за сравнение, трябва да разбираш от различните модели.

Истината е, че подкрепям Русия вътрешно, но реално за България нямам добри бъдещни представи. Но не искам да свалям духа. Все пак трябват опити..

defender
05-12-2016, 18:45
Звучи така само в болните глави на русодебилите.
А "гейофоб" как ти звучи, питай ауриса.

А "русодебил" звучи като омраза.

пп: забележи, че ние не наричаме немците "немцодебили" и изобщо речника ни не е такъв.

DarkTemplar
05-12-2016, 18:46
1) Не ме обори с никакви факти.
2) Гърция е рузлтат на малоумното управление на ЕС и цялата му скапана система. По твоите приказки, гърците ако не устояваха своите права, щяха да са отдавна на нашете дередже. Ние сме големи пошлушковци и винаги получваме хвалби за невероятния икономически прогрес и борбата срещу корупцията в лицето на Боко и другите ''десни'' партии, които не знаят какво дясно защитават. И хвалбите са точно от съюзницте ни. А дясното се защитава единствено, защото е в интерес на един кръг партийни бизнесмени.

Къщите не се строят от много фирми, ами от монополно развита фирма, както и другите сектори. Големите частни компании са 1 към 1 с държавата, нейно творения са. А успей после да им конкурираш с нещо, голяма конкуренция имат, няма що. И в САЩ всички приближени политици държат частни фирми за милиарди. Не е публична тайна.

България е зле управлявана, защото нашите са нищо повече от едни слуги, които послушно изпълняват нарежданията от вън, а в същото време парите им стигат колкото да инвестират в свои частни фирмички.
1) Как да те оборя с факти, като ми говориш откровени глупости и се опитваш да ми извърташ думите, както ти е изгодно? За теб държавно и частно е едно и също, което е безумно.

2) Случващото се в Гърция е резултат на собствения им мързел и тарикатщина. Ако ние бяхме получили толкова, колкото те, щяхме да сме много по-добре икономически, независимо от продажните ни политици.

3) Нямам идея някога строил ли си нещо, но очевидно не си наясно с процеса. Повечето жилищни кооперации се строят от малки и средни фирми с кредити от банки, които после изплащат след продажбата на имотите в тези сгради. Материалите си ги купуват от различни места и няма никакъв монопол. Напротив - често се пести от качество заради по-ниска цена, което си е абсолютно конкурентен (т.е. антимонополен) похват.

Големите строителни фирми строят големи (най-често бизнес) сгради, магистрали, пътища, мостове, метростанции и друга инфраструктура.

Така че точно в жилищните сгради изобщо ги няма "олигарсите" и "политиците с фирми", за които ми говориш.


Построи ти завод за милиарди.... Не знам как въобще си мислиш, че някой човек може да има толкова пари... Единици са милиардерите..
Заводите струват десетки милиони, не милиарди. Големите фирми редовно си позволяват подобен разход и имат фабрики по цял свят. Тези заводи с времето си избиват инвестицията.



глобите които сме платили на ЕС са повече от парите които те са ни дали
до момента сме на загуба
Това изобщо не е вярно. От 2007 г. насам в България са влезли над 15 млрд. лв. от еврофондовете. За същия период сме внесли в европейския бюджет по-малко от 5 млрд. лв., т.е. ЕС ни е дал 3 пъти повече, отколкото ни е взел. Не знам как 10 млрд. лв. "чиста печалба" могат да бъдат представени като загуба.

Грозния
05-12-2016, 18:46
каквото и да стане никой няма да ни даде дял от нещо сиЗависи как и за какво се спазариш 8)!

явно не си запознат но руснаците се пребориха с олигархията и всичко отиде в ръцете на държаватаПребориха се само с неудобните, другите си щракат с пръсти и харчат милиони.

а стане ли така че да трябва да грабваме оръжието имаме генерали дето не знаят как се марширува даже Първо, с маршируване не се излиза срещу кораби, танкове и самолети!
Второ - оръжие няма :D!

трябват ни повече българофили.Най-сетне, някой да се сети :)!

някаква положителна промяна, а това няма как да стане докато народа е разделен.Разделен ще е, докато има хора които спорят накъде извън България е най-добре да си завъртят гъза :D!

Не можем просто така да сме с всички, това е ясно. Двойна игра.. Те за тва никой няма да ни има за партньор.Зависи как се пазариш. Ако е с гъза напред, ще те имат сети се за какво :razz:!

DarkTemplar
05-12-2016, 18:51
Руснаците се преборили с олигархията. :D :D :D :D :D


А "гейофоб" как ти звучи, питай ауриса.

А "русодебил" звучи като омраза.
Русодебил е болестно състояние на голяма част от русофилите у нас, които са си продали душата и задника на Кремъл. Те редовно ни заливат пропутинска пропаганда и всеки, който не споделя тезите им бива обявяван за "еврогей", "соросоид" и всякакви подобни измишльотини.

Не харесвам политиката на Русия, но уважавам тяхната култура, литература, изкуство и т.н. Не понасям обаче заучените хибридни тъпотии и зле скалъпена пропаганда, целяща отново да ни навре под ботуша на Кремъл.

Така по-ясно ли ти е?

haritov
05-12-2016, 18:55
защо да не можем? опитвал ли си? разбира се, защо да сме единни, като може да се джафкаме по форумите всеки ден за някакви отнесени работи
сега като се замисля може би пък това ви е нещо като хоби/разтоварване, друго обяснение нямам
не ми е хоби

и с какво ще се борим? карабини манлихер м95? та ние сме на копче живот ще ни затрият за секунди

относно до коментарите на грозния

ние кои сме че да се пазарим?
ние с кои сме се преборили?
това за танковете и тн беше неуместна и глупава забележка

defender
05-12-2016, 18:56
тигър, просто правим разлика между морал и печалба. А на вас всяка втора дума ви е пари, стандарт. Вие не сте независими хора.

haritov
05-12-2016, 18:57
Руснаците се преборили с олигархията. :D :D :D :D :D


Русодебил е болестно състояние на голяма част от русофилите у нас, които са си продали душата и задника на Кремъл. Те редовно ни заливат пропутинска пропаганда и всеки, който не споделя тезите им бива обявяван за "еврогей", "соросоид" и всякакви подобни измишльотини.

Не харесвам политиката на Русия, но уважавам тяхната култура, литература, изкуство и т.н. Не понасям обаче заучените хибридни тъпотии и зле скалъпена пропаганда, целяща отново да ни навре под ботуша на Кремъл.

Така по-ясно ли ти е?
Когато Путин дойде на власт върна всичко което Елцин беше раздал на олигархията обратно на държавата и то законно с доброволно подписване
какво да се прави когато ти дойдат от КГБ на нефтовата платформа и ти кажат да подпишеш не те спасява 400 души охрана

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 18:59
1) Как да те оборя с факти, като ми говориш откровени глупости и се опитваш да ми извърташ думите, както ти е изгодно? За теб държавно и частно е едно и също, което е безумно.

2) Случващото се в Гърция е резултат на собствения им мързел и тарикатщина. Ако ние бяхме получили толкова, колкото те, щяхме да сме много по-добре икономически, независимо от продажните ни политици.

3) Нямам идея някога строил ли си нещо, но очевидно не си наясно с процеса. Повечето жилищни кооперации се строят от малки и средни фирми с кредити от банки, които после изплащат след продажбата на имотите в тези сгради. Материалите си ги купуват от различни места и няма никакъв монопол. Напротив - често се пести от качество заради по-ниска цена, което си е абсолютно конкурентен (т.е. антимонополен) похват.

Големите строителни фирми строят големи (най-често бизнес) сгради, магистрали, пътища, мостове, метростанции и друга инфраструктура.

Така че точно в жилищните сгради изобщо ги няма "олигарсите" и "политиците с фирми", за които ми говориш.


Заводите струват десетки милиони, не милиарди. Големите фирми редовно си позволяват подобен разход и имат фабрики по цял свят. Тези заводи с времето си избиват инвестицията.



Това изобщо не е вярно. От 2007 г. насам в България са влезли над 15 млрд. лв. от еврофондовете. За същия период сме внесли в европейския бюджет по-малко от 5 млрд. лв., т.е. ЕС ни е дал 3 пъти повече, отколкото ни е взел. Не знам как 10 млрд. лв. "чиста печалба" могат да бъдат представени като загуба.

Отново повърхностни и неподкрепени с факти тези. Какво повече..


Поне обясни защо всичките им къщи са копи пейст - еднакви, щом са от различни фирми и с различен материал?

За Гърция - АКО е мръсна дума. Ако, ама не получаваме, а Гърция получава и в пъти повече.


А субсидийте които ние получаваме едва задовляват фирмите на политиците ни.

Аз гледам какво ние реалното състояние .... че сме в пълен упадак и продължаваме да се задълбаваме от години, от десетилетия народът ни е най-бедния в Европа, а ти продължаваш да подкрепяш случващото се. Колко правителства се смениха? Колко партии влязаха на власт? Ще ти кажа, че колкото и да ги смешняш, без БАЗОВИ решения, нищо няма да се промени.

golemiq_korab_minava
05-12-2016, 19:04
Зависи как се пазариш. Ако е с гъза напред, ще те имат сети се за какво :razz:!

Гъза ти няма в каква друга посока да е, защото ти си никой, нямаш и гащи. Ако те изолират и лайна няма да останат в дебелото ти черво. Ще те изнасилват като бабичка. А когато решат и ще те отстрелят като заек. Така лесно ще ни направят на месо, че ти е бедна фантазията.

ДОТА
05-12-2016, 19:48
Това изобщо не е вярно. От 2007 г. насам в България са влезли над 15 млрд. лв. от еврофондовете. За същия период сме внесли в европейския бюджет по-малко от 5 млрд. лв., т.е. ЕС ни е дал 3 пъти повече, отколкото ни е взел. Не знам как 10 млрд. лв. "чиста печалба" могат да бъдат представени като загуба.

тлъст духач, спри да си измисляш
в устата ти са влезнали повече пишки, отколкото милиарди в България от разни фондове
сигурно в задника ти са влизали по-малко пишки, отколкото милиарди сме вкарали в тоя съюз като вноски
сега ни задължават и за бежанец да даваме два пъти повече пари, отколкото е минималната заплата в България

DarkTemplar
05-12-2016, 19:56
Корабе, аз фактите ти ги казах - показах и колко сме получили от ЕС, и колко сме им дали.

Ето ти малко факти и за "непостижимите", "милиардерски" заводи. Средната цена за построяването и оборудването на един завод в България е 60-80 млн. лв. Естествено зависи за какво е фабриката и с каква площ и машини разполага.

