PDA

View Full Version : Разширени вени на левия тестис



nkkk
05-20-2016, 19:50
Здравейте момче на 14 имам разширени вени на левия тестис, от време на време ме наболява. когато съм изправен и набарам вената тя е доста голяма. В нета се разчетох и пише че се налагало операция, ако може да ми обясните това онова какво да направя.

Dwyd96
05-20-2016, 20:28
Опърли вената със запалка :D

Сигурно трябва да идеш на лекар -.-

Грозния
05-21-2016, 09:05
Здравейте момче на 14 имам разширени вени на левия тестис, от време на време ме наболява. когато съм изправен и набарам вената тя е доста голяма. В нета се разчетох и пише че се налагало операция, ако може да ми обясните това онова какво да направя.Трябва да отидеш на лекар задължително и да ти направят преглед с ехограф, за да се разбере дали наистина е разширена вена и дали се налага операция! Ако имаш варикоцеле и не се направи операция, освен болка и дискомфорт, може да не можеш да имаш деца. Отивай на лекар и успех :)!

LudiqZaek
05-22-2016, 00:39
Аз претърпях такава операция. Не е толкова лошо оправя болката минаха няколко месеца и болките много рядко ги усещам, докато преди операцията бяха силни и то всеки ден. Отивай на лекар възможно по-скоро, защото ако отлагаш положението може да се влоши, най-добре е от рано да го открият, от колкото късно :)

qkiq_metal
05-22-2016, 05:01
Здравейте момче на 14 имам разширени вени на левия тестис, от време на време ме наболява. когато съм изправен и набарам вената тя е доста голяма. В нета се разчетох и пише че се налагало операция, ако може да ми обясните това онова какво да направя.

Изобщо казал ли си на вашите или те е срам? :D

tochko
05-27-2016, 13:37
И аз като ЛудияЗаек. Кажи на ваще и върви да те клъцнат. Не е страшно и колкото по-бързо те оправят по-добре е, не е хубаво да стоиш с болката. Сигурно нищо не си разбрал от нета, така че ще ти кажа. Упояват те, правят разрез в ляво в слабините, около 8-9 см е моя, следва вързване на проблемната вена вливаща се в бъбречната с два конеца и разрез по средата и те шият. Това трае около 15-20 минути. След това тялото само възстановява вените отичащи кръвта от левия тестис с нови не разширени такива. При мен билка има само при силни удари след това, но топките са направени да се пазят точно от такива.

l_donchev
10-01-2016, 14:13
Баща ми имаше проблеми с разширени вени, но на краката и ходи при специалист по вените, който му реши проблема. Казва се д-р Радев и има личен сайт: www.drradev.com
Но не съм сигурен дали при разширени вени на тестисите не трябва да се отиде по-скоро на уролог.

tochko
10-01-2016, 21:18
В скотрума вените вдигат температурата и може да навредят на спермогенезата, но иначе-да образуват се както вените по краката и са също толкова гадни. За целта може да помогне уролог или коремен хирург.