PDA

View Full Version : Контрацептивни методи



meri89
05-13-2016, 07:06
Здравейте, след дълго четене и ровичкане в нета, без краен отговор на въпроса, който ме интересува реших да се обърна към вас. Проблема ми е че съм голяма паника в отношение "нежелана бременност* , искам контрацептивно средство различно от презервативите, понеже и без това струдно стигам до желания край по време на полов акт, а те още повече усложняват ситуацията и стигнах до противозачатъчните таблетки. След като в града няма гинеколог, който да да има свободен час този месец стигнах до извода, че трябва да потърся друг контрацептивен метод и попаднах на спермицидите. Някое от момичетата тук ползвала ли е? Какво мислите за спермицидите? И как да избера кой от всички видове ще е добър за мен?
Благодаря предварително :)

MalePan7her
05-13-2016, 07:39
Купи си Jangee (жанги) оранжевата версия. В някои аптеки е с рецепта, но в по малките аптеки е без рецепта и можеш да си го вземеш. Това го давам на много момичета и съм свършвал регулярно в тях, с месеци, досега не съм станал баща още. Прочети внимателно упътването и питай в аптеката и няма да имаш проблем.

tori
05-13-2016, 08:05
Според мен си карай на презервативи или на сухо, докто ти дойде записания час и вече оттам нататък след нужните изследвания, доктора ще ти изпише нещо специално взимайки предвид нуждите на твоя организъм. Не си прави експерименти, ползвайки здравето си.

MalePan7her
05-13-2016, 08:09
Жангито е като цяло безвредно за организма и за психиката. Има жени пият го с години ! ;)

Pug_306
05-13-2016, 08:29
Другия вариант - само свирки и въобще няма да го мислиш

tori
05-13-2016, 08:41
Жангито е като цяло безвредно за организма и за психиката. Има жени пият го с години ! ;)
То може да е колкото си иска безвредно, но докато е с рецепта по принцип и не е изписано от човек с 10 години образование, стаж и специализация, не бих го пробвала по какъвто и да е начин. Не ми отвори Фрамар, за да прочета листовката, така че не говоря за самото лекарство. Говоря за това, че е потенциално опасно, когато не са ти правени хормонални и кръвни тестове преди прием.
Въобще, ние българите трябва да спрем да се лекуваме на харабията сами след четене в нета и няколко успешни опита. Хората учат сума време, за да придобият кетап за доктори, а ние влизаме в кабинета с готова диагноза. Пък било то и за грип. Най-лошото на това да учиш медицина под някаква форма е, че влизаш в кабинет знаейки какво те боли и защо, зняейки лекарствата, с които да се лекуваш, но не можейки още законно да си ги купиш и използваш.

meri89
05-13-2016, 10:35
Не мога да чакам, защото от скоро живея в чужбина и от 4 месеца не съм се виждала с приятеля ми. Другата седмица отивам за две седмици и няма как да чакам или пък да се въздържам още

MalePan7her
05-13-2016, 13:45
То може да е колкото си иска безвредно, но докато е с рецепта по принцип и не е изписано от човек с 10 години образование, стаж и специализация, не бих го пробвала по какъвто и да е начин. Не ми отвори Фрамар, за да прочета листовката, така че не говоря за самото лекарство. Говоря за това, че е потенциално опасно, когато не са ти правени хормонални и кръвни тестове преди прием.
Въобще, ние българите трябва да спрем да се лекуваме на харабията сами след четене в нета и няколко успешни опита. Хората учат сума време, за да придобият кетап за доктори, а ние влизаме в кабинета с готова диагноза. Пък било то и за грип. Най-лошото на това да учиш медицина под някаква форма е, че влизаш в кабинет знаейки какво те боли и защо, зняейки лекарствата, с които да се лекуваш, но не можейки още законно да си ги купиш и използваш.

Е тук си права. Аз ходих на доктор с мацетата.

MalePan7her
05-13-2016, 13:45
Другия вариант - само свирки и въобще няма да го мислиш

Не става. Свирките надъхват адски да го вкараш. Тъй че.