Изобщо не сме толкова зле, колкото си мислиш. Икономиката расте (бавно и с по-малко отколкото ни се иска, но расте), преките чуждестранни инвестиции също. Безработицата е сравнително ниска. Работа има достатъчно, но е необходима квалификация. Недъзите са основно в образователната система, оттам и кадрите с ниски заплати.

Какви смяташ, че трябва да са "базовите" решения, за да просперираме?

DarkTemplar
05-12-2016, 19:59
тлъст духач, спри да си измисляш
в устата ти са влезнали повече пишки, отколкото милиарди в България от разни фондове
сигурно в задника ти са влизали по-малко пишки, отколкото милиарди сме вкарали в тоя съюз като вноски
сега ни задължават и за бежанец да даваме два пъти повече пари, отколкото е минималната заплата в България
Ти си тоя с богатото болно въображение. И не говори как даваМЕ, ти си безделник, не плащаш данъци и нищо не даваш. Освен ако не броиш висенето във форума за работно време.

Това, че ти си утайка и живееш като такава, не значи, че всички са такива. Бягай да пъдиш радикалните ислямисти от льолинския джихадистки дом.

Какво ми се дуеш, като мечтата ти да е живееш на социални помощи, но големи, като онези в Западна Европа?

ДОТА
05-12-2016, 20:00
Аз фактите ти ги казах - показах и колко сме получили от ЕС, и колко сме им дали.


показал си само, че си страшно прост
фактите говорят за друго
документите говорят за друго
точно по тая причина политиците
си траят, ако ги питат за даване и вземане
откакто сме в ЕС

haritov
05-12-2016, 20:02
Корабе, аз фактите ти ги казах - показах и колко сме получили от ЕС, и колко сме им дали.

Ето ти малко факти и за "непостижимите", "милиардерски" заводи. Средната цена за построяването и оборудването на един завод в България е 60-80 млн. лв. Естествено зависи за какво е фабриката и с каква площ и машини разполага.

Изобщо не сме толкова зле, колкото си мислиш. Икономиката расте (бавно и с по-малко отколкото ни се иска, но расте), преките чуждестранни инвестиции също. Безработицата е сравнително ниска. Работа има достатъчно, но е необходима квалификация. Недъзите са основно в образователната система, оттам и кадрите с ниски заплати.

Какви смяташ, че трябва да са "базовите" решения, за да просперираме?

и за робите е имало работа не ме плаши това
важно е заплащането а с растящата икономика то е същото ама с по-високи данъци да не говорим че цените се вдигат

как би коментирал моето мнение за международната обстановка

haritov
05-12-2016, 20:03
показал си само, че си страшно прост
фактите говорят за друго
документите говорят за друго
точно по тая причина политиците
си траят, ако ги питат за даване и вземане
откакто сме в ЕС

ти очакваш ли някой е неговите убеждения да има малко мозък?

ДОТА
05-12-2016, 20:04
Като си много отворен, ела да ми обясниш лично кое къде ми влиза.

дай си адреса и още утре ще дойда

DarkTemplar
05-12-2016, 20:05
показал си само, че си страшно прост
фактите говорят за друго
документите говорят за друго
точно по тая причина политиците
си траят, ако ги питат за даване и вземане
откакто сме в ЕС
Айде покажи ги тея документи, да ги видим и ние.

ДОТА
05-12-2016, 20:06
Айде покажи ги тея документи, да ги видим и ние.

дай си адреса и ще ти ги донеса
нали вече ме покани да се видим
преди да си редактираш поста
и да изтриеш поканата

DarkTemplar
05-12-2016, 20:06
как би коментирал моето мнение за международната обстановка
В темата ли да го търся или другаде?

haritov
05-12-2016, 20:09
В темата ли да го търся или другаде?

ти що за глупак си ?

DarkTemplar
05-12-2016, 20:17
тигър, просто правим разлика между морал и печалба. А на вас всяка втора дума ви е пари, стандарт. Вие не сте независими хора.
За какъв морал ми говориш, когато си на държавна работа и всички ние с данъците ни ти плащаме заплатата? Всички сме наясно колко се "работи" в администрацията и как по цял ден подпирате бюрата, клюкарствате и пиете кафета. Да не говорим, че повечето държавни служители са партийно или шуробаджанашки назначени. Какво морално има в това?

MalePan7her
05-13-2016, 04:47
тлъст духач, спри да си измисляш
в устата ти са влезнали повече пишки, отколкото милиарди в България от разни фондове
сигурно в задника ти са влизали по-малко пишки, отколкото милиарди сме вкарали в тоя съюз като вноски
сега ни задължават и за бежанец да даваме два пъти повече пари, отколкото е минималната заплата в България

Значи духач е майка ти, разбра ли КУЧЕ ухапано от мишки ???

Макар, да не ми се чете, изчетох темата и постовете и е прав за всичко. Аз за разлика от всички вас балъци съм бил в Русия, понеже съм почти 100% руснак, прости копелета такива!


ти що за глупак си ?

А ти що за балък си ??


ти очакваш ли някой е неговите убеждения да има малко мозък?

Аз съм го виждал, говорил съм с него, знам колко мозък има, обаче на теб няма да ти остане мозък в скоро време, защото нямам търпение юмрука ми да попадне върху тумбака ти, бухал разбра ли !!! Иди да си изказваш руската пропаганда в някой руски форум , сволач эбан !!!

MalePan7her
05-13-2016, 04:56
дай си адреса и ще ти ги донеса
нали вече ме покани да се видим
преди да си редактираш поста
и да изтриеш поканата

Заради вас малоумници Русия е на такъв хал и затова много хора емигрират в България и други държави защото не им се живее там ! Всичките ми приятели са на моето мнение. Още от онова време са се обградили в Кремъл с голяма ограда, като в замък, и все още се крият там за да не ги изселят в един момент ! Отвънка се пази като военен обект ! Точно там има около 30 полицейски коли и жандармерия !
А политиката на Путин половината население не я понасят, обаче заради такива прости гьобеци като вас затова другите страдат !

Поканвам те и аз ! Нека се видим, като си уговорите среща ще дойда и аз , искам да ти кажа очи в очи няколко приказки , да ти напълня сфинктера с токати както пълня мазната путка на майка ти с пелмени !!! Бастун прост внимавай на кой точно го играеш ербап мухал разбра ли ме !!! Простакел софииски !!!

haritov
05-13-2016, 05:00
Значи духач е майка ти, разбра ли КУЧЕ ухапано от мишки ???

Макар, да не ми се чете, изчетох темата и постовете и е прав за всичко. Аз за разлика от всички вас балъци съм бил в Русия, понеже съм почти 100% руснак, прости копелета такива!



А ти що за балък си ??



Аз съм го виждал, говорил съм с него, знам колко мозък има, обаче на теб няма да ти остане мозък в скоро време, защото нямам търпение юмрука ми да попадне върху тумбака ти, бухал разбра ли !!! Иди да си изказваш руската пропаганда в някой руски форум , сволач эбан !!!
Ти освен да ругаеш друго не правиш в момента ако искаш и аз мога да почна

MalePan7her
05-13-2016, 05:02
Нека почнем да видим докъде ще я докараме ! Доколкото си спомням, бях мернал, нещо че имаш оръжие. Аз мога да си обзаложа колата, че имаш някоя руска простотия някой Макаров !

Ако нямаш макаров, значи излизаш най лицемерното прасе тука ! Интересно ми е, така както хвалиш русия, ти колко пъти си бил там, колко роднини имаш оттам, и най важното колко руски вещи имаш. Лада ли караш или бмв? Компютъра ти руски ли е? Дрехите ти руски ли са? Мълчи си да не те навра в кучи гъз. Спазвай си добрия тон и недей да обиждаш който не трябва, поне не и него, понеже ще се излее всичката ми помия и агресията от гъза ми към устата ти, разбра ли КРЕКЕН СУХЛЕС С ПОДРИСКАНА НАКАТКА ?

MalePan7her
05-13-2016, 06:14
Значи как СТАВА ТАКА ИДВАТЕ В ТЕМИТЕ и обвинявате мен , че аз съм бил вулгарно псе ? Като същите тези, които ме обвиняват мен, те започнаха с обидите към темплара!!!!!! Аз не съм видял той НЯКОЙ ДА Е ОБИДИЛ пряко или непряко?!?!?!?

Значи много е лесно да се правим на отворени пред културни хора нали така ? Нека си обменим обиди с тези, които първи почнаха нападките към него !!! Аз съм селяк за мен не е проблем ! Темата е пълна с 15 фурнаджииски лопати, които реват, че аз съм бил говедо, а същите тея помяри отиват и обиждат Темплара. Тва няма да го търпя !!!

Говорете си нормално и си спорете , обаче когато не ви утърва , недейте да го обръщате на батка!!!

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 06:23
Млъкни ма

MalePan7her
05-13-2016, 06:36
В Гурково там имате ли интернет изобщо?

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 06:48
За кво избяга в България от Русия? Българския народ винаги ще е с братска дружба с руския, а такива дето ходят при врага да се предават нищо не правят!

MalePan7her
05-13-2016, 07:20
Първо не съм избягал балък, тук ми е работата !

Второ тук си има много преимущество пред това да си там ! Там не можеш да си развиваш бизнеса спокойно , ако някой "те хареса" си дотам !

И така като гледам български знам по добре от теб , Клекачке !!!

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 07:27
Изгонили са те щото там не търпят пумяри. И тук скоро ще бъде така!


ае тихо.

MalePan7her
05-13-2016, 07:28
Никой не ме е изгонил патарляк !

Изгони ме всъщност само.... Само майка ти ! Изгони ме от спалнята защото я нараних вагинално, получи протъркване на катеричето, в долната част, от много търкане и тласък.

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 07:34
оправдания не ми се слушат

MalePan7her
05-13-2016, 07:35
В профила ти пише че си момиче, обаче по начин на изразяване си сто процентов прангел !

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 07:49
Профилът ми е да се гавря с тез, дето много искат да знаят..

MalePan7her
05-13-2016, 07:50
Аз за тебе не искам да знам нищо, и никога не съм искал ! Гаврата е истинска когато зад монитора стои реален човек, като при мен например ! Иначе ако не си потвърден потребител , си просто смешник като село_

Затва ти предлагам да прекратиш умопомрачителните ти смрадливи коментари

MalePan7her
05-13-2016, 07:52
http://i.cbc.ca/1.2935081.1422470037!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_620/ronaldo-cristiano.jpg

Това вляво съм АЗ, това вдясно си ТИ 8-)

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 07:55
Като искаш реалност ходи на русофобски митинги. Тук и в другите форуми се акцентира върху смисълът и темите, не върху личната изява. За това и не се засягам.

