PDA

View Full Version : Една различна тема



hopeless06044
05-25-2016, 23:17
Здравейте, както се разбира от заглавието темата ми е малко различна и даже не съм сигурна дали раздела е подходящ. Искам просто да излея душата си тук. Всеки има проблеми и аз да не остана по-назад искам да кажа и моите. Първо малко за мен. Аз съм момиче на 17 години. Висока съм 1.74 см и съм 51 килограма. Обичам да правя маникюри и да чета книги това са моите 2 хобита. Ето и проблемите ми. Поради неприятни стечения на обстоятелствата се наложи да пропусна тази учебна година и ми се налага да "повторя" годината не си мислете, че си умирам от кеф. Аз попринцип съм и винаги съм била отличничка до този момент. Просто никой не знае че аз се боря със здравословен проблем, а всеки си мисли и говори каквото си иска. Как по цял ден съм си стояла вкъщи и как не съм искала да уча, че съм щяла да пропадна, че имам по-голям приятел и всякакви такива тъпотии, които не са верни! Покрай проблемите ми загубих доста приятели и понякога се чувствам адски самотна не съм щастлива нито тъжна просто съм празна. По цял ден се държа сякаш съм човек без проблеми, не си свалям усмивката от устата си, а легна ли си вечер само аз си знам какво ми е. Един човек ми каза, че е добре да се науча да живея и да се оправям сама. Да се справям с проблемите напълно сама. Опитвам се за Бога, но не мога адски ми е трудно. Искам да не съм сама искам някой да има нужда от мен, защото аз имам нужда от някого. Не искам да се чувствам така. Как да стана ледена кучка без чувства и излишни емоции.. Моля ви дайте си мненията по въпроса ми ще съм ви много благодарна!

solo_
05-26-2016, 00:31
1. Ако ти не си оправиш проблемите, няма кой друг да ти ги оправи.
2. Ако ти не вярваш в себе си, няма кой друг да вярва.

Има ли проблем да имаш по-голям приятел? И защо те интересуват хората? Човек трябва да живее за себе си, иначе става лошо...

http://i.imgur.com/6LhBZel.jpg

Не им давай да се качват на главата ти! Те са кръвожадни лицемер, чакащи да видят невинна жертва.

"По цял ден се държа сякаш съм човек без проблеми"

Това е добре, защото само най-близките се интересуват от чувствата ти. По-добре не споделяй на никой, защото едната половина ще те изслушат за да те коментират, а другата половина ще гледат сеир.


"Един човек ми каза, че е добре да се науча да живея и да се оправям сама. Да се справям с проблемите напълно сама."

Този човек е напълно прав! Ако човек сам не си помогне, няма кой друг да му помогне! Психолозите те бутат още повече в калта, за да ти вземат всичките пари.

"Покрай проблемите ми загубих доста приятели."

Приятели има под път и над път.

"Как да стана ледена кучка без чувства и излишни емоции"

Това е лошо, но щом го искаш...
Просто се абстрахирай от ситуацията.


Не знам какви са тези здравословни проблеми, но ти пожелавам бързо оздравяване! По-малко се интересувай от хорското мнение, и ще видиш, че сама ще си си по-добре (ще има подобрение, а защо не и възмездие?).

П.П. Имай повече вяра в себе си! Не клякай от най-малкото, горката... Недей да бъдеш чак толкова чувствителна + за приемаш нещата твърде надълбоко.

baby_baby
05-26-2016, 09:59
С времето ще се научиш как да се справяш сама с проблемите това е неизбежно такъв е живота трябва да се справяме сами близките ни няма да са постоянно до нас