PDA

View Full Version : Проблем с телефон ALcatel One Touch Pop c3



desip
05-14-2016, 13:09
Здравейте.
Имам проблем с телефона.
Вчера майка ми ми донесе телефон от заложната къща,хубав е...
Ообаче днес като го сложих да се зарежда,по-късно го взех и тръгнах да го включвам.
Стои половин час на ''My Globul'' без да мърда.
Та въпроса ми е какъв може да му бъде проблема :/

SprayPaint
05-14-2016, 13:32
Нещо е бил бъгясан. Изключи го и се пробвай да му направиш hard reset през recovery. Има клипче в YouTube как се влиза там https://www.youtube.com/watch?v=oWwWrLXhe6g

btw внимавай с телефоните от заложни къщи, щото миналата година си взех едно S3 Neo от заложна къща. След 1 месец го продадох и след 6 месеца ме викаха в полицията, защото е бил краден :D Ако институциите работеха по-бързо, щяха да ми го вземат :D

desip
05-14-2016, 14:02
Току-що опитах и нищо не стана.
Пак същото.
И гаджето ми пробва и пак...

Грозния
05-15-2016, 10:50
Стои половин час на ''My Globul'' без да мърда.
Та въпроса ми е какъв може да му бъде проблема :/Според мен телефонът е кодиран (SIM locked) за съответния оператор (вече бивш)!
Трябва да се разкодира или да му се сложи нова операционна система. Ако имаш приятел който знае как става, помоли го да ти помогне :). Не се доверявай на заложните къщи и случайни сервизи за мобилни телефони! Успех :)!

Изключи го и се пробвай да му направиш hard reset през recovery.Това не помага, ако ОС-то е кодирано към съответен оператор.

desipopova
05-27-2016, 06:26
100 % е кодирано.
Баща ми даде телефона на някакъв негов приятел и по време на смяна на софтуера кабела се бил махнал и сега не работи изобщо.
И телефона ми го прецакаха.
Ама аз като казвам на баща ми,че е така,той не ми вярва.
Телефона бил бъгав и си е заминал.

desipopova
05-27-2016, 06:27
(П.С- desip съм,просто не мога да си вляза във профила)

Грозния
05-27-2016, 17:43
Баща ми даде телефона на някакъв негов приятел и по време на смяна на софтуера кабела се бил махнал и сега не работи изобщо.
Телефона бил бъгав и си е заминал.Баш "майсторите" тъй ще кажат :D! Кой знае какво са му правили. Преебали са го съвсем, най-вероятно. Може в сериозен сервиз все пак да ти го оправят, но ако ти поискат твърде много пари, по-добре си купи нов. Успех :)!

HardJ
09-22-2016, 08:31
Никога ама никога телефон от заложна къща, освен ако не разбираш и не го огледаш добре там :)
+ това винаги си искаш документи, телефона ти е кодиран едно разкодирване ще ти излезе, колкото ново телефонче :)