MalePan7her
05-13-2016, 07:59
Виж сега аз не мразя по нация, това го могат само най простите капандури !

Също така не мразя и идеологии и прочее. Нека всеки си практикува каквото иска, само ДА НЕ ГО НАЛАГА НА ОСТАНАЛИТЕ, НА КОИТО НЕ ИМ ДОПАДА. ;)

На мининги да ходят поддръжниците на ДПС, бсп, атака и другите олигофрени.

MalePan7her
05-13-2016, 08:00
Освобождавам ви темата , и мисля, че се разбрахме за Темплара, нали така !

Ще следя от време на време и ако има пак атака, ще има проблем !

Айде , жив и здрав , ръждясал корабен шланг !

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 08:03
В наложена идеология живеем и сега. Няма как да избягаш от система. По- добре да има контрол, а не свободия, в която всеки прави каквото си иска.

MalePan7her
05-13-2016, 08:07
Искам контрола да е като във Фавелата на Бразилия или като в южните щати на САЩ, обаче не си налагам мнението, не искам да принудя всички останали. По скоро бих отишъл да живея с хора в подобна среда отколкото да го превърна на диктатура ! Ако говорим за Путин, това си е една модерна диктатура. Сега не знам дали си наясно, обаче там не могат да си купят Милка или нутела даже. Нямат оборудване медицинско, всичко им е порязано. Имах повиквателна да съм си обновил някакви документи уж ! Нали се сещаш ако се бях върнал, можеше да не успея да изляза обратно после !

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 08:18
Не могат да си купят, за да запазят собствения си пазар. Тук ни заливат, ние им плащаме, парите излизат и не се връщат в икономиката ни, а местното ни производство е елиминирано. Сега сме само консуматори, медицината ни не струва, младите доктори напускат, както всички студенти в глупавите ни университети. Били сме 9 милиона и половина, сега сме 7 като половинатя деградирали, а циганите имат най-много права и свободи. С една дума- изчезваме. Аз пък бих наложил.

MalePan7her
05-13-2016, 08:25
Няма как да имаме местно производство при положение, че сме глупави като руснаците. Там също няма местно производство. Нито пък е имало през СССР. Виж например Унгарците също са живяли в комунизъм, както и Словенците, обаче какво произвеждат!!! Всички електроуреди немски се правят в Унгария, Словения пък правят ауспусите Акрапович, които са с най високото качество в света! Румънците имат Дачия, имат марки като bachmann с много високо качество, емаг затова се наложи в България защото имат не-балканска политика! Евала! Хърватите правят HS и пазарът на САЩ е преобладаващ с хърватска продукция, сигурно не си чувал какво е това дори! Поляците са майстори на сладката! Всичко сладко излиза оттам, от Германия и от Италия. Чехите имат много могъща автоиндустрия, военна индустрия и изнасят в цял свят оръжия. Да не забравяме и бирата им 8-) Всички тези държави са били комунистически обаче виж как са се развили! Това е защото не страдат от ефекта на дънинг крюгер както например ти и останалите ти български дружки страдате !

Има и изключения , но тези хора са навън далеч ! Или не комуникират с глупаци !

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 08:36
Страните от централна Европа, ако успяват поне малло да се доближават до условията на Запад, тоест да бъдат успешно привързани, то тези на Изток и ние служим само като покрайнина между двата полюса и първи изгаряме, не сме им нужни на Американците, освен за влияние срещу Русия. Тяхния модел, който ни пробутват е такъв, че след 50 години тук няма да има жив българин. Не така стоеше, когато бяхме с Русия. Имахме цяла индустрия и селско стопанство. Примерите вече съм ги изброявал. Географски също сме по-близо. По манталитет също. По култура също.

MalePan7her
05-13-2016, 13:40
Нека позная - България на три морета хахах. Много успешен модел няма що. Затва им се разпадна комунизма. И затова нямаха и все още нямат средна класа. И ние нямаме. И затова ни избиха интелектуалците по лагерите и останаха такива като теб, на които единственото умение е да пише във форума тъпотии проруски. Ако тук стане хибридна война, и ти дадат руска пушка, ще се наакаш в гащите.

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 15:15
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjl5e2hq9fMAhUHtBQKHWKiBSEQFggaMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vbox7.com%2Fplay%3A20324ca7&usg=AFQjCNHgUEC16AACepIJjlRiJ-pnZu2EnA&sig2=Iq-peDluOdWgTU5TGDpzHg

учи са

haritov
05-13-2016, 18:03
Нека почнем да видим докъде ще я докараме ! Доколкото си спомням, бях мернал, нещо че имаш оръжие. Аз мога да си обзаложа колата, че имаш някоя руска простотия някой Макаров !

Ако нямаш макаров, значи излизаш най лицемерното прасе тука ! Интересно ми е, така както хвалиш русия, ти колко пъти си бил там, колко роднини имаш оттам, и най важното колко руски вещи имаш. Лада ли караш или бмв? Компютъра ти руски ли е? Дрехите ти руски ли са? Мълчи си да не те навра в кучи гъз. Спазвай си добрия тон и недей да обиждаш който не трябва, поне не и него, понеже ще се излее всичката ми помия и агресията от гъза ми към устата ти, разбра ли КРЕКЕН СУХЛЕС С ПОДРИСКАНА НАКАТКА ?
макаров нямам все още
иначе имам бердан 2,крнка и една шашка която владея до съвършенство смит и уесъна не го броя макар че е бил на руска служба и една руска офицерска сабя
освен това съм кубански казак (джигит,фланкировач,пласту }

пускал съм и снимка в униформа поразрови се ще я намериш

иначе каква кола караш?

MalePan7her
05-13-2016, 18:34
макаров нямам все още
иначе имам бердан 2,крнка и една шашка която владея до съвършенство смит и уесъна не го броя макар че е бил на руска служба и една руска офицерска сабя
освен това съм кубански казак (джигит,фланкировач,пласту }

пускал съм и снимка в униформа поразрови се ще я намериш

иначе каква кола караш?

Аз си предпочитам Хеклера, ти си дръж руските атрибути, които нямат стойност никъде по света.

Не ме впечатлява униформата ти, и не ми се занимава да ти търся снимки защото не съм мега фагот.

Имал съм подред на закупуване Волво, БМВ, Мерцедес, Субару, Опел, Хюндай, Мерцедес, БМВ, БМВ. Карал съм и още куп други западни марки, които не са били мои.

Не бих си причинил травмата, физическа и психическа да се кача на руска кола. Камо ли да си купя такъв бълвоч. Що не вземеш тази шашка и да си я забиеш в гъза, защото в днешно време има тактически ножове, като с голямо удоволствие бих прокарал едно такова острие между ребрата ти.

haritov
05-13-2016, 18:47
Аз си предпочитам Хеклера, ти си дръж руските атрибути, които нямат стойност никъде по света.

Не ме впечатлява униформата ти, и не ми се занимава да ти търся снимки защото не съм мега фагот.

Имал съм подред на закупуване Волво, БМВ, Мерцедес, Субару, Опел, Хюндай, Мерцедес, БМВ, БМВ. Карал съм и още куп други западни марки, които не са били мои.

Не бих си причинил травмата, физическа и психическа да се кача на руска кола. Камо ли да си купя такъв бълвоч. Що не вземеш тази шашка и да си я забиеш в гъза, защото в днешно време има тактически ножове, като с голямо удоволствие бих прокарал едно такова острие между ребрата ти.

заплашваш ли ме ?

MalePan7her
05-13-2016, 19:05
Заплашвам те с кутийка сперма, която плавно ще излея в устата ти, но на теб ще ти дойде малко, ти си свикнал на много ванилов разтопен сладолед 8-)

haritov
05-13-2016, 19:09
Заплашвам те с кутийка сперма, която плавно ще излея в устата ти, но на теб ще ти дойде малко, ти си свикнал на много ванилов разтопен сладолед 8-)

аман от тролове

MalePan7her
05-13-2016, 19:14
Лягам си руска ваксо за обувки, плосък си като гъза на баба ми от митино и не си забавен ! Аре, кауш

Грозния
05-13-2016, 19:34
ние кои сме че да се пазарим?
http://3.bp.blogspot.com/-CSJppnpWfgk/UayRRgEMKQI/AAAAAAAAA7w/EpEcjLXyAz0/s1600/bataie.jpg
Батка, дори те се пазарят! А ти "кои" си, щом не се пазариш? Викаш, дайте да ни оправят направо безплатно :D?!

ние с кои сме се преборили?Имало е случаи, но те не са били по твоя начин 8)!

това за танковете и тн беше неуместна и глупава забележкаНапротив, твоята забележка за маршируването беше далеч по-неуместна и глупава :D!

Когато Путин дойде на власт върна всичко... обратно на държавата и то законно с доброволно подписване
какво да се прави когато ти дойдат от КГБ на нефтовата платформа и ти кажат да подпишеш
Само някои, а и ако е с КГБ, как тогава е доброволно :D?! Почна сам да си противоречиш 8)! При това в един и същи пост! Гениално!

Ако те изолират... Ще те изнасилват ... А когато решат ... Така лесно ще ни направят...За кои говориш? Тия или ония :D?

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 19:40
Харитов.

НЯма смисъл да се занимаваш


Ако влизаш политика трябва да им говориш това ,което искат да чуят

а именно колко сме силни, колко сме умни, как ще бъдем герои и всичко ще е наред, хармонично


хората са страшно тъпи, не знаят на кой свят се намират, слушат приказки от на баба си путката и искат да чуват само блажещи ухото приказки

haritov
05-13-2016, 19:47
грозния
щом държавата ни се управлява от мутрите нищо не сме преборили

и как очакваш генерал дето не знае да марширува да води армия?

