PDA

View Full Version : Как протича един бал?



KREED
05-22-2016, 12:24
Здравейте!

След 3 дена предстои моят бал. Не съм особено ентусиазиран и искам по-бързичко да свърши. За мен това са грешно похарчени пари и то за това, че сме завършили училище... Това всеки го е правил и аз лично не смятам, че е толкова голям повод. Да, според мен е хубаво да се съберем някъде и да си направим купона, но на мен лично ми идва малко в повечко цялата тая показност.
Нивга не съм канен на бал и си нямам никаква идея как протича един такъв. Затова се обръщам към вас, драги съфорумници! Може ли да ми разкажете как е протекъл вашия бал и тазгодишни абитуриенти да споделят как са планирали да протече техния бал.
Питам не защото не съм подготвен, напротив, подготвен съм. Всичко е готово, костюма, алкохола, храната, всичко мисля, че е готово. Питам, за да видя дали моите представи за протичане на бал се доближават до нормалните такива.
Благодаря предварително на хората, които ще отговорят, за да ми помогнат и ви пожелавам приятно изкарване на баловете!

golemiq_korab_minava
05-22-2016, 12:34
Балът произлиза като традиция, но днес няма същото значение. Първо - класовете не са толкова задружни. Второ - осъществява се в неподходящи места, по неподходящ начин. Първо се събирате да ядете в ресторант, а след това се блъскате по дискотеки до сутринта.

RapExotic
05-22-2016, 22:07
Бала за момичетата започва рано сутринта с преминаването през всевъзможни процедури за добиване на кифленски, чалгаджийски външен вид. Момчетата са привилегировани да си поспят до късно, стига да са се подстригали и приготвили костюма на предния ден. След това следва един-два часа стоене във Фейсбук и разговори по телефона с честитки от всякакви близки и далечни роднини, приятели, познати, непознати...

Около обяд се започва същинската част от мероприятието, а именно първа фаза напиване в домашна обстановка или ресторант в тесен кръг от хора. Около 3-4 часа пристига джипката, минала току-що през автомивката и окичена със спукани балони и взима звездата на вечерта за да я откара към втората фаза напиване - училищния двор.

Пътуването трае около 10 минути, но за абитуриента изглежда като доста повече, понеже е зает да изрежда числата от 1 до 12 непрекъснато. След пристигане в училищния двор е хубаво да има приготвен списък с хората, които иска да се снима, за да не пропусне някой, нищо че преди това има поне 50 снимки с него във фейса. След груповото позиране за снимки е време да се качим по возилата и да се снимаме крещейки, подали главата си през шибедаха. Задължителен аксесоар за тези снимки е бутилка скъпо уиски, които може да служи за декор на няколко абитуриента, които са си разделили парите за бутилката.

След още 10 минутки пристъпваме към третата фаза на напиване - същинския бал. За него са нужни предварителни упражнения по кръчми, дискотеки и купони за да се усвоят някой основни техники нужни за него - качване на стол на токчета, качване на маса след употреба на алкохол, въртене на задни части по посока на часовниковата стрелка и обратно и др. Пропуснах да кажа, че всяко едно от тези действия трябва да бъде отбелязвано във ФБ и да бъде прилагана снимка към него, така че да може и неприсъстващите на "бала" да се потопят в атмосферата от дома си. Кулминацията настъпва с пускането на най-новата песен на Азис, като в този момент дансинга се опразва, а масите започват да изпълняват неговата функция. Към края на тази трета фаза тоалетните се превръщат в нещо като контролен пункт, където всеки трябва да се "чекне" преди да напусне залата.

От там се преминава към четвъртата фаза на напиване, която не се различава особено от третата с тази разлика, че действието се развива в чалготеката, а скъпите возила са заменени от семейната кола или най-близкото такси.

Към зазоряване следва и последната фаза от приключението, а именно изтрезняването. Още преди изгрев слънце, зрелостниците могат да бъдат наблюдавани на стада как се насочват към току-що отворилите заведения за бързо хранене. Предвижването става на 2 или 4 крака в зависимост от изпитото количество алкохол и поради липсата на пари за превоз. Следва хубава сутрешна закуска с шкембе чорба и айран и дълъг ден прекаран в леглото в мъчителни позиви за повръщане и разтройство, но с радостта от това, че са прекарали "бала" "както трябва", защото все пак това е нещо, което е веднъж в живота. Е, не за всички..

Electrа
05-22-2016, 22:24
http://static.celebuzz.com/uploads/2013/06/14/high-.gif