PDA

View Full Version : Аз и моята ревност... помощ и съвети???



so_no_good
05-17-2016, 12:19
Здравейте! Пиша тук, защото наистина съм страшно отчаяна и безпомощна. С приятеля ми бяхме заедно около 6 месеца в хубава връзка в началото, той много ме обичаше и държеше на мен. В последните два месеца обаче той страшно много се отдръпна, каза ми, че иска да си запазим отношенията и да се виждаме, но не да се задушаваме и да се ограничаваме, за което и аз бях и съм съгласна. Но той започна да се държи ужасно с мен, пренебрегваше ме, не ми обръщаше никакво внимание, въпреки че много пъти го питах дали има друга жена, той отричаше. Не издържах на неговото държание и след една почивка, по време на която мислех, че ще се оправим, се върнахме и аз пожелах да се разделим. Той го прие много добре, дори не ми каза почти нищо и аз просто разбрах, че той не е човекът за мен. Олекна ми от всичко случило се и започнах отново живота си на чисто. Но при него не е било толкова лесно, две дни след раздялата ни той ме потърси, покани ме на обяд и ми каза че не може без мен, пожела пак да се съберем, не бил добре без мен и размислил. Казах му, че не мога повече да се мъча заради неговите настроения и униженията, които той ми причини. Той, макар и трудно го прие, доста тъжен и нещастен. Но аз също помислих дни след това и му се обадих. Видяхме се и решихме да опитаме отново, без напрежение и караници. Всичко пак тръгна добре, тръпка, емоция...но той преди два дни той отново се отдръпна. Започна отново да не ме търси и да не ми пише. Зная, че всичко идва от неговия характер и не го обвинявам, но аз се чувствам недостатъчна и игнорирана. Днес се появи следният проблем, тъй като ние с него сме колеги, група колеги организираха вечер за театър и ние решихме да отидем, но в деня на театъра аз няма да бъда на работа и така се оказва, че той и една от моите колежки, много красиво и обвързано момиче, с връзка от 3 години, трябва да дойдат заедно на мястото, на което се събираме. Като разбрах за това, наистина се почувствах ужасно, с нашите неизяснени отношения, той да вози друго момиче в колата си, там където аз се возя винаги.... не зная дали ме разбирате, но не ми излизат от главата тези сцени и филми. Питам ви дали е добра идея да направя следното: да си запиша час за фризиор точно до офиса, където работим и след това да отида до офиса, за да тръгнем тримата заедно, просто, за да съм спокойна. Наистина много имам нужда от помощ, може би ви се струва много откачено при положение, че познавам момичето и приятеля й, но ревността ми ме побърква всяка минута. А и след всичко станало с него му нямам доверие, както преди. Моля ви, посъветвайте ме как да постъпя!

sillyme1
05-17-2016, 14:55
Тоя младеж има емоционални проблеми. Компромисите са нужни, но не бива винаги да са едностранни. Аз лично щях да пожелая да се разделим окончателно, ако доверието се прекърши. Какъв е смисълът да го съпровождаш до театъра...мислиш ли, че ще предотвратиш нещо, което може да се случи на следващия ден, когато си на работа?

blossombay
05-17-2016, 17:38
Според мен трябва да си помислиш,дали наистина искаш да си с такъв човек...щом го ревнуваш ,значи все още имаш чувства,но от друга страна пишеш,че ти е писнало от унижение и от неговия характер...ако искаш направи това,което си си намислила.Не е нищо нередно,но щом пък момичето си има приятел от 3год. малка е вероятноста да има нещо между гаджето ти и нея...много ми е странно как е бил нещастен и тъжен и 2 дена след като сте се събрали отново,пак се е отдръпнал...кви са тез настроения въобще?Ако наистина толкова не може да бъде без теб,едва ли ще се държи така.