то я е минал поне две школи а това още не е научил

и с какво ще се пазарим? с това че сме дъното на ЕС?
и си е доброволно ако не вярваш иди питай даже оня на платформата дето е бил ще ти каже че е било доброволно

идеалист си харесваш ми но момчета като теб не издържат много

haritov
05-13-2016, 19:49
ще стане само че нас ще ни го начукат турците които все повече и повече споменават за турското население и българското малцинство в страната наречена България

и няма да има кой да ни отърве щото нашите американски съюзници и целия Ес се е надупил на Турция

вече над 2 милиона турци имат и българско гражданство и ще си гласуват за един дето се кри в турското посолство след като агента на държавна сигурност ''сокола'' си върна властта
я виж сега как е сокол на турски
тъпото е че с новия закон за изборния кодекс ги режехме тия турчаля ама добрия ни президент даде вето
и то по нечия заповед от нечие посолство (американското)
та и бат ви Бойко се прееба с Роската който уж беше от неговата партия

и това ни го причиняват нашите съюзници

да не говорим за бежанците които са най-модерната немска глупост
а стане ли така че да трябва да грабваме оръжието имаме генерали дето не знаят как се марширува даже

да не говорим за останалата ни армия

що се отнася до руската власт когато някой наш президент отиде в завод и разпореди да се изплатят 45м нераздадени заплати на хората със срок днес тогава ще плюете по руските


това никой не го коментира

корабе прав си но съм наивник

яд ме е на собствения ми народ че вярва на глупостите които се говорят

golemiq_korab_minava
05-13-2016, 20:06
Аз мисля, че всеки народ лесно се манипулира от правителствата.. В Украйна на луди ги направиха. Хитлер също е строил целия народ да марширува. У нас се настройва от 25 години омраза и разединение към нас самите, стъбилността е разхлабена и по всяко време може да се предизвика хибридна война. Отделно деградацията в пълна сила. За съжаление интелигенцията се изнася, именно образованите, които нямат развитие у нас в много унищожени среди. Останалата част се деградира със свободия и чалга култура, съсипване на основните, средните и висшите училища.

Имаме 25 хилядна армия, от която 15 хил сухопътни войски. За сравнение българските ловци с ловен билет са 130 000 официално и още толкова неофициално. 50 -60 хил полиция. Беженците от Туриця по всяко време могат да ни залеят. А по телевизията псевдо адвокати обясняват как трябвало да пресичат свободно границата. Цялата ни телевизия е про-американска..

haritov
05-13-2016, 20:13
антибългарска искаш да кажеш

aurissaaaaa
05-14-2016, 12:28
ФАШИИИИИИСТИ

ФАШИИИИИИИСТИ

ОЧИИИИТЕ ВИИИЖДАТ ФАШИИИИИИИИИИИСТИИИИИИИ



Цялата ни телевизия е про-американска..

някой има различно мнение от твоето => про-американски :Д:Д:Д Оня ден един познат ми обясняваше, че не вярвал в границите 'щот бил анархист ... некви е такива :Д


Останалата част се деградира със свободия и чалга култура,

Т'ва само фашист може да използва думичката 'свободия' :Д:Д



стъбилността е разхлабена и по всяко време може да се предизвика хибридна война.

А дано. Както сме болшинство про-западно настроените, и както полезните идиоти си пишете бълвоча из нета, за няма и месец ще сме ви проследили и избили.

И Земята ще бъде рай -

ще бъде!

Грозния
05-14-2016, 21:36
грозния
щом държавата ни се управлява от мутрите нищо не сме преборилиА твоят пример за подражание (Русия) не се управлява от мутри :D!?

и как очакваш генерал дето не знае да марширува да води армия?

то я е минал поне две школи а това още не е научилТака ли се води модерна война? С маршируване? Разкажи ни :) !
П.С. Мислех те за по-умен и образован.

и с какво ще се пазарим? с това че сме дъното на ЕС?Гледай гърците и турците как се пазарят и се учи 8)!

и си е доброволно ако не вярваш иди питай даже оня на платформата дето е бил ще ти каже че е било доброволно:razz:

идеалист си харесваш ми но момчета като теб не издържат многоТи па си мноо убав :D! От нас двамата, идеалистът си по-скоро ти - всеки във форума ще ти го каже 8)!

defender
05-14-2016, 23:20
ще сме ви проследили и избили.

И Земята ще бъде рай -

ще бъде!

аурисчето все повече заприличва на чичо си хитлер. Ще ни избива за да правил рай на земята, 4-тият райх.

какви ли още демони крие в мрачното си подсъзнание. Аз залагам на страх от жени и тежък лилипутски комплекс.

ДОТА
05-15-2016, 08:43
Както сме болшинство про-западно настроените, и както полезните идиоти си пишете бълвоча из нета, за няма и месец ще сме ви проследили и избили.

амм, не те ли е страх, че ще си развалите маникюра
а на тия високи токчета да ни следите е трудно
освен това не знам къде сте болшинство
щото педалите не са чак толкова много в България
или ти ще викнеш травеститите и всяква друга измет

haritov
05-15-2016, 18:10
А твоят пример за подражание (Русия) не се управлява от мутри :D!?
Така ли се води модерна война? С маршируване? Разкажи ни :) !
П.С. Мислех те за по-умен и образован.
Гледай гърците и турците как се пазарят и се учи 8)!
:razz:
Ти па си мноо убав :D! От нас двамата, идеалистът си по-скоро ти - всеки във форума ще ти го каже 8)!
ти знаеш ли кой е Путин?
с какво ще я водим тая война?
гърците са хванали ес за топките потънат ли те потъват всички
турците са основен съюзник на САЩ и са една от водещите икономически сили
тва за доброволното не разбра ли че беше ирония?
жалко че нашите мутри няма кой да ги притиска

RagioL
05-16-2016, 17:52
хибридна война

изненадан съм че си запознат с понятието
и все пак тя тече по целия свят

Грозния
05-16-2016, 19:53
ти знаеш ли кой е Путин?Достатъчно добре.

с какво ще я водим тая война?Ти ми кажи 8)?

гърците са хванали ес за топките потънат ли те потъват всичкиЗначи византийците и теб са те накарали да им повярваш - т.е. и теб са излъгали :D!

турците са основен съюзник на САЩ и са една от водещите икономически силиТова е вярно, но и по-силни държави (напр. Русия), не успяват да (сложете глагол по ваш избор) ЕС, както го прави Ердоган.

тва за доброволното не разбра ли че беше ирония?Като я повториш два пъти, престава да бъде ирония и хората си мислят, че верно го мислиш :). Или чак сега се усети, какви небивалици си надробил :D?

жалко че нашите мутри няма кой да ги притискаИ тук и там, притискат само неудобните.

haritov
05-16-2016, 20:03
Достатъчно добре.
Ти ми кажи 8)?
Значи византийците и теб са те накарали да им повярваш - т.е. и теб са излъгали :D!
Това е вярно, но и по-силни държави (напр. Русия), не успяват да (сложете глагол по ваш избор) ЕС, както го прави Ердоган.
Като я повториш два пъти, престава да бъде ирония и хората си мислят, че верно го мислиш :). Или чак сега се усети, какви небивалици си надробил :D?
И тук и там, притискат само неудобните.

разсъждаваш като някакъв хлапак на 19

с тия отговорчета дето можеш да впечатлиш курвичка с 18 думи в речника не ми минават
ако ще казваш нещо поне някакъв смисъл да има


иначе и на лично като си писахме беше суен и буен в началото ама после пак почна да шикалкавиш

много си далеч от това което става все още

golemiq_korab_minava
05-16-2016, 20:12
Ти с Турция ли се сравняваш бе, хахаха. Ердоган притиска ЕС единствено с беженците, с които може да ни наводни за два дни. Турската армия е най-голяма в Европа и въпреки това след инцидента с руския самолет, турците спряха да извършват полети над Сирия дълго време.

А гърците като цяло са друг много по-различен народ. Българите попринцип до такава степен позволяват да ги мачкат и лъжат, че 1, или два човека в управлението нищо друго не могат да направят. В първия момент всички медии ще бълнат, че имаш незаконни пари, ще се организират простести и ще те изгонят.

haritov
05-16-2016, 20:16
турците имат ядрени бойни глави на своя територия подарък от САЩ каква ти армия тя не им нужна за да ни затрият

Грозния
05-16-2016, 20:20
разсъждаваш като някакъв хлапак на 19А ти като пенсионер, от социализма :D.

с тия отговорчета дето можеш да впечатлиш курвичка с 18 думи в речника не ми минават
ако ще казваш нещо поне някакъв смисъл да имаНеудобни ли са въпросите ми 8)?

много си далеч от това което става все ощеАз може да съм далече, но ти се отдалечаваш :D! Схващаш ли разликата 8)?

golemiq_korab_minava
05-16-2016, 20:22
турците имат ядрени бойни глави на своя територия подарък от САЩ каква ти армия тя не им нужна за да ни затрият

Нямат.

Имали са едно време, при Кубинската криза. Тогава Русия разполата в Куба и се споразумяват да изтеглят ракетите от Турция.
Сега може пак да са им дали, не знам.

Не й трябват да ги използват срещу нас..

2 ракети не я правят ядрена сила. ПРО на Русия ще ги унищожи преди да излязат в орбита.


Ако не е Русия, с 500 хилядна армия може да окупира Ирак и Сирия за 2 седмици.

Макар че танковете им са остарели.

haritov
05-16-2016, 20:29
грозния
тук съм цитирал всичко смислено което каза

приключвам дискусията с теб явно си обикновен трол

haritov
05-16-2016, 20:30
Нямат.

Имали са едно време, при Кубинската криза. Тогава Русия разполата в Куба и се споразумяват да изтеглят ракетите от Турция.
Сега може пак да са им дали, не знам.

Не й трябват да ги използват срещу нас..

2 ракети не я правят ядрена сила. ПРО на Русия ще ги унищожи преди да излязат в орбита.


Ако не е Русия, с 500 хилядна армия може да окупира Ирак и Сирия за 2 седмици.

Макар че танковете им са остарели.
имат все още 74 май бяха общо
просто са на тактическо място

golemiq_korab_minava
05-16-2016, 20:38
имат все още 74 май бяха общо
просто са на тактическо място
Тази информация от къде?

haritov
05-16-2016, 20:39
Тази информация от къде?

четох я преди време не ме карай да търся сега

беше нещо свързано с ракетния щит и боеспособността на нато в случай на война

golemiq_korab_minava
05-16-2016, 20:45
четох я преди време не ме карай да търся сега

беше нещо свързано с ракетния щит и боеспособността на нато в случай на война

неофициална.

Възмножно е, но Турция не се смята за ядрена държава. За секунди ще бъде унищожена. Както и да е.