Fisherman
05-13-2016, 14:58
Купи си Jangee (жанги) оранжевата версия. В някои аптеки е с рецепта, но в по малките аптеки е без рецепта и можеш да си го вземеш. Това го давам на много момичета и съм свършвал регулярно в тях, с месеци, досега не съм станал баща още. Прочети внимателно упътването и питай в аптеката и няма да имаш проблем.

нямаш нужната квалификация да съветваш хора на тема лекарства отпускани с рецепта,откъде на къде ще казваш на момиче да приема хормон

Ivaaaaa
05-13-2016, 15:08
А знаеш ли вредите от контрацепцията, която искаш? Няма нищо по-добро от кондома. Аз искам да има мъжки противозачатъчни. И има доколкото четох, де, но никой не е чувал за тях.

tori
05-13-2016, 15:12
А знаеш ли вредите от контрацепцията, която искаш? Няма нищо по-добро от кондома. Аз искам да има мъжки противозачатъчни. И има доколкото четох, де, но никой не е чувал за тях.
Мисля, че са в някакъв тестов период в момента. А ти защо искаш да има такива 'апчита? Какви позитиви смяташ, че ще ти донесе това на теб, на партньора ти или като цяло на обществото/човечеството? Освен, естествено, че няма да го приемаш ти. Което не мога да го загрея някак си като фактор за искане.

DarkTemplar
05-13-2016, 16:23
Прави се на интересна, както обикновено.

MalePan7her
05-13-2016, 18:29
А знаеш ли вредите от контрацепцията, която искаш? Няма нищо по-добро от кондома. Аз искам да има мъжки противозачатъчни. И има доколкото четох, де, но никой не е чувал за тях.

Феминистка си от най висша степен. Тва няма да го пия никога. Жената има дупка в която да се свършва, следователно тя трябва да си поема последствията. Кондома е добро, обаче без него мога да свърша още 4 пъти отгоре. За каква разлика става дума !



нямаш нужната квалификация да съветваш хора на тема лекарства отпускани с рецепта,откъде на къде ще казваш на момиче да приема хормон

Това е вярно, затова да се посъветва с лекар. Аз казвам, кое на мен ми е вършило работа и е безопасно за 90% от жените.

Досега не съм ставал свидетел да се пуска кръв, да се прави ехограф преди изписване на противозачатъчни. Не е практика. Няма все пак да ти правят операция. Това са най безвредните противозачатъчни.

tori
05-13-2016, 18:55
По принцип е задължително кръвни и хормонални да се пускат. Така, де - още до акушеро-гинекология не съм учила като предмет, но смятам, че никой нормален няма да предпише нещо, подлагайки пациентка на опасност. Прочетох кога НЕ трябва да се пият точно тия, които предлагаш - емболия, инсулт, инфаркт, сърдечни проблеми като цяло, както и още сума благинки. Освен тва ефекта на противозачатъчните се "притъпява" при тютюнопушене. Вземат се предвид лекарства и хронични заболявания.
Извода е, че най-безвредни са тия, които се предписват персонално за пациентката - демек като всяко друго лекарство.

MalePan7her
05-13-2016, 19:03
Добре, другия път преди да си купя нурофен и да го пия, ако не ми направят пълна кръвна картина, ще осъдя лекарите. Че то и за парацетамола, и за витамин Ц пише че не трябва да имаш инфаркт !!! Чети.

Стига глупости, жангито няма странични ефекти. Ескапела има 10000% повече странични ефекти, обаче се дава без рецепта нали така ! Ох мале ескапел колко пък прости путки са пили понеже са искали сперма ! После им се стъжнява животчето ! Добре че не съм жена и в следващия си живот искам пак да имам кур 8-)

Ivaaaaa
05-13-2016, 19:04
Прави се на интересна, както обикновено.

Тоя израз винаги ми е бил много странен. И, да, не те харесвам, и ти не ме харесваш, но каква е ползата от това да ме провокираш?