Amorenvivo
05-17-2016, 18:00
Той не държи на теб и няма никакви чувства,и те е търсил отново да се съберете,защото все пак 6 месеца сте били заедно и има нотка на привързване нищо повече! А ти ревнуваш,както всеки човек когато държи на неговото! Ревнувай но в определени граници,защото задушаващото ревнуване води до раздяла и не ти ще го оставиш,а той теб и тогава няма да съжалява че те е напуснал! Според мен няма смисъл от тази връзка,ти само се самозалъгваш ама то годините си минават и после ще съжаляваш че си,си пропиляла най-хубавите години от живота! Твой избор УСПЕХ!

so_no_good
05-17-2016, 20:55
Здравейте, наистина момичето е свястно, това може би не е на дневен ред при положение , че имам много по slojen проблем със самия него и неговия неразгадаем характер. Днес говорихме и той дори не знаешe, че и колежката ни ще присъства и след катo му предложих да я вземем с нас след фризиора ми, той заяви, че не е такси и не жeae . Което мен ме успокой, вие разбира те защо, притесненията ми засега се уталозиха. Но вие е сте много прави че тоi е емоционално не наясно със себе си, понякога доri и аз не зная как да подхождам към него и неговите настроения. Никога не съм го ограничавала и задушавала, но може би за него е мнogo трудно хем да е във връзка с някого хем да не позволява на тази връзка да го обсебва, което за мен е странно и разбирате защо съм притеснена и му нямам доверие. От друга страна, може и да го страх да ме изгуби, защото вече е видял невероятни неща от мен. Да ви призная, това е най - трудният човек, с когото съм била. Кара ме да се замислям за много неща.

baby_baby
05-17-2016, 21:20
По- добре не се мъчи да си с такъв човек ще си намериш много по-добър

sillyme1
05-18-2016, 13:56
Никога не съм го ограничавала и задушавала, но може би за него е мнogo трудно хем да е във връзка с някого хем да не позволява на тази връзка да го обсебва, което за мен е странно.

Щом му е много трудно, му трябва време, през което да работи върху себе си, за да му стане по-малко трудно поне. Може поне да говорите открито, за да видиш дали може да му се помогне по някакъв начин. Според мен проблемът е в него, а ти си готова да правиш компромис след компромис, но това нищо няма да поправи или излекува във времето.

Amorenvivo
05-18-2016, 14:23
Здравейте, наистина момичето е свястно, това може би не е на дневен ред при положение , че имам много по slojen проблем със самия него и неговия неразгадаем характер. Днес говорихме и той дори не знаешe, че и колежката ни ще присъства и след катo му предложих да я вземем с нас след фризиора ми, той заяви, че не е такси и не жeae . Което мен ме успокой, вие разбира те защо, притесненията ми засега се уталозиха. Но вие е сте много прави че тоi е емоционално не наясно със себе си, понякога доri и аз не зная как да подхождам към него и неговите настроения. Никога не съм го ограничавала и задушавала, но може би за него е мнogo трудно хем да е във връзка с някого хем да не позволява на тази връзка да го обсебва, което за мен е странно и разбирате защо съм притеснена и му нямам доверие. От друга страна, може и да го страх да ме изгуби, защото вече е видял невероятни неща от мен. Да ви призная, това е най - трудният човек, с когото съм била. Кара ме да се замислям за много неща.

Губиш си времето момиче! Ние почти всички ти казваме,да прекратиш отношения с този мъж защото хубаво няма да видиш от него,а и ти самата поиска съвет...противоречиш си! Ако искаш мъж който да те уважава,обича,подкрепя и цени намери си човека,за теб а не да се мъчиш с него (който дори не е наясно със самия себе си)!

so_no_good
05-20-2016, 12:29
Здравейте отново!

Прави сте, след театъра ще прекратя оношенията си с него, ще е по добре да не го виждам или чувам за него. Дори ще помоля колегите ми да не ме канят на такива събития, на които и той ще присъства занапред. Ще се чувствам зле няколкоdni, но мисля, че ако не го виждам, ще мине по-бързо. Не зная какво му стана, в началото беше най- милия мъж, обещаваше ми едва ли не света, искаше да живеем заедно, виждаше се с мен в неговото бъдеще. Но няма смисъл ...