Като стана въпрос за ракетния ни щит. Първо Румъния, Полша и Балтийските страни ще го отнесат, както и Швеция. Ама като сме прости.

haritov
05-16-2016, 20:48
напоследък съм вперил повече поглед в Северна Корея

американците искаха да освободят корейския народ мъ нъ ни станъ

щяха да са в задника на Русия
сега пък корейците ги плашат в техните си бомбички и са си пичове

golemiq_korab_minava
05-16-2016, 21:02
Никакъв шанс нямат там. От едната страна Русия, от другата Китай. Те и в Южно Китайско море нямат шанс. :)

haritov
05-16-2016, 21:15
така си е

aurissaaaaa
05-17-2016, 08:36
американците искаха да освободят корейския народ мъ нъ ни станъ

щяха да са в задника на Русия
сега пък корейците ги плашат в техните си бомбички и са си пичове

http://i.imgur.com/LbLbbN6.jpg

толкова ли ниско паднахте, та се кефите, че тия под американска закрила живеят като западноевропейци, докато комунделите в северна корея ядат обелки от картофи и откровено казано животът им е по-скапан от този на евреите в нацистките конц.лагери :Д

Мн сте зле :Д



Като стана въпрос за ракетния ни щит. Първо Румъния, Полша и Балтийските страни ще го отнесат, както и Швеция. Ама като сме прости.

Те руснаците на този етап само да имат късмета да сгазят лука и от масква и петербург ще останат само димящи кратери

aurissaaaaa
05-17-2016, 08:39
мен напрао не ми е ясно как не се усещате, че САЩ им е през хуя за руската армия и показват буквално нулев респект. Пък мурзилките пищят на умряло 'щото им е ясно, че ако НАТО им се стовари ще ги смачка за един работен ден - ако изтраят и толкова

ДОТА
05-17-2016, 09:46
мен напрао не ми е ясно как не се усещате, че САЩ им е през хуя за руската армия и показват буквално нулев респект. Пък мурзилките пищят на умряло 'щото им е ясно, че ако НАТО им се стовари ще ги смачка за един работен ден - ако изтраят и толкова


Те руснаците на този етап само да имат късмета да сгазят лука и от масква и петербург ще останат само димящи кратери

тва е да станеш по-голям кравар и от краварите
от нато си признават сами, че нямат никъв шанс срещу Русия, не просто нямат шанс, а преди да опитат нещо ще бъдат изпепелени, ама форумния олигофрен ауриса решава да им вдига реномето
в нато няма дори едно оръжие, което да се мери с руското, ама ти продължаваш да хвалиш ламарината ф35, която не става и за скрап

golemiq_korab_minava
05-17-2016, 10:19
C 400 пво. Няма аналог, смешник. Прихваща всяка стелт технология. Обсега 400 км. Радарно засичане - 600 км. Отделно Русия притежава около 300 кмплекса. C 300, за които се смята, че също могат да свалят падаща балестична ракета до 60 км. Отделно има пйнцери, които защитават тези системи от всякакви леталени апарати. Скороста на изтреляната ракета от пайнлера е такава, че прихваща и унищожава изтреляна ракета от нашата оса.

Отделно Русия притежава уникални ракетни комплекси искандер, незабележими за американската противовъздушна отбрана. И не на последно сухопътните войски на Русиа са 3 пъти повече от тези на САЩ. А САЩ не може да премести цялата си армия в Европа. Силите на НАТО в Европа са смешни.

Така.

Северна Корея, глупако, има 3 пъти по-висок икономически стандарт от нашия. Това, че е по друга система и е изолирана от Запада означава също така, че ние не можем да знаем как по- точно живеят там. Но от това, което се показва в градовете им може да се добие представа. А знаеш ли ти как се прави ядрено оръжие? Ние ако имахме армията на корея щяхме да умрем.

haritov
05-17-2016, 12:20
аурисе чадо събуди се

defender
05-17-2016, 12:47
аурисе чадо събуди се

Ауриса ще създава рай на земята, по свой проект - първо ще унищожи Русия, после ще изтреби чалмите и арабите, после ще подчини Китай и накрая ще унищожи всички религии. Просто не го разбираме човека и мирния му замисъл.

Само не знам какво е намислил за Южна Америка и средна Африка.

aurissaaaaa
05-17-2016, 15:36
Дота и Климатик - блаблабла в общи линии са ви постовете. Казах, че САЩ смятат Русия за изпята песен, пък вие пеете за някакви там ракети и тинтири минтири.

Не са САЩ тези във война със съседите си на този етап. Европейците се сдухаха иначе Украйна щеше да разоре северна мурзилия с финаносва и военна помощ от САЩ. Уви ... :(

Грозния
05-17-2016, 17:19
турците имат ядрени бойни глави на своя територия подарък от САЩ каква ти армия тя не им нужна за да ни затриятТова са АМЕРИКАНСКИ ядрени оръжия на турска територия! Различно е.
Сериозно ли мислиш, че Турция не може да направи същото и без ядрено оръжие?!
Смешник :D!

напоследък съм вперил повече поглед в Северна КореяТова ли ти е надеждата :D? На какво се надяваш оттам?

щяха да са в задника на РусияПонеже сега не са :razz: ?

в нато няма дори едно оръжие, което да се мери с рускотоАаайдйе бйе :shock: :D ?!

И не на последно сухопътните войски на Русиа са 3 пъти повече от тези на САЩ.
...
Северна Корея, глупако, има 3 пъти по-висок икономически стандарт от нашия.Пхахахахахахахаха :D :razz: !
https://i.makeagif.com/media/12-17-2015/I5oQs3.gif
В Северна Корея, ти дори нямаше да имаш интернет! Компютър или смартфон също :D! За кола да не говорим!

Ние ако имахме армията на корея щяхме да умрем.Със сигурност... от глад :D!

Това, че е по друга система и е изолирана от Запада означава също така, че ние не можем да знаем как по- точно живеят там. Но от това, което се показва в градовете им може да се добие представа.Все едно да добиеш представа как се живее в щатите от клипове по MTV :D!

golemiq_korab_minava
05-17-2016, 17:40
От глупав, по-глупав. Не си грозен толкова, колкото си тъп.

Какво очакваш от най-изолираната държава? Да има американски интернет ли? Интернета и колата ли са всичко в живота ти?

Ще умрем 10 пъти от глад, ако издържахме подобна армия.

Няма какво да се обеснявам. Едното ти говорят, друго чуваш, трето и съвсем различно измисляш.

haritov
05-17-2016, 18:22
От глупав, по-глупав. Не си грозен толкова, колкото си тъп.

Какво очакваш от най-изолираната държава? Да има американски интернет ли? Интернета и колата ли са всичко в живота ти?

Ще умрем 10 пъти от глад, ако издържахме подобна армия.

Няма какво да се обеснявам. Едното ти говорят, друго чуваш, трето и съвсем различно измисляш.

аз вече му доказах колко е глупав след като му казах че слънцето е горещо

грозния го мислех за джентълмен понеже се представи за такъв но не пожела да ме научи на военно дело
накара ме да се образовам от нета по темата сигурно ще хвана някой онлайн предаване или интернет училище за старши офицери

пп
сега ще ме направи за смях пред целия форум и всички ще ми се смеят

Грозния
05-17-2016, 19:31
Какво очакваш от най-изолираната държава? Да има американски интернет ли? Интернета и колата ли са всичко в живота ти?Ти готов ли си да се откажеш от интернета, колата (ако имаш) и смартфона си? Защо направо не отидеш да жевееш в Северна Корея, като е толкова готино? А :D? Като гледам не ходят много хора натам :D!

аз вече му доказах колко е глупав след като му казах че слънцето е горещоОще с пускането на тая тема, ти доказа същото за себе си, докато за мен не си доказал нищо.

грозния го мислех за джентълмен понеже се представи за такъвАз съм си такъв, това, че сме на различни мнения и аргументите ти са лишени от връзка с реалността си е твой проблем 8).

сега ще ме направи за смях пред целия форум и всички ще ми се смеятНяма нужда, ти се справяш достатъчно добре и сам :razz:!

haritov
05-17-2016, 19:33
Ти готов ли си да се откажеш от интернета, колата (ако имаш) и смартфона си? Защо направо не отидеш да жевееш в Северна Корея, като е толкова готино? А :D? Като гледам не ходят много хора натам :D!
Още с пускането на тая тема, ти доказа същото за себе си, докато за мен не си доказал нищо.
Аз съм си такъв, това, че сме на различни мнения и аргументите ти са лишени от връзка с реалността си е твой проблем 8).
Няма нужда, ти се справяш достатъчно добре и сам :razz:!
ако имаш да казваш нещо по темата казвай

или поне кажи кога завърши школата за старши офицери

haritov
05-18-2016, 09:02
http://skandalno.net/50-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BF-169113/

ДОТА
05-18-2016, 10:40
http://skandalno.net/50-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BF-169113/

http://www.bild.de/video/clip/paul-ronzheimer/bulgarische-buergerwehr-gegen-fluechtlinge-45838670.bild.html

по-добре не ги гледай немците, че нищо чудно в някой момент ония травестит меркел
да обяви, че изнасилванията в Кьолн са дело на руснаците

Грозния
05-18-2016, 19:36
ако имаш да казваш нещо по темата казвайДай личен пример 8)!

haritov
05-28-2016, 19:31
http://bultimes.com/sasht-v-uzhas-rusiya-provela-uspeshen-test-na-ubietsat-na-spatnitsi-video/

Agartha
05-29-2016, 09:21
Темата нали е за русофили и русофоби, защо отново се правят сравнения между САЩ и Русия? Всички русофоби ли трябва да са защитници на САЩ и обратното?

Agartha
05-29-2016, 09:36
Трябва ли да се мразят, при условие че те, както всички останали държави, имат население, което може да мисли различно спрямо политиката, която се води от т.нар. главнокомандващи?

Грозния
05-29-2016, 09:37
Темата нали е за русофили и русофоби, защо отново се правят сравнения между САЩ и Русия? Всички русофоби ли трябва да са защитници на САЩ и обратното?Според хари - явно да :D! Според него, който обича Русия, мрази САЩ и обратното и не може да обичаш или мразиш и двете страни едновременно :D!

sofityoy
05-29-2016, 10:23
Смятам,че това,което правят нашите политици,а именно да подрепят и да се водят непрекъснато от Американските идеи и „нереждания“ е погрешно!
Ние НЕ сме американци,също така от скоро сме европейци...ние сме БЪЛГАРИ и след това за мен сме славяни,трябва славянските народи да се подрепяме,защото имаме много общи черти чисто като език,бит,разбирания,светог ед,а в момента не мисля,че нашите политици го правят.Аз също съм русофил.

Agartha
05-29-2016, 10:27
Миличка, би ли обяснила какво означава славянин, кой е сериозният източник за това и къде виждаш славяни в България? (ако приемем, че съществуват)

sofityoy
05-29-2016, 10:54
Миличка, би ли обяснила какво означава славянин, кой е сериозният източник за това и къде виждаш славяни в България? (ако приемем, че съществуват)

Аз например се самоопределям като такава,защото говоря български език,защото ползвам славянската азбука и писменост.За мен като цяло българите сме славяни въпреки,защото имаме таква изградена ценностна система.
Това „да приеме,че съществуват“ ми звучи иронично (е може би се бъркам),но защо мислиш,че няма такива в България? Не ни ли приемаш за славянски народ?