Тори, задаваш ми въпрос, на който сама отговаряш о.о ти като медицински представител не си ли съгласна, че колкото повече алтернативи имаш, толкова по-ммм... голям шанс има да напасне на нуждите на пациента. Би трябвало и да си запозната с негативите на женските противозачатъчни. Може би мъжките не биха продуцирали такива странични реакции? Плоско, съншайн.

MalePan7her
05-13-2016, 19:08
Може да не те харесва, но да иска да те унижи, Ива. Въпросите ти са типични за 5 клас

Опаа чакай тори медицински ПРЕДСТАВИТЕЛ??? Тори май ще те правя личен лекар???

Ivaaaaa
05-13-2016, 19:11
Защо? :(

tori
05-13-2016, 20:23
Не, аз виждам причина, но не виждам с какво е по-добро и как?! И да - не съм ЗА противозачатъчните, дори за регулативните съм против, но щом някой е решил, не можеш да го спреш да иска такива хапчета. Обаче може да се направи както трябва. Плоско е, обаче, да искаш някой да пие лекарства, които тепърва навлизат, съответно са значително по-опасни за мъжете, отколкото тия нашите за нас. Мисля, че няма нужда да споменавам как едните ги има години наред, тествани са, преработвани, преправяни и все пак се изписват след тестове. Може ми подскачам и, защото морално не ми се струва добре.
„Ти дъни бонбонки там, за да са ни мирни главите, щом ти е кеф да свършваш където трябва, а мен не ме закачай, щот ич ми не е.“

Пантере, не уча медицина за лекар, за сестра уча. И тука става въпрос за неща, изписвани с рецепта, не ми намесвай Нурофен и витамини. Дори Нимезила е опасен, без да е изписан. Хора, по-умни от мен, теб и Ива, са сметнали, че има нещо, за да е с рецепта. Ескапел не коментирам, щото там нещата са съвсем други, той е къде по-различен. Рецепта за СПЕШНА контрацепция е толкова смешно като изказване, какво остава за изпълнение.
Jangee-то може да се отразява добре/да не предизвиква реакции при един организъм, но при друг не е сигурно, че няма. Във всяка една шибана листовка на хапче с предписание пише, че то не трябва да се дава на друг, защото е потенциално опасно.
Вярно, и на двамата ли трябва да обяснявам като на деца?! Педагогиката не ми е сила...

Ivaaaaa
05-13-2016, 20:35
Ми, не. Всъщност не каза нищо. Само клишета :)
Аз съм аут от тази дискусия. Не искам пак да става грозно :)

meri89
05-13-2016, 22:17
А някой има ли информация за въпросите ми за спермицидите?

MalePan7her
05-14-2016, 17:34
Торино, може принципно да си права, но не напълно. Тук тийновете идват с очаквания да им издадем рецептурни книжки. Когато нямат отговор, въпроса се приповтаря и нервно се потропва с крак !

divergent
05-14-2016, 20:11
А някой има ли информация за въпросите ми за спермицидите?

Тук информация рядко се получава. В 90% от темите коментарите не са по въпроса на автора, а по първия коментар след него и оттам като се почнат едни дискусии, докато се забрави за какво е била темата. :D Просто ползвайте кондоми. ;)

MalePan7her
05-15-2016, 05:02
Интересно, жена да ми дава съвет за кондомите, при положение че винаги жени са ме карали да си сваля кондома преди финала

MalePan7her
05-15-2016, 05:55
Оттук квалифицирано мнение можем да приемаме само от Доктор Тори, и от Химика Джони Деп. Не и от теб обаче.

divergent
05-15-2016, 12:48
Еми попадаш на жени, които обичат риска явно, или пък просто обичат да пият хапчета. :д Ако ще се сваля накрая, няма логика да се слага изобщо според мен. Не казвам, че мнението ми е квалифицирано, но пак е мнение. Не съм доктор Куийн лечителката, съжалявам.

MalePan7her
05-15-2016, 17:50
По скоро преди да започнем говори разумът, обаче после изведнъж спира да работи разумът и се поразгорещяват и презервативът се сваля. Обикновено следва ескапел и след това противозачатъчни.

Рискът го няма понеже си пият след това ескапел, пък и аз не съм болен от нещо.