PDA

View Full Version : Закъснява ми



liliq ivanova
05-14-2016, 20:39
Малко започвам да се притеснявам. Досега си ми е идвало редовно, с изключение на един път, в който ми закъсня с 15 дни. Всички други пъти ме боли нечовешки корем, изобщо не мога да се съсредоточа и т.н. Идва ми на 25-28 дни, вече ми закъснява с цяла седмица, нищо не ме боли и взех да се притеснявам. Споменавам, че съм на 12 и ми е първта година. Моля някой да ми каже, има ли повод за притеснения. Ако има значение по средата на миналата ми менструация се разболях, спря и тръгна 2 дни по-късно, когато се оправих. И ако не ми дойде да повече от 3 месеца, да ходя ли на гинеколог?

Amorenvivo
05-15-2016, 10:53
Още си много малка,за да се притесняваш! Нищо ти няма след 3-4 години ще ти се регулира цикъла,сега едва ти започва ти се притесняваш,сподели с майка си тя най-добре знае от нас и ще ти обясни подробно! Имам чувството че вие малките не ви е срам да правите секс,а вие срам да споделяте с родителите си,а това е лошо предпочиташ непознати хора,да ти кажат това и това от колкто да седнеш с майка си и да си поговорите доста за женската полова система,и най-вече за мензис,кога идва кога закъснява и т.н! Ти не си свикнала на болка,а аз какво да кажа като всеки месец ме боли корема,така ме боли че бих изтърпяла родилните мъки с лекота,за болката си има хапчета! Като те боли корема много както ти казваш взимай НО-ШПА за облекчаване на болката!

Indistinct
05-15-2016, 11:08
след 3-4 години ще ти се регулира цикъла.
Тя, че е малка, малка е. Но не се ли регулира най -късно до втората година от първата менструация, трябва да се отиде на лекар. До колкото съм наясно при липса на менструация повече от 5-6 месеца се поставя диагноза вторична аменорея. Но в началото докато се регулира са възможни и такива периоди, така че да не се притеснява.

divergent
05-15-2016, 14:40
Но не се ли регулира най -късно до втората година от първата менструация, трябва да се отиде на лекар.

Няма точно време, до което се регулира. Има жени, които цял живот са с нередовен цикъл, не са много, но ги има все пак. Влияние оказва и промяната в климата дори, също и приемането на лекарства. На мен напоследък ми е доста редовен, но миналото лято ми закъсня веднъж с 2-3 седмици и не, не са ставали гафове, просто организмът ми явно така реши. :д Иначе относно конкретния случай на авторката, в началото е напълно нормално да идва буквално когато си поиска. :д

Amorenvivo
05-22-2016, 13:53
Тя, че е малка, малка е. Но не се ли регулира най -късно до втората година от първата менструация, трябва да се отиде на лекар. До колкото съм наясно при липса на менструация повече от 5-6 месеца се поставя диагноза вторична аменорея. Но в началото докато се регулира са възможни и такива периоди, така че да не се притеснява.

Когато не знаете и не сте наясно с тези неща моля ви не пишете ГЛУПОСТИ! Не се ходи на лекар за щяло и не щяло! И това е напълно невярно твоето твърдение! Няма как да ти се регулира още на 1-вата или 2-рата година!!! Трябва да се минат 3,4 че даже и 5 години докато самият цикъл се адаптира и се регулира! След тези години,които минат и все още ти е нередовен вече,ако ти си загрижен за здравето ти трябва да се ходи на гинеколог! Както каза divergent " Има жени, които цял живот са с нередовен цикъл" само бих добавила че има много жени с нередовен цикъл,но това не е нещо за което трябва да се притеснява една жена! Идването на цикъла зависи от много неща: От климата,от храната която яде,От начина и на живот и т.н