Agartha
05-29-2016, 11:08
Беше иронично, да, но в никакъв случай не заядливо и с лоши чувства. Не го разбирай погрешно, просто се закачих шеговито. :)

Не, не ни определям като славянски народ. Но както и да е, исках да прочета мнението ти, моето няма значение. :)

Грозния
05-29-2016, 11:58
Смятам,че това,което правят нашите политици,а именно да подрепят и да се водят непрекъснато от Американските идеи и „нереждания“ е погрешно!Разбира се, както е погрешно да се водим и по руските 8)!

също така от скоро сме европейци...Не отскоро, а отдавна :)!

защото ползвам славянската азбука и писменост.Кирилицата се наричаше "славянска", за да не се дразни Русия/СССР, че пишат с азбуката създадена и въведена в употреба най-напред в България 8).

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 12:21
Това ,че сме им дали азбука още повече ни сближава. Езикът и манталитетът ни също са по близко до Русия. А ако не сме с Русия, значи сме със САЩ. Веднага си проличава кой не разбира икономическо обвързване. България няма собствена сила за незвисмост.

ДОТА
05-29-2016, 13:37
Според хари - явно да :D! Според него, който обича Русия, мрази САЩ и обратното и не може да обичаш или мразиш и двете страни едновременно :D!

каква обич, 30 годишен девствен кретен
уважаме Русия, защото е направила за България повече, отколкото всички други страни взети заедно
за сметка на това мразим кравария с причина
едно добро не е направила за нас, обаче има дълъг списък на нещата, с които ни е преебала

draid
05-29-2016, 17:18
Винаги е било забавно да чета постове как "От Москва ще останат кратери" и подобни апокалиптични сценарии свързани с гибелта на Русия. Забавно е как не вдяват някои хора, че още щом някой натисне копчето всичко ще свърши. Приятна заблуда е как едно несъвършено ПВО може да спре балистични ракети които носят десетки ядрени глави. Забавно е и как се говори за военно превъзходство. Такъв термин при наличието на оръжие за масово поразяване в такива количества просто не съществува.

Интересно е обаче защо американците все още използват руски ракетни двигатели.

haritov
05-29-2016, 17:46
Винаги е било забавно да чета постове как "От Москва ще останат кратери" и подобни апокалиптични сценарии свързани с гибелта на Русия. Забавно е как не вдяват някои хора, че още щом някой натисне копчето всичко ще свърши. Приятна заблуда е как едно несъвършено ПВО може да спре балистични ракети които носят десетки ядрени глави. Забавно е и как се говори за военно превъзходство. Такъв термин при наличието на оръжие за масово поразяване в такива количества просто не съществува.

Интересно е обаче защо американците все още използват руски ракетни двигатели.
и руски космодруми също

иначе не съм казал че мразя САЩ и тн

но след като политиката им не е в наша полза няма и как да ги харесвам

относно дали сме славяни или не е друга тема

но сме дали на славяните вяра писмо и култура

Грозния
05-29-2016, 17:48
Това ,че сме им дали азбука още повече ни сближава.Тях към нас - да, нас към тях - не 8)!

Езикът и манталитетът ни също са по близко до Русия.Това е силно преувеличено! Кое е близо - няколко думи с общ български корен? Граматиката е съвсем различна! Манталитетът също!

България няма собствена сила за незвисмост.Как ще има, като има хора които се чудят на кого да се кланят?!

Забавно е как не вдяват някои хора, че още щом някой натисне копчето всичко ще свърши.Вярно е - така всичко ще свърши... за всички, ако още не си се сетил :D!

Забавно е и как се говори за военно превъзходство. Такъв термин при наличието на оръжие за масово поразяване в такива количества просто не съществува.Съществува и още как - американците правят каквото си искат почти по целия свят, на места където Русия не може да се намеси.

Интересно е обаче защо американците все още използват руски ракетни двигатели.Това пък откъде :razz:?!

каква обич, 30 годишен девствен кретенКъде видя обич и към какво, чадо :shock:? Ти да не би да ревнуваш нещо :D?

haritov
05-29-2016, 17:54
https://news.bg/int-politics/pentagonat-nyama-alternativa-na-ruski-raketni-dvigateli-iska-smekcheni-sanktsii.html

http://www.pan.bg/view_article-1-27050-Rusiya-shte-prodade-na-SASht-60-raketni-dvigatelya.html
иначе за военното превъзходство се видя в Сирия руснаците изкъртиха изчистиха и извозиха

докато американците са обучили 5 командоса за борба с тероризма

Грозния
05-29-2016, 17:58
но сме дали на славяните вяра писмо и култураНа кои славяни :shock:? Само на една част от тях 8), като тях на всичкото отгоре ги е яд за това :x!

иначе за военното превъзходство се видя в Сирия руснаците изкъртиха изчистиха и извозиха

докато американците са обучили 5 командоса за борба с тероризма"Изкъртиха" защото са им близо и след като преодоляха шубето :D.
Американците не го направиха, защото не са решили и не им изнася, нали се сещаш?

haritov
05-29-2016, 18:01
На кои славяни :shock:? Само на една част от тях 8), като тях на всичкото отгоре ги е яд за това :x!
"Изкъртиха" защото са им близо и след като преодоляха шубето :D.
Американците не го направиха, защото не са решили и не им изнася, нали се сещаш?

кажи го на екипажа на доланд кук

иначе си прав америка има интерес там да е нестабилно

за това махната Садам и Кадафи с тия вълни от бежанци убиват Европа целенасочено познай защо

искам да те попитам ти подкрепяш ли тяхната политика?

това за славяните няма да го коментирам даже

ДОТА
05-29-2016, 18:08
"Изкъртиха" защото са им близо и след като преодоляха шубето :D.
Американците не го направиха, защото не са решили и не им изнася, нали се сещаш?

https://www.youtube.com/watch?v=ioIbcouzpd4

шамара още преди години пееше за един такъв като теб

aurissaaaaa
05-29-2016, 18:22
Такъв термин при наличието на оръжие за масово поразяване в такива количества просто не съществува.

какво количество ? по 2к бойни глави са им останали, от тях май по 300-400 готови за изстрелване на момента, ама се тая, де.
САЩ ще загубят големите си градове, ама Русия е само санкт петербург и москва. Изтриеш ли ги, изтриваш и Русия. Обратното не важи за САЩ.

ама нали ги избиват със СПИН и от глад, закво да си цапат ръцете хуехуеухе :rofl: Прав си, се тая

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 18:26
грозен, спри да бъдеш наивен, като теб първи клякат.

аурисе , при изтрлване само на една десета от ракетите целия свят ще бъде в ядрена зима, бастун.

Aeternal
05-29-2016, 18:38
при изтрлване само на една десета от ракетите целия свят ще бъде в ядрена зима, бастун.

От чисто любопитство, имаш ли представа какво представлява теорията за ядерната зима?
Наистина ми е интересно.

aurissaaaaa
05-29-2016, 18:38
еми ... в Европа и САЩ има парници - да му мислят мурзилките к'во ще ядат:cool:

ама те както и сега умират от глад ... не знам не знам ... лоша работа братле

с т'ва глобално затопляне току виж някой решил да охлади малко планетата :cool:

оня ден четох няк'ва статия, че 100 ядрени експлозии според компютърни модели ще охладят планетата средно с 1 градус

викам направо да почваме с охлаждането над Русия

aurissaaaaa
05-29-2016, 18:39
От чисто любопитство, имаш ли представа какво представлява теорията за ядерната зима?
Наистина ми е интересно.

падат бомби и почва да вали сняг как :cool:

Aeternal
05-29-2016, 18:41
каква обич, 30 годишен девствен кретен

Ако не друго, поне на ирония е богат форума.

haritov
05-29-2016, 18:45
на никой не му трябва ядрена война

Aeternal
05-29-2016, 18:46
еми ... в Европа и САЩ има парници - да му мислят мурзилките к'во ще ядат:cool:

ама те както и сега умират от глад ... не знам не знам ... лоша работа братле

с т'ва глобално затопляне току виж някой решил да охлади малко планетата :cool:

оня ден четох няк'ва статия, че 100 ядрени експлозии според компютърни модели ще охладят планетата средно с 1 градус

викам направо да почваме с охлаждането над Русия

Знам, че ги тролиш, ама факт е, че руската ядрена триада е последната гаранция за руския суверенитет и те си наливат страшно много пари в нея. И е по-голяма и модерна от американската.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 19:31
Те и една Индия няма да нападнат, заради ядрените им оръжия. Китай също може да унищожи САЩ.

Но дори да бъде унищожена враждебна територия - смисъл няма, защото няма да бъде използваема, ами замърсена.

draid
05-29-2016, 20:15
какво количество ? по 2к бойни глави са им останали, от тях май по 300-400 готови за изстрелване на момента, ама се тая, де.
САЩ ще загубят големите си градове, ама Русия е само санкт петербург и москва. Изтриеш ли ги, изтриваш и Русия. Обратното не важи за САЩ.

ама нали ги избиват със СПИН и от глад, закво да си цапат ръцете хуехуеухе :rofl: Прав си, се тая

По-добре си проверявай информацията преди да говориш глупости. Не че ми пречи да се забавлявам на творенията ти. Вземи прочети малко и какви са дългосрочните ефекти от използването на ядрено оръжие, че явно ти убягва. Достатъчно ми е някой да твърди, че може да има победител в ядрен конфликт, за да мога аз да твърдя, че въпросният е пълен глупак. И Санкт Петърбург и Москва са "изтривани" обаче Русия още си седи там където е била и това може би много дразни хора като теб.

aurissaaaaa
05-29-2016, 20:32
И Санкт Петърбург и Москва са "изтривани" обаче Русия още си седи там където е била и това може би много дразни хора като теб.

аве нз дали още си седи там. Селяните така ги друсаха след псв, че дали са останали руснаци, а ? Как мислят форумните капацитети ?

Аз имам една мн яка теория. Тия, които са били в освободителната война - всичките са били от царската войска => до един са били избити от болшевиките с все семействата им.

Следвателно няма жив човек в Русия, на който българският народ да е длъжен.

Освен т'ва дори да предположим, че войната е била за да ни се помогне - отново - действие на руския царски двор е това, пък те си ги избиха та ...


Т'ва там горе Русия ли е изобщо или някаква фашисто-олигархична разградена барака с население, състоящо се от оцелелите от комуноидния конц.лагер ?

Смис. 'що я наричат хората Русия тази държава, след като руския интелектуален елит е избит още миналия век.

Що не се нарича селяндурия ? Или мурзилия ?

ДОТА
05-29-2016, 20:37
Смис. 'що я наричат хората Русия тази държава, след като руския интелектуален елит е избит още миналия век.

Що не се нарича селяндурия ? Или мурзилия ?

ми щом разни селяци произвеждат неща, които целия краварски гений не е в състояние да направи
кво говори тва за краварите
а щом западна европа се подчинява на някви с овчи акъл и краварски произход
кво говори за тия западняци

aurissaaaaa
05-29-2016, 20:47
е те западняците ако има пари и с горили ще правят бизнес, кво се учудваш

виж ги как се радват на камиларските петродолари

ДОТА
05-29-2016, 20:51
май за толкова години не си успял да схванеш
че военната техника определя техническото ниво

Китай го осъзна скоро и вече са доста пред краварите

aurissaaaaa
05-29-2016, 21:06
то като гепнеш и от едните, и от другите и хоп - имаш добра техника.

И ние да имахме 1 милион жълтура да крадат фирмени тайни по цял ден ама нямаме ...

ДОТА
05-29-2016, 21:12
ми учат се от най-добрите в това
всеки е наясно, че щатите нямат един свой продукт, който да не е измислен от емигрант

haritov
05-29-2016, 21:14
ми учат се от най-добрите в това
всеки е наясно, че щатите нямат един свой продукт, който да не е измислен от емигрант

абе кво стана с немските учени след края на втората световна?

Aeternal
05-30-2016, 06:14
абе кво стана с немските учени след края на втората световна?

Прибират ги в Русия и Америка да правят оръжия.
Като Хуго Шмайзер примерно, дето създава най-доброто оръжие в света - ак-47.

Agartha
05-30-2016, 06:51
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1579142

:D

Грозния
05-30-2016, 16:56
искам да те попитам ти подкрепяш ли тяхната политика?Против съм тая политика и да - тя е вредна не само за Европа но и за целия свят!

това за славяните няма да го коментирам дажеА така, недей, че то не е за коментиране - тия на които сме дали азбука ги е яд на нас заради това!

Но дори да бъде унищожена враждебна територия - смисъл няма, защото......който нападне с ядрено оръжие, ще му отговорят със същото и територията и на двете страни...

... няма да бъде използваема, ами замърсена.

И ние да имахме 1 милион жълтура да крадат фирмени тайни по цял ден ама нямаме ...Ако си мислиш, че са толкова малко... :razz: - само 1 милион ли?!

всеки е наясно, че щатите нямат един свой продукт, който да не е измислен от емигрантТова си е вярно откъдето и да го погледнеш - ако не броим индианците, всички други са дошли отнякъде :D!

Прибират ги в Русия и Америка да правят оръжия.
Като Хуго Шмайзер примерно, дето създава най-доброто оръжие в света - ак-47.... и да качат американците на Луната.

golemiq_korab_minava
05-30-2016, 17:05
грозен.... дори да се избегне ответен удар, няма смисъл от унищожаването на една земя, щом повече няма да я използваш за нищо. да, ще ликвидираш врага и след това ти сам ще се разпаднеш, поради липса на конкурент и вяра, че трябва да се бориш с някого. - човешката психика.

haritov
05-30-2016, 18:19
грозен търнале сменете дилъра

единия троли другия не знае на кой свят живее (разберете се кой каква роля играе)

преди да се говори трябва малко да се поинтересува човек кое е истина и кое не

ДОТА
05-30-2016, 19:05
Това си е вярно откъдето и да го погледнеш - ако не броим индианците, всички други са дошли отнякъде

грозен олигофрен, децата на емигрантите, които са се родили в щатите да не са емигранти и те
грозен и тъп, ако не си с поне 30 санта пишка
нямаш причина да живееш

sofityoy
05-30-2016, 20:30
Разбира се, както е погрешно да се водим и по руските 8)!
Съгласна съм,според мен наситина трябва да сме по индидуални,не мисля,че съм споменала,че трябва да се водим от Русия.

Кирилицата се наричаше "славянска", за да не се дразни Русия/СССР, че пишат с азбуката създадена и въведена в употреба най-напред в България 8).
За това също съм съгласна,исторически факт е че кирилицата се е разпространила най-напред в България и доста по-късно в Русия.Аз говорех за славянските народи като цяло.Защото за мен малко или много си приличаме.

sofityoy
05-30-2016, 20:31
Това ,че сме им дали азбука още повече ни сближава. Езикът и манталитетът ни също са по близко до Русия. А ако не сме с Русия, значи сме със САЩ. Веднага си проличава кой не разбира икономическо обвързване. България няма собствена сила за незвисмост.

+++!

Aeternal
05-30-2016, 21:05
грозен търнале сменете дилъра

единия троли другия не знае на кой свят живее (разберете се кой каква роля играе)

преди да се говори трябва малко да се поинтересува човек кое е истина и кое не

Блажени са невежите.
И тъпите.

Калашников през 2009-та сам си призна, че е имал германска 'помощ'.
Пък ти, ако искаш си вярвай, че полуграмотен войник, дето не може да държи линия е измислил най-великото оръжие докато е лежал в болница. И за 60 години след не е направил дизайн на нищо.

haritov
05-30-2016, 21:12
Блажени са невежите.
И тъпите.

Калашников през 2009-та сам си призна, че е имал германска 'помощ'.
Пък ти, ако искаш си вярвай, че полуграмотен войник, дето не може да държи линия е измислил най-великото оръжие докато е лежал в болница. И за 60 години след не е направил дизайн на нищо.

не е вярно

Aeternal
05-30-2016, 21:19
грозен търнале сменете дилъра

единия троли другия не знае на кой свят живее (разберете се кой каква роля играе)

преди да се говори трябва малко да се поинтересува човек кое е истина и кое не

Блажени са невежите.
И тъпите.

Калашников през 2009-та сам си призна, че е имал германска 'помощ'.
Пък ти, ако искаш си вярвай, че полуграмотен войник, дето не може да държи линия е измислил най-великото оръжие докато е лежал в болница. И за 60 години след не е направил дизайн на нищо.

Agartha
05-31-2016, 08:15
Блажени са невежите.
И тъпите.

Калашников през 2009-та сам си призна, че е имал германска 'помощ'.
Пък ти, ако искаш си вярвай, че полуграмотен войник, дето не може да държи линия е измислил най-великото оръжие докато е лежал в болница. И за 60 години след не е направил дизайн на нищо.

Да обясняваш на някого, че А = A, когато той е твърдо убеден, че A = B, е чиста загуба на време. :D

golemiq_korab_minava
05-31-2016, 08:23
Не знам колко са усвоили от германците, но ги направиха на гъз, а идеята им за чиста раса свърши с преселение на арабите в домовете им

haritov
05-31-2016, 08:49
Блажени са невежите.
И тъпите.

Калашников през 2009-та сам си призна, че е имал германска 'помощ'.
Пък ти, ако искаш си вярвай, че полуграмотен войник, дето не може да държи линия е измислил най-великото оръжие докато е лежал в болница. И за 60 години след не е направил дизайн на нищо.

принципа на всеки автомат е един и същ той разширението на газовете
в случая
две тръби едната е цев другата е тръба която да връща налягането и да отвори затвора с което да изхвърли гилзата и да зареди следващия боеприпас

до колкото помня мосина е руска пушка и боеприпаса също е разработен от руснаците та тия същите се сещат да го скъсят като оставят същия куршум и по този начин ще има приблизително същата мощ като при трилинейката
но с много по-малък откат
и същия тоя патрон ще създаде много силно налягане което да провокира бърза стрелба

да не говорим че има и единична стрелба и издържа на всякакви условия за разлика от немските щурмови пушки които се разпадат докато стреляш

(поне аз съм стрелял с всичко изброено и знам за какво иде реч)

Aeternal
05-31-2016, 10:35
АК-47 работи с дълго бутало, американските системи м16 и прозиводни работят без бутало с директно въздействие на газовете върху затвора. Руската система има повече откат, но работи по-чисто, щото изгорелите газове не минават през затвора.

И като поне си стрелял с всичко изборено с какво си стрелял? Щото немска щурмова пушка е много широко понятие, от stg. 44 до G36(която пък работи с късо бутало) има голяма разлика.
Изобщо голямо фукане, трябва да ти е доста постен живота, че с тея неща да се гордееш.

defender
05-31-2016, 10:41
АК-47 работи с дълго бутало, американските системи м16 и прозиводни работят без бутало с директно въздействие на газовете върху затвора. Руската система има повече откат, но работи по-чисто, щото изгорелите газове не минават през затвора.

И като поне си стрелял с всичко изборено с какво си стрелял? Щото немска щурмова пушка е много широко понятие, от stg. 44 до G36(която пък работи с късо бутало) има голяма разлика.
Изобщо голямо фукане, трябва да ти е доста постен живота, че с тея неща да се гордееш.

Абе, тва в гимназията ли се учат тези работа. ти си като някакъв Джеймс Бонт, баси агентчето мязаш.

haritov
05-31-2016, 12:11
И като поне си стрелял с всичко изборено с какво си стрелял? Щото немска щурмова пушка е много широко понятие, от stg. 44 до G36(която пък работи с късо бутало) има голяма разлика.



:>

Грозния
05-31-2016, 16:54
не е вярноВярно е, вярно е 8)!

...от руснаците... та тия същите се сещат да го скъсят4 години след немците :D!

като оставят същия куршум и по този начин ще има приблизително същата мощ като при трилинейката
но с много по-малък откат
и същия тоя патрон ще създаде много силно налягане което да провокира бърза стрелбаПричините за скъсяването на патрона са други ама карай :razz: - ти не ги знаеш и това е важното в случая 8)!

за разлика от немските щурмови пушки които се разпадат докато стреляш:shock:
https://i.makeagif.com/media/10-31-2015/jsHZ4n.gif
:D

(поне аз съм стрелял с всичко изброено и знам за какво иде реч)Изброй с какво си стрелял 8)!
Най-много с някой ръждясал калашник, немско сигурно даже не си виждал на живо :razz:!

Щото немска щурмова пушка е много широко понятие, от stg. 44 до G36(която пък работи с късо бутало) има голяма разлика.
Изобщо голямо фукане, трябва да ти е доста постен живота, че с тея неща да се гордееш.Бас държа, че дори не е виждал 8)!

haritov
05-31-2016, 17:36
грозен грозен

сега и на оръжеен майстор ли ще ми се правиш?

на щурмгевера една повреда в приклада само и спира да стреля да не говорим за устройство на газова камера

при шмайзера при неправилно държане му изкача рамото след определен брой изстрели

та после немците създават мп41 ама пак не са доволни щото засича

руснаците пък си имат шпагин дето е същата работа

относно скъсяването на патрона направили са го по-рано отколкото мислиш

и се пробвай да стреляш от ръка с картечница максим и ми кажи защо са го скъсили тогава

а относно до какво съм виждал и до какво съм се докосвал че и стрелял можеш да ми имаш доверие

като военен реконструктор и колекционер на оръжия е минало много през мен

fanton1
05-31-2016, 21:54
Жени.

Грозния
06-01-2016, 17:54
на щурмгевера една повреда в приклада само и спира да стреля да не говорим за устройство на газова камера

при шмайзера при неправилно държане му изкача рамото след определен брой изстрели

та после немците създават мп41 ама пак не са доволни щото засичаАйдйе бйе :shock:?!

относно скъсяването на патрона направили са го по-рано отколкото мислишНали и аз това ти казах 8)! Само си спомни кои са го направили първи. И защо? Защо - не знаеш 8)!

и се пробвай да стреляш от ръка с картечница максим и ми кажи защо са го скъсили тогаваТова подвеждащ въпрос ли е, а Харка :D? Тя тежи много и е на количка :razz:!

относно до какво съм виждал и до какво съм се докосвал че и стрелял можеш да ми имаш доверие

като военен реконструктор и колекционер на оръжия е минало много през менИзброй, да видим 8)! Ти не каза нито едно оръжие, с което да си стрелял :razz:! Как да вярваме на нещо, което дори не е казано :shock:?!

haritov
06-01-2016, 18:13
Айдйе бйе :shock:?!
Нали и аз това ти казах 8)! Само си спомни кои са го направили първи. И защо? Защо - не знаеш 8)!
Това подвеждащ въпрос ли е, а Харка :D? Тя тежи много и е на количка :razz:!
Изброй, да видим 8)! Ти не каза нито едно оръжие, с което да си стрелял :razz:! Как да вярваме на нещо, което дори не е казано :shock:?!
ти идиот ли си или просто се правиш на такъв

първи го скъсяват италианците Америко Цей Риготи е човека който го прави и измисля първия автомат в края на 19 век

той променя патрона защото отката е бил прекалено голям и не е било възможно да има точна стрелба от ръка

та ако мислиш че лъжа пробвай да стреляш с максимката


до тук викаш само "айде" и че нищо не знам това го казва и ашкън черния

аде сега да видим ти какво знаеш по въпроса

Грозния
06-04-2016, 17:16
първи го скъсяват италианците Америко Цей Риготи е човека който го прави и измисля първия автомат в края на 19 векСамо дето не са го скъсили :D!

та ако мислиш че лъжа пробвай да стреляш с максимката Чудо голямо :D!

haritov
06-04-2016, 18:04
Само дето не са го скъсили :D!
Чудо голямо :D!

изпъкни със знания

Грозния
06-05-2016, 09:32
изпъкни със знанияПушката на Цей-Риготи стреля със същия патрон, като стандартната пушка Манлихер-Каркано! Патронът НЕ Е скъсен 8)! Освен това е произведена в няколко бройки и не е използвана от никоя армия!

haritov
06-05-2016, 18:02
Пушката на Цей-Риготи стреля със същия патрон, като стандартната пушка Манлихер-Каркано! Патронът НЕ Е скъсен 8)! Освен това е произведена в няколко бройки и не е използвана от никоя армия!

по това време всички други държави използват доста по-големи патрони а в италия вече е традиция да са малки

какво имаш предвид под стандартна манлихер каркано? или коя е стандартната манлихер каркано?

коя пушка използва италианската армия в периода 1891г до 50те години на 20ти век?

риготи има автомат не пушка

и да Риготи променя патрона и използва този за каркано м91 (вероятно който ти наричаш стандартен макар че не знам какви са ти стандартите)
преди това са използвани далеч по-силни и по-големи патрони

(има манлихер каркано които стрелят с калибър 7,35)

иначе те съветвам да пробваш манлихер каркано м91 и манлихер м95

Грозния
06-05-2016, 18:51
по това време всички други държави използват доста по-големи патрони а в италия вече е традиция да са малкиКолко по-големи? 1-2 милиметра разлика в калибъра. Пушката на Цей-Риготи използва патрон за обикновена болтова пушка. Къде е скъсяването :shock:?

какво имаш предвид под стандартна манлихер каркано? или коя е стандартната манлихер каркано?

коя пушка използва италианската армия в периода 1891г до 50те години на 20ти век?Тая, която стреля със същите патрони като Цей-Риготи 8)! Явно бавно загряваш :D.

риготи има автомат не пушкаКакво разбираш под "автомат" :shock:?! Такъв термин няма :D! Ти като един истински оръжеен "експерт" слагаш всичко под общия знаменател "автомат" :razz:!

и да Риготи променя патрона и използва този за каркано м91Първо не го променя и второ ако е променен, как ще използва същия патрон като по-стара пушка?! Сам си противоречиш вече - не ти е за пръв път :D!

(има манлихер каркано които стрелят с калибър 7,35)Тоя патрон пак не е скъсен и не е ползван за щурмови пушки.

haritov
06-05-2016, 18:56
Колко по-големи? 1-2 милиметра разлика в калибъра. Пушката на Цей-Риготи използва патрон за обикновена болтова пушка. Къде е скъсяването :shock:?

Тая, която стреля със същите патрони като Цей-Риготи 8)! Явно бавно загряваш :D.
Какво разбираш под "автомат" :shock:?! Такъв термин няма :D! Пушката Цей-Риготи е "автоматична пушка", а не щурмова пушка (което е различно), но ти като един истински оръжеен "експерт" слагаш всичко под общия знаменател "автомат" :razz:!
Първо не го променя и второ ако е променен, как ще използва същия патрон като по-стара пушка?! Сам си противоречиш вече - не ти е за пръв път :D!
Тоя патрон пак не е скъсен и не е ползван за щурмови пушки.
я ми кажи коя е обикновената болтова пушка :D :lol:

термина щурмова пушка е използван от немците и си го ползвам много на място за германците няма автомати а щурмови пушки (че и за много други държави)

иначе сам каза че риготи има пушка което е много по-различно от автоматична пушка или автомат
и ще ти кажа каква е промяната за тогавашните картечници през 19ти век патроните са били огромни някои са стигали до един инч и риготи доста променя използвания патрон до този момент като сменя с по-малък и резултата е бил знаеш какъв



знаеш ли какво е мосин с и мосин сс?



ама много искам да ми кажеш коя е обикновената болтова пушка :Д

че и какъв патрон ползва

Грозния
06-06-2016, 18:09
я ми кажи коя е обикновената болтова пушка :D :lol:
ама много искам да ми кажеш коя е обикновената болтова пушка :Д
че и какъв патрон ползваЗаповядай :)!

пушка Манлихер-Каркано!
http://cdn7.dottech.org/wp-content/uploads/2012/08/googlesearchcoupon.jpg
Ето, давам ти и ваучер - да не забравиш да го използваш :D!

термина щурмова пушка е използван от немците и си го ползвам много на място за германците няма автомати а щурмови пушки (че и за много други държави)Тоя термин се използва във всички държави с изключение на менталната ти родина :D! "Щурмова" и "автоматична" пушка не винаги са едно и също нещо, но ти като един истински "експерт", дори не подозираш за това :razz:!

или автоматКакъв автомат :shock:?! За продажба на билети ли :D?! Така и не ми отговори :( ! Говориш като пълен дилетант 8) !

за тогавашните картечници през 19ти век патроните са били огромни някои са стигали до един инчЗа какво говорим!? Калибър или дължина?! Ти знаеш ли колко е един инч, а батка :D?!

риготи доста променя използвания патрон до този момент като сменя с по-малък и резултата е бил знаеш какъвНе точно, ама карай :D!

haritov
06-07-2016, 04:17
Заповядай :)!

http://cdn7.dottech.org/wp-content/uploads/2012/08/googlesearchcoupon.jpg
Ето, давам ти и ваучер - да не забравиш да го използваш :D!
Тоя термин се използва във всички държави с изключение на менталната ти родина :D! "Щурмова" и "автоматична" пушка не винаги са едно и също нещо, но ти като един истински "експерт", дори не подозираш за това :razz:!
Какъв автомат :shock:?! За продажба на билети ли :D?! Така и не ми отговори :( ! Говориш като пълен дилетант 8) !
За какво говорим!? Калибър или дължина?! Ти знаеш ли колко е един инч, а батка :D?!
Не точно, ама карай :D!
кой модел каркано по точно?
става дума за автомат за кафе ти какво си помисли?
и говорим за един инч височина
и как да не го сменя риготи ?

мислиш че само с един патрон ли е стрелял?

пп

аде и аз почвам да се държа като тебе

aurissaaaaa
06-07-2016, 15:24
почвал да се държи като него хахаха

вземи отговори като те питат вместо арогантно да задаваш въпроси от позицията на самопровъзгласил се за експерт

haritov
06-07-2016, 19:19
почвал да се държи като него хахаха

вземи отговори като те питат вместо арогантно да задаваш въпроси от позицията на самопровъзгласил се за експерт

от теб се уча


не ми се спори по темата дали е автомат или нещо друго също така какво е инч и дали знам какво е щом съм казал нещо значи има защо да го кажа

нямам толкова време за губене по идиотски въпроси

Грозния
06-07-2016, 19:40
Харката съвсем изгуби връзка с реалността :D! Не знае какво говори и какво да напише и си променя постовете по 10 пъти след като съм го цитирал :razz:! Докато се опитва да се измъкне - още повече затъва :D!
Всички го разбраха какъв "експерт" е!

haritov
06-07-2016, 19:43
Харката съвсем изгуби връзка с реалността :D! Не знае какво говори и какво да напише и си променя постовете по 10 пъти след като съм го цитирал :razz:! Докато се опитва да се измъкне - още повече затъва :D!
Всички го разбраха какъв "експерт" е!

кое съм променял ?

ти чуваш ли се какво говориш?

реално само тролиш не казваш нищо съществено

това да не провокирано от факта че въпреки многото лични съобщения изпратени от теб те резнах и те накарах да разбереш че нямам желание да си говоря с теб?

Грозния
06-08-2016, 18:45
Харка, не знам дали го осъзнаваш, но ти осра собствената си тема :D!

haritov
06-08-2016, 18:47
Харка, не знам дали го осъзнаваш, но ти осра собствената си тема :D!


тема за трол ли е осрана? :D